IndeksRejestracjaSzukajFAQZaloguj

Share | 

[HP][D] Powiedz jej [SS/GG]

Go down 
AutorWiadomość
Fantasmagoria.
Admin
Admin

Female Wiek : 23
Liczba postów : 508

PisanieTemat: [HP][D] Powiedz jej [SS/GG]   Pon Gru 26 2016, 01:04

Fandom/Fandomy: Harry Potter, czasy Założycielskie
Autor/autorzy: Fantasmagoria.
Beta/bety: brak
Pairing: Salazar Slytherin/Godric Gryffindor (jednostronnie), Salazar Slytherin/OC
Gatunek: Angstowo trochę
Ostrzeżenia: Też jeden z tych takich starszych tekstów. Generalnie lubię go, mam nadzieję, że i wam przypadnie do gustu.
N/A*: Na wstępie chciałam zaznaczyć, że drabble nie jest zabawne, jak większość moich tworów, gdyż nie był pisany w tym celu Wink Dwie godziny polskiego i "Makbet" daje czasem  straszną mieszankę... Generalnie, tekst zyskuje na czytaniu na głos.

Powiedz jej

— Sal? Sal?! — nawołuje cię delikatny, kobiecy głos.

Powiedz jej to, co mówisz zawsze, każdemu...

— Sal... — szepcze, dokładnie ta sama kobieta, gładząc twój policzek wierzchem dłoni.

Powiedz jej, że nienawidzisz, jak ktoś skraca Twoje imię...

— Sal? — zadaje pytanie, choć wcale nie oczekuje odpowiedzi.

Powiedz jej, że jest tylko jedna osoba, która ma na to pozwolenie...

— Sal! — uradowana, rzuca ci się w ramiona.

Powiedz jej, że to nie jest Ona...

— Sal..? — pyta niepewnie, przygryzając wargę.

Powiedz jej, że to zawsze byłem tylko ja...

— Sa... — stłumiłeś resztę pocałunkiem.

Powiedz jej... dlaczego nie reagujesz?!

— Sa-al... — tym razem, znienawidzony głos jest wzruszony do głębi.

Powiedz jej! Nie wierzę, żebyś kochał taką prostą...

— Saaaal... — jęknęła przeciągle, wyginając plecy w łuk.

Powiedz mi... traktujesz to poważnie, prawda?

— Sal!!! — krzyknąłem bezgłośnie, widząc ją w białej, ślubnej szacie, tuż obok ciebie.

Ostatnio zmieniony przez Fantasmagoria. dnia Sob Sty 07 2017, 03:30, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
http://imaginarium.forumpolish.com
Olgie.
Laureat Roku
Laureat Roku

Female Liczba postów : 396

PisanieTemat: Re: [HP][D] Powiedz jej [SS/GG]   Sob Sty 07 2017, 02:12

O nie mogę z Tobą. Bo Twoje Salricki są absolutnie świetne. I wcale nie chcę ich shipować, ale przez Ciebie shippuję.

Ten tekst jest smutny i totalnie współczuję Godrickowi tej niemocy. A Salazarowi zamknięcia w okowach konwenansów, które nie pozwalają mu w tym wypadku rzucić narzeczonej i żyć z ukochanym.

Pozdrawiam i życzę weny.
Powrót do góry Go down
Fia.
Moderator
Moderator

Female Wiek : 27
Liczba postów : 276

PisanieTemat: Re: [HP][D] Powiedz jej [SS/GG]   Sob Sty 07 2017, 03:26

Dialogówka, dialogówka! Yay, napisałaś dialogówkę o Założycielach i ja jej tutaj nie skomentowałam. Ja to muszę nadrobić, no bo proszę, to dialogówka!

Po przeczytaniu oczy mi przygasły. Bo jesteś złą dziewczyną, że nie zmusiłaś mnie do przeczytania tego wcześniej. To jest takie... takie. Nawet nie wiem, jak mam to opisać. Godric, który na zawsze pozostaje tylko czymś w rodzaju guilty pleasure. Zakazany owoc, który Salazar zerwał, który okazał się drugim z założycieli, a którego nie można skonsumować, pokazać światu. Mam wrażenie, że Gryffindor byłby zamknięty w Slytherinowych lochach i traktowany jak człowiek, który zawsze zaczeka, zawsze zrozumie, zawsze z otwartymi ramionami przyjmie Sala z powrotem. A przynajmniej jest taki w oczach Ślizgona. Bo dla mnie Gryfon po prostu się rozpada. Z każdym kolejnym słowem, z każdym kolejnym "Sal'em" wypowiedzianym damskim głosem, jest coraz bliżej krawędzi, coraz bliżej szaleństwa i żalu. I aż po prostu mi samej serce kroi się niesamowicie. Ja wiem, okres, PMS i ogólny kranik na oczach, ale no! Szkoda mi Godrica, jakkolwiek Salazar postąpił z nim po skurwysyńsku.

Salazar z kolei... Biorąc pod uwagę czasy, w jakich dzieje się cała historia oraz oczekiwania względem niego (to małżeństwo było zaaranżowane, a jeśli nie, to ja nie wiem, ale na pewno nie było czymś, co tak w 100% by mu odpowiadało, mam nadzieję), wymogi otoczenia, etykiety i wszystkiego, z czego ówczesne społeczeństwo było zbudowane, możnaby spróbować go usprawiedliwić. Ale nie chcę tego robić. Bo jeśli jednak był z Godriciem, chociaż własny honor czy poczucie... czegokolwiek powinno go zmusić do tego, by postawić sprawę jasno. Wóz albo przewóz Sal, nie można mieć ciastka i zjeść ciastka.

Najmniej winna z kolei jest ta biedna randomowa kobieta, która z jednej strony dopowadziła Salazara do ślubnego kobierca, a z drugiej nigdy nie miała - a może i nie będzie miała nadal - tego mężczyzny na wyłączność. Łaknąc jakiegokolwiek przejawu zainteresowania może być ślepa na pewne rzeczy, może nie widzieć - lub nie chcieć widzieć - co robi Salazar. Konkuruje tutaj z Gryffindorem o miano bardziej skrzywdzonej osoby, ale nie wiem, nie wiem kto wygrał.

Technicznie nie widzę tutaj niczego do poprawy.

Weny,
F.

Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: [HP][D] Powiedz jej [SS/GG]   

Powrót do góry Go down

[HP][D] Powiedz jej [SS/GG]
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Powiedz coś o sobie