IndeksRejestracjaSzukajFAQZaloguj

Share | 

[Sherlock BBC][D] Królowa Śniegu [MH/GL]

Go down 
AutorWiadomość
Olgie.
Laureat Roku
Laureat Roku

Female Liczba postów : 396

PisanieTemat: [Sherlock BBC][D] Królowa Śniegu [MH/GL]   Pon Gru 26 2016, 01:05

Ten tekst nie jest już dostępny na tym forum.

Ostatnio zmieniony przez Olgie. dnia Pią Maj 11 2018, 13:12, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry Go down
Fantasmagoria.
Admin
Admin

Female Wiek : 23
Liczba postów : 508

PisanieTemat: Re: [Sherlock BBC][D] Królowa Śniegu [MH/GL]   Pon Gru 26 2016, 03:02

Podoba mi się. To taka idealna równowaga do wszystkich twoich fluffów, czasem takie oczyszczenie się przydaje. Pokazanie, że w Mystradzie wcale nie musi być kolorowo, a właściwie, to bardzo prawdopodobne jest, że nie będzie. Cudo. Porównanie Lestrade'a do Kaja i Mycrofta do Królowej Śniegu <3 . Kupuję takiego Holmesa - w sensie, nie zrozum mnie źle, nie mam nic do twoich mystradowych fluffów, ale to przedstawienie do mnie bardziej przemawia. Że nawet w aspekcie prywatnym nie potrafi stać się "ciepłą kluchą", nawet dla tej jednej osoby. Nie jest napisane, że się nie stara, czasami jednak mu się zdarza, ale nie jest to częste - więc, oczywiście, bardziej cenne. Seryjnie, Greg powinien puchnąć z dumy, że doświadcza czegoś tak nietypowego. Trochę to niezdrowa relacja, ale takie czasem są najlepsze. Właśnie tego chyba potrzebowałam dla zrównoważenia dzisiejszej (wczorajszej?) cukierkowości. Naprawdę, udał ci się ten tekst i pewnie co jakiś czas będę go wspominać i do niego wracać.

Ogólnie wiesz, że to świadczy o niczym innym, jak o jakości autora - że jak potrafi pisać w kilku gatunkach równie dobre teksty to jest powyżej przeciętnej. Jasne, każdy ma swoje preferencje, u ciebie są to fluffy, u Wirki angsty, u Fii drabble, u Tony ogólnie pojęte Sherlocki - ale fakt, że inne formy wychodzą wam także ładnie, nieraz wręcz zajebiste. Tak jak tutaj - porównanie Mycrofta do Królowej Śniegu, a tym samym Lestrade'a do Kaja ma w sobie coś z poetyckości, brutalnej rzeczywistości, elokwencji i bardzo dobrej wyobraźni.
I z jednej strony, to złe, nie powinno wspierać się tak chorej relacji, z drugiej, Piękna i Bestia z OUAT to najlepsza tam para. I generalnie Salrici. I Cheriki. I w sumie trochę Snarry. Dobra, ja po prostu jestem uzależniona od niezbyt zdrowych relacji, takich podszytych żalem lub czymśkolwiek w kanonie. Może więc to przemilczymy i zakończymy to miłym podsumowaniem: podoba mi się. Bardzo.

Weny życzę, Kochana, Wena, daj mi więcej!

Fantasmagoria.

Powrót do góry Go down
http://imaginarium.forumpolish.com
Tony.
Laureat Roku
Laureat Roku

Female Wiek : 21
Liczba postów : 170

PisanieTemat: Re: [Sherlock BBC][D] Królowa Śniegu [MH/GL]   Pon Gru 26 2016, 18:20

Cóż mam Ci powiedzieć. Miało wyjść trochę angstowo - wyszło. Bo Mycroft to Mycroft, jakoś sobie poradzi, no i pomijając jego problemy z okazywaniem uczuć to dostaje od Grega tyle ile chce. A Lestrade cierpi. Zwyczajnie i po prostu. Bo dostaje tylko jakieś ochłapy, i co z tego, że to o wiele więcej, niż ktokolwiek inny otrzymuje od Mycrofta? To nieistotne. Jeśli jest się niedźwiedziem, a jedyne, co dostaje się do jedzenia to ochłapy, które rzuca świnka morska, to nawet, jeśli ta świnka odcinałaby po kawałku siebie - to i tak zawsze będzie za mało. Greg jest niedźwiedziem. Głodnym, smutnym, niespełnionym i niedopieszczonym niedźwiedziem. I mi go żal.

Ten tekst nie ma w sobie ani odrobiny ciepła. Chciałaś, żeby wyszło "bardziej angstowo", tak powiedziałaś, a wyszedł Ci - moim zdaniem - rasowy angst. Jest mi po prostu źle i smutno i potrzebuję swojego kocyka, który - jak na złość - został w Mieście. Nie ma chyba nic gorszego niż taka "miłość", która daje Ci tylko ból i cierpienie, i niedosyt, bo te krótkie momenty szczęścia nijak nie są w stanie zrównoważyć tego wszechobecnego chłodu. Szkoda tylko, że większość tak wygląda. Słowem: tak, wyszło Ci. Gratulacje bo naprawdę mi się ten tekst podoba. W pewnym sensie. Wiesz, o co chodzi. A przynajmniej mam taką nadzieję.

Pozdrawiam i nie pisz już więcej angstów, bo Ci wychodzą i mnie to przeraża,
Tony.

Sometimes you gotta run before you can walk
Powrót do góry Go down
Lilka
Skryba
Skryba

Female Wiek : 52
Liczba postów : 100

PisanieTemat: Re: [Sherlock BBC][D] Królowa Śniegu [MH/GL]   Wto Gru 27 2016, 15:32

Tytuł idealnie dopasowany do treści, a dawno nie widziałam tak dobrze dopasowanego nagłówka do treści. To znaczy, że za mało czytam? Albo o problemach z wymyśleniem konstruktywnego nagłówka...Może tak, może nie.
Nie oglądając Sherlocka wcale, czy raczej "na pałę" zauważyłam, że Mycroft jest równie zimny jak jego brat w kwestii uczuć, choć każdy z nich na swój sposób. Dla kogoś, kto nie zna kanonu (wg serialu), ten opis jest świetną busolą.
Sherlock to chodzący Asperger, no nie?? A Mycroft, to istotnie skała. No ale i na skałę jest metoda. kropelka. Każda kropelka która wyjdzie z George'a prędzej czy później wydrąży pewną wyrwę. I kto tu okaże się być "zaczarowany"? A może te kropelki naruszą idealną posturę i jestestwo naszego Mycrofta? To opowiadanie można rozkminiać dwojako...

Weny,
rozwijaj się!

Lilka czy Frey?

Wracam po długiej przerwie od komciania
Proszę o wyrozumiałość!!!
Powrót do góry Go down
M.
Moderator
Moderator

Female Wiek : 22
Liczba postów : 127

PisanieTemat: Re: [Sherlock BBC][D] Królowa Śniegu [MH/GL]   Wto Gru 27 2016, 17:56

To rzeczywiście idealna przerwa i równowaga w twoich tekstach. Pośród tego całego Mystradowego fluffu znalazło się miejsce dla małego angstu. Jest bardzo spokojny i wyważony. Rozwijasz swój warsztat z każdym nowym tekstem.
Poruszył mnie trochę. Nie mogę wyobrazić sobie co czuje Greg. Mimo posiadanie partnera wydaje się czuć samotny. Ja, tak jak on, potrzebuje ciepła i odrobiny czułości. Nie wyobrażam sobie, że mogłoby mi tego zabraknąć.
Całkiem dobrze ci wyszło to odejście od cukru.

Wenuj się
M.

I'm P A N D A
Powrót do góry Go down
Wirka.
Admin
Admin

Female Wiek : 27
Liczba postów : 898

PisanieTemat: Re: [Sherlock BBC][D] Królowa Śniegu [MH/GL]   Czw Sty 05 2017, 09:30

No i patrz. Potrafisz w angsty Smile Nie ma się czego bać, angst jest taką idealną przeciwwagą dla wyidealizowanych, niemożliwych, fluffiastych relacji - bo na chwilę spójrz prawdzie w oczy i przyznaj, w rzeczywistości wokół nad panuje zdecydowanie więcej angstu, niż fluffu. Nie mówię, że fluff związkowy się nie zdarza, ale jest on w mniejszości i wystarczy na naszych wspólnych znajomych spojrzeć, by się w tym upewnić, co nie? Właśnie dlatego po stronie angstu literacko stoję. Ale nie umniejsza to autorom zdecydowanie fluffowym wiesz, bo ludzie potrzebują tego i tego. Tro trochę jak z rapem, są tacy jak ja, co posłuchają raczej Peji, Sokoła czy Słonia, którzy "są z tych co piep@#ą, jak człowiekowi ciężko", a są tacy, co wolą posłuchać kolejnego kawałka 50 centa o tym, jak jego dziewczyna "liże lizaki w cukierni".

Dobra, tyle małowartościowego wstępu, a teraz do komentarza wracając - Mycroft jak się zowie. To jest mój Mycroft, nie ten, któremu przechodzą przez usta słowa "kocham cię" [fuj, ble, jak Severus, niemożliwośc]. To krótki tekst, ale naładowałaś go odczuciami. Mam tu Grega o którym nie sposób mi pomyśleć, jak bardzo musi marznąć i wypalać się jednocześnie w tej relacji, ale i Mycrofcie, dla którego być może Greg jest ostatnią nadzieją na to, by nie zamarznąć w pełni i nie stracić ostatniej cząstki człowieczeństwa. Problem w tym, że ogień gaśnie, gdy brak mu powietrza. Ciepło nie daje sobie rady ze zbyt wielką ilością lodu. Co, jeśli to nie Mycroft się rozgrzewa, a raczej Greg zamarza?

Jak widać, nawet ludzi ognia, może kusić i lód. Jest taki... inny. Wyniosły, silny, bezwzględny. W przeciwieństwie do chaotycznych płomieni, jest tak upiornie czysty i uporządkowany.

Cieszę się, że spróbowałaś angstu. Przede wszystkim - wyszło Ci to bez zgrzytów i nie mam nic do zarzucenia. Poza tym, wierzę, że każdemu czasem przyda się popaść w ten nurt na chwilę - byle zabrać ze sobą coś lub kogoś, co zatrzyma nas, zanim się kompletnie w tym utopimy. Nie obrażę się, jak czasem od tej strony pokażesz mi uwielbiane przez Ciebie parringi Smile

Weny, Olgie!
W.

Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: [Sherlock BBC][D] Królowa Śniegu [MH/GL]   

Powrót do góry Go down

[Sherlock BBC][D] Królowa Śniegu [MH/GL]
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Kaj