IndeksRejestracjaSzukajFAQZaloguj

Share | 
 

 Regulamin Akcji Rok Kobiet

Go down 
AutorWiadomość
Wirka.
Admin
Admin
Wirka.

Female Wiek : 28
Liczba postów : 932
Rejestracja : 21/12/2014

PisanieTemat: Regulamin Akcji Rok Kobiet   Pią Sty 06 2017, 20:11

REGULAMIN AKCJI ROK KOBIET


Rozdział I
Postanowienia ogólne

§1

1. Organizatorami Roku Kobiet jest Administracja Forum Imaginarium.

2. Celem akcji jest poszerzenie pisarskich horyzontów użytkowników oraz rozbudowa działów Forum Imaginarium.

3. Koordynatorami i głównymi osobami decyzyjnymi w sprawie akcji są Organizatorki.

4. Wszystkie wątpliwości lub zapytania należy składać w formie pisemnej na jedno z poniższych miejsc:

a) PW Organizatorek
b) komunikator na Facebooku Organizatorek.


Rozdział II
Zasady, przebieg i ramy czasowe

§ 2

1. Udział w akcji Rok Kobiet mogą wziąć zarejestrowani użytkownicy Forum Imaginarium, z wyłączeniem użytkowników o randze Analfabeta* oraz osób znajdujących się na Czarnej Liście.

2. Wzięcie udziału w Roku Kobiet wiąże się z akceptacją niniejszego Regulaminu oraz Regulaminu ogólnego akcji.

§3

1. Akcja “Rok kobiet” jest akcją roczną stworzoną z myślą o docenieniu postaci kobiecych w twórczości zarówno własnej, jak i fanowskiej.

2. Do akcji będą się wliczać teksty, komentarze oraz grafiki, gdzie centralną postacią będzie postać kobieca.

Dla tekstów, oznacza to spełnienie przynajmniej jednego z poniższych warunków:

a) postać kobieca jest głównym bohaterem tekstu lub jedną z kilku głównych bohaterów

b) postać kobieca nie jest wprawdzie główną bohaterką fabularną tekstu, ale wydarzenia pisane są z jej punktu widzenia

c) postać kobieca jest głównym przedmiotem zainteresowania fabularnego w tekście pisanym z nie-kobiecego punktu widzenia (czyli np. narrator wszechwiedzący lub męskoosobowy, na przykład “Sherlock mówi o Molly”)

d) tekst zawiera femslash, który jest co najmniej drugim najważniejszym paringiem (co najmniej jeden z głównych wątków fabularnych w tekście dotyczy paringu femslashowego)

e) tekst zawiera heteroseksualną parę, która jest co najmniej drugim najważniejszym paringiem (co najmniej jeden z głównych wątków fabularnych w tekście dotyczy paringu hetero). Ponadto, paring ten musi być pisany z punktu widzenia kobiety lub to kobieta ma być w centrum zdarzeń lub musi być co najmniej równorzędną partnerką

f) w tekście jednym z głównych przedmiotów zainteresowania głównej postaci jest kobieta lub kobiety (w kontekście fabularnym, na przykład bohater opiewa pewne cechy u kobiet lub przeklina je albo pisze o swojej matce, żonie, córce, kochance albo seryjny zabójca, który zabija wyłącznie kobiety etc)

g) w tekście występuje genderswap (czyli postać, która “w oryginale” jest facetem, w tekście jest kobietą lub na odwrót), z zaznaczeniem, że tekst nadal musi odnosić się do kobiet, albo jako głównych bohaterów, albo głównego przedmiotu zainteresowania.

Dla grafik, oznacza to spełnienie przynajmniej jednego z poniższych warunków:

a) postać kobieca jest w centrum (na pierwszym planie grafiki)

b) grafika dotyczy femslashu bądź związku heteroseksualnego

c) grafika dotyczy wielu postaci, ale przynajmniej 70% z nich jest kobietami

Dla komentarzy, oznacza to spełnienie jednego z poniższych warunków:

a) wypełnienie promptów komentarzowych (można je spełniać jedynie na tekstach i tłumaczeniach spełniających warunki Roku Kobiet)

b) pisanie komentarzy do jakichkolwiek tekstów, gdzie głównymi bohaterkami lub przedmiotem zainteresowania są kobiety (a nie “pasują” do żadnego promptu komentarzowego)

§4

1. Akcja Rok Kobiet obejmuje czas od początku roku 2017 do samego jego końca, czyli 31 grudnia włącznie. Po tym czasie, w przeciągu kilkunastu następnych dni, następuje podsumowanie akcji.

1a. W przypadku dużego zainteresowania akcją ze strony użytkowników Organizatorki skłonne są przedłużyć akcję o kilka dni.

2. Organizatorki nie będą szukać po tematach, który tekst należy do akcji, dlatego obowiązkowe jest podlinkowanie tekstów/komentarzy biorących udział w akcji pod TYM postem. W przypadku niezastosowania się do tego punktu istnieje możliwość, iż dodatkowe profity i punkty nie zostaną przyznane.

3. Akcja łączy się z innymi, jako że akcja Rok Kobiet uznawana jest jako wariacja na temat Wyzwań Noworocznych.

4. Udział w akcji biorą zarówno teksty autorskie, jak i tłumaczenia, a także teksty bezfandomowe, tzw. własne.

5. Udział w akcji biorą wszystkie komentarze pisane w trakcie jej trwania do tekstów z tychże gatunków. Teksty mogą wisieć na forum wcześniej - liczy się jedynie data napisania komentarza.

6. Administracja zezwala na “klepnięcia” komentarzy pod warunkiem, że wszystkie z klepnięć będą wyedytowane NAJPÓŹNIEJ piętnaście minut po zakończeniu akcji.

§5

1. Każdy uczestnik akcji, który sprosta choć 10 dowolnym wyzwaniom w danej kategorii dostaje od Administracji przydział do specjalnej rangi, której nazwa i kolor będzie znany dopiero po zakończeniu akcji.

2. Trzech uczestników akcji, którzy spełnili najwięcej wyzwań w wybranej przez siebie kategorii (komentatorskie, tłumaczeniowe, autorskie) dostają dostają po +50 punktów doświadczenia i specjalną rangę, którą nazywa Administracja, ale "koloruje" (wybiera kolor) sobie użytkownik - z zastrzeżeniem, że:

- kolor ten nie będzie podobny do administratorskiej ani moderatorskiej kolorystyki

- kolor nie będzie "zlewał się" z tłem forum

3. Jeśli w danej kategorii będzie dwóch lub więcej użytkowników spełniających kryteria "najwięcej w danej kategorii" (kilka osób będzie miało tyle samo wyzwań spełnionych), wszyscy użytkownicy spełniający kryteria dostają +50 punktów, natomiast rangę dostaje osoba, która najprędzej wywiąże się ze "swojej" kategorii wyzwań.

4. Użytkownicy, którzy spełnią wszystkie wyzwania we wszystkich kategoriach także dostaną specjalną rangę i dodatkowe +100 punktów doświadczenia.

5. Użytkownik, którego "wynik" w wyzwaniach będzie na najwyższym poziomie we wszystkich kategoriach, "przywłaszcza" sobie prawa do tylko jednej z rang, które oczywiście ma prawo sobie wybrać.

6. Można kilkukrotnie podejmować się tego samego wyzwania albo zawrzeć kilka wyzwań w jednym tekście, pod następującymi warunkami:

- w krótkich formach typu drabble i jego wielokrotność, miniminiatura, czy miniatura, może być "policzony" wyłącznie jeden warunek

- w jednym rozdziale jednego tekstu może być "policzony" wyłącznie jeden warunek. Jeden tekst może na każdy rozdział spełniać inny warunek

- jeden komentarz może być wliczany do maksymalnie dwóch warunków.


Rozdział III
Punktacja

§4

1. Dodatkowej punktacji podlegają teksty spełniające poniższe wymagania:

a) tekst/grafika/komentarz musi spełniać warunki wymienione w paragrafie 3, punkcie drugim

b) nie ma najniższego ani najwyższego progu objętościowego zaliczającego dany tekst

c) można pisać teksty zarówno pairingowe, jak i bezpairingowe, rating także nie ma znaczenia.

d) dopuszczone są crossovery i fuzje.

e) można pisać teksty własne, tj. nie-fanfiction.

f) w przypadku tekstów autorskich dopuszcza się publikację tekstu w imieniu osoby trzeciej, niezarejestrowanej na forum, jednakże wyłącznie za wiedzą i zgodą autora oraz wpisaniem jego pseudonimu artystycznego we wstępniaku.

2. Dodatkowe punkty możliwe do zdobycia w ramach akcji:

I. Teksty

a) wszystkie teksty opublikowane w ramach akcji podlegają punktacji w przeliczniku 1,5, z zastrzeżeniem, iż autor dodał przynajmniej 5 niezależnych tekstów w ramach akcji. Oznacza to, że za 5 drabble wartych 10 pkt, w ramach akcji przyznane zostanie pkt. 15 [przelicznik zaokrąglany będzie na korzyść użytkowników - zaokrąglona zostanie ostateczna liczba punktów po zsumowaniu wszystkich dodanych tekstów]**

II. Bannery na akcję

a) wszystkie bannery stworzone i opublikowane w ramach akcji i niepodważalnie związane z akcją podlegają podwójnej punktacji względem punktacji podstawowej według Regulaminu Grafik***.

III. Komentarze

a) wszystkie komentarze opublikowane w ramach akcji podlegają punktacji w przeliczniku 1,5, z zastrzeżeniem, iż komentator dodał przynajmniej 5 komentarzy w ramach akcji. Oznacza to, że za 5 komentarzy wartych 5 pkt, w ramach akcji przyznane zostanie pkt. 8 [przelicznik zaokrąglany będzie na korzyść użytkowników - zaokrąglona zostanie ostateczna liczba punktów po zsumowaniu wszystkich dodanych komentarzy]****.

b) komentarze muszą mieć przynajmniej 7 zdań lub równoważników zdania.

5. Każdy prompt może być realizowany kilka razy, jednakże wielokrotne wykorzystanie promptu nie wpływa na pomnożenie punktów za realizację promptów (mnożnik 1,5 pkt za tekst/komentarz nadal obowiązuje).


Rozdział V
Postanowienia końcowe

§ 6

Naruszenie przez uczestników któregokolwiek z warunków uczestnictwa w akcji spowoduje utratę prawa do otrzymania dodatkowych punktów i nagród.

§ 7

Wyłączne prawo do określania, czy dany tekst spełnia wymagania akcji, mają Organizatorki. One też podejmują ostateczną decyzję w każdej sprawie związanej z akcją.

§ 8

Organizatorki są uprawnione do zmiany postanowień niniejszego Regulaminu, o ile nie wpłynie to na pogorszenie warunków uczestnictwa w akcji. Każda zmiana zostanie odpowiednio ogłoszona w przeznaczonym do tego miejscu.

§ 9

Akcja Rok kobiet może łączyć się z innymi akcjami, pod warunkiem, iż nie jest to sprzeczne z regulaminem danej akcji.

§ 10

Regulaminami nadrzędnymi w stosunku do niniejszego regulaminu są:

a) Regulamin kategorii: Fanfiction,
b) Regulamin kategorii: Twórczość Autorska,
c) Regulamin kategorii: Grafika
d) Regulamin ogólny akcji,
e) Regulamin główny.
______________________________


* napisał:
Wyjątkiem są użytkownicy, którzy do końca akcji osiągną rangę co najmniej Skryby.
** napisał:
Punktacja liczona jest podwójnie również dla Analfabetów, jednakże tylko w momencie, w którym podczas akcji nie dostaną się na Czarną Listę oraz zmienią swoją rangę na co najmniej Skrybę. Dla tych osób podwójna punktacja zostanie naliczona “wstecz” (dopiero po zmianie rangi tekst będzie liczył się do podwójnej punktacji).
*** napisał:
Punktacja liczona jest podwójnie również dla Analfabetów, jednakże tylko w momencie, w którym podczas akcji nie dostaną się na Czarną Listę oraz zmienią swoją rangę na co najmniej Skrybę. Dla tych osób podwójna punktacja zostanie naliczona “wstecz” (dopiero po zmianie rangi banner będzie liczył się do podwójnej punktacji).
**** napisał:
Punktacja liczona jest podwójnie również dla Analfabetów, jednakże tylko w momencie, w którym podczas akcji nie dostaną się na Czarną Listę oraz zmienią swoją rangę na co najmniej Skrybę. Dla tych osób podwójna punktacja zostanie naliczona “wstecz” (dopiero po zmianie rangi komentarz będzie liczył się do podwójnej punktacji).

Powrót do góry Go down
 
Regulamin Akcji Rok Kobiet
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: REGULAMINY :: Regulaminy konkursów i akcji-
Skocz do: