IndeksRejestracjaSzukajFAQZaloguj

Share | 

[SherlockBBC][mM] Dedukcja

Go down 
AutorWiadomość
Olgie.
Laureat Roku
Laureat Roku

Female Liczba postów : 396

PisanieTemat: [SherlockBBC][mM] Dedukcja   Pon Kwi 24 2017, 00:08

Ten tekst nie jest już dostępny na tym forum.

Ostatnio zmieniony przez Olgie. dnia Pią Maj 11 2018, 13:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Lilka
Skryba
Skryba

Female Wiek : 52
Liczba postów : 100

PisanieTemat: Re: [SherlockBBC][mM] Dedukcja   Sro Sie 23 2017, 21:57

Już nie lubię tej całej Sally, chociaż byłam na bakier z BBC - przyznaję się bez bicia!!! No, ale jej kreacja tu przedstawiona wskazuje, że w sumie nie ma, czego żałować. W końcu czyhać na czyjeś stanowisko i posuwać się do takich słabych ataków jak wyjawienie tajemnicy swojego przełożonego by dokopać jego "szwagrowi"? Słabe. Naprawdę słabe. Szkoda, że Sherlock mocniej nie wbił tej laski w ziemię, ale nie można mieć wszystkiego. Prawda? Jej argumentacja w kwestii auta i całych tych spraw ze śledztwem była taka pół na pół. Ani dobra ani zła. Po prostu mnie nie przekonała.

Uśmiercisz ją w następnym odcinku? *ma minę Szeregowego Pingwina marzącego o jednorożcu*

Weny,
Lilka

Wracam po długiej przerwie od komciania
Proszę o wyrozumiałość!!!
Powrót do góry Go down
Wirka.
Admin
Admin

Female Wiek : 28
Liczba postów : 899

PisanieTemat: Re: [SherlockBBC][mM] Dedukcja   Wto Wrz 19 2017, 00:23

#UrodzinyOlgie

Powiem Ci, że bardzo przyjemny tekst, choć czytając go nie mogę nie zauważyć, że właściwie główna bohaterka opisana jest w sposób wyraźnie pokazujący, że za nią nie przepadasz Smile Bo to jednak tekst bardziej o niej niż o nich, takie ot moje odczucie. Można było się pokusić na pokazanie jej jeszcze trochę bardziej... z ludzkiej strony, bo przecież ta kobieta jakieś tam emocje ma Very Happy

W każdym razie nawet lubię motyw, w którym wszechwiedzący Sherlock nie zauważa TEJ JEDNEJ rzeczy, którą widzą wszyscy. Więc weszło jak naleśniki z nutellą :d

Duuuużo Weny Olgie!

W.

Powrót do góry Go down
Tony.
Laureat Roku
Laureat Roku

Female Wiek : 21
Liczba postów : 171

PisanieTemat: Re: [SherlockBBC][mM] Dedukcja   Wto Wrz 19 2017, 03:36

#UrodzinyOlgie

Cóż, popieram Wirkę. Widac, że nie lubisz Sally i uważasz ja za jakiś taki wypełniacz w serialu, takie jest bo jest, bo muszą być jakieś postacie poboczne... i nagle pach, tekst z jej POV. W sumie niby fajnie bo mało jest tekstów w których ona ma jakąs większą rolę, z drugiej tu jednak wyraźnie widać, że chociaż piszesz z jej perspektywy to jednak... o nich xD A ona jest tylko wredną sucza komentującą w tle i wkurzającą się na to, że jak on w ogóle śmie wykonywać policyjną robotę jeśli widzi tylko to co chce zobaczyć (a widać Lestrade'a posuwającego Mycrofta zdecydowanie widzieć nie chcał xD )

Pozdrawiam i niech Wen zawsze Ci sprzyja
Tony.

Sometimes you gotta run before you can walk
Powrót do góry Go down
Fantasmagoria.
Admin
Admin

Female Wiek : 23
Liczba postów : 508

PisanieTemat: Re: [SherlockBBC][mM] Dedukcja   Wto Wrz 19 2017, 10:59

#UrodzinyOlgie.

Ten tekst spodobał mi się tak bardzo, jak nie lubię Donovan. Czyli w sumie bardzo. Serio, to jest postać, jak Joffrey z GoT - tak napisana, żeby ją nienawidzić. Jedyną kreację Sally, którą lubiłam, napisała swego czasu toroj w swojej serii johnlockowej. Ale serio, to wyjątek, bo nawet jak ktoś ją pisze na zasadzie "najlepsza psiapsiółka Lestrade'a" to patrzę na to: "ej, serio, ty piszesz o tej samej postaci?"; na szczęście akceptuję OOC w takich przypadkach.
Generalnie tekst przypomniał mi jeden odcinek Detektywa Monka, gdzie Adrian upierał się, że zamordował koleś, który od 4 miesięcy był w śpiączce, mimo że nie miał jeszcze na to dowodów/nie wiedział jak. Tak samo pewność Sherlocka o tym, że to zabił wspólnik nie posiadając dowodów. Ale serio, dowody zawsze się znajdą do teorii - w polskim sądownictwie to działa w ten sposób Razz

Tekst Donovan o tym, że nie wydedukował, że Lestrade i Greg ze sobą sypiają jest jednakże bardzo trafny. To jej się udało. I nawet ma sens, że tego nie zrobił, przecież Sherlock ssie w interakcje międzyludzkie, a Mycroft na pewno mu się jawi, jako osobnik aseksualny... toż to oświadczenie równoznaczne z tym, jakby przyłapał rodziców na seksie! Choć wtedy pewnie byłby mniej zdziwiony, bo przyporządkowałby sobie to do tego, że w sumie muszą, skoro on, Mycroft i Eurus się pojawili na świecie, ale Mycroft... to musi być trauma. W końcu jednak trafi do tego terapeuty...

Pozdrawiam,

Fan.~

Powrót do góry Go down
http://imaginarium.forumpolish.com
Sponsored content

PisanieTemat: Re: [SherlockBBC][mM] Dedukcja   

Powrót do góry Go down

[SherlockBBC][mM] Dedukcja
Powrót do góry 
Strona 1 z 1