IndeksRejestracjaSzukajFAQZaloguj

Share | 

[HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB]

Go down 
AutorWiadomość
dream
Stenograf
Stenograf

Female Liczba postów : 183

PisanieTemat: [HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB]   Pon Sty 19 2015, 10:01

tytuł: Czekoladowe święta
autor: dreamistru
beta: brak
pairing: SB/RL

Czekoladowe święta

Płomyki tańczące w oliwkowym wzroku Remusa lśniły mocniej i piękniej niż najjaśniejsze gwiazdy zaczepione na ciemniejącym niebie. Zapach świerku mieszał się z czekoladowym aromatem ciast i subtelną świeżością szamponu, która doprowadzała Syriusza do obłędu.
— Powiedz to — szepnął mu wprost do ucha.
— Co takiego? — droczył się Remus, czym zasłużył sobie na solidne ugryzienie w ucho.
— Powiedz...
Płatki śniegu wirowały za zamarzniętą szybą, gdy Remus, raz po raz, z każdym jękiem i gorącym oddechem, wyznawał Syriuszowi miłość. Dziki świst zimowego wiatru stanowił ich jedyną publiczność; zawodząc wdzierał się do pomieszczenia przez szczeliny w drewnianych okiennicach. Przynosił chłód i odrętwienie, powoli acz systematycznie, zabijając zapach gorącej czekolady...

Syriusz uchylił zbolałe powieki, drżąc z zimna i napływającej rozpaczy. Zderzył zmęczony wzrok z otchłanią odwiecznej pustki. Przegniła kreatura, jak co roku zresztą, odkąd trafił do Azkabanu, pozbawiała go właśnie kolejnego nieziszczonego marzenia.
Powrót do góry Go down
Jeanne.
Czarna lista

Female Skąd : Warszawa
Liczba postów : 100

PisanieTemat: Re: [HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB]   Pon Sty 19 2015, 22:56

Dream - bardzo podoba mi się ten tekst. Nie przepadam ogólnie za tym pairingiem, ale w Twoim wykonaniu, jeszcze takim - zupełnie mi nie przeszkadza.

Czytając początkowo nie widziałam czego mam się spodziewać - czy to będzie wesoły teks, czy puchaty obyczaj, coś świątecznego? Jednak zaskoczyłaś mnie całkiem pozytywnie. Nie spodziewałam się, że są to wspomnienia Syriusza w Azkabanie. Jeszcze bardziej chyba zdziwiłam się, że są to nie tyle wspomnienia, co nieziszczone marzenie - domyślam się, że kolejne o Remusie, kolejne o miłości jaką Syriusz do niego czuł. Ten tekst mógłby bez problemu być łatką do kanonu - w delikatny sposób pokazujesz nam jak Black zapomina co czuł do Remusa - może właśnie tak było? Wprowadziłaś mnie w stan konsternacji i współczułam Twojemu Syriuszowi. Bez problemu przekazałaś nam emocji, które czuł mężczyzna w tym zamkniętym świecie, jego cierpienie i ból.

Dziękuję Ci za to maleństwo i czekam na kolejne Twoje teksty Smile
pozdrawiam i życzę dużo czasu, weny!
Rzan.

Wena artysty jest dziwką. Nie dość, że każe sobie płacić wysoką cenę, to jeszcze zdradza. - Cena - by a_wii

Ostatnio zmieniony przez Jeanne. dnia Nie Maj 01 2016, 22:19, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Wirka.
Admin
Admin

Female Wiek : 28
Liczba postów : 904

PisanieTemat: Re: [HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB]   Wto Mar 03 2015, 10:08

Możliwe, że dostałaś już mój komentarz do tego tekstu gdzie indziej, ale co mi tam, przeczytałam raz jeszcze, więc zgodnie z dzisiejszym nastrojem:

Lubię teksty z wątkiem niespełnionych marzeń. Właściwie nie wiem do końca dlaczego, coś w tym jest po prostu, że ma to dziwne działanie terapeutyczne (mogłabyś mieć gorzej), jednocześnie dokładając mi do mojego procesu dołowania się czasami (nikt nie może być tak szczęśliwy, oczywiście, że to nie mogło być prawdą).

Lubię łatki do kanonu, ostatnio nawet bardziej, coś co nie musi być przeładowane emocjami, zdarzeniami, smokami i krwią - ot pojedyncze spojrzenie na kawałek kanonu, z innego kąta. Dlatego jestem za i chętnie bym przeczytała więcej takich. Technicznie, nie mam do czego się przyczepić.
Wenuj się :*

Powrót do góry Go down
Nemuri
Skryba
Skryba

Liczba postów : 141

PisanieTemat: Re: [HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB]   Pią Mar 06 2015, 21:58

Jak zmysłowo mamy na samym początku, tak poetycko, choć trochę nie moje klimaty.
I jak zmysłowo i subtelnie mamy na samym początku, tak i sam akt jest delikatnie zasugerowany i przez tą delikatność nie razi w oczy.
Piękna scena, a tutaj nagle przenosimy sie do tak zimnego miejsca, mały promyczek gaśnie by nigdy nie zapłonąć na nowo.
Na początku myślałam, że będzie to dzieło takie bardziej zmysłowe, radosne, nie sądziłam, iż zakończysz je tak smutno, tak okrutnie, ale rzeczywistość nie jest miła.
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: [HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB]   

Powrót do góry Go down

[HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB]
Powrót do góry 
Strona 1 z 1