IndeksRejestracjaSzukajFAQZaloguj

Share | 

[KnB][T][D] (Nie)doskonałość

Go down 
AutorWiadomość
Fantasmagoria.
Admin
Admin

Female Wiek : 23
Liczba postów : 542

PisanieTemat: [KnB][T][D] (Nie)doskonałość    Sro Gru 05, 2018 8:17 pm

Fandom: Kuroko no Basuke/黒子のバスケ
Oryginalny tytuł i link do tekstu: Imperfection
Autor: Chappy-the-Bunny
Tłumacz: Fantasmagoria.
Beta: Brak
Zgoda: Czekam.
Pairing: Brak
Gatunek: Autorka taguje to jako angst i hurt/comfort, ja skłaniam się tylko do tego drugiego
Ostrzeżenia: Jedynym ostrzeżeniem, które wam dam będzie to, iż przetłumaczyłam to tak dawno temu, że już nawet nie pamiętam. Postanowiłam wstawić tylko dlatego, że akcja jest, bo mimo iż ma jakiś fajny przekaz to drabble, to jednak z perspektywy czasu wiem, że istnieją lepsze. Ano i tak, powtórzenia są celowe i muszą niestety pozostać, co może zakłócać odbiór. Myślę, że to to mnie przez lata wstrzymywało przed publikacją.
N/T: Lubię Kuroko no Basket, a przynajmniej lata temu miałam fazę. Czytałam mangę, oglądałam anime, ogólnie już niewiele z tego pamiętam, ale wiem, że lubiłam to. Szukałam tekstów wtedy, po polsku było ciężko, więc poszłam na ff.net i tam... też ciężko. Więc... zapraszam!

(Nie)doskonałość

Jestem doskonały.

Zostałem dopasowany i wszyty, zszyty i naprawiony, aby zostać doskonałą hybrydą, doskonałym graczem, doskonałą istotą ludzką. Jestem doskonały.

Moja twarz może spokojnie rywalizować z boskimi, moje włosy same z siebie są niczym nici prawdziwego złota. Jestem doskonały.

Moje nogi są silne, a moje ramiona niezawodne. Jestem doskonale wyważony i piękny. Jestem doskonały.

Jestem bystry, ale moje usta mówią słowa świadczące o naiwności. Moje oczy potrafią widzieć, analizować. Jestem doskonały.

Tyle, że nie jestem. Nie jestem doskonały. To nie jestem ja.

Krew krążąca w moich żyłach nie jest doskonała w żaden sposób. To sposób, w jaki moje żyły zwijają się i wyginają sprawia, że moje ruchy są bezbłędne. Pomimo tego, one nie należą do mnie.

Są pożyczone. Wyryte. One czynią mnie doskonałym.

Ale nie jestem. Nie jestem doskonały.

Jestem popsuty, ale próbuję. Uśmiecham się poprzez łzy, ponieważ to powoduje, iż jestem piękny. A to wszystko, czego chcę.

Chcę być idealny.

Ale nie jestem. Nie jestem doskonały.

Jestem jedynie kopią, małym zbiorem dla tych, którzy mnie otaczają.

To oni są doskonali. Nie ja.

Jesteśmy tak zajęci własnym strachem przed ciemnością,
że nawet nie mamy czasu się zastanowić, kto wyłączył światło.

Powrót do góry Go down
http://imaginarium.forumpolish.com
Myst
Jeździec Apokalipsy
Jeździec Apokalipsy

Female Wiek : 25
Liczba postów : 304

PisanieTemat: Re: [KnB][T][D] (Nie)doskonałość    Sro Gru 05, 2018 10:53 pm

W sume można powiedzieć, że siedzę w fandomie i coś tam z anime kojarzę, ale o kim jest to drabble - nie mam pojęcia. Pasują i nie pasują tutaj za razem Akashi i Kuroko, ten pierwszy, ponieważ ma w sobie tyle pychy, aby nazywać się doskonałym (czego nie wyobrażam sobie odnośnie Kuroko), z drugiej to Kuroko został 'stworzony' pod doskonałość reszty graczy. Hmmm, no o kim jest to drabble? Aaaa, Kise! Umknęła mi linijka o złotych włosach. Dobra, teraz to pasuje i zgrywa się z postacią jak i jej nietypowymi umiejętnościami kopiowania Smile chyba jestem zbyt zmęczona, że nie skojarzylam tego po pierwszym czytaniu.
Pozdrawiam, Myst.

To grant another chance means to give opportunity to correct past mistakes.

Konstruktywny komentarz jest na wagę złota, ale komentarz ubogi wciąż jest lepszy od jego braku,
więc zamiast pisać epopeję pod jednym tekstem, rozdziel swój słowotok na kilka ff.

~Mądrości internetowe, autor nieznany

Ciężko znaleźć takich ludzi co mają obsesję jak my.
~DC

Brać bannerki do podpisów! Nie po to robię, żeby leżały. Very Happy
Powrót do góry Go down
http://motylebezskrzydel.blogspot.com/
Wirka.
Admin
Admin

Female Wiek : 28
Liczba postów : 916

PisanieTemat: Re: [KnB][T][D] (Nie)doskonałość    Czw Gru 06, 2018 11:42 pm

To kompletnie nie ma znaczenia o kim to jest, bo ja - totalnie nie znając kanonu - mogę tu dać dużo różnych postaci. I do wielu będzie pasować.

Nie jest tak źle z tymi powtórzeniami. Mają tu sens, widać dlaczego rozkłada to określenie na czynniki pierwsze. Podoba mi się to widzenie siebie w krzywym zwierciadle i rozróżnianie co jest, co się wydaje, co postrzegają inni. Jak nas ludzie uszyją... fajna myśl.

Więc słusznie wstawione Smile
W.

Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: [KnB][T][D] (Nie)doskonałość    

Powrót do góry Go down

[KnB][T][D] (Nie)doskonałość
Powrót do góry 
Strona 1 z 1