IndeksRejestracjaSzukajFAQZaloguj

Share | 

[HP][T][D]Świąteczne zakupy [SS/RL]

Go down 
AutorWiadomość
Fia.
Moderator
Moderator

Female Wiek : 28
Liczba postów : 283

PisanieTemat: [HP][T][D]Świąteczne zakupy [SS/RL]   Pon Gru 17 2018, 22:32

Fandom: Harry Potter
Oryginalny tytuł i link do tekstu: Christmas Shopping
Autor: cordeliadelayne
Tłumacz: Fia.
Beta: Fantasmagoria.~
Zgoda: czekam
Pairing: Severus Snape/Remus Lupin
Gatunek: Fluff
Ostrzeżenia: brak
N/T*: Tekst tłumaczony w ramach akcji "Kalendarz Adwentowy 2018".

Świąteczne zakupy

– Nie rozumiem, dlaczego kupujemy prezent dla Pottera?

– Ponieważ Ginny zaprosiła nas na przyjęcie, a poza tym są święta. No i dlatego, że ja tak powiedziałem.

– Czy Boże Narodzenie nie powinno wyciągać z ludzi tego, co w nich najlepsze? – Severus uniósł brew w odpowiedzi na nietypowo agresywny ton Lupina.

Gryfon zesztywniał, słysząc szyderstwo drugiego mężczyzny.

– Idę do sklepu obok. Ale może ty zostaniesz i zrobisz zakupy tutaj? - dodał jeszcze, po czym wypadł jak burza z pomieszczenia.

– Wreszcie – mruknął Ślizgon pod nosem, zadowolony, że plan pozbycia się kochanka w końcu zadziałał.

Mistrz Eliksirów podszedł szybko do witryny, za szkłem której prezentowało się przepięknie oprawione – i oczywiście równie drogie – pierwsze wydanie ”Czarnej Magii Druidów”, w które Lupin wpatrywał się jeszcze chwilę wcześniej.

– Wezmę to – wskazał sprzedawcy manuskrypt i z niecierpliwością czekał na zapakowanie go.

Mężczyzna odebrał podarunek dla wilkołaka, rzucił nań zaklęcie zmniejszające i schował do kieszeni płaszcza. Potem wyszedł na spotkanie z Remusem, który był już obładowany kilkoma torbami.

– Severusie, przepraszam, że na ciebie nawarczałem. Wiem, że nie lubisz zakupów. Może spróbujemy naprawić ten dzień i zjemy jakiś lunch?

– Cóż, jeśli chcesz.

Huncwot pokiwał głową i ruszył przed siebie. Snape uśmiechnął się i poklepał po kieszeni, po raz pierwszy od wielu lat nie mogąc się doczekać świątecznego poranka.

Powrót do góry Go down
Myst
Jeździec Apokalipsy
Jeździec Apokalipsy

Female Wiek : 25
Liczba postów : 321

PisanieTemat: Re: [HP][T][D]Świąteczne zakupy [SS/RL]   Pon Gru 24 2018, 20:41

Bardzo sympatyczne drabble, chociaż nie do końca mój pairing (nie przepadam za Lupinem). Za to podoba mi się, że Severus nie może doczekać się podarowania swojemu partnerowi prezentu, który z pewnością sprawi mu radość. I pewnie liczy też na bardzo gorące podziękowania od Remusa. Very Happy
Dziękuję za tłumaczenie. Pozdrawiam, Myst.

To grant another chance means to give opportunity to correct past mistakes.

Konstruktywny komentarz jest na wagę złota, ale komentarz ubogi wciąż jest lepszy od jego braku,
więc zamiast pisać epopeję pod jednym tekstem, rozdziel swój słowotok na kilka ff.

~Mądrości internetowe, autor nieznany

Ciężko znaleźć takich ludzi co mają obsesję jak my.
~DC

Brać bannerki do podpisów! Nie po to robię, żeby leżały. Very Happy
Powrót do góry Go down
http://motylebezskrzydel.blogspot.com/

[HP][T][D]Świąteczne zakupy [SS/RL]
Powrót do góry 
Strona 1 z 1