~.Imaginarium.~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaSzukajZaloguj

 

 [HP][T][D]Świąteczne zakupy [SS/RL]

Go down 
5 posters
AutorWiadomość
Fia.
Team Villains
Team Villains
Fia.


Female Wiek : 33
Skąd : Poznań
Liczba postów : 410
Rejestracja : 23/12/2014

[HP][T][D]Świąteczne zakupy [SS/RL] Empty
PisanieTemat: [HP][T][D]Świąteczne zakupy [SS/RL]   [HP][T][D]Świąteczne zakupy [SS/RL] EmptyPon 17 Gru 2018, 22:32

Fandom: Harry Potter
Oryginalny tytuł i link do tekstu: Christmas Shopping
Autor: cordeliadelayne
Tłumacz: Fia.
Beta: Fantasmagoria.~
Zgoda: czekam
Pairing: Severus Snape/Remus Lupin
Gatunek: Fluff
Ostrzeżenia: brak
N/T*: Tekst tłumaczony w ramach akcji "Kalendarz Adwentowy 2018".




Świąteczne zakupy



– Nie rozumiem, dlaczego kupujemy prezent dla Pottera?

– Ponieważ Ginny zaprosiła nas na przyjęcie, a poza tym są święta. No i dlatego, że ja tak powiedziałem.

– Czy Boże Narodzenie nie powinno wyciągać z ludzi tego, co w nich najlepsze? – Severus uniósł brew w odpowiedzi na nietypowo agresywny ton Lupina.

Gryfon zesztywniał, słysząc szyderstwo drugiego mężczyzny.

– Idę do sklepu obok. Ale może ty zostaniesz i zrobisz zakupy tutaj? - dodał jeszcze, po czym wypadł jak burza z pomieszczenia.

– Wreszcie – mruknął Ślizgon pod nosem, zadowolony, że plan pozbycia się kochanka w końcu zadziałał.

Mistrz Eliksirów podszedł szybko do witryny, za szkłem której prezentowało się przepięknie oprawione – i oczywiście równie drogie – pierwsze wydanie ”Czarnej Magii Druidów”, w które Lupin wpatrywał się jeszcze chwilę wcześniej.

– Wezmę to – wskazał sprzedawcy manuskrypt i z niecierpliwością czekał na zapakowanie go.

Mężczyzna odebrał podarunek dla wilkołaka, rzucił nań zaklęcie zmniejszające i schował do kieszeni płaszcza. Potem wyszedł na spotkanie z Remusem, który był już obładowany kilkoma torbami.

– Severusie, przepraszam, że na ciebie nawarczałem. Wiem, że nie lubisz zakupów. Może spróbujemy naprawić ten dzień i zjemy jakiś lunch?

– Cóż, jeśli chcesz.

Huncwot pokiwał głową i ruszył przed siebie. Snape uśmiechnął się i poklepał po kieszeni, po raz pierwszy od wielu lat nie mogąc się doczekać świątecznego poranka.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[HP][T][D]Świąteczne zakupy [SS/RL] 185163a92861cff084f0f519850b7927a8896c81_hq

Powrót do góry Go down
Myst
Team Heroes
Team Heroes
Myst


Female Wiek : 31
Liczba postów : 600
Rejestracja : 21/12/2014

[HP][T][D]Świąteczne zakupy [SS/RL] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][T][D]Świąteczne zakupy [SS/RL]   [HP][T][D]Świąteczne zakupy [SS/RL] EmptyPon 24 Gru 2018, 20:41

Bardzo sympatyczne drabble, chociaż nie do końca mój pairing (nie przepadam za Lupinem). Za to podoba mi się, że Severus nie może doczekać się podarowania swojemu partnerowi prezentu, który z pewnością sprawi mu radość. I pewnie liczy też na bardzo gorące podziękowania od Remusa. Very Happy
Dziękuję za tłumaczenie. Pozdrawiam, Myst.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[HP][T][D]Świąteczne zakupy [SS/RL] MJVczC6

To grant another chance means to give opportunity to correct past mistakes.

[HP][NZ] Jak przestać, jak zacząć [PW/CC][6/8]
Aktualizacja: 24.12.2020
[BnHA][NZ] Niebo pełne słońca [IM/TS][4/?]
Aktualizacja: 24.12.2020

— Moje wszystkie teksty —

Powrót do góry Go down
http://motylebezskrzydel.blogspot.com/
Salomanka
Team Villains
Team Villains
Salomanka


Female Wiek : 32
Skąd : Kołobrzeg
Liczba postów : 746
Rejestracja : 17/01/2015

[HP][T][D]Świąteczne zakupy [SS/RL] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][T][D]Świąteczne zakupy [SS/RL]   [HP][T][D]Świąteczne zakupy [SS/RL] EmptyNie 05 Kwi 2020, 23:33

O zgroza. Remus i Severus razem to za dużo "-us" jak na mój gUSt Wink

Dlaczego Remus jest taki nerwowy? Strasznie się rzuca, warczy i biega, nie? Może zbliża mu się pełnia Wink Severus za to, przez to oczekiwanie na zapakowanie prezentu, natychmiast skojarzył mi się z genialną sceną z Love actually, gdzie Alan Rickman (no i już płaczę...) także wybiera prezent, i czeka... i czeka... i czeka... Nie sposób się nie zaśmiać na to skojarzenie, więc i teraz parsknęłam ubawiona tym typowo ślizgońskim podejściem do niespodzianek i prezentów. Nie wyobrażam sobie co prawda sytuacji, w której przy świątecznym stole spotykają się Harry, Severus i Ginny (ugh), ale przymknę na to oko, skoro nagle mamy święta... Wink
Dzięki za to tłumaczenie.
Powrót do góry Go down
Alexandrine
Team Villains
Team Villains
Alexandrine


Female Wiek : 31
Skąd : Ostrów Wielkopolski
Liczba postów : 225
Rejestracja : 21/12/2014

[HP][T][D]Świąteczne zakupy [SS/RL] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][T][D]Świąteczne zakupy [SS/RL]   [HP][T][D]Świąteczne zakupy [SS/RL] EmptySro 11 Sie 2021, 14:45

Chyba nigdy nie czytałam niczego z tym paringiem, jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić. Mroczny Severus i zabiedzony Remus. Z drugiej strony, po tylu latach warzenia eliksiru tojadowego dla niego, mogło coś zaiskrzyć. Szczególnie, że Remus faktycznie potrafił być porywczy, jak to wilkołak i pokazać pazurki by podporządkować sobie Severusa.. Ale nadal, jakieś to dzikie... Nie zmienia faktu, że podstępny Ślizgon z tego Snape'a! Tak wyprowadzić z równowagi kochanka, by pozbyć się go aby kupić mu prezent. Podstępnie słodkie! Miło jest znaleźć prezent idealny i móc go podarować ukochanej osobie. A Remus, jak Remus, po prostu potulnie przeprasza, za coś co w sumie nie było jego winą, typowe. Ciekawe jak wygląda ich związek.. Hmm...

Weny!

Alexa

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Już niedługo powiem: „Dzień dobry Harry”, a ty z uśmiechem odpowiesz: „Witaj w domu Draco”.
Powrót do góry Go down
Disharmony
Team Heroes
Team Heroes
Disharmony


Female Wiek : 27
Skąd : Bydgoszcz
Liczba postów : 609
Rejestracja : 20/01/2015

[HP][T][D]Świąteczne zakupy [SS/RL] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][T][D]Świąteczne zakupy [SS/RL]   [HP][T][D]Świąteczne zakupy [SS/RL] EmptyWto 24 Sie 2021, 23:42

Cóż właśnie pisałam komentarz, w którym mówiłam, że nie wyobrażam sobie snape'a z nikim innym niż Harrym bądź Regulusem i zdecydowanie to utrzymuję. Nie, Remus, nieee, może nie zalazł mi za skórę aż tak jak Syriusz, czy inni huncwoci jednak niech pozostanie sobie w radosnym w związku z tonks ewentualnie z syriuszem. Ja wiem, że tak naprawdę układ taki sił jest dla Remusa bardzo korzystny, jako że ma pod ręką swojego mistrza eliksirów i nigdy mu nie zabraknie eliksiru łagodzącego objawy wilkołactwa, mimo wszystko jednak nie widzę żeby Tym dwóm miało być po drodze. Sam fakt, że Remus był generalnie wycofanym dzieciakiem i severus również, no chyba, że jest siedziały takie smęty w bibliotece to w końcu się jeden do drugiego odezwał, ale tak to Severus potrzebuje kogoś, w kim jest zdecydowanie więcej życia.
Co do samego drabbla, motyw kupowania wymarzonych prezentów za plecami jest całkiem przyjemny i już by się chciało ten świąteczny okres Smile

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Zamierzam rozpalić ogień w twoich zimnych oczach ~

[HP][T][D]Świąteczne zakupy [SS/RL] B5pMaSR

[HP][T][D]Świąteczne zakupy [SS/RL] Tumblr_o9jwcyvean1tg9m4fo1_500


~ Wielbię cię ~

Powrót do góry Go down
http://www.topkoty.pl
Sponsored content





[HP][T][D]Świąteczne zakupy [SS/RL] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][T][D]Świąteczne zakupy [SS/RL]   [HP][T][D]Świąteczne zakupy [SS/RL] Empty

Powrót do góry Go down
 
[HP][T][D]Świąteczne zakupy [SS/RL]
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» [SPN][D] Zakupy

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: FANFICTION :: Literatura & Ekranizacja :: Harry Potter :: Slash :: +12-
Skocz do: