~.Imaginarium.~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaSzukajZaloguj

 

 [HP][mM]By spłacić dług

Go down 
4 posters
AutorWiadomość
Cirilla9
Skryba
Skryba
Cirilla9


Female Liczba postów : 32
Rejestracja : 29/11/2018

[HP][mM]By spłacić dług Empty
PisanieTemat: [HP][mM]By spłacić dług   [HP][mM]By spłacić dług EmptyWto 18 Gru 2018, 00:35

Fandom/Fandomy:HP
Autor/autorzy: Cirilla9
Beta/bety:-
Pairing:spoiler by był, więc nie powiem
Gatunek:crack
Ostrzeżenia:pocałunek dementora
N/A*:-


- Co to ma znaczyć?! – spytała Minerwa ostro, kiedy przed drzwiami, których pilnowała pojawił się Minister Magii w towarzystwie cienistej postaci u boku. Dementor stał cicho, ponuro, szaty falowały wokół niego, choć powietrze było nieruchome; kaptur naciągnięty miał zbyt głęboko, by można było dostrzec nieistniejącą twarz.

- To standardowe środki bezpieczeństwa, - oświadczył Korneliusz Knot spokojnie i niemal zepchnął profesor Transmutacji na bok. – A teraz proszę mnie wpuścić i nie utrudniać pracy Ministerstwa.

Drzwi otwarły się, szef rządu wszedł do środka ze swoim upiornym strażnikiem. W komnacie, przywiązany do krzesła, siedział Barty, którego oczy rozszerzyły się na ich widok, a usta otwarły do krzyku. Dźwięk nigdy nie zabrzmiał.

Wydarzenia potoczyły się tak szybko, że nikt w pomieszczeniu nie zdążył zareagować. Severus, który wcześniej odsunął się, by zrobić miejsce władzom, jedynie na wpół wyszarpnął różdżkę. Minerwa nie miała czasu wysłowić swojego protestu. Korneliusz nie wydał rozkazu, by temu zapobiec na czas, jeśli w ogóle miał zamiar taki rozkaz wydawać.

Przed czterema parami oczu, jednymi wyraźnie bardziej przerażonymi od pozostałych, dementor rzucił się na bezbronnego więźnia, pochylił nad nim i zamknął ich usta w pocałunku śmierci. Ciało Barty’iego szarpnęło się, potem osłabło, aż zupełnie znieruchomiało pod górująca nad nim postacią.

Pocałunek dementora był losem gorszym od śmierci. Mieć wyssaną duszę, zostać obrabowanym z wszelkich wspomnień, emocji, uczuć znaczyło zatracić samego siebie. Osoba, która tego doświadczyła przestawała istnieć w szerszym aspekcie niż ci, których jedynie ciało zmarniało. Ofiara dementora nie mogła zaznać szczęścia w zaświatach, nie mogła nawet powrócić na ten świat jako duch.

Teraz dementor wyprostował się powoli znad ciała Śmierciożercy. Powieki więźnia były przymknięte, siedział dziwnie nieruchomo jak na siebie; niegdyś żywe oczy nie lustrowały każdego zakamarka, ruchliwy język nie oblizywał warg w nerwowym tiku.
Moment ogólnego szoku minął i Minerwa zaczęła krzyczeć, besztając Ministra za brak profesjonalizmu; wspomniany Minister patrzył na całą scenę, jakby nie mógł się zmusić, by odczuwać choćby przyzwoity, choćby politycznie wymagany minimalny poziom smutku. Severus, z twarzą jeszcze bledszą niż zwykle, postąpił parę kroków w stronę byłego Śmierciożercy, nim zatrzymał się, zdając sobie sprawę z bezsensowności tego gestu.

***

Podczas gdy profesor McGonagall niezmordowanie krytykowała pana Knota, politykę Ministerstwa oraz całą instytucję dementorów jako strażników więziennych – teraz już przed samym dyrektorem Dumbledore’m – w innym miejscu czarno odziana postać prowadziła uległego więźnia przez puste korytarze Hogwartu.

Kiedy tylko znaleźli się poza linią demarkacyjną blokującą możliwość teleportacji, ciemna postać rozejrzała się uważnie wokół, upewniając, że są sami, nim zrzuciła kaptur.

Igor Karkarov, Dyrektor Durmstrangu, sługa Czarnego Pana, odwrócił się do Śmierciożercy po fachu u jego boku. Szalony uśmieszek Barty’iego znów był na miejscu, oczy błyszczały obłąkańczo.

Karkarov złapał Croucha za ramię, mocno ściskając.

- Nie myśl sobie, że jeszcze kiedykolwiek… - zaczął z rosyjskim akcentem, ale złość zdusiła jego słowa. – Jeśli powiesz komukolwiek, że się całowaliśmy, pobyt w Azkabanie wyda ci się wakacyjnym wypoczynkiem, - wycharczał w końcu.

- Dobra, dobra, - Crouch oblizał niecierpliwie usta. – Puść mnie już, chcę zobaczyć jak Lord Voldemort teraz wygląda. Szczeniak nie chciał mi nic powiedzieć.

Karkarov uporczywie wpatrywał się w jego twarz.

- Ale długi spłacone? – naciskał. – Wsypałem cię za pierwszym razem, teraz cię ratuję. Rachunki wyrównane, tak?

Crouch Jr. wyglądał jakby ledwo mógł ustać w miejscu, niemal przestępował z nogi na nogę, język wysuwał się raz po raz jak u węża.

- Tak, niech ci będzie. Puszczaj już! Albo teleportujemy się razem.

Karkarov puścił go. Coś strzeliło w powietrzu, gdy szaleniec deportował się i w następnej chwili Karkarov został sam w przebraniu dementora.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[HP][mM]By spłacić dług YG5jRRI


Ostatnio zmieniony przez Cirilla9 dnia Wto 18 Gru 2018, 15:13, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
DreamsConstellation
Bard
Bard
DreamsConstellation


Female Wiek : 30
Skąd : Neptun
Liczba postów : 210
Rejestracja : 01/11/2018

[HP][mM]By spłacić dług Empty
PisanieTemat: Re: [HP][mM]By spłacić dług   [HP][mM]By spłacić dług EmptyWto 18 Gru 2018, 07:36

Ach, jak ja lubię takie niespodziewanie szczęśliwe zakończenia Very Happy 
Naprawdę zaskoczyłaś mnie tym totalnie! 
Może nie zostałam doprowadzona do łez rozpaczy, ale było mi bardzo smutno, kiedy Bartusia opuszczała dusza. 
Spoiler:
Nie ma to jak właściwie rozpocząć dzień dobrym ff Very Happy

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[HP][mM]By spłacić dług 8Wg3Z2B
Powrót do góry Go down
Cirilla9
Skryba
Skryba
Cirilla9


Female Liczba postów : 32
Rejestracja : 29/11/2018

[HP][mM]By spłacić dług Empty
PisanieTemat: Re: [HP][mM]By spłacić dług   [HP][mM]By spłacić dług EmptyWto 18 Gru 2018, 15:17

Haha, cieszę się, że mogłam się przyczynić do miłego rozpoczęcia dnia Very Happy

Ja zwykle jestem wrogiem happy endów, ale niektóre postacie tyle już wycierpiały w fabule canonu, że mógłby się wreszcie los do nich uśmiechnąć dla odmiany zamiast ich dobijać Wink

Dziękuję za wytrwałe czytanie i komentowanie moich tekstów! I love you

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[HP][mM]By spłacić dług YG5jRRI
Powrót do góry Go down
JokerFox.
Team Villains
Team Villains
JokerFox.


Female Wiek : 29
Skąd : Poznań
Liczba postów : 846
Rejestracja : 21/12/2014

[HP][mM]By spłacić dług Empty
PisanieTemat: Re: [HP][mM]By spłacić dług   [HP][mM]By spłacić dług EmptyPon 24 Gru 2018, 13:02

Klep.~

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

What good comes of something
When I'm just the ghost of nothing, nothing?
I'm just the man on the balcony
Singing "nobody will ever remember me"
(...)
A
composer but never composed
Singing "I only want what I can't have"
I only want what I can't have.


~*~*~

[HP][mM]By spłacić dług TnTYADJ
Powrót do góry Go down
https://imaginarium.forumpolish.com
Alexandrine
Team Villains
Team Villains
Alexandrine


Female Wiek : 31
Skąd : Ostrów Wielkopolski
Liczba postów : 225
Rejestracja : 21/12/2014

[HP][mM]By spłacić dług Empty
PisanieTemat: Re: [HP][mM]By spłacić dług   [HP][mM]By spłacić dług EmptySro 28 Lip 2021, 09:42

Nigdy nie spodziewałabym się takiego obrotu sprawy, naprawdę podziwiam pomysł na ten tekst! W jaki sposób nikt nie zauważył, że jest to fałszywy dementor, przecież one mają tą swoją aurę? Czy coś... Chyba, że wszyscy byli totalnie w szoku.. O ile Knota łatwo oszukać, to gdzie Severus, gdzie Minevra... hmm.. Czy Barty spodziewał się takiego kroku, czy było to bardzo szybka improwizacja, albo może nie wiem, szybka Legimencja jak ma się zachować? Paring faktycznie psułby historie gdyby był podany na górze, a tak człowiek czyta z niecierpliwością! Przez chwilę myslałam, że czarna postać to Snape, a tu jednak zaskoczenie.
Bardzo dobry tekst, cieszę siię, że mogłam go przeczytać. Weny!

Alexa

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Już niedługo powiem: „Dzień dobry Harry”, a ty z uśmiechem odpowiesz: „Witaj w domu Draco”.

Cirilla9 likes this post

Powrót do góry Go down
Cirilla9
Skryba
Skryba
Cirilla9


Female Liczba postów : 32
Rejestracja : 29/11/2018

[HP][mM]By spłacić dług Empty
PisanieTemat: Re: [HP][mM]By spłacić dług   [HP][mM]By spłacić dług EmptySro 28 Lip 2021, 14:42

Ojej wieki mnie tu nie było, a tu taki miły komentarz! Dziękuję bardzo^^

Przyznam, że nad magiczno-technicznymi kwestiami nie zastanawiałam się zbyt długo i nie za dobrze pamiętam, jak to wszystko działało w książkach czytanych lata temu xd

Ale myślę, że z IQ Bartusia mogło obyć się bez legilimencji Wink
Powrót do góry Go down
Sponsored content





[HP][mM]By spłacić dług Empty
PisanieTemat: Re: [HP][mM]By spłacić dług   [HP][mM]By spłacić dług Empty

Powrót do góry Go down
 
[HP][mM]By spłacić dług
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: FANFICTION :: Literatura & Ekranizacja :: Harry Potter :: Slash :: +12-
Skocz do: