~.Imaginarium.~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaSzukajZaloguj

 

 [DexLab][T][D] Mrok [D/M]

Go down 
+3
Fia.
Nemuri
Wirka.
7 posters
AutorWiadomość
Wirka.
Team Heroes
Team Heroes
Wirka.


Female Wiek : 33
Liczba postów : 1403
Rejestracja : 21/12/2014

[DexLab][T][D] Mrok [D/M] Empty
PisanieTemat: [DexLab][T][D] Mrok [D/M]   [DexLab][T][D] Mrok [D/M] EmptyWto 20 Sty 2015, 00:57

Fandom: Dexter Laboratory
Oryginalny tytuł i link do tekstu: Darkness
Autor: magdelapetrem
Tłumacz: Wirwanna
Beta: Fan. i Rasp.
Zgoda: brak odpowiedzi
Pairing: powiedzmy że Dexter/Mandark
Gatunek: leciutki angst
Ostrzeżenia:brak



Mrok


Mandark dojrzewał w Mroku.

Uczył się w mroku, jadł w mroku, grał w gry video w mroku, kiedy nie miał już nic innego do zrobienia. Mógł mówić do siebie w mroku i czuć, jak jego kroki poruszają mrok. Przesuwał się i okalał go, gdy tylko postawił stopę, czyniąc miejsce dla Króla Nocy, Mrocznego Księcia...

Mandark.

Mandark nienawidził mroku.

Pragnął światła.

Pragnął jaskrawego wschodu słońca i lśniących promieni. Błogosławieni ci, którzy mogą doświadczyć światła. Pragnął, pragnął, pragnął, ale żył, żył, żył w Mroku, bez wyboru.

Pragnął blond włosów i niebieskich oczu.

Cholera, pragnął rudych włosów i niebieskich oczu.

Obaj mogliby żyć w słońcu. Mogliby żyć w objęciach słońca, otuleni aurą światła. Aurą światła jakiej nigdy nie dosięgnie. Aurą światła której pragnął.

Mogliby. Ale nigdy nie będą.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~


[DexLab][T][D] Mrok [D/M] Giphy


Ostatnio zmieniony przez Wirka. dnia Pon 09 Sty 2017, 11:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Nemuri
Stenograf
Stenograf
Nemuri


Liczba postów : 146
Rejestracja : 15/01/2015

[DexLab][T][D] Mrok [D/M] Empty
PisanieTemat: Re: [DexLab][T][D] Mrok [D/M]   [DexLab][T][D] Mrok [D/M] EmptyNie 08 Mar 2015, 14:26

O masakra, ten paring, ten fandom właśnie niszczy moje dzieciństwo, moje biedne, niewinne dzieciństwo.
Ciekawy pomysł na fanfic, nie jest bezpośrednio powiedziane z kim chciałby być, ale sugestia jest bardzo wyraźna.
Dziwnie mi się czytało to dzieło, może dlatego, że znam tą bajkę bez odnajdywania aspektu slash w nim. Musze pochwalić autora za ciekawy, oryginalny pomysł na wykonanie fanfica, za operowaniem subtelną sugestią. Smutne zakończenie nie pozostawia nadziei na jakąkolwiek poprawę.
Powrót do góry Go down
Fia.
Team Villains
Team Villains
Fia.


Female Wiek : 33
Skąd : Poznań
Liczba postów : 410
Rejestracja : 23/12/2014

[DexLab][T][D] Mrok [D/M] Empty
PisanieTemat: Re: [DexLab][T][D] Mrok [D/M]   [DexLab][T][D] Mrok [D/M] EmptyCzw 28 Lip 2016, 23:03

Och, Merlinie, naprawdę? Naprawdę zrobiłaś z Mandarka biseksualistę, który leci nie tylko na Diddy, ale też na Dextera? O, przepraszam... Autorka zrobiła, Ty przetłumaczyłaś. Co nadal jest absurdalne, ale okay, w zasadzie możliwe.

To daje też zupełnie inny wydźwięk nienawiści między chłopcami. A przynajmniej uczuć ze strony czarnowłosego chłopca - wiedział, że nigdy nie uda mu się zdobyć Dexa, więc nienawidził go. Całą swoją mocą, całą miłością, jaką mógł mu ofiarować - nienawidził. I nienawidził siebie, wszystkiego czym był. Nienawidził mroku, w jakim żył, jakim był. Co jest chyba jeszcze gorsze.

Tłumaczenie po raz kolejny bez zarzutu, chylę czoła Smile

Weny,
F.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[DexLab][T][D] Mrok [D/M] 185163a92861cff084f0f519850b7927a8896c81_hq

Powrót do góry Go down
M.
Team Villains
Team Villains
M.


Female Wiek : 28
Skąd : Poznań/Zielona Góra
Liczba postów : 241
Rejestracja : 18/08/2015

[DexLab][T][D] Mrok [D/M] Empty
PisanieTemat: Re: [DexLab][T][D] Mrok [D/M]   [DexLab][T][D] Mrok [D/M] EmptyPią 29 Lip 2016, 16:47

Obezwładniający mrok. Nie opuszcza go. Więzi go. A on lgnie do światła. Do słońca.
Rzeczywiście leciutki angst. Smutne, że jest taki dlatego, że nie może być sobą. Nienawidzi swojego wroga dlatego że go kocha. Dlatego, że nie może z nim być. Nigdy jego uczucia nie zostaną odwzajemnione. Samemu sobie wmawia, że to w DeeDee się kocha. I wiecznie będzie nieszczęśliwy.
Dobry tekst. Tłumaczenie bez zarzutu. Tak jak twoje wszystko.

M.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[DexLab][T][D] Mrok [D/M] FAf9hm8
Powrót do góry Go down
JokerFox.
Team Villains
Team Villains
JokerFox.


Female Wiek : 29
Skąd : Poznań
Liczba postów : 846
Rejestracja : 21/12/2014

[DexLab][T][D] Mrok [D/M] Empty
PisanieTemat: Re: [DexLab][T][D] Mrok [D/M]   [DexLab][T][D] Mrok [D/M] EmptyPon 12 Lip 2021, 23:07

[DexLab][T][D] Mrok [D/M] FKNd5OM

Na pewno to komentowałam, ale na Forum-Którego-Nazwy-Nie-Wymawiamy. Niemniej, urzeka mnie ten paring, totalnie go kupuję i tak, shippowałam go jak byłam młodsza, poznałam slash, a mój brat oglądał niczego nieświadomy Dextera xd
Nie Mandark/Dee Dee (ugh, Dee Dee, okropna postać) - ale Manadrk i Dexter? ZŁOTO.
Zawsze było mi szkoda Mandarka, bo on faktycznie takie stworzenie mroku i tylko ciągnęło go do światła... co prawa, różowego, ale kto powiedział, że to faktycznie nie była przykrywka dla jego zauroczenia Dexem? Mwah, kocham takie niszczenie dzieciństwa!

Weny!
JokerFox.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

What good comes of something
When I'm just the ghost of nothing, nothing?
I'm just the man on the balcony
Singing "nobody will ever remember me"
(...)
A
composer but never composed
Singing "I only want what I can't have"
I only want what I can't have.


~*~*~

[DexLab][T][D] Mrok [D/M] TnTYADJ


Ostatnio zmieniony przez JokerFox. dnia Sro 25 Sie 2021, 16:58, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
https://imaginarium.forumpolish.com
Disharmony
Team Heroes
Team Heroes
Disharmony


Female Wiek : 27
Skąd : Bydgoszcz
Liczba postów : 609
Rejestracja : 20/01/2015

[DexLab][T][D] Mrok [D/M] Empty
PisanieTemat: Re: [DexLab][T][D] Mrok [D/M]   [DexLab][T][D] Mrok [D/M] EmptySro 25 Sie 2021, 01:15

Niesamowite jest to, że jak się chce, to można pisać do wszystkiego. Rozumiem, że to tłumaczenie, ale w ogóle szok, że szukałaś tekstów do tego fandomu! Chociaż ja to mogę być niepoinformowana i po prostu nie mieć świadomości, że to jakaś Twoja best bajka, czy coś.
Ale zaskakujące jest to, że to ma ciekawe teksty. Bo to już drugi przecież i to w podobnym, ponurym klimacie.
Oczywiście musiałam sobie wygooglowac jegomościa i tak, niech on siskę zostawi w spokoju, do Dextera będzie dobrze pasował. Tne nwm, sięgnie mu do pasa i tyle z tego będzie Very Happy
Sam jednak opis? Kurde, Severus chociażby - jako taki pierwszy z brzegu. Tu naprawdę jest duży potencjał.
Przełumaczone ładnie, w żadnym momencie nie zwróciłam uwagi, by coś psuło mi odbiór tekstu.
Dziękuję!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Zamierzam rozpalić ogień w twoich zimnych oczach ~

[DexLab][T][D] Mrok [D/M] B5pMaSR

[DexLab][T][D] Mrok [D/M] Tumblr_o9jwcyvean1tg9m4fo1_500


~ Wielbię cię ~

Powrót do góry Go down
http://www.topkoty.pl
Alexandrine
Team Villains
Team Villains
Alexandrine


Female Wiek : 31
Skąd : Ostrów Wielkopolski
Liczba postów : 225
Rejestracja : 21/12/2014

[DexLab][T][D] Mrok [D/M] Empty
PisanieTemat: Re: [DexLab][T][D] Mrok [D/M]   [DexLab][T][D] Mrok [D/M] EmptySro 25 Sie 2021, 17:25

Powiem tak, nie miałam za dzieciaka kablówki więc w ogóle wszystkie te kreskówki mnie ominęły, bo nie wypada zacząć je oglądać jak idzie się na studia, a po dwa nooo ten, anime było vbardziej wciągające, więc podejdę do tekstu jak do bezfandomowego. ogólnie to bardzo mi się podoba, jest świetny w swoim opisie, w budowaniu napięcia.. mrok, światło, mrok, chce światło, nie mam światła... boskie! naprawdę fajnie napisane, jestem pod wrażeniem.. niesamowicie wciąga każde zdanie, aż wróciłam przeczytać drugi raz!
Weny,
Alexa

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Już niedługo powiem: „Dzień dobry Harry”, a ty z uśmiechem odpowiesz: „Witaj w domu Draco”.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





[DexLab][T][D] Mrok [D/M] Empty
PisanieTemat: Re: [DexLab][T][D] Mrok [D/M]   [DexLab][T][D] Mrok [D/M] Empty

Powrót do góry Go down
 
[DexLab][T][D] Mrok [D/M]
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» [DexLab][T][D] Jej taniec
» [HP] [NZ] Mrok, który w nas widzą [5/?] [HP/TMR(LV)]

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: FANFICTION :: Anime & Manga/Komiks & Serial/Film animowany :: Yaoi/Slash :: +12-
Skocz do: