~.Imaginarium.~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaSzukajZaloguj

 

 [HP][mM] Randka marzeń (!)

Go down 
+2
DreamsConstellation
Salomanka
6 posters
AutorWiadomość
Salomanka
Team Villains
Team Villains
Salomanka


Female Wiek : 32
Skąd : Kołobrzeg
Liczba postów : 746
Rejestracja : 17/01/2015

[HP][mM] Randka marzeń (!) Empty
PisanieTemat: [HP][mM] Randka marzeń (!)   [HP][mM] Randka marzeń (!) EmptyWto 17 Mar 2020, 22:08

#UrodzinyFantasmagorii


Autor: Salomanka
Tytuł: Randka marzeń
Beta:
Kanon: hahaha
Pairing: SS/GL, pre-snarry
Długość: mini-miniatura
Nota: To przez Myst!
Prompt:


Randka marzeń




Severus był pewny zwycięstwa.

Zdawał sobie oczywiście sprawę ze swych... niedoskonałości.
Z opinią człowieka nieprzystępnego i oschłego, prawdziwego postrachu Szkoły Magii i Czarodziejstwa, nie mógł liczyć na wysoką pozycję w tak zwanym towarzystwie. Był wredny, cyniczny i nieprzyzwoicie wręcz brzydki. Mimo tych wszystkich przeciwności był jednak przekonany, że osiągnie swój cel przed upływem roku. Miał swój plan, szereg forteli zbliżających go powoli do nagrody. Niepostrzeżenie zakradać się coraz bliżej i bliżej, szepnąć słówko tu, pojawić się tam, być zawsze w pobliżu, nie dając o sobie zapomnieć.

Zakład przegrał.

Z godnością stawił się przed swoją przeciwniczką i nie komentując jej kiepsko tłumionego chichotu, skłonił jej się i bez słowa protestu przyjął na siebie karę. W dniu, w którym podejmowali tę dziwaczną grę, kobieta obiecała mu, że, niezależnie od postępów Severusa, postara mu się dopomóc, i w tym Snape upatrywał teraz swojej szansy. Nie mrugnął nawet okiem, gdy wymieniła nazwisko mężczyzny, z którym miał się spotkać. Był zdeterminowany znieść wszystko, pokonać każdą przeszkodę, byle tylko dopiąć swego.

Ubrał się w specjalnie sprawioną elegancką szatę, postarał się o dobre miejsca w modnym lokalu, ani razu nie przerwał swemu rozmówcy. Na randce był taktowny, uprzejmy, kiwał głową i komplementował zalotne uśmiechy partnera, wypijając przy tym tylko jedną butelkę wina. Wytrzymał kwadrans. Później wstał, cokolwiek chwiejnie, i z satysfakcją rzucił na Lockharta zaklęcie zapomnienia.

Nie miał pojęcia, jakim cudem randka z tak zadufanym w sobie próżniakiem miała go przybliżyć do jego celu, ale karą była na pewno. Gilderoy był nieznośny, kapryśny i zaaferowany sobą bardziej nawet, niż kiedykolwiek przedtem. Nieznośna udręka nie opłaciła się, Lockhart nie byłby w stanie mu pomóc, zbyt zajęty samym sobą.

Łopocząc gniewnie szatą Snape skierował się ku najbliższemu miejscu do bezpiecznej aportacji, podejmując przy tym dwa postanowienia. Po pierwsze, podrzuci McGonagall do klasy kłębek z kocimiętką. Po drugie, dość podchodów, nieudolnych flirtów i ślizgońskich zalotów. Teleportuje się prosto do Pottera i wypunktuje mu, dlaczego tak świetnie by do siebie pasowali. Mógł się założyć, że to na pewno poskutkuje!


***
Powrót do góry Go down
DreamsConstellation
Bard
Bard
DreamsConstellation


Female Wiek : 30
Skąd : Neptun
Liczba postów : 210
Rejestracja : 01/11/2018

[HP][mM] Randka marzeń (!) Empty
PisanieTemat: Re: [HP][mM] Randka marzeń (!)   [HP][mM] Randka marzeń (!) EmptyWto 17 Mar 2020, 22:20

Zobaczywszy ten prompt Myst, miałam wielką nadzieję, że ktoś się go podejmie, ale nie spodziewałam się, że tak szybko! Very Happy
Podoba mi się Twoja wizja, może mało rozbudowana, ale daje czytelnikowi dużo miejsca dla wyobraźni.
I to zakończenie, z wypunktowaniem Harry'emu dlaczego by do siebie pasowali xD Wreszcie wpadł na idealny pomysł. W końcu Harry nie grzeszy rozumem, do niego trzeba prosto i konkretnie Wink
Pozdrawiam i życzę weny 😊

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[HP][mM] Randka marzeń (!) 8Wg3Z2B
Powrót do góry Go down
Myst
Team Heroes
Team Heroes
Myst


Female Wiek : 31
Liczba postów : 600
Rejestracja : 21/12/2014

[HP][mM] Randka marzeń (!) Empty
PisanieTemat: Re: [HP][mM] Randka marzeń (!)   [HP][mM] Randka marzeń (!) EmptyWto 17 Mar 2020, 23:02

Omg, hahaha Very Happy Salomanka, chylę przed tobą czoła. Nie sądziłam, że mój pomysł zostanie tak szybko zrealizowany! Świetnie mi się czytało tę mini miniaturkę, chociaż nie odmówiłabym, jakby tekst był nieco dłuższy. Natomiast szybkość wykonania: 11/10 Very Happy

Ja się dziwię, jak Severus był w stanie wytrzymać z Lockhartem o samym winie. Tam musiało być coś mocniejszego! Ale jak widać, dla Harry'ego jest w stanie wycierpień wszystko!

Bardzo się cieszę, że mój prompt cię zainspirował! Wenuj dalej,
Myst

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[HP][mM] Randka marzeń (!) MJVczC6

To grant another chance means to give opportunity to correct past mistakes.

[HP][NZ] Jak przestać, jak zacząć [PW/CC][6/8]
Aktualizacja: 24.12.2020
[BnHA][NZ] Niebo pełne słońca [IM/TS][4/?]
Aktualizacja: 24.12.2020

— Moje wszystkie teksty —

Powrót do góry Go down
http://motylebezskrzydel.blogspot.com/
Disharmony
Team Heroes
Team Heroes
Disharmony


Female Wiek : 27
Skąd : Bydgoszcz
Liczba postów : 609
Rejestracja : 20/01/2015

[HP][mM] Randka marzeń (!) Empty
PisanieTemat: Re: [HP][mM] Randka marzeń (!)   [HP][mM] Randka marzeń (!) EmptyWto 24 Sie 2021, 22:48

Aw! Dobre!

Saaal, to znowu Tyyy i znowu ja pod Twoim tekstem! A co, wykorzystam Cię już do końca ;D A przy następnej akcji, dorwę się do innych Twoich tekstów. No, albo bez akcji, bo czemu nie Wink
Początkowo rozkminiałam, co to za GL. jak pre-snarry i jaka lasia go na kogoś napuszczała Very Happy I czemu w ogóle randka, randka to brzydkie slowo jak nie wiem. Albo to tylko moja głowa. Ale randka... jak dzieci w podstawówce Very Happy Podobała mi się butelka wina, no tylko jedna butelka. W kwadrans Very Happy
Hah jeśli o kocimiętkę chodzi - polecam walerianę, moje koty olewają kocimiętkę kompletnie, a waleriana robi furorę Very Happy

I totalnie podoba mi się Sev, który postanawia przedstawić Harry'emu, dlaczego do siebie pasują. To trochę brzmi jak biznesplan Very Happy
Super!
Weny, Sal!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Zamierzam rozpalić ogień w twoich zimnych oczach ~

[HP][mM] Randka marzeń (!) B5pMaSR

[HP][mM] Randka marzeń (!) Tumblr_o9jwcyvean1tg9m4fo1_500


~ Wielbię cię ~

Powrót do góry Go down
http://www.topkoty.pl
Tony.
Team Heroes
Team Heroes
Tony.


Female Wiek : 27
Skąd : Poznań
Liczba postów : 395
Rejestracja : 19/04/2016

[HP][mM] Randka marzeń (!) Empty
PisanieTemat: Re: [HP][mM] Randka marzeń (!)   [HP][mM] Randka marzeń (!) EmptyWto 24 Sie 2021, 23:18

Oooo xD Tak, lubię takie Very Happy Co prawda zdecydowanie bardziej widziałabym w tej roli Pottera - który idzie śladami Severusa, aż w końcu stwierdza, że kij tam wszystko - on idzie, już, teraz, zaraz. Z drugiej strony nieco odświeżające jest to, że Severus na coś podobnego mógł wpaść pod wpływem butelki wina i randką z Lockhartem. No bo, na litość Merlina, ten facet jest tragiczny. Każdego by naszło na jakieś drastyczne kroki po czymś takim. Może właśnie dlatego Minerwa (bo rozumiem, że to z nią się założył) go do tego zmusiła? Żeby nabrał trochę, bo ja wiem, odwagi cywilnej?

Fajne, proste, przyjemne. Takie Tony lubią najbardziej. Dzięki! Very Happy

Pozdrawiam, i niech Wen zawsze Ci sprzyja!
Tony.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Sometimes you gotta run before you can walk

Vi stands for Victory, didn't you know?
[HP][mM] Randka marzeń (!) Vignet12
Powrót do góry Go down
Alexandrine
Team Villains
Team Villains
Alexandrine


Female Wiek : 31
Skąd : Ostrów Wielkopolski
Liczba postów : 225
Rejestracja : 21/12/2014

[HP][mM] Randka marzeń (!) Empty
PisanieTemat: Re: [HP][mM] Randka marzeń (!)   [HP][mM] Randka marzeń (!) EmptySro 25 Sie 2021, 17:24

Ten tekst to miód na moje zbolałe serce. Uwielbiam stanowczego Seva który wprost mówi, co czuje, bo ogólnie jest dosyć mało takich tekstów a to w sumie jest nie fajne, no bo czemu ich jest tak mało? I co za okropna rada Minevry, że niby ten tęczowy kanarek miałby jakkolwiek pomóc w zdobyciu Harrego, przecież Złoty Chłopiec go nie cierpiał! Także ten: Go, go, gooo Severusie!
Weny, Alexa

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Już niedługo powiem: „Dzień dobry Harry”, a ty z uśmiechem odpowiesz: „Witaj w domu Draco”.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





[HP][mM] Randka marzeń (!) Empty
PisanieTemat: Re: [HP][mM] Randka marzeń (!)   [HP][mM] Randka marzeń (!) Empty

Powrót do góry Go down
 
[HP][mM] Randka marzeń (!)
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: FANFICTION :: Literatura & Ekranizacja :: Harry Potter :: Slash :: +12-
Skocz do: