IndeksRejestracjaSzukajFAQZaloguj

Share | 

[HP][D] Mikołaj [HP/DM]

Go down 
AutorWiadomość
dream
Stenograf
Stenograf

Female Liczba postów : 183

PisanieTemat: [HP][D] Mikołaj [HP/DM]   Czw Sty 22 2015, 14:24

autor: dreamistru
tytuł: Mikołaj
beta: brak
pairing: HP/DM

nota/ostrzeżenie?: głupiutki Draco xD

Mikołaj

Harry obudził się pewnego świątecznego poranka wyjątkowo wyspany i zupełnie sam. Wcisnąwszy na nos okulary, zszedł na dół, kierując się do przestronnego salonu. Dom, który odziedziczył po Syriuszu prezentował się lepiej, niż kiedykolwiek, a świąteczne ozdoby i palące się świece otulały pomieszczenie aurą spokoju i szczęścia.
Chłopak ostrożnie położył podarunek pod pachnącym świerkiem i zmarszczył brwi, gdy dostrzegł prezenty od swoich przyjaciół, lecz nie znalazł tego, którego najbardziej był ciekaw.
— Draco? — spytał, rozglądając się po pomieszczeniu. — Gdzie jesteś? Nie wygłupiaj się...
Odpowiedziało mu ciche prychnięcie:
— Wiedziałem, że ta twoja historyjka o Mikołaju to stek bzdur! — Usłyszał stłumiony syk dochodzący z głębi kominka. — Natychmiast przestań rżeć i pomóż mi się wydostać! — jęknął, gdy Harry zanosił się śmiechem na dywanie.
Powrót do góry Go down
Jeanne.
Czarna lista

Female Skąd : Warszawa
Liczba postów : 100

PisanieTemat: Re: [HP][D] Mikołaj [HP/DM]   Sob Sty 24 2015, 01:07

Jakie miłe i kochane drabble! Very Happy Roześmiałam się w głos czytając je, ponieważ głupiutki Draco dobrze ukazany jest naprawdę zabawny Very Happy No by w sumie skąd mógł wiedzieć, że to legenda, którą opowiada się małym dzieciom? Jako czarodziej mógł przecież uwierzyć! Magia istnieje, więc i starszy mężczyzna z brzuchem mógł jej użyć by wślizgnąć się przez komin xD
Ale matulu, wyobrażam sobie co musiał robić by wejść w ten kominek! Moja ciocia ma i jak tak spojrzę, to Draco musiał być bardzo wygimnastykowany i wepchnąć się tam bardzo głęboko, by aż się zaklinować Very Happy

Podziwiam Cię za przekazanie nam tej historyjki w tak małej ilości słów. Drabble zawsze jest dla mnie najtrudniejszą formą tekstu literackiego, a ukazanie jeszcze w nim uczuć i zmuszenie nas do praktycznie krzyczenia "chcę więcej, chcę więcej!" w stu wyrazach jest dla mnie sztuką samą w sobie Smile Dziękuję za to maleństwo, poprawiło mi zdecydowanie humor!Smile

Więcej, więcej!<3
Weny i czasu,
Rzan. Smile

Wena artysty jest dziwką. Nie dość, że każe sobie płacić wysoką cenę, to jeszcze zdradza. - Cena - by a_wii

Ostatnio zmieniony przez Jeanne. dnia Nie Maj 01 2016, 22:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Croyance
Skryba
Skryba

Female Wiek : 22
Liczba postów : 90

PisanieTemat: Re: [HP][D] Mikołaj [HP/DM]   Sob Sty 31 2015, 16:43

Drarry... Jak ja dawno nie czytałam Drarry... To aż wstyd, że tak bardzo odeszłam od tego pairngu, ale na szczęście ty mi o tym przypomniałaś.

O tak, Draco jest głupiutki, ale żeby do tego stopnia? Niektóre mugolskie sprawy są zbyt niebezpieczne dla czarodziej, powinno się stosować jakieś ostrzeżenia.

Jednak nie trudno wyobrazić sobie blondyna, który chce sam wszystko sprawdzić. W końcu jest Ślizgonem, a to coś znaczy. Jego nie można tak po prostu oszukiwać. Jednak jak on się stamtąd wydostanie... Biedny.

Mój ulubiony fragment:
Cytat :
Usłyszał stłumiony syk dochodzący z głębi kominka. — Natychmiast przestań rżeć i pomóż mi się wydostać!
Oby było więcej takich tekstów!
Croy

Sherlock „I'm not a hero, I'm a high-functioning sociopath. „
Supernatural"Co cię nie zabije, to cię wzmocni. A nawet jeśli zabije, to i tak nie zabije."

Powrót do góry Go down
http://niger-stories.blogspot.com/
Binia
Skryba
Skryba

Female Wiek : 25
Liczba postów : 79

PisanieTemat: Re: [HP][D] Mikołaj [HP/DM]   Pią Lut 06 2015, 11:14

Jedno słowo przychodzi mi na myśl: słodkie. Uwielbiam głupiutkiego Draco, jest tak uroczy. Zastanawiam się, dlaczego uwierzył w Mikołaja? Powinien się domyśleć, że skoro jest to mówione mugolskim dzieciom, to raczej nie może mieć to nic wspólnego z czarami. Z drugiej strony Draco musi być bardzo giętki, skoro dał radę się tam wcisnąć, ciekawe do czego jeszcze wykorzystują tą jego giętkość :3 Szkoda tylko, że takie krótkie, bo z chęcią bym przeczytała dalszą część. Może kieyś napiszesz?

Weny, weny i jeszcze raz weny
Binia

lights will guide you home
Powrót do góry Go down
http://krbinia.tumblr.com
Rasp.
Skryba
Skryba

Liczba postów : 27

PisanieTemat: Re: [HP][D] Mikołaj [HP/DM]   Sob Lut 28 2015, 17:10

Podeszłam z dość dużą rezerwą, bo dawno nie czytałam żadnego tekstu z tego fandomu. A także dlatego, ponieważ dostrzegłam w ostrzeżeniu 'głupiutki Draco'. Nie cierpię, gdy się go tak określa. Nawet w tekście, w którym na to zasługuje. Ale przejdźmy do rzeczy.

Niepotrzebnie się martwiłam, bo po prostu to drabble rozłożyło mnie na łopatki! No bo siedzenie w kominie, serio? Fluffiaste i humorzaste, czyli takie, jakie bardzo lubię.
Fragment zacytowany przez Croy najbardziej mi się spodobał, bo zapada lekko w pamieć. I nie oszukujmy się, wywołuje szeroki uśmiech na mojej twarzy c:

Oby więcej takich uroczych rzeczy nam tu wpadało.
Weny życzę,
Rasp.

'When the sun rises,
I wake up and chase my dreams.
I won't regret when the sun sets,
Cuz I live my life like I'm a Beast.'

Powrót do góry Go down
Nemuri
Skryba
Skryba

Liczba postów : 141

PisanieTemat: Re: [HP][D] Mikołaj [HP/DM]   Pią Mar 06 2015, 21:39

Draco.... jako mikołaj...... uwięziony w kominie.... pewnie ubrudzony.... potargany....
Cóż niecodzienny widok.
Tylko jak taki chudzielec mógł sie zaklinować w kominie? A po drugie przecież jest czarodziejem, nie miał różdżki ze sobą? Cóż za nieostrożność.
Potter rżący jak koń, w ramach zemsty Malfoy mógłby jego głowę zamienić w końską, pasowałaby do rżenia.
Opowiadanie ciekawe, humorystyczne. Miło mi będzie do niego wrócić jeszcze raz.
Powrót do góry Go down
M.
Moderator
Moderator

Female Wiek : 22
Liczba postów : 127

PisanieTemat: Re: [HP][D] Mikołaj [HP/DM]   Sro Lip 27 2016, 16:26

Urocze i slodkie Smile Draco dla którego nieznane są zwyczaje mugoli i próbujacy sprawdzic prawdziwość jednego z nich. No po prostu urocze. Do tego Harry najbardziej czekajacy na prezent od Draco. Tez urocze.
Bardzo mila i przyjemna opowiastka.

M.

I'm P A N D A
Powrót do góry Go down
Wirka.
Admin
Admin

Female Wiek : 28
Liczba postów : 904

PisanieTemat: Re: [HP][D] Mikołaj [HP/DM]   Czw Lip 28 2016, 00:24

Umknęło mi to drabble jakoś zupełnie. Nie wiem dlaczego... A takie fajne! Bo kwestia tego, że czarodzieje - z tych bardziej hermetycznych rodzin szczególnie - powinni obowiązkowo uczęszczać na mugoloznawstwo. Tu akurat pomyłka była do naprawienia i typowo zabawna, ale przecież jest tyle techniki mugolskiej która bywa autentycznie niebezpieczna! Śmierć na każdym kroku!

Przyjemne drabble, fajna puenta, dziękuję,
W.

Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: [HP][D] Mikołaj [HP/DM]   

Powrót do góry Go down

[HP][D] Mikołaj [HP/DM]
Powrót do góry 
Strona 1 z 1