~.Imaginarium.~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaSzukajZaloguj

 

 [HP] [D] [Z] Jestem wolna... [BB&OC]

Go down 
4 posters
AutorWiadomość
Croyance
Skryba
Skryba
Croyance


Female Wiek : 28
Liczba postów : 90
Rejestracja : 22/01/2015

[HP] [D] [Z] Jestem wolna... [BB&OC] Empty
PisanieTemat: [HP] [D] [Z] Jestem wolna... [BB&OC]   [HP] [D] [Z] Jestem wolna... [BB&OC] EmptyCzw 22 Sty 2015, 14:43

Fandom: Harry Potter
Autor: Croyance
Beta: Abbey
Pairing: Bellatrix Black&OC
Gatunek: Angst, Romance
Ostrzeżenia: Śmierć bohaterki
N/A*: To mój pierwszy wpis na forum, więc postanowiłam zacząć od Harry'ego Pottera. Miniaturka jest strasznie krótka i przedstawia pairing Bellatrix Black & Sonii Lestrange (OC). Pojawiła się ona już na moim blogu Niger Stories.
Miłego czytania.
Croy[/center]

Jestem wolna...

    Tuż przed śmiercią widzi się podobno całe swoje życie. Momenty złe i te dobre, choć moje obfitowały raczej w te najbardziej okrutne. A jednak teraz widząc zielony promień pędzący w moją stronę, nie myślę o chwilach mojej służby dla Voldemorta czy latach spędzonych w Azkabanie. Za to przed oczami mam ją, piękną, mądrą i zawsze uśmiechniętą, moją... Sonię.
    Wygląda dokładnie tak samo jak osiemnaście lat temu, te brązowe oczy wypełnione iskierkami szczęścia, długie blond włosy rozwiane jesiennym wiatrem i usta lekko wygięte w półuśmiechu, zapraszające do pocałunku. Piękna... Siedząca na ławce w parku, tuż przy jeziorze. Jak dziecko bawiąca się liśćmi, próbująca zachęcić mnie do zabawy. I jej śmiech. Dźwięczny, roznoszący się po pustej okolicy, kojący nawet w najgorszych momentach. Ten błogi obraz...
    Lecz tuż za nim widać inny. Młode, chude ciało brudne od krwi, błota, leżące na biało-różowym śniegu. Tak nieskazitelnym, skażonym krwią ukochanej osoby. I ja, stojąca tuż obok w masce. Niewidzialne łzy płynące po bladym policzku, jednak pozostaję cicho. Patrzę jak kobieta, którą kochałam, zostaje zabita przez mojego nowego Pana. Ciągle uparcie milczę, słowa są zbyt trudne do wypowiedzenia, tak trudno podnieść różdżkę, by cokolwiek zrobić. Jednak złożyłam wtedy obietnicę „Niedługo do ciebie dołączę”.
    I teraz nadszedł ten czas. Tak długo czekałam, jednak jaskrawy promień wystrzelony z różdżki Weasley dosięga mnie. I teraz mając przed oczyma twarz ukochanej osoby, w końcu jestem wolna...
Powrót do góry Go down
http://niger-stories.blogspot.com/
DreamsConstellation
Bard
Bard
DreamsConstellation


Female Wiek : 30
Skąd : Neptun
Liczba postów : 210
Rejestracja : 01/11/2018

[HP] [D] [Z] Jestem wolna... [BB&OC] Empty
PisanieTemat: Re: [HP] [D] [Z] Jestem wolna... [BB&OC]   [HP] [D] [Z] Jestem wolna... [BB&OC] EmptyWto 06 Lis 2018, 10:48

Króciutkie, ale musiało takie być, bo to kilka ostatnich myśli przed śmiercią.
Intrygujący jest pomysł, że Bella miała kogoś, kogo naprawdę kochała i kogo Voldemort zamordował.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[HP] [D] [Z] Jestem wolna... [BB&OC] 8Wg3Z2B
Powrót do góry Go down
Salomanka
Team Villains
Team Villains
Salomanka


Female Wiek : 32
Skąd : Kołobrzeg
Liczba postów : 746
Rejestracja : 17/01/2015

[HP] [D] [Z] Jestem wolna... [BB&OC] Empty
PisanieTemat: Re: [HP] [D] [Z] Jestem wolna... [BB&OC]   [HP] [D] [Z] Jestem wolna... [BB&OC] EmptyPon 06 Kwi 2020, 01:02

Ten tekst aż się prosi o betę. Im krótsze opowiadanie, tym lepiej należy je dopracować pod względem technicznym, bardzo mi tu brakuje staranności, powtórzenia mocno rzucają się w oczy.
Jeśli jednak chodzi o treść, to dostrzegam pewne plusy. Zastanawiam się nad stopniem pokrewieństwa między bohaterkami, nad tym, jak długo się znały, co właściwie je łączyło. Jakim cudem Bella mogła mieć jakiekolwiek pozytywne uczucia dla kogoś innego niż Voldemort i co znaczyła dla niej Sonia, skoro bez słowa zgodziła się na jej poświęcenie? Dlaczego, chociaż chciała dołączyć do niej po śmierci, nie zrobiła nic, by jakoś przyspieszyć moment ponownego zjednoczenia się? Nie mówię o samobójstwie, ale o jeszcze większym zaangażowaniu, może świadomym podejmowaniu największego ryzyka? Czy ja wiem... Gdyby było porządnie napisane, mogłabym dać się w to wkręcić, zainteresować. Teraz mogę tylko pokiwać głową.
Powrót do góry Go down
Tony.
Team Heroes
Team Heroes
Tony.


Female Wiek : 27
Skąd : Poznań
Liczba postów : 395
Rejestracja : 19/04/2016

[HP] [D] [Z] Jestem wolna... [BB&OC] Empty
PisanieTemat: Re: [HP] [D] [Z] Jestem wolna... [BB&OC]   [HP] [D] [Z] Jestem wolna... [BB&OC] EmptyWto 24 Sie 2021, 23:25

Hmm. Przez chwilę mój mózg szukał osoby w HP, której inicjały to OC. Potem dopiero zrozumiałam, że hej, to będzie ktoś spoza kanonu. No i może to i lepiej.

Mam wrażenie, że gdyby nie śmierć Soni, ich miłość (o ile było to po stronie Belli coś więcej, niż obsesja) i tak skończyłaby się tragicznie. No chyba, że to właśnie to wydarzenie sprawiło, że do Belli dotarł impuls i cyk, gruchnęło szaleństwem i pożogą. Może. Ale czy wtedy Bella byłaby oddana Voldemortowi? Może gdyby Sonię zabił jakiś mugol, tak po prostu, przypadkiem - może wtedy bardziej by mi się do kleiło jako takie Character Origin czyli: Dlaczego Bella stała się wariatką, która ślepo służy Voldemortowi i chce wybić wszystkich mugoli…

Pozdrawiam, i niech Wen zawsze Ci sprzyja!
Tony.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Sometimes you gotta run before you can walk

Vi stands for Victory, didn't you know?
[HP] [D] [Z] Jestem wolna... [BB&OC] Vignet12
Powrót do góry Go down
Sponsored content





[HP] [D] [Z] Jestem wolna... [BB&OC] Empty
PisanieTemat: Re: [HP] [D] [Z] Jestem wolna... [BB&OC]   [HP] [D] [Z] Jestem wolna... [BB&OC] Empty

Powrót do góry Go down
 
[HP] [D] [Z] Jestem wolna... [BB&OC]
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» [X-men:New][D] Jestem tutaj [ChX/EL]
» [HP] [mM] :Ludzie nie są równi. Jestem równiejszy. [AD/TMR/GG]

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: FANFICTION :: Literatura & Ekranizacja :: Harry Potter :: Femslash :: +12-
Skocz do: