~.Imaginarium.~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaSzukajZaloguj

 

 [HP] [T][mM] Podwójnie [FW/GW]

Go down 
+3
myk-myk
Wirka.
Jeanne.
7 posters
AutorWiadomość
Jeanne.
Czarna lista
Jeanne.


Female Skąd : Warszawa
Liczba postów : 100
Rejestracja : 21/12/2014

[HP] [T][mM] Podwójnie [FW/GW] Empty
PisanieTemat: [HP] [T][mM] Podwójnie [FW/GW]   [HP] [T][mM] Podwójnie [FW/GW] EmptyCzw 15 Sty 2015, 13:58

.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Wena artysty jest dziwką. Nie dość, że każe sobie płacić wysoką cenę, to jeszcze zdradza. - Cena - by a_wii


Ostatnio zmieniony przez Jeanne. dnia Sro 11 Sty 2017, 09:41, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Wirka.
Team Heroes
Team Heroes
Wirka.


Female Wiek : 33
Liczba postów : 1403
Rejestracja : 21/12/2014

[HP] [T][mM] Podwójnie [FW/GW] Empty
PisanieTemat: Re: [HP] [T][mM] Podwójnie [FW/GW]   [HP] [T][mM] Podwójnie [FW/GW] EmptySob 17 Sty 2015, 00:56

Na pewno już czytałam, a nie skomentowałam nigdzie indziej. Nadrabiam zaległości Smile

Lubię ten tekst. Jest bardzo prawdziwy, uderzający dokładnie tam, gdzie powinien uderzać tekst o takiej tematyce. Pomiędzy myśli o tym, jak bardzo jest to nieprawidłowe i społecznie, moralnie? - niedozwolone, a chęcią bycia szczęśliwym ponad wszystko, dopóki nie krzywdzi się innych. Ale właśnie, jakby nie patrzeć, jednak krzywdzą matkę, w pewien sposób, więc nie jest to jednak tylko między nimi. A matka... tu wchodzi temat bezwarunkowej miłości. Percy'ego który porzucił rodzinę, strachu przed utratą kolejnych synów, nawet przy tak ciężkiej tajemnicy. Przez chwilę próbowałam sobie wyobrazić, co ja bym zrobiła na jej miejscu i docieram do miejsca, w którym muszę przyznać, że jednak moja wyobraźnia ma jakieś granice. Nie potrafię postawić się w roli Molly. Więc tak jak nawet lubię motyw twincestu (tego konkretnie), tak żal mi Molly.

Absolutnie celny wybór do tłumaczenia Jo, technicznie też się nie przyczepię.
Wenuj wenuj
W.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~


[HP] [T][mM] Podwójnie [FW/GW] Giphy
Powrót do góry Go down
myk-myk
Stenograf
Stenograf
myk-myk


Female Wiek : 32
Liczba postów : 67
Rejestracja : 16/01/2015

[HP] [T][mM] Podwójnie [FW/GW] Empty
PisanieTemat: Re: [HP] [T][mM] Podwójnie [FW/GW]   [HP] [T][mM] Podwójnie [FW/GW] EmptySob 24 Sty 2015, 21:01

Mam pewien problem z twincestem. Generalnie omijam szerokim łukiem wszelkie incesty, ale do tego mam jakąś taką słabość. Może przez "Serię Herbacianą", w której po raz pierwszy zetknęłam się z twincestem i został mi jakiś taki sentyment, bo ich związek był tam świetnie przedstawiony. A może to przez to, że między Fredem i George'em jest tak wspaniała więź, że przesunięcie tej cieniutkiej linii mi nie przeszkadza.

To naprawdę dobry, mocny i bardzo prawdziwy tekst. Oszczędny w słowach, ale mimo wszystko wydaje mi się, że idealnie oddający dylematy Molly, która wie, że to, co robią Fred i George jest złe, ale jednocześnie zdaje sobie sprawę, że bliźniacy są szczęśliwi. Że rozdzielenie ich mogłoby skończyć się tragedią.

Podobał mi się fragment, w którym to Molly biegnie wyciszyć pokój bliźniaków. Jest bardzo wymowny. Molly chce chronić w ten sposób swoją rodzinę - bliźniaków przed resztą rodzeństwa i ojcem, resztę rodziny przed tym, co robią bliźniacy. A może po prostu sama rodzinę, w całości, żeby się właśnie nie rozpadła.

Gratuluję świetnego wyboru tekstu i naprawdę dobrego tłumaczenia.

myk

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[HP] [T][mM] Podwójnie [FW/GW] Tumblr_m8egv2Diwe1ruk00yo1_500
No, we didn't date.
Technically he wasn't an ex-boyfriend.
But he was an ex-something, an ex-maybe.
An ex-almost.
Powrót do góry Go down
http://www.myk-myk-myk.tumblr.com
Nemuri
Stenograf
Stenograf
Nemuri


Liczba postów : 146
Rejestracja : 15/01/2015

[HP] [T][mM] Podwójnie [FW/GW] Empty
PisanieTemat: Re: [HP] [T][mM] Podwójnie [FW/GW]   [HP] [T][mM] Podwójnie [FW/GW] EmptySob 14 Mar 2015, 22:09

Nie jestem zwolenniczka twincestów, ale ten jest tak subtelny, że bez kłopotu przeczytałam go, ba.. nawet mnie się spodobał. Ukazuje zmartwienie/wątpliwości matki, która dowiedziała się czegoś, czego żadna matka nie chciałaby wiedzieć o swoich synach. Miło z jej strony, że zależy jej na szczęściu swoich pociech i że rzuca zaklęcia wyciszające na drzwi ich pokoju, przynajmniej nie chce uszkodzić psychiki swoich innych dzieci, ale z drugiej strony, kto wie, może reszta także zdaje sobie sprawę, że coś jest na rzeczy?
Ciekawy pomysł na opowiadanie, i ciekawy sposób ukazania go.
Powrót do góry Go down
agaaa
Skryba
Skryba



Female Wiek : 27
Liczba postów : 5
Rejestracja : 12/06/2016

[HP] [T][mM] Podwójnie [FW/GW] Empty
PisanieTemat: Re: [HP] [T][mM] Podwójnie [FW/GW]   [HP] [T][mM] Podwójnie [FW/GW] EmptyNie 12 Cze 2016, 22:02

Bliźniacy zawsze do siebie pasowali xD Chciałabym żeby przeżyli i byli szczęśliwi razem, nawet gdyby Molly wiedziała. W mojej wyobraźni tak właśnie jest tylko ich związek nie jest niczym nienormalnym.
Powrót do góry Go down
Casta2
Skryba
Skryba



Female Liczba postów : 6
Rejestracja : 24/04/2016

[HP] [T][mM] Podwójnie [FW/GW] Empty
PisanieTemat: Re: [HP] [T][mM] Podwójnie [FW/GW]   [HP] [T][mM] Podwójnie [FW/GW] EmptySob 02 Lip 2016, 11:29

Czasami jest tak, że mamy dostęp do wiedzy, do której dostępu mieć nie chcemy. W takiej sytuacji jest tutaj przedstawiona Molly. Ona nie chce wiedzieć, bo wie, że nic nie jest w stanie z tym zrobić. Mama wrażenie że bardzo dużo ludzi żyje w ten sposób...udając że czegoś nie ma, lub że czegoś nie widzą. Ja niestety tak nie potrafię, ale było dobrze przeczytać taki tekst.
Pozdrawiam i życzę weny!
Powrót do góry Go down
Fia.
Team Villains
Team Villains
Fia.


Female Wiek : 33
Skąd : Poznań
Liczba postów : 410
Rejestracja : 23/12/2014

[HP] [T][mM] Podwójnie [FW/GW] Empty
PisanieTemat: Re: [HP] [T][mM] Podwójnie [FW/GW]   [HP] [T][mM] Podwójnie [FW/GW] EmptyWto 26 Lip 2016, 17:09

Oooo, nie ogarnęłam dedykacji, bardzo dziękuję ^^

Zdecydowanie podoba mi się ten tekst. Molly, jako matka, robiła zawsze wszystko dla dobra rodziny. Dlatego też bez większego problemu jestem ją sobie w stanie wyobrazić, jak dla dobra rodziny po prostu udaje. Jak - może nie akceptuje tego, co robią jej dzieci, ale robi wszystko, by nikt więcej się nie dowiedział. Jak z jednej strony chciałaby zareagować, a z drugiej nie chce niszczyć szczęścia swoich pociech. Okropny dylemat takiej matki, nie ma co. Fred i George zawsze byli jacyś tacy nierozłączni w kanonie, więc nawet jestem sobie w stanie dać wmówić, że to kanoniczna łatka. A to, że były Katie z Alicją - albo się chłopcy opamiętali, albo po prostu złapali przykrywkę. W każdym razie dobrze im razem i cieszę się, że Molly udaje ślepą, i nie niszczy tego, co zbudowali. Przynajmniej w czasach, kiedy obaj żyją...

Technicznie jest ok. Nie czepiam się.

Weny,
F.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[HP] [T][mM] Podwójnie [FW/GW] 185163a92861cff084f0f519850b7927a8896c81_hq

Powrót do góry Go down
Sponsored content





[HP] [T][mM] Podwójnie [FW/GW] Empty
PisanieTemat: Re: [HP] [T][mM] Podwójnie [FW/GW]   [HP] [T][mM] Podwójnie [FW/GW] Empty

Powrót do góry Go down
 
[HP] [T][mM] Podwójnie [FW/GW]
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: FANFICTION :: Inne :: Usunięte-
Skocz do: