~.Imaginarium.~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaSzukajZaloguj

 

 [Ben10][T][mM] Powiedz to! [KL/MM]

Go down 
4 posters
AutorWiadomość
JokerFox.
Team Villains
Team Villains
JokerFox.


Female Wiek : 29
Skąd : Poznań
Liczba postów : 846
Rejestracja : 21/12/2014

[Ben10][T][mM] Powiedz to! [KL/MM] Empty
PisanieTemat: [Ben10][T][mM] Powiedz to! [KL/MM]   [Ben10][T][mM] Powiedz to! [KL/MM] EmptySro 18 Lut 2015, 10:30

Fandom: Ben10
Oryginalny tytuł i link do tekstu:Say It
Autor: Hina Kariachi Hakubi
Tłumacz: Fantasmagoria.
Beta: Też wszyscy uciekli, ale Rasp. trochę mi pomogła w ogarnianiu całości, pozbywaniu się powtórzeń etc Razz
Zgoda: Wciąż czekam
Pairing: Kevin Levin/Michael Morningstar
Gatunek: ? Nie wiem ;d
Ostrzeżenia: Hm, hm... brak. Poza tym, że to jest moje tłumaczenie, więc nie może być wybitne Very Happy

T/N: W sumie, levinstary nie są złe odkąd obejrzałam 37 odcinek Obcej Potęgi. Dalej wolę Beviny, ale to już taki urok. Na ten tekst wpadłam przypadkiem i postanowiłam go przetłumaczyć, bo ma coś w sobie, nawet jeśli nie jest wybitnie dobry i moim zdaniem przy wydłużeniu go, uzupełnieniu wiele by zyskał, ale cóż - z autorem kłócić się nie będę Wink. Spodobała mi się głównie końcówka, i cóż - Michael, który zachowuje się tak, jak ten sukinkot, którym jest Razz. W sumie, jakby tak pomyśleć, to najbardziej ślizgońska postać z tej bajki, hm. No, może zaraz po Albedo <3 I Vilgusiu <3
Zachęcam do przeczytania, aby poznać parę, która - być może - pojawi się niebawem w paru moich autorskich tekstach Wink


Powiedz to!



Wpadając niczym huragan do apartamentu, Kevin rzucił się całym swym ciężarem na blondyna leżącego na kanapie. Schował twarz w zagłębieniu jego szyi.

— Narcyzie?

Trochę zaniepokojony, Mike sięgnął dłonią w stronę swojej zabawki z długimi, czarnymi włosami. Swoje drugie ramię położył w poprzek szyi Zed, która przybiegła za swoim panem i usiadła na dywanie, skomląc.

— Powiedz, że mnie kochasz. — Dobrze, może nie trochę.

— Levin?

Przytulając swoją twarz bardziej do miękkiej skóry, Osmozjanin mruknął:

— Nie obchodzi mnie, czy będziesz kłamał - po prostu potrzebuję to usłyszeć.

Wplątując palce w ciemne loki, odpowiedział:

— Widzę, że w końcu porozmawiałeś z Benem...

— Proszę, Angel?

Wzdychając, Michael przytknął policzek do czubka głowy partnera.

— Myślę, że jesteś olśniewający.

Poczuł, jak usta przy jego gardle układają się w delikatny uśmiech.

— To nie jest to, o co pytałem.

Przesuwając się z lekkim uśmieszkiem na ustach, zanurzył nos we włosach Levina.

— Uważam także, że jesteś niezwykle przystojny. Utalentowany, ambitny i lojalny. — Przysuwając się bliżej, Kevin wydał z siebie zadowolony pomruk. — Jesteś jedyną osobą, która mnie rozumie i jedyną, w przypadku której jestem skłonny rozważyć przyjęcie porady. I na pewno nie zmieniałbym swojej diety tak bardzo dla kogoś innego.

— Tylko dla mnie.

Tak, zdecydowanie się uśmiechnął.

— Tylko dla ciebie.

— Kochasz mnie?

Michael uśmiechnął się szerzej.

— Uwierzyłbyś mi, gdybym powiedział: tak?

Jego kochanek odwzajemnił grymas.

— Nigdy w życiu.

Łapiąc dłonią jego podbródek, przyciągnął bruneta do długiego, głębokiego pocałunku.
Owijając rękę dookoła talii blondyna, Kevin próbował przylgnąć do niego bliżej i zamruczał z niezadowoleniem, gdy ten odsunął się w odpowiedzi. Teraz obaj uśmiechali się, nieco zarumienieni.

— Ani trochę.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

What good comes of something
When I'm just the ghost of nothing, nothing?
I'm just the man on the balcony
Singing "nobody will ever remember me"
(...)
A
composer but never composed
Singing "I only want what I can't have"
I only want what I can't have.


~*~*~

[Ben10][T][mM] Powiedz to! [KL/MM] TnTYADJ
Powrót do góry Go down
https://imaginarium.forumpolish.com
Nemuri
Stenograf
Stenograf
Nemuri


Liczba postów : 146
Rejestracja : 15/01/2015

[Ben10][T][mM] Powiedz to! [KL/MM] Empty
PisanieTemat: Re: [Ben10][T][mM] Powiedz to! [KL/MM]   [Ben10][T][mM] Powiedz to! [KL/MM] EmptySob 07 Mar 2015, 17:09

Ammm.... Tak. Pierwszy raz czytam coś z tego uniwersum, powiem szczerze, że nawet nie obejrzałam wszystkiego z tego uniwersum, co po przeczytaniu tego ficka chyba niezwłocznie nadrobię.
Kevin jako osoba intryguje mnie, jest specyficzną jednostką, od której idealnie pasuje określenie - bohater dynamiczny. Wprawdzie spodziewałabym się go w parze z Benem, ale w tej kombinacji także wydaje sie pasować. Jest osobą pełną tajemnic, ale także na samym początku złą, co dodaje mu uroku. Moim zdaniem mógłby być głównym bohaterem bajki, ale nie można mieć wszystkiego.
To jak opisane sa jego włosy może wskazywać, że albo ma na sobie tą maskę, która sprawia ze wygląda jak człowiek albo udało mu sie wrócić do "normalnego" wyglądu.
Opowiadanie fajne, ciekawy sposób na uniknięcie kłopotliwego wyznania, sama często stosuje taki zabieg, jest wtedy zabawniej.
To jak Mike określa Kevina jako jedyna osobę, od której skłonny byłby przyjąć poradę ukazuje, ze tka naprawdę chłopak wiele dla niego znaczy, może nawet byłby skłonny oddać za niego życie gdyby taka sytuacja miała miejsce. Dobrze czytało się to opowiadanie, z pewną dozą niedowierzania, że nawet do takiej animacji jaką jest Ben 10 można napisać opowiadanie slash.
Powrót do góry Go down
Wrona
Skryba
Skryba
Wrona


Female Skąd : Ostrów Wlkp
Liczba postów : 10
Rejestracja : 21/07/2015

[Ben10][T][mM] Powiedz to! [KL/MM] Empty
PisanieTemat: Re: [Ben10][T][mM] Powiedz to! [KL/MM]   [Ben10][T][mM] Powiedz to! [KL/MM] EmptyPon 27 Lip 2015, 22:35

Zdecydowanie wolę Kevina z Benem, ale tutaj też było okej.
Podoba mi się to, że autorka/autor stworzył opowiadanie o głównym wątku - powiedzenie "kocham cię". Czasami niektórzy autorzy szukają jakiś specjalnych, bardziej zaawansowanych wątków, a tu jest dowód, że niepotrzebnie Wink
Powrót do góry Go down
Fia.
Team Villains
Team Villains
Fia.


Female Wiek : 33
Skąd : Poznań
Liczba postów : 410
Rejestracja : 23/12/2014

[Ben10][T][mM] Powiedz to! [KL/MM] Empty
PisanieTemat: Re: [Ben10][T][mM] Powiedz to! [KL/MM]   [Ben10][T][mM] Powiedz to! [KL/MM] EmptyNie 31 Lip 2016, 23:57

Merlinie, ten tekst pokazuje mi zupełnie innego Kevina niż ten z pozostałych tekstów. Ale jest taki... ludzki. Kevin, który potrzebuje usłyszeć tych kilku słów, potrzebuje wiedzieć, że jest najważniejszy. Nie, że jest zachwycający, lojalny, przystojny czy silny. Chce wiedzieć, że jest kochany. A równocześnie, przy samym końcu tekstu, okazuje się, że wcale nie trzeba było powiedzieć "Kocham Cię", żeby to usłyszeć. To takie życiowe. Bo "Kocham" można powiedzieć także innymi słowami, gestami czynami.

Ciekawy tekst, chcę więcej B10!

Weny,
F.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[Ben10][T][mM] Powiedz to! [KL/MM] 185163a92861cff084f0f519850b7927a8896c81_hq

Powrót do góry Go down
Sponsored content





[Ben10][T][mM] Powiedz to! [KL/MM] Empty
PisanieTemat: Re: [Ben10][T][mM] Powiedz to! [KL/MM]   [Ben10][T][mM] Powiedz to! [KL/MM] Empty

Powrót do góry Go down
 
[Ben10][T][mM] Powiedz to! [KL/MM]
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» [HP][D] Powiedz jej [SS/GG]
» [Ben10][T][mM] To nie zawsze byłaś ty [KL/BT]
» [Ben10][mM] Tonąc w zieleni

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: FANFICTION :: Anime & Manga/Komiks & Serial/Film animowany :: Yaoi/Slash :: +12-
Skocz do: