~.Imaginarium.~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaSzukajZaloguj

 

 [LOTR][D] Pożegnanie

Go down 
+2
M.
Wirka.
6 posters
AutorWiadomość
Wirka.
Team Heroes
Team Heroes
Wirka.


Female Wiek : 33
Liczba postów : 1403
Rejestracja : 21/12/2014

[LOTR][D] Pożegnanie Empty
PisanieTemat: [LOTR][D] Pożegnanie   [LOTR][D] Pożegnanie EmptyPon 23 Lut 2015, 00:39

Fandom Lotr
Autor Wirka
Beta Pairing: Ostrzeżenia: - brak
Gatunek: - łatka do kanonu
NA: Sequel: Ostatni rozdział



Pożegnanie



Długo stali u jego boku. Już dawno złożyli swe zbroje, a jednak trwali na posterunku, żegnając nie tylko króla, ale i przyjaciela.

Merry wspominał, jak wiele razy mężczyzna ocalił im życie. Dołączył do nich niemal na początku wyprawy, by dziesiątki lat później to oni czuwali przy nim, w ostatnich dniach jego życia.

Pippin przywoływał w pamięci radość Aragorna, gdy na koronacji zobaczył swą przyszłą małżonkę, a także moment w którym zadziwił wszystkich, kłaniając się hobbitom. Teraz to on pochylał głowę, oddając władcy Gondoru ostatni hołd.

Wreszcie i oni odeszli, zostawiając nad grobem królową, spowitą żałobną czernią, tak, jak jej przepowiedziano.
-.-

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~


[LOTR][D] Pożegnanie Giphy
Powrót do góry Go down
M.
Team Villains
Team Villains
M.


Female Wiek : 28
Skąd : Poznań/Zielona Góra
Liczba postów : 241
Rejestracja : 18/08/2015

[LOTR][D] Pożegnanie Empty
PisanieTemat: Re: [LOTR][D] Pożegnanie   [LOTR][D] Pożegnanie EmptyCzw 28 Lip 2016, 16:41

Piekny i poruszajacy. Żegnali przed wszystkim przyjaciela. Wzruszylam sie. A Pippin i Merry to moi ulubieni hobbici.
M.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[LOTR][D] Pożegnanie FAf9hm8
Powrót do góry Go down
Brethil
Skryba
Skryba
Brethil


Female Skąd : Festung Breslau
Liczba postów : 33
Rejestracja : 27/10/2016

[LOTR][D] Pożegnanie Empty
PisanieTemat: Re: [LOTR][D] Pożegnanie   [LOTR][D] Pożegnanie EmptyPią 28 Paź 2016, 22:53

Z jednej strony szkoda, że przywołałaś tak poważny i smutny moment, nie pasujący do hobbickiej natury, ale z drugiej to właśnie siła tekstu, skonfrontowanie dwójki radosnych zazwyczaj istot z tak smutnym momentem jak śmierć przyjaciela.
Podoba mi się, że każdy z nich wspomina coś innego, a jednak każdy znajduje w tym wspomnieniu i Elessara-Króla Gondoru i Obieżyświata-przyjaciela.
Teraz tylko żal mi spowitej w żałobną czerń Arweny, czekającej na swój koniec.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Fairy tales do not tell children that dragons exist. Children already know that dragons exist. Fairy tales tell children that dragons can be killed.
[Chesterton]
Powrót do góry Go down
OldschoolMartens
Skryba
Skryba
OldschoolMartens


Female Wiek : 30
Skąd : Gdynia
Liczba postów : 26
Rejestracja : 29/10/2016

[LOTR][D] Pożegnanie Empty
PisanieTemat: Re: [LOTR][D] Pożegnanie   [LOTR][D] Pożegnanie EmptyNie 30 Paź 2016, 18:38

Zawsze mam problem z reakcjami na tak krótkie teksty - kończą się zanim zdążą urosnąć we mnie emocje. Tutaj nie miałam tego problemu, bo wspomniałaś scenę z filmu, przy której zawsze płaczę - cały świat kłania się hobbitom. Efekt? Natychmiastowy Very Happy
Dziękuję za przypomnienie o tej pięknej przyjaźni Wielkiego Człowieka z Jeszcze Większymi Hobbitami.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

It's not about all the friends you made
But the graffitti they'll write on your grave


[LOTR][D] Pożegnanie Tumblr_o0cfygzRFE1ufy7pvo1_500
Powrót do góry Go down
Tony.
Team Heroes
Team Heroes
Tony.


Female Wiek : 27
Skąd : Poznań
Liczba postów : 395
Rejestracja : 19/04/2016

[LOTR][D] Pożegnanie Empty
PisanieTemat: Re: [LOTR][D] Pożegnanie   [LOTR][D] Pożegnanie EmptySro 06 Maj 2020, 18:44

[LOTR][D] Pożegnanie Oy7AOJU
8. Napisz komentarz, w którym kompletnie pominiesz stronę techniczną tekstu (same odczucia/przemyś​lenia etc.).

To jest szalenie łatwy prompt bo ja praktycznie zawsze pomijam stronę techniczną tekstu, o ile coś mi tam NAPRAWDĘ MOCNO nie gra. Soł:

Uwielbiam Aragorna. To moja absolutnie ulubiona postać z LOTR. Właściwie to te wspomniane wcześniej maratony wersji reżyserskich to tylko po to, żeby usłyszeć jak śpiewa. Totalnie, zawsze mam wtedy ciary, i to jest najjaśniejszy moment całego LOTR dla mnie. W związku z tym mocno przeżywam jego, i jego wątek, i ten tekst...

Welp, może wystarczy powiedzieć, że jak otwierałam sobie Twoje LOTRy do czytania to nie spodziewałam się, że będę mieć łzy w oczach, a jednak. Bo to nie angst, ani trochę, to naturalna kolej rzeczy, ale co dwa lata odświeżam sobie go żywego, szczęśliwego, królewskiego. Więc tak naprawdę nigdy nie zastanawiałam się nad tym, co dzieje się później. Że on kiedyś odejdzie. :<

Z drugiej strony, najpierw przeczytałam "Ostatni rozdział", ale zupełnie nie zaskoczyło mnie to tak jak tutaj. Może dlatego, że tam jest bardziej odlegle, jako wzmianka, a z czymś takim łatwiej się zmierzyć - bo wiadomo, każdy kiedyś umrze...

Tylko nie Robert.

Pozdrawiam, i niech Wen zawsze Ci sprzyja!
Tony.

[LOTR][D] Pożegnanie Latest?cb=20171128184437

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Sometimes you gotta run before you can walk

Vi stands for Victory, didn't you know?
[LOTR][D] Pożegnanie Vignet12
Powrót do góry Go down
Salomanka
Team Villains
Team Villains
Salomanka


Female Wiek : 32
Skąd : Kołobrzeg
Liczba postów : 746
Rejestracja : 17/01/2015

[LOTR][D] Pożegnanie Empty
PisanieTemat: Re: [LOTR][D] Pożegnanie   [LOTR][D] Pożegnanie EmptySro 02 Gru 2020, 21:05

Zawsze mnie zdumiewa fakt, z jak ogromną przyjemnością przebrnęłam swego czasu przez lekturę Władcy..., zwłaszcza, że zaczęłam od Hobbita, który mnie w ogóle nie zachwycil. I chociaż mnogość wątków i wspaniale dopracowany, bogaty świat ma tak wiele szczegółów, że nawet przy ponownej lekturze całości nie zdołałam zapamiętać wszystkiego, to i tak całkiem nieźle odnajduję się w tekstach do tego fandomu. Ten jest łatwy do ogarnięcia nawet dla mało oddanych fanów, i chociaż nie można narzucić mu uniwersalnego charakteru, to bez problemu wyczułam smutek tego pożegnania, jego wielowymiarowy, ugh, powtórzenie, charakter. Skondensowałaś różnice postaci, ich wspólne przygody i zależności, i chociaż sytuacja nie nastraja do uśmiechów, zapewniłaś nam bardzo przyjemny, stonowany tekst, zakończony bolesną puentą, że nie wszyscy potrafią spojrzeć na to jedno wydarzenie z odpowiednim... dystansem? Nastawieniem? Poczuciem wewnętrznej równowagi? Ekhm. Chodzi mi tylko o to, że biedna Arw.
<3


Komentarz na akcję Misery Box.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





[LOTR][D] Pożegnanie Empty
PisanieTemat: Re: [LOTR][D] Pożegnanie   [LOTR][D] Pożegnanie Empty

Powrót do góry Go down
 
[LOTR][D] Pożegnanie
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: FANFICTION :: Literatura & Ekranizacja :: Ogólne :: +12-
Skocz do: