~.Imaginarium.~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaSzukajZaloguj

 

 [LOTR][D] Ostatni rozdział

Go down 
5 posters
AutorWiadomość
Wirka.
Team Heroes
Team Heroes
Wirka.


Female Wiek : 33
Liczba postów : 1403
Rejestracja : 21/12/2014

[LOTR][D] Ostatni rozdział Empty
PisanieTemat: [LOTR][D] Ostatni rozdział   [LOTR][D] Ostatni rozdział EmptyPon 23 Lut 2015, 00:42

Fandom Lotr
Autor Wirka
Beta Pairing: Ostrzeżenia: - brak
Gatunek: - łatka do kanonu
N/A: Prequel:  Pożegnanie




Ostatni rozdział

...jak jej przepowiedziano - dopisał Sam.

Wieść o śmierci króla wyjątkowo go zasmuciła, ale trudniej było mu pogodzić się z tym, że nigdy już nie zobaczy Merry'ego i Pippina. Oni postanowili zostać w Gondorze i tam dopełnić swoich dni.

Nie było już więcej do napisania w czerwonej księdze. Ich przygody dobiegły końca. Nowa era była czasem ludzi, którzy ledwie pamiętali wojnę z Sauronem, krasnoludów odbudowujących twierdze i hobbitów opowiadających o Sarumianie dzieciom przy kominku. Niemal wszystkie Elfy opuściły Śródziemie i Sam wiedział, że niewiele pięknych rzeczy pozostało... nie dla niego.

Nadszedł czas by i on - ostatni powiernik pierścienia - odpłynął za morze.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~


[LOTR][D] Ostatni rozdział Giphy
Powrót do góry Go down
M.
Team Villains
Team Villains
M.


Female Wiek : 28
Skąd : Poznań/Zielona Góra
Liczba postów : 241
Rejestracja : 18/08/2015

[LOTR][D] Ostatni rozdział Empty
PisanieTemat: Re: [LOTR][D] Ostatni rozdział   [LOTR][D] Ostatni rozdział EmptyCzw 28 Lip 2016, 16:48

To równiez piękna łatka. I chociaż nie pałam sympatlią do Sam, to uśmiecham się na myśl, że siedzi w tym swoim mieszkanku z okrąglymi drzwiami, pośród swych dzieci i opowiada im historie o dzielnej drużynie pierścienia.
M.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[LOTR][D] Ostatni rozdział FAf9hm8
Powrót do góry Go down
Brethil
Skryba
Skryba
Brethil


Female Skąd : Festung Breslau
Liczba postów : 33
Rejestracja : 27/10/2016

[LOTR][D] Ostatni rozdział Empty
PisanieTemat: Re: [LOTR][D] Ostatni rozdział   [LOTR][D] Ostatni rozdział EmptyPią 28 Paź 2016, 22:48

A dla mnie Sam jest z kolei ulubioną postacią (taka ardowa wersja snu milionera - od ogrodnika do Powiernika) i tylko dla niego znosiłam księgi z Frodem (no dobra i dla fragmentów z Faramirem, bądźmy szczerzy), dlatego taka łatka bardzo mnie ucieszyła.

Jest króciutka, ale co tu więcej dodawać? Historia drużyny ostatecznie się zakończyła i najwyższy czas, aby ostatni z Powierników odszedł w ślad za poprzednikami.

Swoją drogą chętnie bym przeczytała o pierwszych chwilach Sama w Valinorze. Albo o tym ja na zaczarowanym elfickim statku pozbywa się choroby morskiej (bo spływ Anduiną przeżył niezbyt dobrze).

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Fairy tales do not tell children that dragons exist. Children already know that dragons exist. Fairy tales tell children that dragons can be killed.
[Chesterton]
Powrót do góry Go down
Tony.
Team Heroes
Team Heroes
Tony.


Female Wiek : 27
Skąd : Poznań
Liczba postów : 395
Rejestracja : 19/04/2016

[LOTR][D] Ostatni rozdział Empty
PisanieTemat: Re: [LOTR][D] Ostatni rozdział   [LOTR][D] Ostatni rozdział EmptySro 06 Maj 2020, 18:44

[LOTR][D] Ostatni rozdział Oy7AOJU
11. Napisz komentarz nie używając imienia/nazwiska/przydomka ŻADNEJ postaci.

Zawsze uważałam, że zakończenie LOTR jest takie... no nie wiem sama. Specjalny wyciskacz łez. Dobrze, że nie wszyscy się załamali i poszli ze Śródziemia w cholerę.

Podoba mi się ta łatka, daje takie bardzo ładne zamknięcie, nie przesadzone i nie dramatyczne (jak oryginalnie w filmie). Został sam, przeżył swoje życie jak chciał, a teraz po prostu pora zobaczyć coś więcej, odejść w miejsce, w którym można zaznać spokoju, po wszystkich tych rzeczach, które się wydarzyły lata wcześniej. Ciekawe, kto tam jeszcze będzie żywy do tego czasu... ^^

Pozdrawiam, i niech Wen zawsze Ci sprzyja!
Tony.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Sometimes you gotta run before you can walk

Vi stands for Victory, didn't you know?
[LOTR][D] Ostatni rozdział Vignet12
Powrót do góry Go down
JokerFox.
Team Villains
Team Villains
JokerFox.


Female Wiek : 29
Skąd : Poznań
Liczba postów : 846
Rejestracja : 21/12/2014

[LOTR][D] Ostatni rozdział Empty
PisanieTemat: Re: [LOTR][D] Ostatni rozdział   [LOTR][D] Ostatni rozdział EmptyPon 12 Lip 2021, 23:58

[LOTR][D] Ostatni rozdział FKNd5OM

Tak, to... idealne zakończenie. Serio, tak sobie właśnie wyobrażam "koniec" Sama. I samej "nowej ery" dla Śródziemia. Szkoda, że wszystkie Elfy odeszły, ale serio - co było dla nich więcej do zrobienia?
W sumie to, że Pippin i Merry zostali w Gondorze ma jakiś tam sens - nie pamiętam, jak było w kanonie, ale chyba wrócili z Samem? Jakkolwiek, Pippin i Merry są parą w mojej głowie, więc to ma sens, że zostali razem i to tam - jednak Shire nie było przeznaczone dla każdego z nich.
Cieszę się, że Sam też ma szansę odpłynąć za morze - należy mu się. Nie tylko Frodowi, a właśnie też - przede wszystkim - jemu.
Dziękuję za to cudeńko, wincyj daj!

Weny!
JokerFox.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

What good comes of something
When I'm just the ghost of nothing, nothing?
I'm just the man on the balcony
Singing "nobody will ever remember me"
(...)
A
composer but never composed
Singing "I only want what I can't have"
I only want what I can't have.


~*~*~

[LOTR][D] Ostatni rozdział TnTYADJ
Powrót do góry Go down
https://imaginarium.forumpolish.com
Sponsored content





[LOTR][D] Ostatni rozdział Empty
PisanieTemat: Re: [LOTR][D] Ostatni rozdział   [LOTR][D] Ostatni rozdział Empty

Powrót do góry Go down
 
[LOTR][D] Ostatni rozdział
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: FANFICTION :: Literatura & Ekranizacja :: Ogólne :: +12-
Skocz do: