IndeksRejestracjaSzukajFAQZaloguj

Share | 

[HP][D] Bez pamięci [SB/RL]

Go down 
AutorWiadomość
dream
Stenograf
Stenograf

Female Liczba postów : 183

PisanieTemat: [HP][D] Bez pamięci [SB/RL]   Pią Mar 06 2015, 17:26

autor: dreamistru
beta: brak
fandom: HP
pairing: SB/RL

Bez pamięci

Remus, w srebrzystych oczach Syriusza potrafi dojrzeć słoneczne promienie, nawet w żałośnie pochmurny dzień. Gdy splątane pasma suną po jego nagim ciele, bez chwili wahania nazywa je jedwabnymi, gubiąc się w zatraceniu. Figlarny, psi chichot jest wszystkim, co chciałby usłyszeć; płaczem poranka i senną melodią, sprowadzającą z otchłani zbawienny sen.
Remus zawsze chwyta Syriuszową dłoń, ignorując zgrubienia i strupy, wpatrując się w roześmiane miłością spojrzenie. Jest wszystkim, czego potrzebuje, by zapomnieć o wojennych upiorach.
Mówi kilka słów, smakując jego imię, jak gdyby lękał się zapomnienia.
— Remusie... Już wystarczy. — Słyszy stanowczy szept Harry'ego i podnosi wzrok, odrywając się od Zwierciadła Pragnienia.

“Say 'Nevermore,'" said Shadow.
"Fuck You," said the Raven.”

― Neil Gaiman

Powrót do góry Go down
Nemuri
Skryba
Skryba

Liczba postów : 141

PisanieTemat: Re: [HP][D] Bez pamięci [SB/RL]   Pią Mar 06 2015, 22:04

Remus&Syriusz nie jest moim lubianym paringiem dlatego podeszłam do tego jak pies do jeża, z duża dozą "może nie będzie takie złe" a moim skromnym zdaniem wyszło bardzo ładnie, mimo iż smutno.
Psi chichot - cóż chyba nie chciałabym słyszeć tego zaraz po przebudzeniu, ale każdy z nas ma inny gust, poza tym skoro Lupin jest wilkołakiem to może taki psi dźwięk jest miodem na jego aparat słuchowy.
Końcówka i takie uderzenie z rzeczywistością, smutną ale realną. Jako iż nie żywię do tego paringu jakiś cieplejszych uczyć to nie jest mi jakoś szczególnie żal Lupina.
Całokształt oceniam bardzo dobrze i mimo moich uprzedzeń dobrze czytało mi się to opowiadanie.
Powrót do góry Go down
mer123
Skryba
Skryba

Female Wiek : 19
Liczba postów : 5

PisanieTemat: Re: [HP][D] Bez pamięci [SB/RL]   Sob Lis 17 2018, 15:55

Plot twist na końcu jest bardzo ciekawy i faktycznie daje ten element zaskoczenia, ale całość nieprzypadła mi do gustu. "żałośnie pochmurny dzień" bardzo mi nie pasuje, brzmi to dziwnie i zamieniłabym to "żałośnie" na coś innego. Całość nie jest zła, ale wydaje mi się, że chęci stworzenia czegoś poetycznego i wyniosłego trochę popsuły końcowy efekt.
Powrót do góry Go down
RedRum
Skryba
Skryba

Female Liczba postów : 24

PisanieTemat: Re: [HP][D] Bez pamięci [SB/RL]   Wto Gru 11 2018, 17:20

Piękne. Tak po prostu. Teksty z motywem lustra zwykle są właśnie krótkie, bo to ten zwrot odnośnie odbicia świetnie nadaje się na temat. Kogokolwiek tam nie postawimy, możemy napisać coś dobrego.
Ładnie dobierasz słowa, płyną tak... płynnie Wink Trochę jak wiersz czy coś. jakby to niedokońca była proza.
Przyjmnie mi się czytało, choć dźgnęło w serduszko.

Death is Only the Beginning
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: [HP][D] Bez pamięci [SB/RL]   

Powrót do góry Go down

[HP][D] Bez pamięci [SB/RL]
Powrót do góry 
Strona 1 z 1