~.Imaginarium.~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaSzukajZaloguj

 

 [OUAT][T][mM] Najbardziej przerażający dźwięk na świecie [Belle/Rumpel]

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
JokerFox.
Team Villains
Team Villains
JokerFox.


Female Wiek : 29
Skąd : Poznań
Liczba postów : 846
Rejestracja : 21/12/2014

[OUAT][T][mM] Najbardziej przerażający dźwięk na świecie [Belle/Rumpel] Empty
PisanieTemat: [OUAT][T][mM] Najbardziej przerażający dźwięk na świecie [Belle/Rumpel]   [OUAT][T][mM] Najbardziej przerażający dźwięk na świecie [Belle/Rumpel] EmptySob 07 Mar 2015, 00:46

Fandom/Fandomy: OUAT
Oryginalny tytuł i link do tekstu: The Scariest Sound In The World

Autor/autorzy: Leni
Tłumacz/tłumacze: Fantasmagoria.
Beta/bety: Wirka. :*
Zgoda: Czekam
Pairing: Belle/Rumpel (przed klątwą)
Gatunek: A ja wiem? Angstowo trochę..
Ostrzeżenia: Brak.
N/T*: Przetłumaczone... cóż, dawno temu dla Wirki w podzięce. NIE PAMIĘTAM za co jej dziękować miałam, ale to chyba tak jakoś za całokształt :* W każdym razie, nie wrzucany był nigdzie, ma swój debiut tu i teraz XD

Najbardziej przerażający dźwięk na świecie



Ogry ryczały całą noc, wiecznie głodne, wiecznie nienasycone. To, że znajdowały się obecnie poza murami miasta, nie robiło zbyt wielkiej różnicy, ponieważ wszyscy wiedzieli, iż ich obrona ostatecznie runie. Ale Belle nie pozwalała, by hałas wydawany przez te stworzenia ją przestraszył. Jest nadzieja. Zawsze jest nadzieja, tak długo jak żołnierze są gotowi do walki, tak długo jak...

Ich ostatnią nadzieją była umowa.

Rumpelstiltskin jej nie przerażał, ale nie sprawiał też, że czuła się komfortowo. Głos rzadko go zdradzał, a słowa zazwyczaj miały podwójne znaczenie. Mężczyzna często się śmieje, ale jego humor jest bardzo wysublimowany i zawsze potrzebuje paru sekund żeby załapać żart i uśmiechnąć się w odpowiedzi. To gesty mężczyzny mają znaczenie, Belle w końcu się tego uczy. I zaczyna słuchać tego, co się naprawdę liczy.

Jakoś nigdy nie potrafi zdobyć się na najważniejsze.

(Nikt nie może nigdy, nigdy mnie pokochać!)

Jego ryk przestraszył ją, ale zarzuty raniły jeszcze głębiej. Spędzała całe godziny w lochu, przeżywając na nowo ostatnie parę minut, słuchając tych słów znów, i znów. Chce ją. Nie ufa jej. Kocha ją. Odrzuca jej miłość.

Kiedy Rumpelstiltskin wraca, ma przygotowaną odpowiedź, zwijającą się gdzieś na dnie piersi.

Kiedy Rumpelstiltskin ją wyrzuca, ona w odpowiedzi rzuca w niego słowami.

Jeśli on nie może uwierzyć w jej miłość, może przynajmniej uwierzy w gniew.

*

Świat na zewnątrz jest znacznie głośniejszy, niż go zapamiętała. Ludzie mówią, zwierzęta biegają wkoło... i jeszcze inny potwór ryczy na nią.

*

Ona złamie tę ciszę - postanawia później.

Tak szybko, jak tylko wróci do domu.


~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

What good comes of something
When I'm just the ghost of nothing, nothing?
I'm just the man on the balcony
Singing "nobody will ever remember me"
(...)
A
composer but never composed
Singing "I only want what I can't have"
I only want what I can't have.


~*~*~

[OUAT][T][mM] Najbardziej przerażający dźwięk na świecie [Belle/Rumpel] TnTYADJ
Powrót do góry Go down
https://imaginarium.forumpolish.com
Wirka.
Team Heroes
Team Heroes
Wirka.


Female Wiek : 33
Liczba postów : 1403
Rejestracja : 21/12/2014

[OUAT][T][mM] Najbardziej przerażający dźwięk na świecie [Belle/Rumpel] Empty
PisanieTemat: Re: [OUAT][T][mM] Najbardziej przerażający dźwięk na świecie [Belle/Rumpel]   [OUAT][T][mM] Najbardziej przerażający dźwięk na świecie [Belle/Rumpel] EmptyNie 28 Cze 2015, 23:17

TEN KOMENTARZ ZWIERA SPOILERY. Ostrzegłam.

Doskonale wiesz, że to moja ulubiona para z serialu, nawet jeśli Belle bywa momentami irytująca - ale tylko troszeczkę. Rumpel to jak na razie najlepiej rozpisana postać serialu, dogłębnie przemyślana i ugruntowana, wciąż popełniająca podobne błędy, opierające się na ciągle tych samych pragnieniach. Najciekawsze w nim jest to, że Rumpel staje się zły... z pragnienia dobra. Troszczy się o swoich bliskich, kocha zbyt mocno i to prowadzi go na "złą stronę mocy".

Czy nie wszyscy wielcy villiansi stali się źli właśnie dlatego? Bo odebrano im miłość, bo chcieli pokonać śmierć, ocalić bliskich, ale im się to nie udało? Rumpel idealnie się wpisuje w ten schemat, ale na swój wyjątkowy, ciekawy sposób i duża w tym zasługa kreacji aktorskiej.

Bella zaś... wciąż do niego wraca. Nie ważne ile razy ją okłamał, ile razy oszukał.  Dlatego TO jest idealny utwór do opisania ich relacji:



Ta miniatura to zaledwie mała część tego, co się między nimi działo, ale dziękuję Ci i za to Smile Przypominasz mi angstowość ich związku, coś, co od samego początku mnie przykleiło do serialu, przez co do niego wracam.I metaforyka dźwiękowa bardzo tu pasuje, zwłaszcza, gdy weźmie się pod uwagę, jak ważne są dźwięki właśnie, w kreacji samego Rumpla.

Tak wiem. Mamroczę o serialu, mało odnosząc się do tekstu, ale to nie moja wina, no, podzielam Twoją sympatię do pierwowzoru, który sam w sobie jest LEGALNYM, telewizyjnym FF-em (Genialne, co nie?).
:*

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~


[OUAT][T][mM] Najbardziej przerażający dźwięk na świecie [Belle/Rumpel] Giphy
Powrót do góry Go down
 
[OUAT][T][mM] Najbardziej przerażający dźwięk na świecie [Belle/Rumpel]
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» [OUAT][T][D] Seria drabble [2/58] [Belle/Rumplestiltskin]
» [GoodOmens][D] Dźwięk, którego nie było
» [OuaT][T][mM] Życzenie
» [OuAT][mM] Inna [ES/RM]
» [OUaT][M] Happy ending [ES/RM]

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: FANFICTION :: Serial & Film & Adaptacje :: Ogólne :: +12-
Skocz do: