~.Imaginarium.~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaSzukajZaloguj

 

 [BLEACH] [T][D] Słońce i wiśnia [BK/RA]

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Nemuri
Stenograf
Stenograf
Nemuri


Liczba postów : 146
Rejestracja : 15/01/2015

[BLEACH] [T][D] Słońce i wiśnia [BK/RA] Empty
PisanieTemat: Re: [BLEACH] [T][D] Słońce i wiśnia [BK/RA]   [BLEACH] [T][D] Słońce i wiśnia [BK/RA] EmptyPią 06 Mar 2015, 01:06

Już kiedyś spotkałam się z tym opowiadaniem, ale nie jestem pewna gdzie.
Renji powiem szczerze mój ulubieniec, ma taki specyficzny charakter, że nie da się go nie lubić. Poza tym moim zdaniem pasuje do Kuchikiego, on taki spokojny, opanowany, chodząca bryłka lodu, a Abarai - cóż całkowite przeciwieństwo. Sam kolor włosów jego przywodzi mi na myśl buchającą energie, ogień, zapał.
Byakuya dbający, strzegący snu swojego wicekapitana, ta sytuacja, jak i sceneria wydają się idealnie do siebie pasować, wyczuć można lekką melancholie, cisze, spokój. Aż ma się ochotę uszanować ich prywatność i biada temu kto obudzi zmęczonego Renjiego, już Kuchiki tego dopilnuje by kara spotkała ów osobę sroga.
Opowiadanie mimo iż krótkie jest przeurocze.
Powrót do góry Go down
Havoc
Skryba
Skryba
Havoc


Female Liczba postów : 36
Rejestracja : 24/11/2015

[BLEACH] [T][D] Słońce i wiśnia [BK/RA] Empty
PisanieTemat: Re: [BLEACH] [T][D] Słońce i wiśnia [BK/RA]   [BLEACH] [T][D] Słońce i wiśnia [BK/RA] EmptySro 25 Lis 2015, 23:19

Jeanne. napisał:
Zgoda:w drodze
Lubię to niedopowiedzenie. W domyśle: nie ma, ale kto by się tym przejmował.
Jeanne. napisał:
Abarai Renji mógł spać wszędzie.
Renji Abarai. Błąd oryginału, ale wciąż brzmi śmiesznie. Kowalski Jan mógł spać wszędzie.
Jeanne. napisał:
Kiedyś, Byakuya znalazł go ze skrzyżowanymi rękami opartego o ścianę.
Bez przecinka. Okoliczników w takim przypadku się nie wydziela (podparłabym to konkretną zasadą, ale nie chce mi się o tej porze szukać słownika, a w necie coś nie mogę znaleźć Sleep).
Jeanne. napisał:
Jaskinie, wydmy i wzgórza, gdzie rozkładali obozy również przyszły mu na myśl.
Gdzie rozkładali obozy jest wtrąceniem, więc trzeba je wydzielić przecinkiem z obu stron.
Jeanne. napisał:
W tym miejscu, był martwy dla świata, nieświadomy dźwięków, niedbający o promienie słońca, ignorując poranną bryzę, targającą jego włosami i zerwanymi płatkami wiśni.
Znowu niepotrzebnie wydzielony okolicznik. W tym miejscu był.
Jeanne. napisał:
Byakuya ułożył się wygodniej, opierając o korzeń wiśni uważając na głowę Renji'ego na swoich kolanach, cierpliwie chroniąc jego sen.
i uważając / , uważając
Renjiego bez apostrofu
A poza tym w tym zdaniu jest stanowczo za dużo imiesłowów tego samego rodzaju. Nie brzmią one dobrze w takim nagromadzeniu.

Sam fik jest zdecydowanie lepszy niż wszystkie pozostałe Twojego przekładu z tego fandomu. Ba, mogę nawet napisać, że mi się podoba. Ma taką sielską atmosferę. Smile

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[BLEACH] [T][D] Słońce i wiśnia [BK/RA] Tumblr_n6hrqs0Mtp1t7eg8go1_500
Powrót do góry Go down
Jeanne.
Czarna lista
Jeanne.


Female Skąd : Warszawa
Liczba postów : 100
Rejestracja : 21/12/2014

[BLEACH] [T][D] Słońce i wiśnia [BK/RA] Empty
PisanieTemat: Re: [BLEACH] [T][D] Słońce i wiśnia [BK/RA]   [BLEACH] [T][D] Słońce i wiśnia [BK/RA] EmptyCzw 26 Lis 2015, 18:01

Dziękuję bardzo za poprawienie Smile Powiem szczerze, że tłumaczyłam to w ramach walki o puchar i zupełnie już zapomniałam o tym tekście oraz o tym, że powinnam go poprawić - dziękuję za przypomnienie Wink

Co do kolejności podania imienia i nazwiska Renjiego - została zachowana oryginalna kolejność japońska Smile


Jeżeli chodzi o zgodę - cóż, została wysłana prośba - tego dnia wysłałam ich chyba z 15 - część osób mi odpowiedziało, więc muszę teraz wszędzie to edytować Wink

Pozdrawiam i biegnę poprawić błędy!
Pozdrawiam,
Rzan. Smile

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Wena artysty jest dziwką. Nie dość, że każe sobie płacić wysoką cenę, to jeszcze zdradza. - Cena - by a_wii
Powrót do góry Go down
Sponsored content





[BLEACH] [T][D] Słońce i wiśnia [BK/RA] Empty
PisanieTemat: Re: [BLEACH] [T][D] Słońce i wiśnia [BK/RA]   [BLEACH] [T][D] Słońce i wiśnia [BK/RA] Empty

Powrót do góry Go down
 
[BLEACH] [T][D] Słońce i wiśnia [BK/RA]
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: FANFICTION :: Anime & Manga/Komiks & Serial/Film animowany :: Yaoi/Slash :: +12-
Skocz do: