~.Imaginarium.~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaSzukajZaloguj

 

 [MCU][T][M] Wciskając przycisk [L/BB]

Go down 
5 posters
AutorWiadomość
Lampira7
Pisarz
Pisarz
Lampira7


Female Liczba postów : 1112
Rejestracja : 16/01/2015

[MCU][T][M] Wciskając przycisk [L/BB] Empty
PisanieTemat: [MCU][T][M] Wciskając przycisk [L/BB]   [MCU][T][M] Wciskając przycisk [L/BB] EmptySob 22 Sie 2015, 20:35

Tytuł: Wciskając przycisk
Oryginalny tytuł: Push the button
Autor: Korilian
Zgoda na tłumaczenie: Jest
Długość: Miniaturka
Rating: 12+
Tłumaczenie: Lampira7
Beta: Wirka
Link: http://archiveofourown.org/works/238573

Wciskając przycisk

— Czy to prawda, że jesteś tym zielonym potworem, który rzucił mną w samochód w zeszłym tygodniu? — spytał swobodnym tonem Loki, uchylając się z przerażającą łatwością zarówno przed tarczą rzuconą przez Kapitana, jak i promieniem Iron Mana.

Przez ten manewr przesunął się do Bruce’a na wyciągnięcie ręki, który nie czuł się jednak skłonny go uchwycić, gdy wciąż miał swoją ludzką formę. Należał do Avengersów zaledwie od trzech miesięcy, a już czuł się coraz bardziej znużony. To był dość duży problem dla kogoś, kto polega na stresie, by uzyskać dostęp do... swoich mocy.

— Na to wygląda — odpowiedział ostrożnie Bruce, starając się skupić na przyśpieszeniu akcji swego serca i wywołaniu przemiany.

Loki zanurkował za nim, używając go jako wciąż ludzką tarczę. Cholera!

— Musisz być potężnym zmiennokształtnym.

Coś w jego głosie powodowało, że Banner zgrzytał zębami. Smukła dłoń dotknęła jego biodra i z siłą, która wydawała się nieproporcjonalna do szczupłej sylwetki Lokiego, Bruce został zmuszony do obrócenia się razem z nim. Był to niewinny ruch, z pozoru mający za zadanie jedynie przeszkodzić Iron Manowi, który krążył wokół nich, starając się znaleźć szansę na czysty strzał.

Jednakże ręka zatrzymała się na jego ciele odrobinę za długo.

Tętno Bruce'a podskoczyło gwałtownie w bardzo krótkim czasie.

— Czy wiesz... — Loki szepnął mu do ucha —...że zielony to mój ulubiony kolor?

Gdy usta Lokiego musnęły ucho mężczyzny, adrenalina w organizmie osiągnęła poziom krytyczny i jego świadomość zaczęła powoli znikać, a alter ego wkroczyło na scenę.

Tony powiedział mu później, że Loki z uśmiechem kręcił się w pobliżu, unikając prób wściekłego Hulka, który starał się go schwytać – dopóki nie pojawił się Thor. Tuż przed zniknięciem w chmurze zielonego dymu, udało mu się zwabić Hulka do w połowie wykończonego wieżowca, wartego kilka milionów dolarów. Robotnicy, pracujący na budowie, muszą przyjść w poniedziałek, by zacząć wszystko od nowa.

OoO

Bruce nie był do końca przekonany o swoim potencjale jako superbohatera. To nie było coś, o czym mówił głośno. Żył w strachu przed dniem, w którym Fury dojdzie do tego samego wniosku. Był przekonany, że jego jedyną alternatywę stanowił nieszczęśliwy (i prawdopodobnie krótki) pobyt w celi T.A.R.C.Z.Y lub generała Rossa.

Problem polegał na tym, że Hulk nie działał jak precyzyjne narzędzie. Był niczym duże działo i kula do rozbiórki w jednym. Mogłeś mu tylko wskazać ogólny kierunek i modlić się, byś  zdołał przetrwać jego powrót.

Fury przynajmniej to rozumiał. Wydawało się, że inni ludzie mają problem z tą koncepcją.

— Czy rozumiesz, co mówię? — wysapał Bruce, trzymając się za klatkę piersiową i starając przypomnieć sobie Gavantri, mantrę do jogi służącą mu do uspokojenia się. — Nie możesz robić czegoś takiego! Komuś stanie się krzywda! I to zapewne tobie!

Pająk, którego znalazł w wannie, przechylił głowę w kierunku mężczyzny. Bruce nie miał arachnofobii, ale trudno było zachować spokój przy pająku wielkości Volkswagena. Jad kapał z jego kłów, rozpuszczając powoli porcelanę.

Osiem odnóży poruszyło się jednocześnie, gdy stworzenie wytoczyło się z wanny. Bruce wziął głęboki oddech na uspokojenie  i wyprostował się, odmawiając bycia przestraszonym w tym wszystkim.

Wpatrywali się przez chwilę w siebie nawzajem. Następnie ciało stwora zaczęło marszczyć się i skręcać, aż Asgardzki bóg podstępu stanął tuż przed nim. Loki obdarował go uśmiechem, który odsłaniał zbyt wiele zębów.

— Sądziłem, że moje talenty zostaną przez ciebie docenione, jako zmiennokształtnego.

— Tak, to było bardzo imponujące — powiedział oschle Bruce, idąc z powrotem do sypialni. Łazienki w wieży Avangersów nie posiadały kamer bezpieczeństwa, ale pokoje miały urządzenie, które aktywowało się głosem z użyciem hasła.

Loki, podążający w ślad za nim, minął go i usiadł na łóżku.

— Nie martwisz się, że ochrona cię tutaj złapie? — Bruce podkreślił słowo „ochrona”, kuląc się w duchu na myśl, jak oczywiste to było.

Loki nie wydawał się świadomy obiektywu kamery znajdującej się na suficie i małego, czerwonego światełka, które właśnie mrugnęło, ale jego zmarszczki wokół oczu pogłębiły się zauważalnie.

— Ani trochę. Mój głupi brat jest teraz w Muspelheim, próbując wyjaśnić nieprawdziwą plotkę związaną z dwugłową kozą, dotyczącą jego i najmłodszej córki Lorda Sutr’a. Co do reszty twojej małej grupy, cóż... — zaśmiał się delikatnie i spojrzał spod rzęs na Bruce’a. — Zaprawdę, jedynym Avangersem, który przykuł moją uwagę, jesteś ty.

— Szczęściarz ze mnie. — Wydawało mu się, że słyszy krzyki i tupot stóp coraz bliżej.

— W istocie  — Loki westchnął cicho i wstał, zostawiając po sobie zmierzwioną pościel. —– A ponieważ mnie interesujesz, udzielę ci mojego dobrodziejstwa. Rada, jeśli jej zechcesz, od jednego zmiennokształtnego dla drugiego, aczkolwiek z niedoskonałą kontrolą. — Zbliżył się do niego bardzo blisko i ściszył głos do szeptu:  — Praktyka czyni mistrza.

W kolejnej sekundzie zdarzyło się kilka rzeczy naraz. Steve wykopał drzwi z zawiasów. Hawkeye wpadł tuż za nim z wyciągniętą już strzałą, a Loki rzucił kulę ognia w sufit, sprawiając, że ten zaczął spadać.

I tuż przed tym, jak jego świat zatonął w złościstrachubóluZIELENI, Bruce'owi zdawało się, że usłyszał, jak Loki mówi:

Wspaniały.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

2024 rok
Opublikowałam 80 rozdziałów
Opublikowałam 13 miniaturek
Rozpoczęłam 9 opowiadań
Zakończyłam 7 opowiadań
Rozpoczęłam 2 nowe serie
Zakończyłam 1 serię

Szukam bety! Zainteresowanych proszę o kontakt.


Ostatnio zmieniony przez Lampira7 dnia Nie 01 Maj 2016, 09:57, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Lobo Bathory
Kaligraf
Kaligraf
Lobo Bathory


Female Wiek : 36
Skąd : Antykwariat Marzeń
Liczba postów : 95
Rejestracja : 10/02/2015

[MCU][T][M] Wciskając przycisk [L/BB] Empty
PisanieTemat: Re: [MCU][T][M] Wciskając przycisk [L/BB]   [MCU][T][M] Wciskając przycisk [L/BB] EmptySob 02 Kwi 2016, 00:39

Cześć, masz dobry gust, będę cię stalkować.

Lubię Loki/Bruce, jak tego nie lubić? (Cóż, ideałem jest Bruce/Peter/Loki/Tony, ale dojdziemy do tego). Loki jest wrednym gnojkiem, wystawiającym samokontrolę Bruce'a na ciężką próbę. Tłumaczenie bardzo płynne i świetnie się czytało. Wiele o miniaturce powiedzieć nie można, ale poczułam dużą dozę sympatii dla Bruce'a, który naprawdę musi być tym zmęczony. Przecież nie pisał się na tę całą superbohaterką imprezę i czego ludzie od niego wymagają? On chciał tylko swoje laboratorium. Grupa wsparcia dla Bruce'a Bannera 2k16. Niech go ktoś przytuli. Może być Loki. Który pewnie aż się do tego pali.

Dziękuję za ten tekst i dziękuję, że tłumaczysz. Weny!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[MCU][T][M] Wciskając przycisk [L/BB] Tumblr_o837fuXh3h1rv0fbdo2_500
Powrót do góry Go down
Adelcia
Analfabeta
Analfabeta
Adelcia


Female Wiek : 28
Liczba postów : 7
Rejestracja : 21/04/2016

[MCU][T][M] Wciskając przycisk [L/BB] Empty
PisanieTemat: Re: [MCU][T][M] Wciskając przycisk [L/BB]   [MCU][T][M] Wciskając przycisk [L/BB] EmptyCzw 21 Kwi 2016, 13:53

Oh, kochana Lampiro, gdzie się nie odwrócę, tam widzę Twój profil i Twoje cudowne tłumaczenia/opowiadania xD
Może powinna to napisać na ff.net, no ale gdzieś trzeba nabić punkciki, by dostać się do kategorii +18 Very Happy
Uwielbiam ta miniaturkę, za napięcie panujące między Lokim i Brucem, do tego, już od samego początku, widzę w okół nich zielony xD
Niepewność Bruca, jest powalająco słodka i w pewnym sensie, autentyczna. Z resztą, chyba wiesz dokładnie, co myślę o Twoich tekstach Smile
Lecę komentować dalej Very Happy
Powrót do góry Go down
Havoc
Skryba
Skryba
Havoc


Female Liczba postów : 36
Rejestracja : 24/11/2015

[MCU][T][M] Wciskając przycisk [L/BB] Empty
PisanieTemat: Re: [MCU][T][M] Wciskając przycisk [L/BB]   [MCU][T][M] Wciskając przycisk [L/BB] EmptyNie 01 Maj 2016, 00:28

Lampira7 napisał:
spytał swobodnym tonem Loki, uchylając się z przerażającą łatwością zarówno przed tarczą rzuconą przez Kapitana, jak i promieniem Iron Man’a.
Mana (gdyby jakaś litera była niema, to wtedy apostrof byłby konieczny)
Lampira7 napisał:
Był to niewinny ruch, z pozoru mający za zadanie jedynie przeszkodzić Iron Menowi, który krążył wokół nich, starając się znaleźć szansę na czysty strzał.
Manowi (men to liczba mnoga)
Lampira7 napisał:
— Czy wiesz... — Loki szepnął mu do ucha —...że zielony to mój ulubiony kolor?
Gyahahaha... seriously? Laughing
Lampira7 napisał:
Bruce nie miał arachnophobii, ale trudno było zachować spokój przy pająku wielkości Volkswagena.
arachnofobii (ten wyraz jak najbardziej funkcjonuje w języku polskim)
Lampira7 napisał:
Jad kapał z jego kłów. rozpuszczając powoli porcelanę.
Zamiast pierwszej kropki powinien być przecinek.
Lampira7 napisał:
W kolejnej sekundzie zdarzyło się kilka rzeczy na raz.
naraz łącznie, jeśli znaczy jednocześnie/szybko/nieoczekiwanie

Podobał mi się ten tekst. Co prawda podejrzewam, że w większości dlatego, że jeszcze nie czytałam o tym pairingu, przez co zadziałał element zaskoczenia i nowości, ale nieważne. Ładne zdanie kończące.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[MCU][T][M] Wciskając przycisk [L/BB] Tumblr_n6hrqs0Mtp1t7eg8go1_500
Powrót do góry Go down
Salomanka
Team Villains
Team Villains
Salomanka


Female Wiek : 32
Skąd : Kołobrzeg
Liczba postów : 746
Rejestracja : 17/01/2015

[MCU][T][M] Wciskając przycisk [L/BB] Empty
PisanieTemat: Re: [MCU][T][M] Wciskając przycisk [L/BB]   [MCU][T][M] Wciskając przycisk [L/BB] EmptyWto 12 Sty 2021, 14:38

Mam obsesję na punkcie Lokiego.
Lubię Bruce'a i pojawiąjący się w ff motyw jego problematycznej przemiany w Hulka. Hulka lubię mniej, bo on tylko miażdży Laughing
Lubię ślizgońską zieleń, niespodziewane pairingi, związki mimo przeciwności losu.
Zaskakujące zagrania, sceny walki i przekomarzanie się, nerdowaty mięczak i ciemnowłosy facet o rozbrajającym, demonicznym uśmiechu to także wysoce cenione przeze mnie drobiazgi.

Więc jak mogłabym nie lubić tego tekstu, no jak? Przecież jest świetny XD Tylko szkoda, że taki... grzeczny. Dobry, poprawny, słodki, ale zdecydowanie za krótki; z przyjamnością przeczytałabym jeszcze jeden akapit świadczący o tym, że zainteresowanie Lokiego jest odwzajemniane, a ich zdolność do zmieniania kształtów/ciała można wykorzystać na wiele bardzo pomysłowych sposobów.

Dzięki za to tłumaczenie,
S.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





[MCU][T][M] Wciskając przycisk [L/BB] Empty
PisanieTemat: Re: [MCU][T][M] Wciskając przycisk [L/BB]   [MCU][T][M] Wciskając przycisk [L/BB] Empty

Powrót do góry Go down
 
[MCU][T][M] Wciskając przycisk [L/BB]
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: FANFICTION :: Serial & Film & Adaptacje :: Slash :: +12-
Skocz do: