~.Imaginarium.~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaSzukajZaloguj

 

 [HP][D]Fabrykantka aniołów

Go down 
+2
Wirka.
Fia.
6 posters
AutorWiadomość
Fia.
Team Villains
Team Villains
Fia.


Female Wiek : 33
Skąd : Poznań
Liczba postów : 410
Rejestracja : 23/12/2014

[HP][D]Fabrykantka aniołów Empty
PisanieTemat: [HP][D]Fabrykantka aniołów   [HP][D]Fabrykantka aniołów EmptySro 06 Sty 2016, 23:18

Fandom: Harry Potter
Autor: Fia.
Beta: Jeanne
Parring: Hermiona Granger/Ron Weasley
Gatunek: angst
Ostrzeżenia: Niekanoniczność, i autor.

N/A : Drabble pisane na potrzeby świątecznej notki na blogu:http://patrzaj-w-serce.blogspot.com/. Rzucono we mnie tytułem i mogłam zaszaleć.




Fabrykantka Aniołów

Tuzin bladych, małych ciałek leżał na podłodze w bawialni. Siwowłosa kobieta siedziała w bujanym fotelu, trzymając kolejne z nich, kołysząc je jakby do snu i nucąc starą, angielską kołysankę, której nauczyła ją babcia – w czasach, kiedy była jeszcze bardzo małą dziewczynką, a magię znała jedynie z kartek ulubionych książek.

Nagły, głośny łoskot od strony kominka pozostał niezauważony – kobieta jedynie mocniej przytuliła dziecko do piersi, jakby chcąc utulić niesłyszalny szloch. Nucenie przybrało na sile, kiedy na pomieszczenie przez chwilę padło zielone światło. Ciężka, pokryta niebieskawą siateczką żył ręka opadła na ramię kobiety.

– Nie rób sobie tego – usłyszała tak dobrze znane słowa. – Nie znowu. - Niemalże całkowicie łysy mężczyzna klęknął obok niej i wyjął z uścisku zimnego trupa nowonarodzonego dziecka.

Od czterdziestu lat – od momentu, kiedy tylko wojna w czarodziejskim świecie dobiegła końca – Hermiona Granger, niegdyś jeden z najbardziej lotnych umysłów jasnej strony – staczała się po równi pochyłej szaleństwa. Każde kolejne dziecko ciągnęło ją w dół, jednak nie chciała rozstać się z małymi aniołkami. Rzucała tylko wciąż i wciąż zaklęcie zastoju, broniąc je jak lwica swoje młode i udając, że jednak może, jednak uda jej się kiedyś zostać matką.

Wojna odbiera wszystko, jednak to życie po wojnie jest niekończącym się bezlitosnym koszmarem codzienności.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[HP][D]Fabrykantka aniołów 185163a92861cff084f0f519850b7927a8896c81_hq



Ostatnio zmieniony przez Fia. dnia Sro 06 Kwi 2016, 11:42, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Wirka.
Team Heroes
Team Heroes
Wirka.


Female Wiek : 33
Liczba postów : 1403
Rejestracja : 21/12/2014

[HP][D]Fabrykantka aniołów Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D]Fabrykantka aniołów   [HP][D]Fabrykantka aniołów EmptySro 06 Sty 2016, 23:28

To jest przerażająco bąskie. Już jak usłyszałam o tym pomyśle byłam zachwycona, pamiętasz? To jeden z takich wątków, które czytasz, jaraz się, otwierasz oczy, myślisz. I może lekko niepokoi cię to wszystko, bo kurde, nie powinno ci się to podobać. Nie TO. I może Ty nie powinnaś o tym pisać.

Ale chrzanić to. Ludzie są szaleni, wyprawiają najdziwniejsze, kosmiczne rzeczy, wiedzieni różnego rodzaju chorobami, załamaniem, traumą. Dlaczego Hermiona nie miałaby nie radzić sobie z odejściem swoich dzieci? Wiesz, przypomniała mi się postać Gumrnatora z Walking Dead - napisałabym, że spoiler, ale nikt oprócz mnie tego nie ogląda XD - który zatrzymał swoją córkę zamienioną w zoombie. Normalnie uwiązał ją w kącie, zamknął na klucz i chodził ją odwiedzać, bo wierzył, że można ją kiedyś wyleczyć.

So. Ludzie?
W.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~


[HP][D]Fabrykantka aniołów Giphy
Powrót do góry Go down
Lilka
Skryba
Skryba
Lilka


Female Wiek : 57
Skąd : 9 krąg piekielny
Liczba postów : 99
Rejestracja : 16/01/2015

[HP][D]Fabrykantka aniołów Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D]Fabrykantka aniołów   [HP][D]Fabrykantka aniołów EmptyNie 17 Lip 2016, 18:38

Czy to było nawiązanie do opowiadania Jeanne? Z tymi problemami z dziećmi? Jak dla mnie, to jest bardziej dławiące i wyciskające łzy. To przykre, gdy kobieta traci zmysły z powodu niemożności zostania matką w całym tego słowa znaczeniu. Znaczy jesteś po prostu matką martwego dziecka. Bo tak sobie zamarzył los. A tu to chyba jakaś klątwa, prawda?

Cytat :
- Niemalże całkowicie łysy mężczyzna klęknął obok niej i wyjął z uścisku zimnego trupa nowonarodzonego dziecka.
Od czterdziestu lat – od momentu, kiedy tylko wojna w czarodziejskim świecie dobiegła końca –

Czyżby Ron również został obdarzony przekleństwem łysiny? Tak jak jego ojciec? Z tym, że Artur zaczął łysieć, gdy miał około 45-50 lat (nie powiedziano w kanonie ile miał lat, gdy brał ślub z Molly a potem, gdy spłodził Billa, nie mógł mieć chyba więcej niż 50, prawda?). Co do Rona, to musi mu być ciężko patrzeć na to, jak jego ukochana traci kontakt z rzeczywistością. On też na bank cierpiał, tylko tego nie pokazywał...

Ah, przykre to ff
Weny
Lilka

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Nie było, nie ma, nie będzie
Nie każdy pożar wzbudza narodziny feniksa
Niektóre pożary są jak szatańska pożoga
Niszczą wszystko, co się da
Niszczą solidnie to, co zostało nadszarpnięte duchem czasu
Są tylko taką kropką nad "i" prozy życia
Powrót do góry Go down
RedRum
Stenograf
Stenograf
RedRum


Female Liczba postów : 58
Rejestracja : 29/11/2018

[HP][D]Fabrykantka aniołów Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D]Fabrykantka aniołów   [HP][D]Fabrykantka aniołów EmptyNie 02 Gru 2018, 18:29

Ojej. Ależ upiorne. Chyba lubisz takie ciężkie klimatowo teksty, prawda? Wyjatkowo ciężkie jak na świat Potterowski. To jednak dodaje prawdy. Myślę jednak, że masz na tyle dobre pomysły i silne słownictwo, że mogłabyś wyjąć to z fanodomu, nieco rozbudować i stworzyć serię tekstów własnych. O psychicznych umysłach. To by było ciekawe może warto spróbować.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Death is Only the Beginning


[HP][D]Fabrykantka aniołów 1f0f4e426e893e13f7d286c998762c45
Powrót do góry Go down
Salomanka
Team Villains
Team Villains
Salomanka


Female Wiek : 32
Skąd : Kołobrzeg
Liczba postów : 746
Rejestracja : 17/01/2015

[HP][D]Fabrykantka aniołów Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D]Fabrykantka aniołów   [HP][D]Fabrykantka aniołów EmptyWto 05 Maj 2020, 23:52

MRAU.

Kocham ten moment, kiedy opowiadanie jest tak okropnie złe, że czytanie go skręca i patroszy, ale wielbi się i ubóstwia każde jego słowo, i zaczynam się naprawdę o siebie martwić...

I teraz tak. Czy w Hermionę w czasie wojny trafiła jakaś klątwa, kombinacja zaklęć, która uniemożliwia jej urodzenie zdrowego, zywego dziecka? Czy dzieci rodzą się żywe, ale zbyt chore i słabe, by przetrwać? Czy chorują i umierają w różnym wieku, nigdy nie żyjąc dłużej niż kilka miesięcy lub lat? Ciałka są małe, ale jak małe, czy to same noworodki? Jej, tyle pytań... I tak jedno po drugim pojawiało się i umierało, nie dając wcale szczęścia, zabierajac ze sobą ogromne pokłady miłości...
Dlaczego ta wizja jest taka dobra?
A ten tytuł, taki złowieszczy... Fabrykantka... No cóż, tuzin na czterdzieści lat to nie tak znowu wiele, khe khe, ale ogrom bólu, jakiego musiały być powodem, jest po takim czasie niemożliwy do ogarnięcia.

Wspaniały tekst, jeden z lepszych na forum. Będzie mi siedział w głowie i straszył po nocach. Znakomite, brawo.
Powrót do góry Go down
Alexandrine
Team Villains
Team Villains
Alexandrine


Female Wiek : 31
Skąd : Ostrów Wielkopolski
Liczba postów : 225
Rejestracja : 21/12/2014

[HP][D]Fabrykantka aniołów Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D]Fabrykantka aniołów   [HP][D]Fabrykantka aniołów EmptySro 21 Lip 2021, 22:50

Przeczytałam ten tekst, wyszłam stąd, wróciłam, przeczytałam znów, chyba w końcu mogę napisać komentarz... Chyba...
Tak że tak, myślę że ten tekst jest smutny, nie przerażający a smutny... I ma tyle niewiadomych... Czy to są ich dzieci ? Czy bierze je z sierocińca? Dlaczego je zabija, mimo że myśli o przestoju... Nie chcę by dorosły czy nie potrafi inaczej ? Jak taki piękny umysł mógł oszaleć.. znaczy wiem jak, przeżyła mnóstwo strasznych rzeczy, ale noo... Czy ktoś po za Ronem wie ? Pewnke nie, bo Bohater czy nie, zamknęli by ją dawno... Smutny los Hermiony, stoczyć się do tego stopnia.. żal mi jej...
Tekst sam w sobie jest dobrze napisany, więc weny do kolejnych

Alexa

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Już niedługo powiem: „Dzień dobry Harry”, a ty z uśmiechem odpowiesz: „Witaj w domu Draco”.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





[HP][D]Fabrykantka aniołów Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D]Fabrykantka aniołów   [HP][D]Fabrykantka aniołów Empty

Powrót do góry Go down
 
[HP][D]Fabrykantka aniołów
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: FANFICTION :: Literatura & Ekranizacja :: Harry Potter :: Ogólne :: +12-
Skocz do: