~.Imaginarium.~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaSzukajZaloguj

 

 [MLP][D] Księżniczka

Go down 
+4
Konto Nieaktywne
Fia.
Kiasarin
Alexandrine
8 posters
AutorWiadomość
Alexandrine
Team Villains
Team Villains
Alexandrine


Female Wiek : 31
Skąd : Ostrów Wielkopolski
Liczba postów : 225
Rejestracja : 21/12/2014

[MLP][D] Księżniczka  Empty
PisanieTemat: [MLP][D] Księżniczka    [MLP][D] Księżniczka  EmptyCzw 15 Sty 2015, 17:23

Fandom:My Little Pony: Friendship is Magic
Autor: Alexandrine
Beta i rady: Saraknya i Fantasmagoria
Paring: w domyśle Twilight Sparkle/Celestia
Gatunek: Eee...
Ostrzeżenia: Tekst był moim debiutem literackim ; )


Księżniczka



Twilight zawsze wielbiła swoją mentorkę. Celestia była wzorem wszystkiego.

*

Była piękna. Kto zaprzeczyłby tym słowom, widząc jej grzywę?

Była mądra. W końcu władała królestwem przez tyle lat.

Była czarująca. Nikt nie wątpił w jej maniery, przecież zasiadała na tronie.

Była rozważna. Ani razu nie zdarzył się moment, w którym nie wiedziałaby co robić.

Była szlachetna. Nigdy nie zostawiła żadnego kuca samemu sobie.

Była opiekuńcza. Zawsze traktowała swoją uczennicę z wielkim uczuciem.

*

Więc gdy pewnego dnia Księżniczki nie można było określić słowem „była”, a „zaginęła”, Twilight nie przejęła się utratą mentorki.
Gdy wokół panowało ogólne poruszenie, ona zwyczajnie zeszła do piwnicy, by tam podziwiać jej piękno.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Już niedługo powiem: „Dzień dobry Harry”, a ty z uśmiechem odpowiesz: „Witaj w domu Draco”.
Powrót do góry Go down
Kiasarin
Skryba
Skryba
Kiasarin


Female Liczba postów : 8
Rejestracja : 20/03/2015

[MLP][D] Księżniczka  Empty
PisanieTemat: Re: [MLP][D] Księżniczka    [MLP][D] Księżniczka  EmptySob 11 Kwi 2015, 18:21

Genialne <3 choć troszkę creepy.
Nie przepadam ani za yuri, ani za kucykami Pony. Nie wiem co mnie podkusiło, żeby tu zajrzeć, ale zaciekawiłaś nie na tyle, żebym tu została i sięgnęła po twoje inne teksty :3

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

farao
Powrót do góry Go down
http://kessho-no-sen-ko.blogspot.com
Fia.
Team Villains
Team Villains
Fia.


Female Wiek : 33
Skąd : Poznań
Liczba postów : 410
Rejestracja : 23/12/2014

[MLP][D] Księżniczka  Empty
PisanieTemat: Re: [MLP][D] Księżniczka    [MLP][D] Księżniczka  EmptyWto 07 Cze 2016, 23:38

Creepy to chyba najlepsze określenie. Zrobiłaś z Twilight psychopatyczną fankę, uczennicę, która ma wręcz obsesję na punkcie swojej mentorki. Obsesję tak wielką, że zamyka uosobienie swojego ideału z dala od zewnętrznego świata, by móc w samotności napawać się jej pięknem - zarówno tym czysto fizycznym, jak i wewnętrznym, duchowym.
Zastanawia mnie tylko, jak długo Celestia pozostanie nieodnaleziona. W końcu jest królową, ktoś w końcu wpadnie na jakiś trop, pomysł, lub ze zwykłej ciekawości i chęci odnalezienia władczyni przeszuka wszystkie możliwe miejsca. I co wtedy? Celestia ucieszy się z uwolnienia? Czy może raczej wpadnie w syndrom sztokholmski, w którym mimo zamknięcia odwzajemni uczucie T. i będzie bronić ją do upadłego własną grzywą i kopytami? W sumie jestem ciekawa...
Niby tylko drabble, nic odkrywczego, ale chyba potrzebowałam właśnie takiego maleństwa na moje aktualne nerwy. W końcu jeśli z własnej woli wlewam w siebie piwo (i co, że Radler?), to nie może być ze mną tak zupełnie okay, więc muszę się schować między tekstami.

Dzięki za to, że pozwoliłaś mi się na chwilę oderwać od myślenia. Weny życzę,
F.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[MLP][D] Księżniczka  185163a92861cff084f0f519850b7927a8896c81_hq

Powrót do góry Go down
Konto Nieaktywne
Stenograf
Stenograf



Female Liczba postów : 348
Rejestracja : 03/01/2016

[MLP][D] Księżniczka  Empty
PisanieTemat: Re: [MLP][D] Księżniczka    [MLP][D] Księżniczka  EmptyPon 28 Lis 2016, 13:00

O matko, ten tekst jest straszny.

Kanonu nie znam, zaszłam tu przez przypadek, pomyślałam, że może coś z femslashu...

Ładnie trafiłam. Tekst mi się podoba, choć lekki dreszczyk przebiegł mi po plecach, gdy przeczytałam ostatnie zdanie. Nie wiem, czy nie lepiej by było gdyby Twilight też zaczęła panikować, żeby nie ściągać na siebie podejrzeń.

Pozdrawiam i życzę weny.
Powrót do góry Go down
Wirka.
Team Heroes
Team Heroes
Wirka.


Female Wiek : 33
Liczba postów : 1403
Rejestracja : 21/12/2014

[MLP][D] Księżniczka  Empty
PisanieTemat: Re: [MLP][D] Księżniczka    [MLP][D] Księżniczka  EmptyNie 18 Lis 2018, 00:44

Komentarz sponsoruje:

[MLP][D] Księżniczka  34nmmqa


Mniej więcej taka jest moja reakcja, gdy ponownie czytam ten tekst:


[MLP][D] Księżniczka  Phyhfh10

Od poprzedniej lektury zmieniło się tyle, że znam już mniej więcej bohaterki, plus minus ogarniam podstawowe kucyki, ba, mam nawet swojego ulubionego. Zawsze lubiłam, gdy postaci z kreskówek odmienia się w ten sposób. I tutaj więc mi się to podobało i nic się nie zmieniło, nadal się podoba Very Happy
W.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~


[MLP][D] Księżniczka  Giphy
Powrót do góry Go down
Yuri-Onna
Skryba
Skryba
Yuri-Onna


Female Wiek : 32
Skąd : Zamek Amber
Liczba postów : 18
Rejestracja : 14/04/2020

[MLP][D] Księżniczka  Empty
PisanieTemat: Re: [MLP][D] Księżniczka    [MLP][D] Księżniczka  EmptyWto 14 Kwi 2020, 20:27

Mesa bardzo lubi jumpscare oraz grozę wszelaką, najlepiej właśnie gdy podaje się z zaskoczenia, a tutaj zadziałało to wręcz koncertowo. Nie trzeba nawet znać fandomu (a nie nam go zupełnie), by odczuwać frajdę z tego drobiazgu.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

"To fighting men, to women at home waiting
To fighting girls, to all the boys that they love
To dying girls, to all of their women
To all our loved ones peace we will protect"
Matildzie Ajan, porucznik sił Federacji Ziemskiej, poległej na polu chwały 6 października 0079.
Powrót do góry Go down
https://archiveofourown.org/users/Yuri_Onna/pseuds/Yuri_Onna
Salomanka
Team Villains
Team Villains
Salomanka


Female Wiek : 32
Skąd : Kołobrzeg
Liczba postów : 746
Rejestracja : 17/01/2015

[MLP][D] Księżniczka  Empty
PisanieTemat: Re: [MLP][D] Księżniczka    [MLP][D] Księżniczka  EmptyWto 14 Kwi 2020, 20:40

Pac


EDIT:

Ha, kucyki...
Nie lubię Twilight. Naprawdę bardzo, bardzo jej nie lubię.
Ale jej oddanie Celestii jest tak oczywiste, że na koniec serialu wierni fani zasługiwali na jakiś miły drobiazg w postaci ostatniej wspólnej scenki. Sparkle nie musi mieć obu sióstr, wystarczyłaby jej ta jedna, dawna mentorka, cudowna, wspaniała władczyni Equsetrii. Luna i tak króluje w snach... Nawiązanie do Celestii po prostu się ludziom należało Exclamation
"Tłajli" świetnie pasuje na taką psychopatkę, co zgarnia dla siebie cokolwiek zechce. A skoro chciała jej, przyjaciółki i powierniczki, to w pełni na nią zasługiwała, to przeciez jasne.
Tekst jest ze wszech miar poprawny - gdyby zrobić z niego miniaturkę, mógłby się rozjechać, rozmyć, ale nigdy nie spisany byłby zwyczajnie zmarnowany. Jest dobrze tak, jak jest.
Powrót do góry Go down
JokerFox.
Team Villains
Team Villains
JokerFox.


Female Wiek : 29
Skąd : Poznań
Liczba postów : 846
Rejestracja : 21/12/2014

[MLP][D] Księżniczka  Empty
PisanieTemat: Re: [MLP][D] Księżniczka    [MLP][D] Księżniczka  EmptyPon 28 Cze 2021, 14:31

Nie widziałam zbyt wielu odcinków MLP, ale jestem prawie pewna, że Twilight wcale nie była "mroczną" postacią... Tak, sprawdziłam w sieci - nie była. Toteż pokazanie jej w taki sposób jest... interesujące. Podoba mi się Very Happy. Poza tym, ten paring po prostu do mnie przemawia. Wystarczy, że wiem, iż TS była uczennicą Celestii i już mi wszystko gra! Smile
Zgrabne drabble, z nieoczywistym końcem - ładnie ci wyszło. Rozbudziłaś moją ciekawość - czy ktoś kiedyś przyłapie Twilight i odnajdzie księżniczkę? Czy księżniczka sama się uwolni? A może Celestia poszła z własnej woli? Tyle pytań, tak mało odpowiedzi!

Weny!
JokerFox.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

What good comes of something
When I'm just the ghost of nothing, nothing?
I'm just the man on the balcony
Singing "nobody will ever remember me"
(...)
A
composer but never composed
Singing "I only want what I can't have"
I only want what I can't have.


~*~*~

[MLP][D] Księżniczka  TnTYADJ
Powrót do góry Go down
https://imaginarium.forumpolish.com
Sponsored content





[MLP][D] Księżniczka  Empty
PisanieTemat: Re: [MLP][D] Księżniczka    [MLP][D] Księżniczka  Empty

Powrót do góry Go down
 
[MLP][D] Księżniczka
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» [HP][D] Księżniczka z lodu

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: FANFICTION :: Anime & Manga/Komiks & Serial/Film animowany :: Yuri/Femslash :: +12-
Skocz do: