~.Imaginarium.~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaSzukajZaloguj

 

 [HP][D] Zgaszony

Go down 
+4
Myst
JokerFox.
Konto Nieaktywne
Wirka.
8 posters
AutorWiadomość
Wirka.
Team Heroes
Team Heroes
Wirka.


Female Wiek : 33
Liczba postów : 1403
Rejestracja : 21/12/2014

[HP][D] Zgaszony Empty
PisanieTemat: [HP][D] Zgaszony   [HP][D] Zgaszony EmptySob 30 Kwi 2016, 17:58

Fandom: HP
Autor: Wirka
Beta: brak
Pairing: brak
Gatunek: angst?
Ostrzeżenia: brak
N/A: 150 słów bez tytułu. Dla Olgie




ZGASZONY



Czai się w źrenicy.

Drobnym pędzlem maluje szare plamy. Przysłania światło, byś nie widział ognia, gdy ten pali ci dłonie.

Daleko sięga swoim pędzlem. Brudzi krew - powoli, po kropli, aż czarna maź wypełni żyły i zgasi najdrobniejsze iskry. Mrozi. Paraliżuje. Dba, byś nigdy nie był sam.



W brudnej tafli srebrnego talerza dojrzał odbicie twarzy. Martwej i pospolitej, z pajęczyną włosów na ramionach. Czy tym się stał? Cieniem, muzealnym eksponatem porzuconym gdzieś na strychu.

Wewnętrzny ogień zatlił się w podmuchu dawnych dni. Lucjusz ujął różdżkę i rzucił zaklęcie, by raz jeszcze zobaczyć...

Błękitna smuga światła przybrała kształt. Ptak wyciągnął smukłą szyję ku niemu. Mężczyzna wyciągnął ręce, próbując dotknąć poranionych skrzydeł. Patrzyli na siebie w ciszy, świadomi, że kolejnym razem iskra może być zbyt słaba, by wzniecić niebieski płomień. Długie, spopielone pióra pawiego ogona rozpostarły się nad człowiekiem niczym śmiertelny całun.


Jesteś bezpieczny, gdy jest z tobą.

Czai się w źrenicy.



.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~


[HP][D] Zgaszony Giphy
Powrót do góry Go down
Konto Nieaktywne
Stenograf
Stenograf



Female Liczba postów : 348
Rejestracja : 03/01/2016

[HP][D] Zgaszony Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Zgaszony   [HP][D] Zgaszony EmptySob 30 Kwi 2016, 20:24

Wow. Obawiam się że coraz częściej zaczynam komentarze tym słowem.

Ale trudno jest napisać coś sensownego, po przeczytaniu takiego arcydziełka. Twoje drabble są niepowtarzalne i mroczne i niosą w sobie ładunek emocjonalny, o jaki nigdy nie podejrzewałabym drabble.

A w dodatku tekst jest o Lucjuszu. I jego patronusie. Patronusie, który, tak jak jego właściciel, jest złamany, uszkodzony.

Nie lubię angstów, bo są smutne. Ale przyznaję, że to właśnie angsty bywają najpiękniejszym tekstami jakie znam. Mam takich tekstów cały spis - i to drabble na pewno tam trafi.

Dziękuję.

Pozdrawiam, życzę weny i czasu.
Powrót do góry Go down
JokerFox.
Team Villains
Team Villains
JokerFox.


Female Wiek : 29
Skąd : Poznań
Liczba postów : 846
Rejestracja : 21/12/2014

[HP][D] Zgaszony Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Zgaszony   [HP][D] Zgaszony EmptySob 30 Kwi 2016, 21:24

Skopiuję z Olgie początek i powiem: WOW.
Poważnie, ten tekst jest tak... subtelny, angstowy i piękny... zdecydowanie jesteś królową angstu, przynajmniej dla mnie. Umiesz go napisać w sposób nienachalny, niemęczący, po prostu... perfekcyjny. Po prostu cudeńko. Olgie jest szczęściarą Very Happy
Trudno komentuje się takie teksty ze względu na ich delikatność i, no właśnie, subtelność. Piękne rzeczy nie wymagają komentarza, trzeba się nimi po prostu zachwycać.
Swoją drogą, patronus który jest nie tyle nieuformowaną mgłą (co się dzieje, gdy ktoś jest za słaby w rzucaniu go), co po prostu jest tak samo zniszczony, jak właściciel? Genialna idea, serio. Paw z poranionymi skrzydłami (i to nasze szukanie, czy one potrafią latać i czy wgl je posiadają xD)... po prostu cudo.

Dziękuję, życzę Wena!
Fantasmagoria.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

What good comes of something
When I'm just the ghost of nothing, nothing?
I'm just the man on the balcony
Singing "nobody will ever remember me"
(...)
A
composer but never composed
Singing "I only want what I can't have"
I only want what I can't have.


~*~*~

[HP][D] Zgaszony TnTYADJ
Powrót do góry Go down
https://imaginarium.forumpolish.com
Myst
Team Heroes
Team Heroes
Myst


Female Wiek : 31
Liczba postów : 600
Rejestracja : 21/12/2014

[HP][D] Zgaszony Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Zgaszony   [HP][D] Zgaszony EmptySro 04 Maj 2016, 20:17

Nie wiem czy to było w kanonie, czy to jakaś pogłoska z fanonu, ale z Śmierciożerców podobno tylko Snape potrafił wyczarować patronusa*. Z resztą nieważne. Obraz Lucjusza i jego pięknego patronusa pawia, na którym mrok odcisnął swoje piętno jest zbyt... aż trudno wybrać mi odpowiednie słowo. Piękny? Przerażający? Prawdziwy? Smutny? Raniący? To wszystko przychodzi mi na raz do głowy i chociaż część z tych opisów wyklucza się wzajemnie, to właśnie taki jest ten obraz: pełen sprzeczności.

Gratuluję naprawdę pięknego drabble, wenuj, M.


*Tak, taka informacja pojawiła się, ale zdaje się, że na Pottermore. Niemniej, nie akceptuję jej w tym przypadku Smile W.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[HP][D] Zgaszony MJVczC6

To grant another chance means to give opportunity to correct past mistakes.

[HP][NZ] Jak przestać, jak zacząć [PW/CC][6/8]
Aktualizacja: 24.12.2020
[BnHA][NZ] Niebo pełne słońca [IM/TS][4/?]
Aktualizacja: 24.12.2020

— Moje wszystkie teksty —

Powrót do góry Go down
http://motylebezskrzydel.blogspot.com/
Emma.
Skryba
Skryba



Male Wiek : 32
Skąd : Poznań
Liczba postów : 41
Rejestracja : 03/07/2016

[HP][D] Zgaszony Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Zgaszony   [HP][D] Zgaszony EmptyNie 10 Lip 2016, 22:07

Lucjusz + strata/ból... hmmm
Ciężko mi jest to sobie wyobrazić, przez co mam problem z odbiorem i oceną tego tekstu. Sam w sobie jest dobry, ale chyba mnie nie zachwyca. Prawdopodobnie jest to związane z tym, że za bardzo widzę Lucjusza jako drania, łotra, bez uczuć i skłonności do odczuwania emocji takich jak smutek...
Przepraszam, ale wole inne Twoje teksty
Powrót do góry Go down
Lilka
Skryba
Skryba
Lilka


Female Wiek : 57
Skąd : 9 krąg piekielny
Liczba postów : 99
Rejestracja : 16/01/2015

[HP][D] Zgaszony Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Zgaszony   [HP][D] Zgaszony EmptySob 16 Lip 2016, 19:29

Znaczy się...rzadko bywam niezadowolona z tekstów Wirki. Praktycznie taka możliwość jest niemożliwa, ale zawsze musi być ten pierwszy raz. Tekst był zbyt dołujący jak na mój gust. Rozważania były stanowczo nie pasujące do Lucjusza. Były zbyt emocjonalne jak na niego. Wiadomo, że Azkaban niszczy, zwłaszcza wewnętrznie, ale żeby zacząć użalać się nad sobą? Wyczarowanie Patronusa (skądś ten łabędź musiał się wziąć) miało chyba dać nadzieję czytelnikowi, że będzie lepiej. A jej być nie może...

Nie wiem, co o tym sądzić.
Za trudne to dla mnie...
Weny
Ściskam
Lilka

Edit komentarza sprzed lat.

W zasadzie to musiałam dojrzeć do tego drabble'a, by go docenić. Człowiek naprawdę musiał przejść przez piekło skoro widok Patronusa staje się dla niego swoistym ratunkiem. I chęcią zapadnięcia się w niego. Przykre jest obserwowanie Lucjusza w takim stanie tym bardziej, że był kiedyś prawdziwie dumnym człowiekiem. Miał powody. Piękna żona. Nawet udany syn z niezłymi stopniami i majątek, którym mógł szastać i kupować kolejnych zwolenników. A potem wdepnął w jedną minę/misję. I jak to mówią - im wyżej jesteś, tym upadek boleśniejszy. Wniosek? Stój zawsze na 1 stopniu drabiny społecznej wykonując jednak dość zgrabne ruchy. A może cię nie przygniotą kolejne okazy. Teraz jednak Lucjusz jest złamany. I nawet jego Patronus nie spełnia swojej roli, bo wygląda jak jego właściciel. Żałosna kupka... nie wiadomo czego. Myślę jednak, że po takiej nauczce można się podnieść. Trzeba tylko znaleźć w sobie samozaparcie i dać się podnieść bliskim osobom.

Każdy Twój fick coś niesie głębszego.
Ale nie w każdej chwili życia można go docenić. Bo jak wspominałam - trzeba dojrzeć.

Weny
Lilka

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Nie było, nie ma, nie będzie
Nie każdy pożar wzbudza narodziny feniksa
Niektóre pożary są jak szatańska pożoga
Niszczą wszystko, co się da
Niszczą solidnie to, co zostało nadszarpnięte duchem czasu
Są tylko taką kropką nad "i" prozy życia


Ostatnio zmieniony przez Lilka dnia Nie 03 Gru 2017, 19:30, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
M.
Team Villains
Team Villains
M.


Female Wiek : 28
Skąd : Poznań/Zielona Góra
Liczba postów : 241
Rejestracja : 18/08/2015

[HP][D] Zgaszony Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Zgaszony   [HP][D] Zgaszony EmptyWto 26 Lip 2016, 16:38

Piękny, spokojny tekst. Ukazuje zawsze dumnego Lucjusza, gdy nie jest już zwycięzcą. Stracił wszystko co miał, co kochał. Jego patronus jest tak samo zniszczony jak on. Jest jego jednym towarzyszem, a niedługo może zabraknąć już sił, by go przywołać. Wszelka nadzieja i pozytywne emocje znikają z każdym dniem.
Biały paw jest idealnym patronusem dla Lucjusza, niezaprzeczalnie.

M.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[HP][D] Zgaszony FAf9hm8
Powrót do góry Go down
Salomanka
Team Villains
Team Villains
Salomanka


Female Wiek : 32
Skąd : Kołobrzeg
Liczba postów : 746
Rejestracja : 17/01/2015

[HP][D] Zgaszony Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Zgaszony   [HP][D] Zgaszony EmptySob 18 Kwi 2020, 17:00

Jak wszyscy przede mną, napiszę: WOW.
Królowo angstów, kłaniam się za ten tekst.
Wykluczenie ciekawostek, jakimi sypnęła Rowling poza kanonem, a niby do kanonu należącymi, chyba zawsze wychodzi ludziom na dobre, a w tym przypadku jest jak miód na złaknione angstu serce. Pycha!
Mało jest porządnych tekstów o Lucjuszu, przynajmniej takich, w których nie reklamuje szamponu i nie płaszczy się przed Voldemortem albo nie próbuje poniżyć Severusa. Ty dajesz nam Lucjusza słabego, świadomego swojej kruchości i nadciągającego końca. Kto wie, może każda próba przywoływania patronusa tylko przyspiesza nadejście ostatecznego? Im słabszy paw, im bardziej ułomne i martwe są jego skrzydła, a cała postać gubi blask i powab, tym mniej radości, którą Malfoy może tchnąć w cielistego patronusa? Hm...
Zachwyca mnie też opis samej postaci Malfoy'a, nie tylko paw, ale te "pajęczyny" włosów, przeglądanie się w srebrnej zastawie, której wartość nic już dla niego nie znaczy. Kapitalne.
Mam nadzieję, że kiedyś natchnie cię do napisania innego tekstu na temat Malfoy'ów, oczywiście przy innej okazji, nie "pawiej" Wink , ale w równie mrocznej i zachwycającej formie.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





[HP][D] Zgaszony Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Zgaszony   [HP][D] Zgaszony Empty

Powrót do góry Go down
 
[HP][D] Zgaszony
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: FANFICTION :: Literatura & Ekranizacja :: Harry Potter :: Ogólne :: +12-
Skocz do: