IndeksRejestracjaSzukajFAQZaloguj

Share | 

[Hellsing][D]Pokój marzeń

Go down 
AutorWiadomość
Fia.
Moderator
Moderator

Female Wiek : 28
Liczba postów : 276

PisanieTemat: [Hellsing][D]Pokój marzeń   Sro Cze 22 2016, 00:12

Fandom/Fandomy: Hellsing Ultimate (anime)
Autor/autorzy: Fia.
Beta/bety: Fanny (i podziękowania za sprawne oko Havoc!)
Pairing: brak
Gatunek: obyczaj
Ostrzeżenia: -

Pokój marzeń

Duży, przestronny pokój w starej, angielskiej rezydencji praktycznie niczym nie różnił się od zwyczajnej sypialni młodej kobiety. No, może w tym wypadku była to dość szczególna młoda kobieta, absolwentka szkoły policyjnej. Właścicielka posiadłości nigdy nie miała własnych dzieci, dlatego też zaaranżowała to pomieszczenie w sposób, w jaki zawsze chciała stworzyć pokój swojej córki. Może chociaż tak będzie w stanie zrekompensować sobie brak potomstwa, straconą szansę na przekazanie nazwiska i przewodnictwa nad organizacją.

Na długim stole, ustawionym pod jedną z kamiennych ścian, znajdowały się różnorakie bronie – od krótkich, „damskich” pistoletów poczynając, poprzez całkiem pokaźne rewolwery, a kończąc na solidnej wielkości rusznicy. Otwarte drzwi prostej, drewnianej szafy ukazywały szereg mundurów policyjnych różnego rodzaju, dość ciekawie kontrastujących z typowo dziewczęcymi kreacjami. Na blacie barokowej toaletki, bezpośrednio pod ogromnym lustrem, zamiast zwyczajowych kosmetyków czy wymyślnej biżuterii, spoczywały dwie kabury z cielęcej skóry, idealnie nadające się do zapięcia na szczupłych udach młodej dziewczyny.

Integra Fairbrook Wingates Helsing uśmiechnęła się do siebie z satysfakcją. Udało jej się stworzyć idealny pokój dla Draculiny, nowej pomocnicy i uczennicy nieocenionego Alucarda. Wychodząc, spojrzała jeszcze na wygodne, czarne, satynowe posłanie, przygotowane specjalnie dla policjantki Victorii Seras – było wprost idealne.

W końcu od zawsze wiadomo, że wampiry powinny lulać w trumienkach.

Ostatnio zmieniony przez Fia. dnia Sro Cze 22 2016, 15:51, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Havoc
Skryba
Skryba

Female Liczba postów : 35

PisanieTemat: Re: [Hellsing][D]Pokój marzeń   Sro Cze 22 2016, 09:52

Cytat :
Integra Fairbrook Wingates Helsing, uśmiechnęła się do siebie z satysfakcją.
Hellsing + bez przecinka, bo nie rozdziela się podmiotu od orzeczenia w zdaniu pojedynczym.
Cytat :
Na długim stole, ustawionym pod jedną z kamiennych ścian, znajdowały się różnorakie bronie - od krótkich, „damskich” pistoletów poczynając, poprzez całkiem pokaźne rewolwery, a kończąc na solidnej wielkości rusznicy.
Albo mi się wydaje, albo poprzez całkiem pokaźne rewolwery cokolwiek-sobie-wymyślisz robiąc.
Cytat :
Wychodząc, spojrzała jeszcze na wygodne, czarne, satynowe posłanie, przygotowane specjalnie dla policjantki Victorii Seras - było wprost idealne.
W tym i poprzednim zdaniu powinna być półpauza/pauza (–/—) zamiast dywizu (-). Dywizy stawia się wyłącznie bez spacji, np. biało-czerwona flaga, quasi-państwo itd.

Żadna ze mnie fanka Hellsinga (przeczytałam tylko kilka tomów mangi), ale stwierdziłam, że a nuż zrozumiem, co się dzieje, bo umieścisz akcję gdzieś w połowie albo nie skupisz się na dalszych spoilerach. I miałam dobre przeczucie. Nie spodziewałam się po tym tekście kompletnie niepoważnego zakończenia – brawa za zaskoczenie czytelnika. Aż się uśmiechnęłam.

Powrót do góry Go down
Fantasmagoria.
Admin
Admin

Female Wiek : 23
Liczba postów : 508

PisanieTemat: Re: [Hellsing][D]Pokój marzeń   Wto Cze 28 2016, 00:10

Jak już ci mówiłam, ten tekst nie jest może odkrywczy, ale jest całkiem przyjemny. Kochajmy Integrę za jej teksty, serio Very Happy . Są cudne!
Generalnie, ten zabieg opisania Victorii jako czegoś na kształt wymarzonej córki, której nie ma i mieć raczej nie będzie (mimo że ma dopiero 22 lata w czasie toczenia się akcji, to jednak widać po jej... cóż, zachowaniu, że nie chce tego), ale w "swoim stylu", czyli nie różowe miśki, słodkie dodatki, babskie kosmetyki - nie, mundury, broń i trumna xD . Bez kitu, nie miałabym nic przeciwko takiemu wystrojowi własnego pokoju za czasów nastoletnich, choć posiadanie broni w pokoju mogłoby poskutkować tym, że nie miałabym teraz brata...
Ogólnie rzecz biorąc, miły akcent na otwarcie na Imaginarium nowego fandomu, kcę więcej! To świetny fandom, czemu ludzia tego nie ogarniają *smuteczek i czarna rozpacz*... idę sobie pochlipać w kącie. I zrobić herbatkę na gardełko.

Życzę Wena, leniuchu Razz

Twoja, Fantasmagoria.

Powrót do góry Go down
http://imaginarium.forumpolish.com
Wirka.
Admin
Admin

Female Wiek : 28
Liczba postów : 904

PisanieTemat: Re: [Hellsing][D]Pokój marzeń   Pon Lip 25 2016, 22:17

Ha! Fajne.

I to zauważ, że nie znam kanonu (Fann opowiedziała mi chyba całą fabułę DWA RAZY, ale ja mam dziurawy mózg). Niemniej podoba mi się całość jako obrazek, połączenie kontrastów w mojej tematyce, fajnie ujęte i złośliwie zakończone. I tyle.
W.

Powrót do góry Go down
Nemuri
Skryba
Skryba

Liczba postów : 141

PisanieTemat: Re: [Hellsing][D]Pokój marzeń   Nie Lip 31 2016, 21:53

Opowiadanie ciekawe, i dobrze się czyta.
Poza tym sama prezentacja pokoju pozwala wyobrazić sobie go i to co bardzo mi przypadło do gustu, nie mam tutaj rozbudowanego, strasznie długiego opisu wyglądu, a mimo tego najważniejsze detale zostały zawarte, co pozwala wyobrazić sobie całokształt.
Jedyną rzeczą która mnie uraziła jest ostatnie wtrącenie "lulać", jakoś tak nie mogę się przekonać do tego słowa w tym opowiadaniu, zbyt kolokwialne.
Ale oprócz tego całe opowiadanie na plus.
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: [Hellsing][D]Pokój marzeń   

Powrót do góry Go down

[Hellsing][D]Pokój marzeń
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Pokój wizytowy
» Pokój Chemika
» Pokój Gościnny (-) - Piętro