~.Imaginarium.~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaSzukajZaloguj

 

 [Hellsing][D]Pokój marzeń

Go down 
+2
Havoc
Fia.
6 posters
AutorWiadomość
Fia.
Team Villains
Team Villains
Fia.


Female Wiek : 33
Skąd : Poznań
Liczba postów : 410
Rejestracja : 23/12/2014

[Hellsing][D]Pokój marzeń Empty
PisanieTemat: [Hellsing][D]Pokój marzeń   [Hellsing][D]Pokój marzeń EmptySro 22 Cze 2016, 00:12

Fandom/Fandomy: Hellsing Ultimate (anime)
Autor/autorzy: Fia.
Beta/bety: Fanny (i podziękowania za sprawne oko Havoc!)
Pairing: brak
Gatunek: obyczaj
Ostrzeżenia: -



Pokój marzeń


Duży, przestronny pokój w starej, angielskiej rezydencji praktycznie niczym nie różnił się od zwyczajnej sypialni młodej kobiety. No, może w tym wypadku była to dość szczególna młoda kobieta, absolwentka szkoły policyjnej. Właścicielka posiadłości nigdy nie miała własnych dzieci, dlatego też zaaranżowała to pomieszczenie w sposób, w jaki zawsze chciała stworzyć pokój swojej córki. Może chociaż tak będzie w stanie zrekompensować sobie brak potomstwa, straconą szansę na przekazanie nazwiska i przewodnictwa nad organizacją.

Na długim stole, ustawionym pod jedną z kamiennych ścian, znajdowały się różnorakie bronie – od krótkich, „damskich” pistoletów poczynając, poprzez całkiem pokaźne rewolwery, a kończąc na solidnej wielkości rusznicy. Otwarte drzwi prostej, drewnianej szafy ukazywały szereg mundurów policyjnych różnego rodzaju, dość ciekawie kontrastujących z typowo dziewczęcymi kreacjami. Na blacie barokowej toaletki, bezpośrednio pod ogromnym lustrem, zamiast zwyczajowych kosmetyków czy wymyślnej biżuterii, spoczywały dwie kabury z cielęcej skóry, idealnie nadające się do zapięcia na szczupłych udach młodej dziewczyny.

Integra Fairbrook Wingates Helsing uśmiechnęła się do siebie z satysfakcją. Udało jej się stworzyć idealny pokój dla Draculiny, nowej pomocnicy i uczennicy nieocenionego Alucarda. Wychodząc, spojrzała jeszcze na wygodne, czarne, satynowe posłanie, przygotowane specjalnie dla policjantki Victorii Seras – było wprost idealne.

W końcu od zawsze wiadomo, że wampiry powinny lulać w trumienkach.


~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[Hellsing][D]Pokój marzeń 185163a92861cff084f0f519850b7927a8896c81_hq



Ostatnio zmieniony przez Fia. dnia Sro 22 Cze 2016, 15:51, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Havoc
Skryba
Skryba
Havoc


Female Liczba postów : 36
Rejestracja : 24/11/2015

[Hellsing][D]Pokój marzeń Empty
PisanieTemat: Re: [Hellsing][D]Pokój marzeń   [Hellsing][D]Pokój marzeń EmptySro 22 Cze 2016, 09:52

Cytat :
Integra Fairbrook Wingates Helsing, uśmiechnęła się do siebie z satysfakcją.
Hellsing + bez przecinka, bo nie rozdziela się podmiotu od orzeczenia w zdaniu pojedynczym.
Cytat :
Na długim stole, ustawionym pod jedną z kamiennych ścian, znajdowały się różnorakie bronie - od krótkich, „damskich” pistoletów poczynając, poprzez całkiem pokaźne rewolwery, a kończąc na solidnej wielkości rusznicy.
Albo mi się wydaje, albo poprzez całkiem pokaźne rewolwery cokolwiek-sobie-wymyślisz robiąc.
Cytat :
Wychodząc, spojrzała jeszcze na wygodne, czarne, satynowe posłanie, przygotowane specjalnie dla policjantki Victorii Seras - było wprost idealne.
W tym i poprzednim zdaniu powinna być półpauza/pauza (–/—) zamiast dywizu (-). Dywizy stawia się wyłącznie bez spacji, np. biało-czerwona flaga, quasi-państwo itd.

Żadna ze mnie fanka Hellsinga (przeczytałam tylko kilka tomów mangi), ale stwierdziłam, że a nuż zrozumiem, co się dzieje, bo umieścisz akcję gdzieś w połowie albo nie skupisz się na dalszych spoilerach. I miałam dobre przeczucie. Nie spodziewałam się po tym tekście kompletnie niepoważnego zakończenia – brawa za zaskoczenie czytelnika. Aż się uśmiechnęłam.



~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[Hellsing][D]Pokój marzeń Tumblr_n6hrqs0Mtp1t7eg8go1_500
Powrót do góry Go down
JokerFox.
Team Villains
Team Villains
JokerFox.


Female Wiek : 29
Skąd : Poznań
Liczba postów : 846
Rejestracja : 21/12/2014

[Hellsing][D]Pokój marzeń Empty
PisanieTemat: Re: [Hellsing][D]Pokój marzeń   [Hellsing][D]Pokój marzeń EmptyWto 28 Cze 2016, 00:10

Jak już ci mówiłam, ten tekst nie jest może odkrywczy, ale jest całkiem przyjemny. Kochajmy Integrę za jej teksty, serio Very Happy . Są cudne!
Generalnie, ten zabieg opisania Victorii jako czegoś na kształt wymarzonej córki, której nie ma i mieć raczej nie będzie (mimo że ma dopiero 22 lata w czasie toczenia się akcji, to jednak widać po jej... cóż, zachowaniu, że nie chce tego), ale w "swoim stylu", czyli nie różowe miśki, słodkie dodatki, babskie kosmetyki - nie, mundury, broń i trumna xD . Bez kitu, nie miałabym nic przeciwko takiemu wystrojowi własnego pokoju za czasów nastoletnich, choć posiadanie broni w pokoju mogłoby poskutkować tym, że nie miałabym teraz brata...
Ogólnie rzecz biorąc, miły akcent na otwarcie na Imaginarium nowego fandomu, kcę więcej! To świetny fandom, czemu ludzia tego nie ogarniają *smuteczek i czarna rozpacz*... idę sobie pochlipać w kącie. I zrobić herbatkę na gardełko.

Życzę Wena, leniuchu Razz

Twoja, Fantasmagoria.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

What good comes of something
When I'm just the ghost of nothing, nothing?
I'm just the man on the balcony
Singing "nobody will ever remember me"
(...)
A
composer but never composed
Singing "I only want what I can't have"
I only want what I can't have.


~*~*~

[Hellsing][D]Pokój marzeń TnTYADJ
Powrót do góry Go down
https://imaginarium.forumpolish.com
Wirka.
Team Heroes
Team Heroes
Wirka.


Female Wiek : 33
Liczba postów : 1403
Rejestracja : 21/12/2014

[Hellsing][D]Pokój marzeń Empty
PisanieTemat: Re: [Hellsing][D]Pokój marzeń   [Hellsing][D]Pokój marzeń EmptyPon 25 Lip 2016, 22:17

Ha! Fajne.

I to zauważ, że nie znam kanonu (Fann opowiedziała mi chyba całą fabułę DWA RAZY, ale ja mam dziurawy mózg). Niemniej podoba mi się całość jako obrazek, połączenie kontrastów w mojej tematyce, fajnie ujęte i złośliwie zakończone. I tyle.
W.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~


[Hellsing][D]Pokój marzeń Giphy
Powrót do góry Go down
Nemuri
Stenograf
Stenograf
Nemuri


Liczba postów : 146
Rejestracja : 15/01/2015

[Hellsing][D]Pokój marzeń Empty
PisanieTemat: Re: [Hellsing][D]Pokój marzeń   [Hellsing][D]Pokój marzeń EmptyNie 31 Lip 2016, 21:53

Opowiadanie ciekawe, i dobrze się czyta.
Poza tym sama prezentacja pokoju pozwala wyobrazić sobie go i to co bardzo mi przypadło do gustu, nie mam tutaj rozbudowanego, strasznie długiego opisu wyglądu, a mimo tego najważniejsze detale zostały zawarte, co pozwala wyobrazić sobie całokształt.
Jedyną rzeczą która mnie uraziła jest ostatnie wtrącenie "lulać", jakoś tak nie mogę się przekonać do tego słowa w tym opowiadaniu, zbyt kolokwialne.
Ale oprócz tego całe opowiadanie na plus.
Powrót do góry Go down
Salomanka
Team Villains
Team Villains
Salomanka


Female Wiek : 32
Skąd : Kołobrzeg
Liczba postów : 746
Rejestracja : 17/01/2015

[Hellsing][D]Pokój marzeń Empty
PisanieTemat: Re: [Hellsing][D]Pokój marzeń   [Hellsing][D]Pokój marzeń EmptySob 04 Kwi 2020, 01:40

Podoba mi się zdanie pierwsze, otwierające tekst, oraz zdanie, które tekst zamyka. To, co pośrodku, jest trochę... niedopasowane. Nie tworzy klimatu, nie pozwala niczego odkryć ani zrozumieć, jest kontrastem dla tego fajnego, klimatycznego początku i grząskim gruntem dla ostatniej linijki tekstu. No bo jak to, po tak zgrabnie zarysowanym początku, nagle mamy opisy jakiejś broni, kiecek i mundurów, toaletek? I bam, puenta, humorystyczne trumienki! Mam wrażenie, że trzymanie się ram ilości słów bardzo tu zaszkodziło – i autorce, i czytelnikowi. O wiele przyjemniej czytałoby się tekst nawet na ten sam temat, bez większej ilości szczegółów pomagających wczuć się w akcję, dorysować sobie fabułę czy – ogólnie – poznać ten świat, ale jednak sprawniej opisany, bardziej barwny, wartki, ciekawszy i spójniejszy. Nie miałabym nic przeciwko poznaniu go w rozbudowanej formie. Mimo krytyki, dziękuję za humor, zaskoczył mnie w tym tekście xD
Powrót do góry Go down
Sponsored content





[Hellsing][D]Pokój marzeń Empty
PisanieTemat: Re: [Hellsing][D]Pokój marzeń   [Hellsing][D]Pokój marzeń Empty

Powrót do góry Go down
 
[Hellsing][D]Pokój marzeń
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» [Hellsing][D]One
» [HP][mM] Randka marzeń (!)
» [Hellsing][D] Chaos [AH/OC]
» [Hellsing][T][M] Mogę ją zabić? Błagam!
» [RotG][T][Z] Krótkie fanfiki z fandomu Strażników Marzeń [AB/JF] (31/31)

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: FANFICTION :: Anime & Manga/Komiks & Serial/Film animowany :: Ogólne :: +12-
Skocz do: