IndeksRejestracjaSzukajFAQZaloguj

Share | 

[SD][D] Scooby-chrupki

Go down 
AutorWiadomość
Fia.
Moderator
Moderator

Female Wiek : 28
Liczba postów : 276

PisanieTemat: [SD][D] Scooby-chrupki   Pią Lip 29 2016, 01:37

Fandom: Scooby Doo
Autor: Fia.
Beta: Wirka
Pairing: brak
Gatunek: Angst/Drama
Ostrzeżenia:
Psuje odbiór tekstu:

N/A: pisane na akcję kreskówkową na innym forum. Początkowo miało odkrywczy tytuł "Scooby Doo".

Scooby-chrupki

Bycie psem-detektywem jest takie ekscytujące! Cały czas coś się dzieje, często muszę sam rozwiązywać zagadki, bo Kudłaty jest strasznie bojaźliwy! Ja się niczego nie boję! No, chyba że tego, że ktoś zje mi ostatnią “scooby-chrupkę”, wtedy byłbym bardzo smutny. Ale wtedy mam Velmę, idę się jej poskarżyć, a ona drapie mnie za uchem i wyciąga kolejną paczkę moich ulubionych smakołyków, schowaną na, właśnie taką jak ta, czarną godzinę.

Poza tym uwielbiam nasze przygody! Duchy i potwory są ciekawe. Wcale, a wcale nie straszne, w końcu nigdy nie są prawdziwe, więc banie się ich jest po prostu śmieszne!

Muszę już znikać, jedziemy na kolejną wycieczkę, mamy znaleźć ducha starego rybaka straszącego wszystkich chcących kupić jego kuter. To śmieszne, ludzie boją się nieprawdziwych rzeczy. Ja tam niczego się nie boję! Niczego i nikogo, i nie słuchajcie reszty, oni zawsze kłamią, bo wiedzą, że jestem najlepszy!

Strach potrafi paraliżować. Po prostu zastygasz bez ruchu. Scooby znał to uczucie - nawet jeśli nie chciał przyznać, że tak było.

Teraz też czuł strach, choć nie wiedział, dlaczego. Jeszcze przed chwilą jadł swoje chrupki. Cztery pary oczu, które znał tak dobrze, patrzyły na niego z strachem. Chyba też nie mogli się poruszyć, tak jak on.

Powrót do góry Go down
M.
Moderator
Moderator

Female Wiek : 22
Liczba postów : 127

PisanieTemat: Re: [SD][D] Scooby-chrupki   Pią Lip 29 2016, 23:51

Najpierw myśli bez podpowiedzi:
Czy tekst kończy się uśpieniem Scoobiego? Bo tak to właśnie to rozumiem. Pierwszy fragment jest wesoły i zabawny. Jaki to on nie jest odważny. Typowy facet. I nagle zakończenie. Totalny kubeł zimnej wody. Momentalny spadek humoru. Smutek.

Po podpowiedzi:
No, byłam blisko. Trochę jednak zmienia wydźwięk. Kto chciałby otruć tego cudownego psiaka?

Bardzo dobry tekst. Przejście od humoru do nieszczęścia niezwykle udane.

M.

I'm P A N D A
Powrót do góry Go down

[SD][D] Scooby-chrupki
Powrót do góry 
Strona 1 z 1