~.Imaginarium.~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaSzukajZaloguj

 

 [SPN][mM] W szafie

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Wirka.
Team Heroes
Team Heroes
Wirka.


Female Wiek : 33
Liczba postów : 1403
Rejestracja : 21/12/2014

[SPN][mM] W szafie Empty
PisanieTemat: [SPN][mM] W szafie   [SPN][mM] W szafie EmptyPią 09 Wrz 2016, 15:06

Fandom Supernatural
Autor Wirka.
Beta/bety: Fia.
Pairing: brak
Gatunek: angst, ale też chyba hurt/comfort
Ostrzeżenia: spoiler do początku sezonu 4.


[SPN][mM] W szafie 2m78zlc


W szafie

Wzdłuż długiego, jasnego muru, ustawiono szereg szaf. Pozornie takich samych, ot, dwudrzwiowe meble z zamkiem i okrągłymi, pozłacanymi gałkami. Ale jeśli się przyjrzysz dokładnie, zobaczysz, że część z nich stoi otworem, kiedy inne pozostają szczelnie zamknięte.

Kiedy Castel pierwszy raz je zobaczył, przeraziło go, jak wiele kluczy zginęło. Na niektórych meblach znalazł łańcuchy i kłódki, inne wyglądały, jakby próbowano je spalić, wcześniej obficie polewając whisky lub benzyną.  Przybyło ich. Naliczył ich więcej, niż ostatnim razem, kiedy je widział. Była też ta, którą zatrzasnął osobiście. Ze skrzypiącymi zawiasami, jakby nadęta i drżąca. Szumiało w niej. Coś uderzało o drewniane ścianki, próbując się wydostać. Krąg soli wokół niej już dawno został przerwany.

Przeciekała. Niemal uciekły. Najgorsze z najgorszych. Jak długo zdoła je tam jeszcze zatrzymać? Jak mu pomóc?

To była też jego wina. Poszedł po niego do piekła i wrócił, niosąc w ramionach coś, co tylko w części było jeszcze ludzką duszą. Poskładał go, najlepiej jak tylko potrafił. Zamknął najgorsze wspomnienia głęboko w szafie, mając nadzieję, że zostaną tam już na zawsze. Coś przecież musiał z nimi zrobić. Te wszystkie pozostałości piekła. Żaden człowiek nie mógł się mierzyć z takim ciężarem. Nie mógłby funkcjonować w miarę normalnie. A tego potrzebowali, prawda? By wrócił na ziemię i odegrał rolę w ich przedstawieniu. Wykorzystali go. Był tego boleśnie świadomy, ale czuł też, że jego ręce są spętane.

Dotknięcie duszy człowieka zmieniło Castiela. Za drzwiami szafy dojrzał rzeczy, które od tamtej pory miały już zawsze go prześladować. Wrócił z piekła z czarnymi skrzydłami i najgorszym z grzechów… zwątpieniem. Ale jeśli czegokolwiek był pewien, to tego, że nie może pozwolić, by dusza jego człowieka rozpadła się ponownie.

Nie mógł zniszczyć demonów, które Dean nosił w sobie. Ale mógł pomóc mu je nosić. Będzie kroczyć tuż za nim, schowany w cieniach. Domykać drzwi i zaciągać poluzowane łańcuchy. A jeśli te kiedyś pękną… Będzie kotwicą w ocenie krwi.

Dean nie wierzył w Boga. Ale to nie znaczyło, że nikt nie słuchał jego modlitw.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~


[SPN][mM] W szafie Giphy
Powrót do góry Go down
Fia.
Team Villains
Team Villains
Fia.


Female Wiek : 33
Skąd : Poznań
Liczba postów : 410
Rejestracja : 23/12/2014

[SPN][mM] W szafie Empty
PisanieTemat: Re: [SPN][mM] W szafie   [SPN][mM] W szafie EmptyPią 09 Wrz 2016, 23:50

Już w nocy powiedziałam Ci, że nienawidzę Cię za ten tekst. Teraz bardziej kocham niż nienawidzę, ale idea pozostała taka sama.

Uwielbiam metaforę szafy. Jest zdecydowanie na miejscu, wpasowuje się w temat i ja naprawdę jestem w stanie zamknąć oczy i zobaczyć szafę, taką rodem z horrorów, na drewnianych nóżkach i ze zdobieniem u góry, przepasaną grubymi łańcuchami, drżącą i wręcz podskakującą. W rzędzie podobnych szaf. I to mnie przeraża, paradoksalnie, taki obraz byłby dla mnie jednym z lepszych horrorów.

No i pointa. To jest to, za co kocham Castiela, za co jestem w stanie kibicować mu do samego końca, bo może nie jest idealny, ale chce zrobić wszystko, by pomóc Deanowi. I robi - nawet wbrew zwierzchnikom i rozkazom. Przynajmniej kanonicznie trochę.

Pisz tego więcej, co? Proszę.

Weny,
F.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[SPN][mM] W szafie 185163a92861cff084f0f519850b7927a8896c81_hq

Powrót do góry Go down
renegat
Skryba
Skryba
renegat


Male Liczba postów : 39
Rejestracja : 06/03/2020

[SPN][mM] W szafie Empty
PisanieTemat: Re: [SPN][mM] W szafie   [SPN][mM] W szafie EmptySob 07 Mar 2020, 03:55

To co się podziało z postacią Castiela to historia na długie narzekania, których nigdy dość. Tu jednak mamy jeszcze tego pierwszego, mocnego, najlepszego Castiela. Który jeszcze jest Aniołem, nie maskotką.Nawet jeśli upadłym.
Ciekawie ujęte spojrzenie na wnętrze umysłu vel duszy. Z szafami przypomina misię też metafora pudełek, podobna w sensie, choć tu te łańcuchy przez interwencję Castiela mają dodatkowe znaczenie. Aż się chce wrócić do odcinków "z po piekła" Smile
pozdrawiam
ren
Powrót do góry Go down
Sponsored content





[SPN][mM] W szafie Empty
PisanieTemat: Re: [SPN][mM] W szafie   [SPN][mM] W szafie Empty

Powrót do góry Go down
 
[SPN][mM] W szafie
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: FANFICTION :: Serial & Film & Adaptacje :: Supernatural :: Ogólne :: +12-
Skocz do: