IndeksRejestracjaSzukajFAQZaloguj

Share | 

[HP][D] Klątwa [HP/DM]

Go down 
AutorWiadomość
Tony.
Kaligraf
Kaligraf

Female Wiek : 22
Liczba postów : 170

PisanieTemat: [HP][D] Klątwa [HP/DM]   Pon Paź 03 2016, 13:00

Fandom: Harry Potter
Autor: DallasEve
Beta: Olgie
Paring: Harry Potter x Draco Malfoy
Gatunek: Obyczajówka
Ostrzeżenia: Brak

Klątwa

— On... Ty... To musi być jakaś klątwa! O, właśnie! Harry oberwał zaklęciem i to dlatego to wszystko, chłopcy, Malfoy i w ogóle... Tak! — wykrzyknął Ron, kiedy w jego głowie wszystkie elementy układanki w końcu odnalazły swoje miejsca.

— Nie bądź dupkiem, Ron — ofuknęła go Hermiona — To nie jest żadna klątwa! Nikt go nie zaczarował, co najwyżej zaUROCZYŁ, a...

— Nie, Hermiono, jestem przekonany, że to jednak jest klątwa — wtrącił Harry, uśmiechając się znacząco do zdziwionej przyjaciółki.

— O! Widzisz, on sam mówi, że to była klątwa! Więc na pewno...

Ron przygryzł wargę, a na jego twarzy pojawił się wyraz konsternacji. Widać było, że myślenie przychodzi mu z trudem.

— Ale Ty nie powinieneś mówić, że to klątwa — oznajmił Potterowi po chwili, marszcząc brwi.

— Nie? — Harry uśmiechnął się jeszcze szerzej, a razem z nim uśmiechnęła się Hermiona, gdy tylko zrozumiała intencje przyjaciela.

— Nie. Powinieneś upierać się, że nikt cię nie zaczarował i robić wszystko, żebyśmy Ci uwierzyli — poinstruował go cierpliwie rudzielec.

— Aha.

— A więc to nie klątwa! — oznajmił Ron, dumnie wypinając pierś.

Weasley poczuł się, jakby rozwiązał jakąś wielką zagadkę. Nagle jego uśmiech zgasł.

— O, cholera.

Sometimes you gotta run before you can walk

Ostatnio zmieniony przez Tony. dnia Sob Sty 07 2017, 18:11, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Olgie.
Stenograf
Stenograf

Female Liczba postów : 388

PisanieTemat: Re: [HP][D] Klątwa [HP/DM]   Pią Paź 07 2016, 00:45

Dawno nie zaglądałam w HP, ale cały czas majaczy mi gdzieś w tle umysłu, że Drarry to mój ulubiony paring <3

Jeśli chodzi o motyw, to tekstów z klątwą powstało już sporo. Dobrze więc, że zamknęłaś to w stu słowach, zamiast pisać kolejny rozdziałowiec z tym samym schematem.

Bo, jak rozumiem, Twoim celem było osiągnięcie uśmiechu na twarzy czytelnika. Jeśli chodzi o mnie; mission completed Very Happy

Rona nie lubię, ale odnoszę wrażenie, że odnajdujeę tu jakieś podobieństwo - jest równie kumaty jak ja xD

Ogólnie: mi się podobało, liczę, że to dopiero początek.

Pozdrawiam i życzę weny.
Powrót do góry Go down
MargotX
Skryba
Skryba

Female Liczba postów : 9

PisanieTemat: komentarz do komentarza - akcja Oprawcy i Ofiary 2016   Czw Lis 03 2016, 17:19

Tak się składa, że mam do wyboru tylko jeden komentarz, ale zawsze to jakiś punkt odniesienia Wink
Drabble wydają się jak najbardziej słusznym wyborem do przekazania myśli autorki. Jak zauważyła Olgie w swoim komentarzu, czasem naprawdę znacznie lepiej zamknąć temat w kilku zdaniach, niż tworzyć schematyczny tasiemiec.
W tym przypadku zdecydowanie wystarczy owe sto słów, żeby pokazać wymiar inteligencji Ronalda Weasleya Wink

"Bo, jak rozumiem, Twoim celem było osiągnięcie uśmiechu na twarzy czytelnika. Jeśli chodzi o mnie; mission completed"

Zgadzam się z tym stwierdzeniem w pełni. Zawsze miło się czyta, jak Ronald Weasley daje się zapędzić w kozi róg, jak wpada we własną pułapkę i orientuje się dopiero po czasie, że dopiero co został wkręcony.
Olgie zawarła w swoim komentarzu to, co jej zdaniem najistotniejsze, a ja mogę jedynie poprzeć jej zdanie.

Pozdrawiam.
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: [HP][D] Klątwa [HP/DM]   

Powrót do góry Go down

[HP][D] Klątwa [HP/DM]
Powrót do góry 
Strona 1 z 1