IndeksRejestracjaSzukajFAQZaloguj

Share | 
 

 Regulamin kategorii: Grafika

Go down 
AutorWiadomość
Fantasmagoria.
Admin
Admin
avatar

Female Wiek : 23
Skąd : Poznań
Liczba postów : 508
Rejestracja : 21/12/2014

PisanieTemat: Regulamin kategorii: Grafika   Nie Gru 21 2014, 17:05
Rozdział I

Postanowienia ogólne§ 1

1. Na forum literackim Imaginarium obowiązuje następujący podział podkategorii dotyczących twórczości graficznej

a) Na akcje/konkursy

b) Nasza radosna twórczość

c) Na zamówienie

2. Pod pojęciem grafiki kryją się wszelkie prace oparte na manipulacji graficznej, w szczególności awatary, bannery, sygnatury, ale także autorskie zdjęcia, rysunki, malunki, a także inne formy twórczości zamieszczone na forum w formatach plików graficznych.


§ 23. Publikować można jedynie swoje dzieła lub takie, na których publikację zezwolił ich autor. Za swoją grafikę uznajemy:

- Pracę wykonaną w 100% samodzielnie, np. zeskanowany rysunek, grafika wykonana w programie graficznym bez użycia plików wewnętrznych

- Pracę polegającą na samodzielnej modyfikacji innego pliku graficznego, do którego osoba edytująca posiada prawa autorskie, lub który jest ogólnie dostępny w Internecie, a jego wykorzystanie nie narusza niczyich praw autorskich.

4. Administracja forum nie bierze na siebie odpowiedzialnośc​i w przypadku złamania praw autorskich przez użytkowników.

5. Swoje grafiki należy publikować w odpowiednich działach. Jeśli macie problem z umiejscowieniem - wstawiacie tam, gdzie waszym zdaniem powinien się znaleźć, a w razie pomyłki moderator tegoż działu zobowiązany jest przenieść post.

- Zabronione jest jednakże nagminne powielanie tego samego błędu “na złość moderatorowi”, czy też umieszczanie grafik w nieodpowiednich działach z premedytacją.
6. Grafiki opublikowane na forum literackim Imaginarium służą jedynie do posługiwania się nimi w jego obrębie.

7. Jedynie autor może publikować swoje grafiki w innym miejscu/na innych forach. Każdy użytkownik, który chce użyć daną grafikę bądź grafiki poza wyżej wymienionym forum, musi posiadać na to personalną zgodę jej autora. Użycie ich poza forum musi być poparte zgodą jej autora.Rozdział II

Kategorie, awatary i podpisy§ 3


1. W poddziale Na akcje/konkursy należy publikować jedynie grafikę przygotowaną bezpośrednio na dane akcje i konkursy organizowane na forum, będące celem organizowanych konkursów graficznych oraz takie, które są nagrodą dla użytkowników biorących udział w danej akcji/konkursie. Z uwagi na ich charakter, grafiki te nie mogą zawierać elementów wyraźnie erotycznych lub w jakikolwiek sposób obraźliwych.

2. W poddziale Nasza radosna twórczość, należy publikować wszelkie prace własne, pamiętając jednak, aby:

a) w podkategorii Fandomowe, publikować prace własne będące tzw. fanartami, np.: rysunek bohatera książki, grafika promująca dany paring etc.

b) w podkategorii Inne, publikować prace własne niezwiązane z tematyką forum, np.: portrety, rysunki zwierząt, autorskie zdjęcia, którymi użytkownik chciałby podzielić się z innymi forumowiczami

c) w podkategorii +18, publikować prace zawierające elementy erotyki, lub przedstawiające sceny brutalne

3.W poddziale Na zamówienie, należy publikować awatary lub podpisy przygotowane na zamówienie klubu, na specjalną prośbę administracji, na prośbę innego użytkownika itp. Z uwagi na ich charakter, grafiki te nie mogą zawierać elementów wyraźnie erotycznych lub w jakikolwiek sposób obraźliwych.
3.1. Poddział Na zamówienie służy wyłącznie realizacji zamówień.

3.2. Tematy publikowane w tym dziale mogą mieć formę:

a) już zrealizowanych zamówień

b) próśb o wykonanie zamówienia

3.3. Każdy użytkownik forum ma prawo zgłosić zamówienie, jak i odpowiedzieć na taką prośbę, dodając w temacie z prośbą wykonane przez siebie grafiki.

3.4. Realizacja prośby jest związana z wysiłkiem wkładanym w stworzenie grafik, dlatego uprasza się o wyrozumiałość oraz wdzięczność wobec osób, które zdecydowały się wykonać prośby.

3.5. Administratorzy, a także oraz Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności ani za formę zrealizowanych próśb, ani za same prośby.

3.6. Prośby nie muszą zostać zrealizowane, jeśli żaden z grafików nie zechce się jej podjąć i ani Administratorzy, ani Moderatorzy forum nie ponoszą za to odpowiedzialności.


§ 4


4. Na forum literackim Imaginarium dopuszczamy dowolną edycję pól awatar i podpis, z zastrzeżeniami:

a) Awatar musi mieścić się w zakresie 160 px szerokości i 250 px wysokości

b) W podpisie można umieścić grafikę, grafikę ruchomą oraz tekst, nie mogą one jednak zawierać treści wyraźnie erotycznych (obscenicznych i niesmacznych) lub obraźliwych

5. Administracja zastrzega sobie możliwość usunięcia bez ostrzeżenia grafiki lub tekstu z pól awatar i podpis, jeśli te wyraźnie naruszą punkt 4) podpunkt b) tegoż paragrafu

§ 5


2. Na forum obowiązują następujące zasady publikacji:

a) Podział tematyczny

- grafiki wyraźnie powiązane tematycznie powinny znajdować się w tym samym temacie. To znaczy, że w przypadku chęci zamieszczenia banerów promujących np. Snarry, sprawdzamy, czy taki temat nie został wcześniej utworzony. Jeżeli tak, swoje grafiki należy umieścić pod ostatnim postem w temacie.

- grafiki przygotowane na akcję i konkurs można publikować jedynie w specjalnie założonym na te potrzeby temacie, którego otworzeniem zajmują się Administratorzy i Moderatorzy forum, lub w przypadku akcji, również ich Organizatorzy.

b) podział ilościowy

- z przyczyn technicznych, w jednym poście można umieścić maksymalnie 12 grafik

- w przypadku przygotowania większej ilości grafik, należy podzielić je zgodnie z powyższą zasadą i umieszczać w kolejnych postach


Rozdział III

Punktacja
§ 6


1. Z uwagi na literacki charakter forum, posty zawierające grafikę nie są punktowane za wyjątkiem sytuacji wymienionych poniżej.

2. Administratorzy oraz Moderator działu Grafiki, może przyznać punkty specjalne za:

- grafiki przygotowane na rzecz akcji lub konkursu - jednorazowo do 5 punktów dla użytkownika

- grafiki przygotowane na cele promocyjne forum - łącznie do 10 punktów dla  użytkownika

- szczególną aktywność w dziale - jednorazowo do 2 punktów dla użytkownika

3. Punkty przydzielane są publicznie, poprzez post umieszczony w tym samym temacie, co wyróżnione grafiki.

4. W kwestii przydziału punktów za grafiki osobami decyzyjnymi są Administratorzy i Moderator działu Grafiki, a od ich decyzji nie przysługuje odwołanie.Rozdział IV

Postanowienia końcowe§ 8


1. Twórcą niniejszego regulaminu są Administratorki forum Imaginarium - z uwzględnieniem próśb użytkownika Myst - i to do nich należy składać wszystkie zapytania jego dotyczące.

2. Moderatorem działu Grafiki jest Myst i to do niej przede wszystkim należy kierować pytania związane z twórczością graficzną na forum (mowa o pracach publikowanych w dziale, nie samym layoucie forum, za który tenże Moderator nie odpowiada)

3. Publikując jakiekolwiek grafiki na forum trzeba przestrzegać niniejszego regulaminu oraz regulaminu głównego forum. Nieznajomość jego postanowień nie zwalnia z jego przestrzegania.

4. Administracja forum literackiego Imaginarium zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie, jednakże ma obowiązek powiadomić o tym wszystkich użytkowników.
Powrót do góry Go down
http://imaginarium.forumpolish.com
 
Regulamin kategorii: Grafika
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Regulamin Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart
» Regulamin Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart
» Łowcy Wampirów
» Regulamin forum
» Regulamin Forum i Gry

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: REGULAMINY :: Regulaminy Główne-
Skocz do: