~.Imaginarium.~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaSzukajZaloguj

 

 [HP][mM] Godric Gryffindor, smok i wieża, czyli... [GG/RR]

Go down 
4 posters
AutorWiadomość
JokerFox.
Team Villains
Team Villains
JokerFox.


Female Wiek : 29
Skąd : Poznań
Liczba postów : 846
Rejestracja : 21/12/2014

[HP][mM] Godric Gryffindor, smok i wieża, czyli... [GG/RR] Empty
PisanieTemat: [HP][mM] Godric Gryffindor, smok i wieża, czyli... [GG/RR]   [HP][mM] Godric Gryffindor, smok i wieża, czyli... [GG/RR] EmptyPon 26 Gru 2016, 01:24

Fandom/Fandomy: Harry Potter
Autor/autorzy: Fantasmagoria.
Beta/bety: Brak
Pairing: Godric/Rowena
Gatunek: Komedia, niektórzy twierdzą, że nawet trąca parodią
Ostrzeżenia: Kolejny tekst z 2012. Serio, naprawdę nie rozumiem jakim cudem tego nie wrzuciłam, jakoś te teksty z 2012 się zgubiły...
N/A*: Kolejne z cyklu "nie dawać Fan worda po godzinie dwunastej w nocy". Generalnie tytuł taki, bo zastanawiam się, czy jeśli się to nie spodoba, nie porobić cyklu miniatur z rycerzem Godriciem i jego przygodami ^^.
Miłej lektury ;*


Dla Alexsandry ;*


Godric Gryffindor, smok i wieża, czyli...

Smoliście czarny koń zatrzymał się kilka metrów przed mostem i za nic nie chciał się ruszyć choćby o cal. Złotowłosy jeździec westchnął ciężko po czym zgrabnie zeskoczył na ziemię. Poklepał wierzchowca przyjaźnie, dając mu znać, że dobrze się spisał i nakarmił go jabłkiem. Rycerz ruszył piechotą, idąc najpierw chwiejnym, mającym już swoje lata mostem, potem błotnistą dróżką, dalej napotykając jeszcze zarośla, przez które przedzierał się pół dnia, na końcu wpadając do małego jeziorka. Pokonawszy wszystkie przeszkody, łącznie ze strasznym i wielkim smokiem, nareszcie stanął u podstawy wysokiej wieży i zawołał:

– O, piękna pani, przybyłem ci na ratunek! Jam jest sir Godric z rodu Gryffindorów, pogromca wszystkiego, w czym zło się czai! Własnoręcznie ukatrupiłem tę dziką bestię, która nie chciała wypuścić ciebie z tej przeklętej wieży! Nie obawiaj się już jednak, jużci przestanie być ci ona więzieniem! Wychyń przez okno, okaż mi swe lico, sławiona przez wszystkie kraje, zarówno wschodnie, jak i zachodnie, te na północy i te na południu, piękna Roweno, potomkini lorda Ravenclawa!

Sir Godric, zakończywszy układaną w drodze przemowę, spojrzał w okno i czekał. I czekał. I czekał. Nie porzucał jednak nadziei, uporczywie wypatrując choćby najmniejszego znaku, że lady Rowena żyje, słyszała go, a nie została zeżarta przez bestię. Wtedy musiałby przeciąć smoka wpół i poszukać tam pięknej damy, a to mu się nie uśmiechało. Nagle dostrzegł nikły blask z najniżej położonego okna. Stawał się coraz wyraźniejszy, aż wreszcie ujrzał . Najpiękniejszą kobietę, jaką kiedykolwiek widział, bardziej urodziwą od samej królowej! Czarne niczym skrzydła kruka, kręcone i długie włosy, w które wpięty był diadem z szafirem pośrodku. Ciemnoniebieskie oczy w kształcie migdałów błyszczały mądrością. Mlecznobiała cera, kształtny, mały nosek, krwistoczerwone, pełne usta, piękny owal twarzy dopełniały obrazu. Gryffindor stał tam, patrząc jak urzeczony, nie wierząc we własne szczęście.

– Pani, ja nie wiem, czy jestem godzien... – Zaczął, jednak niewiasta gestem pokazała mu, że ma siedzieć cicho.

– Dobrze usłyszałam? Zabiłeś mojego smoka? – Zapytała, a Godric omal nie roztopił się słysząc jej przepiękny, melodyjny głos. Wiedział jednak, że grzeczność wymaga, aby odpowiedział na każde pytanie damy.

– O, tak. – Potaknął gorliwie, wznosząc swój zakrwawiony miecz. – Ciężko było, bestia strasznie się rzucała, haratnęła mnie w ramię, ale w ostatecznym rozrachunku w końcu go pokonałem, żeby cię uwolnić, o pani.

Rycerz nie wiedział dlaczego jego cudowna dama, którą uratował przybrała nagle wściekły wyraz twarzy, chociaż z nim też wyglądała pięknie. Rowena stanęła na brzegu okna i skoczyła. Stało się to tak szybko, że Gryffindor omal nie zdążył jej złapać. Trzymał ją teraz w ramionach i już miał pocałować, gdy nagle dostał w twarz z otwartej dłoni. Lady Ravenclaw uwolniła się z jego objęć i odskoczyła parę kroków.

– Mój. Smok. Moje. Maleństwo. – Wycedziła przez zęby, patrząc na niego z jawną nienawiścią. – Wspaniałe, cudowne smoczątko, które wychowywałam od jaja! – Wrzasnęła, mierząc go oskarżycielsko palcem. – Zabiłeś!
Godric spojrzał na nią nie kryjąc zdumienia.

– Wychowywałaś od jaja? – Spytał, chcąc upewnić się, że zmęczony organizm nie płata mu figli i Rowena rzeczywiście to powiedziała. Widząc, że kobieta zrobiła się jeszcze bardziej wściekła, cofnął się przezornie kilka kroków w tył. – A-ale...

– Ale! – Przedrzeźniała go lady Ravenclaw. – Zemszczę się, zobaczysz. Pożałujesz, że kiedykolwiek twa stopa stanęła na tych terenach. Zabiję twoje dzieci, a ich wnętrznościami nakarmię kruki! – Zagroziła, nagle robiąc się strasznie przerażająca, choć jej wygląd zewnętrzny nie zmienił się ani trochę.

Tak oto złotowłosy rycerz, zwany Godriciem Gryffindorem przekonał się na własnej skórze, że to, co pozornie jest piękne, może być też bardzo niebezpieczne, a księżniczka zamieszkująca od lat wysoką wieżę skłonna jest zmienić się w kilka chwil w straszną, żądną krwi i wychowującą smoki wiedźmę.


Koniec.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

What good comes of something
When I'm just the ghost of nothing, nothing?
I'm just the man on the balcony
Singing "nobody will ever remember me"
(...)
A
composer but never composed
Singing "I only want what I can't have"
I only want what I can't have.


~*~*~

[HP][mM] Godric Gryffindor, smok i wieża, czyli... [GG/RR] TnTYADJ
Powrót do góry Go down
https://imaginarium.forumpolish.com
Lilka
Skryba
Skryba
Lilka


Female Wiek : 57
Skąd : 9 krąg piekielny
Liczba postów : 99
Rejestracja : 16/01/2015

[HP][mM] Godric Gryffindor, smok i wieża, czyli... [GG/RR] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][mM] Godric Gryffindor, smok i wieża, czyli... [GG/RR]   [HP][mM] Godric Gryffindor, smok i wieża, czyli... [GG/RR] EmptyWto 27 Gru 2016, 15:44

Fantasmagoria napisał:
O, piękna pani, przybyłem ci na ratunek! Jam jest sir Godric z rodu Gryffindorów, pogromca wszystkiego, w czym zło się czai!

I wróciłam ja zaprawdę do Shrek 3.0 gdzie to Książę z Bajki przybrał twarz i postać Godrica Gryffindora. Aliści Fiona okazała się wściekłą Roweną odczuwającą żal po słodkim smoczku. Nie no, też bym się wkurzyła jakbym chowała np. Cerbera i by mi zabili maluszka. Przecież pieski z 3 główkami są urocze. To i smoczki muszą być <3. Ten relatywizm w patrzeniu na bajki człowiekowi szkodzi Very Happy Tak to patrzył 0-1. TU miał smoka, który jest be, trzeba zabić, bo inaczej on zabije kolejną dziewicę (gdzie tu logika? Ile można zabijać dziewic? Rodzaj ludzki by wyginął...), albo złą wiedźmę.
A oni też mają uczucia...
Bardzo przyjemna bajka, trochę na wesoło, trochę na smutno. Ale warta przeczytania, a jeszcze bardziej skomciania.
WENY, bo cóż innego mogę życzyć?
Frey albo Lilka albo...

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Nie było, nie ma, nie będzie
Nie każdy pożar wzbudza narodziny feniksa
Niektóre pożary są jak szatańska pożoga
Niszczą wszystko, co się da
Niszczą solidnie to, co zostało nadszarpnięte duchem czasu
Są tylko taką kropką nad "i" prozy życia
Powrót do góry Go down
Salomanka
Team Villains
Team Villains
Salomanka


Female Wiek : 32
Skąd : Kołobrzeg
Liczba postów : 746
Rejestracja : 17/01/2015

[HP][mM] Godric Gryffindor, smok i wieża, czyli... [GG/RR] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][mM] Godric Gryffindor, smok i wieża, czyli... [GG/RR]   [HP][mM] Godric Gryffindor, smok i wieża, czyli... [GG/RR] EmptyNie 11 Lip 2021, 00:32

Ojej xD Ja to moim Potworzętom przeczytam jutro przed snem. Hm, dzisiaj.
To taka bajka na miarę naszych czasów. Zdecydowanie rozumiem, skąd się wzięło w komentarzu powyżej skojarzenie ze Shrekiem, teraz także je widzę, samo się nasuwa, ale tekst spodobał mi się od razu. Jest niewymuszony. Taki idealny, na raz, całość zamknięta w miniaturce. Niczego więcej nie potrzeba. Nie wiem, jak by to wyglądało jako seria, ale jeśli każda część byłaby takim osobnym tworem, to chętnie cię poprowokuję do pisania takowej, ale jeśli nie ulegniesz, też w porządku. W końcu ostatnio miałam nadzieję na angst ze smokami, no to mam, tylko w innym fandomie Razz Tutaj podoba mi się Rowena, za to bycie straszną, kiedy ubito jej zwierzątko. Dobre na bajkę dla dzieci, dobre jako bajka i dla mnie. Dzięki xD
Powrót do góry Go down
Wirka.
Team Heroes
Team Heroes
Wirka.


Female Wiek : 33
Liczba postów : 1403
Rejestracja : 21/12/2014

[HP][mM] Godric Gryffindor, smok i wieża, czyli... [GG/RR] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][mM] Godric Gryffindor, smok i wieża, czyli... [GG/RR]   [HP][mM] Godric Gryffindor, smok i wieża, czyli... [GG/RR] EmptyCzw 15 Lip 2021, 16:09

[HP][mM] Godric Gryffindor, smok i wieża, czyli... [GG/RR] Oy7AOJU

Nawiązując do Noty, wydaje mi się, że jak przerzucałaś teksty na Imago, to miałaś jakąś wizję, że nie wrzucasz wszystkiego, bo powody. Że za tym stała jakaś myśl. Ale może nie xd Może to tylko CHAOS.

Nie powiedziałabym, że parodia, wiesz bardziej mi to klimatem stoi obok bajki dla dzieci. Przypowieści w sensie, takiej co to się o magach opowiada. I czemu nie, nawet mogłaby podobna powstać, wszak o Bohaterach często się tak opowiadało. A z każdym kolejnym powtórzeniem historia ulegała zmianie. Za czasów Harry'ego smok zmienił się w bazyliszka ... nie ważne, nie czytaj mnie, nie mam mózgu.
Weny!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~


[HP][mM] Godric Gryffindor, smok i wieża, czyli... [GG/RR] Giphy
Powrót do góry Go down
Sponsored content





[HP][mM] Godric Gryffindor, smok i wieża, czyli... [GG/RR] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][mM] Godric Gryffindor, smok i wieża, czyli... [GG/RR]   [HP][mM] Godric Gryffindor, smok i wieża, czyli... [GG/RR] Empty

Powrót do góry Go down
 
[HP][mM] Godric Gryffindor, smok i wieża, czyli... [GG/RR]
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: FANFICTION :: Literatura & Ekranizacja :: Harry Potter :: Ogólne :: +12-
Skocz do: