~.Imaginarium.~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaSzukajZaloguj

 

 [HP][D] Uczta [SS/GG]

Go down 
+5
Lilka
Lampira7
Nemuri
Fia.
JokerFox.
9 posters
AutorWiadomość
JokerFox.
Team Villains
Team Villains
JokerFox.


Female Wiek : 29
Skąd : Poznań
Liczba postów : 846
Rejestracja : 21/12/2014

[HP][D] Uczta [SS/GG] Empty
PisanieTemat: [HP][D] Uczta [SS/GG]   [HP][D] Uczta [SS/GG] EmptySob 17 Sty 2015, 11:07

Fandom/Fandomy: Harry Potter
Autor/autorzy: Fantasmagoria.
Beta/bety: Brak, wiem, że błędy są na bank, więc... ktoś chce poprawić? :3
Pairing: Salazar Slytherin/Godric Gryffindor
Gatunek: Humor, Romans?
Ostrzeżenia:  Nic zaskakującego, napisane na angielskim, poprawione w domu, wymyślone podczas powrotu pociągiem do domu xD Za skutek nie ręczę.

N/A: Wiem, że czekacie na moją miniaturkę, mam w projekcie (bo już się piszą) dwie, ale jedna mi ewidentnie nie wychodzi, druga już bardziej, ale w dalszym ciągu coś tam poprawiam, więc nie wiem kiedy się pojawi Razz Dziękuję wszystkim za komentarze do moich Salricowych drabblików, kocham was <3

Uczta



— Nigdy więcej! — Godryk Gryffindor trzasnął drzwiami dyrektorskiego gabinetu.

Reszta Założycieli – choć na pewno zauważyła jego przybycie – nie zwróciła nań uwagi. Salazar dalej pisał coś na pergaminie, Rowena studiowała jakąś księgę, a Helga malowała kolejny obraz przedstawiający martwą naturę. Jej zdaniem był idealny do kuchni.

— Nigdy więcej nie pójdę na żadną chędożoną ucztę! — Kontynuował niezrażony Godryk. — Tam nie ma normalnych kobiet. To są harpie. Zwłaszcza moja ciotka! Uparła się, że mnie ożeni z jakąś baronową i nie obchodzi ją, że nie chcę! Ja nie Salazar, nie potrafię mówić, iż kogoś lubię, a w myślach tylko czekać na dogodną okazję, żeby wbić mu nóż w plecy! Bez urazy, Slythie. Następnym razem to wy odbieracie jej listy i piszecie odpowiedź odmowną, zanim ja znów się nad nią zlituję! Koniec! Większość tych kobiet, jak widzi młodego rycerza to gna na łeb, na szyję, żeby tylko oczarować. Phi! Tak właściwie to nic o czarach nie wiedzą, a trzepotanie rzęsami sprawia wrażenie, jakby im coś wpadło do oka! I te duszące wręcz perfumy! Wystawić takie do okna, może wywietrzeją!

Podczas monologu, Gryffindor przy okazji zrzucił stos papierów z centralnego stołu, podpalił je, przewrócił parę rzeczy, pozwalał różne rzeczy z półek – Rowena rzuciła się, żeby ratować książki – i wprowadzał chaos. Przez kilka minut niszczył wszystko, co mu tylko w ręce wpadło, klnąc na czym świat stoi. Gdy już się trochę uspokoił, zmęczony opadł na swoje krzesło, zasłaniając twarz rękami. Chwilę później, ktoś je odciągnął i złożył mu na ustach delikatny pocałunek.

— Jesteś słodki, jak się wściekasz, wiesz? — zapytał swoim naturalnie niskim i głębokim głosem Slytherin, opierając się o podłokietniki. Na jego ustach gościł lekki, ciut ironiczny uśmiech. Godryk prychnął, lecz wbrew temu wplątał palce w śnieżnobiałe* włosy Slytherina i przyciągnął go do kolejnego pocałunku. Tym razem o wiele bardziej pożądliwego.

Drzwi skrzypnęły cicho, zamykając się za Założycielkami.



~!~!~!~!~!~!~!~!~!~!~!~!~!~!~!~!~!

A my wyszłyśmy razem z nimi, czyli cenzura :mrgreen:

* moje wyobrażenie Salazara jest właśnie takie, jak się nie podoba to won (żartuję) xD Dla mnie miał on całkowicie białe włosy już od urodzenia, a reszta jego wyglądu moim zdaniem, będzie w jednej z miniaturek ^^ Mnie interesuje kanon, a nie to, co Rowling w wywiadach gadała, czy na pottermore (poza tym, ona mówiła o nich starych, a nie o młodych, phi), więc mam pełne pole do popisu Very Happy Dziękuję za uwagę albo i jej brak xD

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

What good comes of something
When I'm just the ghost of nothing, nothing?
I'm just the man on the balcony
Singing "nobody will ever remember me"
(...)
A
composer but never composed
Singing "I only want what I can't have"
I only want what I can't have.


~*~*~

[HP][D] Uczta [SS/GG] TnTYADJ
Powrót do góry Go down
https://imaginarium.forumpolish.com
Fia.
Team Villains
Team Villains
Fia.


Female Wiek : 33
Skąd : Poznań
Liczba postów : 410
Rejestracja : 23/12/2014

[HP][D] Uczta [SS/GG] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Uczta [SS/GG]   [HP][D] Uczta [SS/GG] EmptyNie 22 Lut 2015, 22:45

Fano-fanon Założycielowy jest idealny Very Happy Zresztą, ja też olewam Pottermore, bo why not? Very Happy

Co się tyczy tekstu - Godric jest naprawdę siłą niszczącą, skoro potrafi tak ładnie zdemolować gabinet, jak go kobiety zdenerwują... Faktycznie, dla Sala może nawet słodki, ale hello, w końcu nikt inny nie trzyma bazyliszka jako domowego zwierzątka! Zresztą... Biorąc pod uwagę profesję Slytha z Fano-fanonu... I tylko ten nóż w plecach... Czyżby jakieś BDSM, te sprawy? No ja nie wiem, co Ci w tej główce siedziało...

Weny, bo się uśmiechnęłam, złapałam dziwne skojarzenia, nadinterpretowałam pewnie połowę, i poza tym poszłam podpatrywać Założycielki do ich gabinetu,
F.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[HP][D] Uczta [SS/GG] 185163a92861cff084f0f519850b7927a8896c81_hq

Powrót do góry Go down
Nemuri
Stenograf
Stenograf
Nemuri


Liczba postów : 146
Rejestracja : 15/01/2015

[HP][D] Uczta [SS/GG] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Uczta [SS/GG]   [HP][D] Uczta [SS/GG] EmptySro 11 Mar 2015, 16:46

Początek bardzo zabawny, w szczególności wtrącenie o martwej naturze. Choć w kuchni obraz jest zastanawiającą kwestią. Godryk i jego gryffońska odwaga, zastanawiającym jest fakt jej nie posiadania. Przecież trzeba mieć w sobie siły by dać odpowiedź odmowną na zaproszenie. Czeka go trochę nauki, najlepiej u Sala, ten na dodatek dałby mu pewnie w gratisie lekcje etyki.
Co do kwestii urazy, na swój sposób Godryk powiedział komplement Salazarowi, a nie obraził go. Sama nie raz chciałabym umieć coś takiego.
Szkoda, że Gryffindor nie zniszczył obrazu Helgi, mogła by być ciekawa konfrontacja jego z nią. Ale ogólnie jawił mi się tutaj jak rozpieszczony bachor, który nie dostał cukierka, ale mimo tego tak wykreowanie jego dziwnie do niego pasuje. Nie jestem pewna, gdzie jest słodki, gdy sie denerwuje, ale każdy ma swoje fetysze.
Miło ze strony dziewczyn dały im trochę prywatności.
Lekko humorystyczne opowiadanie z nutką romantyzmu. Miło mi się czytało to dzieło.
Powrót do góry Go down
Lampira7
Pisarz
Pisarz
Lampira7


Female Liczba postów : 1136
Rejestracja : 16/01/2015

[HP][D] Uczta [SS/GG] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Uczta [SS/GG]   [HP][D] Uczta [SS/GG] EmptyWto 17 Mar 2020, 11:06

#urodzinyFantasmagorii

Moim zdaniem jest to tekst komediowy, ale całkiem nieźle napisany. Godryk jest tutaj wręcz idealnie przedstawiony, czyli niby dojrzały mężczyzna, ba wręcz wielki czarodziej, który zachowuje się jak rozkapryszony bachor. Reszta założycieli to takie spokojne tło, tłum przyzwyczajony do zachowań swojego przyjaciela, aż chciałoby się zobaczyć więcej ich interakcji.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

2024 rok
Opublikowałam 102 rozdziałów
Opublikowałam 15 miniaturek
Rozpoczęłam 14 opowiadań
Zakończyłam 9 opowiadań
Rozpoczęłam 4 nowe serie
Zakończyłam 2 serie

Szukam bety! Zainteresowanych proszę o kontakt.
Powrót do góry Go down
Lilka
Skryba
Skryba
Lilka


Female Wiek : 57
Skąd : 9 krąg piekielny
Liczba postów : 99
Rejestracja : 16/01/2015

[HP][D] Uczta [SS/GG] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Uczta [SS/GG]   [HP][D] Uczta [SS/GG] EmptyWto 17 Mar 2020, 21:35

Miła i bardzo przyjemna ociekająca wręcz fluffem miniaturka. Słowo daję, ale czasem wychodzi ze mnie taki Godryk, że aż się zastanawiam JAKIM cudem trafiłam do Slytherinu abo Ravenclavu (pottermore). Czuję, że ta miniaturka była skierowana do mnie. Godryk niesamowicie się unosi ale czy naprawdę musi mieć tak niską ocenę o kobietach? Może to z przymrużeniem oka pióro napisało? O zachowaniach kobiecych? Może... Tak bardzo zazdroszczę Godrykowi Salazara. Salazara, który potrafi uspokoić i pocałować namiętnie...eh.
Super lektura i żałuję, że wcześniej się do niej nie zabrałam.
Slytherin/Godryk zawsze warto czytać
Dzięki i więcej fluffów. Potrzebne są. Angstów i paniki mamy od zajechania

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Nie było, nie ma, nie będzie
Nie każdy pożar wzbudza narodziny feniksa
Niektóre pożary są jak szatańska pożoga
Niszczą wszystko, co się da
Niszczą solidnie to, co zostało nadszarpnięte duchem czasu
Są tylko taką kropką nad "i" prozy życia
Powrót do góry Go down
Lisbeth
Team Heroes
Team Heroes
Lisbeth


Female Liczba postów : 315
Rejestracja : 08/03/2020

[HP][D] Uczta [SS/GG] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Uczta [SS/GG]   [HP][D] Uczta [SS/GG] EmptyWto 17 Mar 2020, 22:24

Och, kolejny tekścik o Założycielach i kolejny raz nie mogę im odmówić. Początkowa scena wydaje się wręcz żywcem wyjęta z jakiegoś serialu o przyjaciołach, którzy mieszkają razem. Salazar, Helga i Rowena znajdowaliby się na pierwszym planie, każde z nich zajęte swoją czynnością, a w tle widać by było rozwalającego wszystko Godryka... Wspaniale ukazałaś jego temperament, podobał mi się jego monolog, zwłaszcza moment, w którym wspominał o Salazarze. I słodkie jest to, że Sal wcale nie zaprzeczył! xD

Nie przeszkadza mi Twoje wyobrażenie włosów Sala, biel właściwie bardzo pasuje, czemu nie. To jest piękne w wyobraźni czytelnika, że chodzi swoimi drogami.

Dobrze, że jest ktoś, kto może poprawić humor biednemu Godrykowi;)

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

“There’s a Japanese phrase that I like: koi no yokan. It doesn’t mean love at first sight. It’s closer to love at second sight. It’s the feeling when you meet someone that you’re going to fall in love with them. Maybe you don’t love them right away, but it’s inevitable that you will.”
— Nicola Yoon, The Sun Is Also a Star

* * *

“That’s the power of words: twenty-six letters can paint the whole universe.”
— Jay Kristoff, “Godsgrave”



Powrót do góry Go down
Salomanka
Team Villains
Team Villains
Salomanka


Female Wiek : 32
Skąd : Kołobrzeg
Liczba postów : 746
Rejestracja : 17/01/2015

[HP][D] Uczta [SS/GG] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Uczta [SS/GG]   [HP][D] Uczta [SS/GG] EmptyWto 17 Mar 2020, 22:50

Najbardziej, ale tak naj naj bardziej, podobały się tutaj rzeczy nieistotne, te małe drobiazgi, które sprawiły, że tekst stał się bardziej swojski i prawdopodobny. Chodzi o Helgę i Rowenę. Ravenclaw, która rzuca się, by ratowaś książki i Hufflepuff malująca, niech zgadnę, miskę z owocami...? Zaakcentowanie charakterów, drobnostka, kótra przyciągnęła moją uwagę i zdecydowanie urzekła.

Co do głównej osi opowieści, nie mam zastrzeżeń, ot biedny Godryk i miłościwie się litujący albo litościwie go miłujący Salazar. Tu mnie nie kręcą, ale pozwalam im na wszystko, niech się dobrze bawią.

Całość mi się podoba, jest dopracowana, przemyślana, lekka i zabawna. Udany tekst, a jakże.
Powrót do góry Go down
Alexandrine
Team Villains
Team Villains
Alexandrine


Female Wiek : 31
Skąd : Ostrów Wielkopolski
Liczba postów : 225
Rejestracja : 21/12/2014

[HP][D] Uczta [SS/GG] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Uczta [SS/GG]   [HP][D] Uczta [SS/GG] EmptySro 11 Sie 2021, 15:08

Ja bym się na miejscu Slytherina obraziła, ja rozumie że to wzburzenie i inne takie, ale no, do kochanka z takim tekstem? Czy to bardziej przepowiednia, że jednak Godryk zostanie sam? Hmm... Ogólnie przezabawnie napisane: Godryk jako szalejąca kobieta, tak to widzę. Tylko dlatego, że poszedł na aranżowany obiadek czy tam przyjęcie z stadem kobiet, bo jest zbyt miły by odmówić. No cóż, sam się w to wrobił. Po co on tam idzie, albo czemu idzie sam, zabrałby Sala i byłoby po kłopocie. Gorzej, że co by się stało ze szkołą? Po reakcji wnioskuje, że to nie pierwsze takie wydarzenie, gdyż reszta go totalnie zlała.
PS. Dla mnie Slytherin miał długie czarne włosy i wiązał je wstążką przy karku ; DD

Weny,
Alexa

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Już niedługo powiem: „Dzień dobry Harry”, a ty z uśmiechem odpowiesz: „Witaj w domu Draco”.
Powrót do góry Go down
Disharmony
Team Heroes
Team Heroes
Disharmony


Female Wiek : 27
Skąd : Bydgoszcz
Liczba postów : 609
Rejestracja : 20/01/2015

[HP][D] Uczta [SS/GG] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Uczta [SS/GG]   [HP][D] Uczta [SS/GG] EmptyWto 24 Sie 2021, 23:41

Okej, generalnie mam jedną wątpliwość. Czyli Salazar całuje go zapalczywie przy innych założycielach? Szczerze mówiąc, nie spodziewałam się po nim takiej otwartości. samo drabble jest urocze. Nie ukrywam, że nie spodziewałam się jednak tej końcówki, jakoś tak mój wzrok przebiegł wzrokiem po tekście i myślałam że Salazar będzie go lekko zaczepiał, nie wiem, puszczą sobie jakieś spojrzenie, a nie przejdą do gorących pocałunków, które sugerują, że jednak cała ta uczta to jest tylko niemily obowiązek dla gryffindora i etykieta tego wymaga. No cóż, sama będąc w związku homoseksualnym nie chciałabym musieć chodzić i oglądać adorujących mnie facetów. No, to doprawdy musi być straszne zajęcie Wink
Niezmiennie przyjemny drobiażdżek bez jakiejś wielkiej pointy czy odkrywczych prawd, ale nie można tylko katować się głębokim angstem. Takie drobiazgi też są potrzebne, jeśli chodzi o językową część to większych zastrzeżeń żadnych nie mam.
Jakkolwiek to jeszcze dawne czasy, to tam człowiek też poświęcał chyba więcej uwagi becie.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Zamierzam rozpalić ogień w twoich zimnych oczach ~

[HP][D] Uczta [SS/GG] B5pMaSR

[HP][D] Uczta [SS/GG] Tumblr_o9jwcyvean1tg9m4fo1_500


~ Wielbię cię ~

Powrót do góry Go down
http://www.topkoty.pl
Sponsored content





[HP][D] Uczta [SS/GG] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Uczta [SS/GG]   [HP][D] Uczta [SS/GG] Empty

Powrót do góry Go down
 
[HP][D] Uczta [SS/GG]
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: FANFICTION :: Literatura & Ekranizacja :: Harry Potter :: Slash :: +12-
Skocz do: