~.Imaginarium.~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaSzukajZaloguj

 

 [HP][NZ] Jeżeli jesteś Aniołem... [AD/MG][1/2]

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
JokerFox.
Team Villains
Team Villains
JokerFox.


Female Wiek : 29
Skąd : Poznań
Liczba postów : 846
Rejestracja : 21/12/2014

[HP][NZ] Jeżeli jesteś Aniołem...  [AD/MG][1/2] Empty
PisanieTemat: [HP][NZ] Jeżeli jesteś Aniołem... [AD/MG][1/2]   [HP][NZ] Jeżeli jesteś Aniołem...  [AD/MG][1/2] EmptySro 18 Paź 2017, 21:15

Fandom/Fandomy: Harry Potter
Autor/autorzy: Fantasmagoria.
Beta/bety: -
Pairing: Ariana Dumbledore/Meropa Gaunt
Gatunek: nie wiem
Ostrzeżenia: na razie brak
N/A*: Dla Tony, z okazji urodzin

Jeżeli jesteś Aniołem...


Na pewno jesteś, bo wierzę
Ukrywasz skrzydła wtulone
Zechciej mnie zabrać ze sobą
Jeżeli jesteś
Aniołem

Coma - Anioły


Wiatr nielitościwie smagał jej twarz zimnymi podmuchami, kiedy biegła wprost pod niego; tak jakby również i on życzył jej źle, jakby i on chciał ją spowolnić, jakby i on chciał, by wróciła do tego piekła. Nie było takiej opcji, miała już dość! Dość ciągłego poniżania, popychania, wysługiwania. W końcu też była dziedziczką Slytherina, tak samo jak ojciec i brat, dlaczego to ona miała być tą gorszą?

Nie dało się jednak zaprzeczyć faktowi, że mierzyła się z dwoma silnymi - zarówno w kwestii fizycznej, jak i magicznej - czarodziejami sama i to posiadając jedynie znikomą część ich mocy. Nie miała szans w bezpośrednim starciu; dlatego uciekała przed kolejną idiotyczną zabawą brata i zamierzała robić to, dopóki mu się nie znudzi i nie wróci do domu, żeby ona po jakimś czasie mogła zrobić to samo.

Jednak nogi powoli zaczęły jej słabnąć, wiatr zdawał się przybrać na sile, a pełen okrucieństwa śmiech Morfina zaczął niemalże wwiercać się w mózg.
Wiedząc, że długo tak nie pociągnie, zaczęła rozglądać się w poszukiwaniu jakiejkolwiek kryjówki, gdzie jemu albo nie uda się dostać - w końcu była dużo mniejsza od niego - albo nie będzie mu się chciało.

Jest!

Meropa jedynie przez chwilę zwątpiła; jednak oglądając się za siebie wiedziała, że nie ma zbyt wiele czasu na myślenie. Skoczyła; nawet jeśli miała przez to umrzeć, to zdecydowanie warto, ostatecznie jej życie i tak nikogo nie obchodziło.

~*~

Najpierw usłyszała głuche tąpnięcie. Postanowiła je zignorować - co jakiś czas dzieciaki sprawdzały, czy jej dom naprawdę jest nawiedzony i rzucały na posesję przeróżne przedmioty, czasem nawet docierały do werandy. Jeśli miała dobry humor, starała się zmusić rzeczy do poruszenia się i odsyłała je w stronę właścicieli; jeśli nie, jedynie trzaskała oknami lub drzwiami, żeby odstraszyć intruzów. Czasami zdarzały się jednak dni takie, jak ten, gdy zwyczajnie nie miała weny na robienie czegokolwiek i liczyła, że tym razem ktoś zbłądził przypadkiem i da sobie spokój.

Chwilę później jednak usłyszała dudnienie, które z jakiegoś powodu brzmiało zarówno desperacko, jak i rozpaczliwie. Zaciekawiona w najwyższym wręcz stopniu, pozwoliła drzwiom lekko się uchylić, jakby w zaproszeniu. Sekundę później drzwi zostały już zatrzaskiwane przez małą dziewczynkę - na oko siedmio- lub sześcioletnią - która upewniwszy się, że jest bezpieczna, dosłownie osunęła się na podłogę.

Duch przyglądał się dziecku z zaciekawieniem; od czasu jej śmierci nikt nie pojawiał się w posiadłości. Nawet starszy brat zdawał się unikać tego miejsca, chociaż raz był tutaj i próbował ją znaleźć, ale celowo się przed nim skryła - musiał pogodzić się z jej odejściem, a gdyby ją zobaczył, nawet jako ducha, czy czymkolwiek teraz była… cóż, na pewno by się nie pogodził albo, co gorsza, zostałby tu z nią. Na to przecież nie mogła pozwolić, prawda?

Z tą myślą, sfrunęła z wyższych kondygnacji i zawisła przed dziewczynką, która dostrzegając ją wzdrygnęła się i mocniej wcisnęła w drzwi, ale nic nie świadczyło o tym, że miała zamiar uciekać z tego domu. Duch spojrzała jej w oczy i dostrzegła w nich coś niepokojącego, coś, co bardzo dobrze znała i nie było to nic dobrego.
Hm, chyba nie zaszkodzi się z nią zaprzyjaźnić...

— Cześć. Mam na imię Ariana Dumbledore. Chciałabyś się pobawić? W moim starym pokoju powinno być jeszcze parę zabawek...

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

What good comes of something
When I'm just the ghost of nothing, nothing?
I'm just the man on the balcony
Singing "nobody will ever remember me"
(...)
A
composer but never composed
Singing "I only want what I can't have"
I only want what I can't have.


~*~*~

[HP][NZ] Jeżeli jesteś Aniołem...  [AD/MG][1/2] TnTYADJ
Powrót do góry Go down
https://imaginarium.forumpolish.com
Wirka.
Team Heroes
Team Heroes
Wirka.


Female Wiek : 33
Liczba postów : 1403
Rejestracja : 21/12/2014

[HP][NZ] Jeżeli jesteś Aniołem...  [AD/MG][1/2] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][NZ] Jeżeli jesteś Aniołem... [AD/MG][1/2]   [HP][NZ] Jeżeli jesteś Aniołem...  [AD/MG][1/2] EmptyPią 30 Mar 2018, 01:54

Jak napiszę Ci komentarz, spróbujesz to skończyć? Bardzo mi się podobał pomysł na tą miniaturę. I wgl. bardzo mnie cieszyło i cieszy nadal podjęcie tych postaci. Sama mam ochotę o Arianie coś napisać, to to kolejny temat, który aż sam się prosi.

Motyw ucieczki przed uciskającymi. Nie wiem czemu uroiłam sobie, że Meropa jest tutaj już dorosła, a przynajmniej nastoletnia. Coś mi się pomyliło. Trzy razy sprawdzałam, czy dobrze doczytałam wiek. Widać to mój mózg sobie coś uroił i zapomniał... W każdym razie, to nawet bardziej pasuje. Dorosłym trudniej jest uwierzyć w duchy - a śmiem twierdzić, że Meropa w tej kwestii może być zupełnie jak mugole i nawet nie wiedzieć o ich istnieniu. Tym bardziej starszej mogłoby być trudniej wejść w jakikolwiek kontakt z duchem. I Arianie też mogłoby być trudniej. A dzieciaki... są bardziej otwarte. I widzą więcej. Teraz może trochę mniej, bo siedzą wglapione w telefony i laptopy, ale i tak, jeśli się wysilą, jeśli spróbują... powtory nie biorą się znikąd prawda?

Nie. Są te, które widzą w szafach i pod łóżkiem. Oraz te, które ciągną za włosy, szturchają, popychają, zwyzywują za pogniecioną spódnicę, niedogotowane jajka, czy złe zaklęcie. Jedna z tych rzeczy w której społeczeństwo magiczne zjebało jeszcze mocniej, niż mugolskie. Jakakolwiek kontrola opieki nad dziećmi.

Nie pamiętam już, co zaplanowałaś dalej. Ale w mojej głowie jest wizja, w której Meropa zostaje tam na zawsze. Bo czasem lepiej dać się pochłonąć zabawie z duchami i samemu tym duchem się stać, co nie?

Napisz no. Daj im zakończenie.
W.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~


[HP][NZ] Jeżeli jesteś Aniołem...  [AD/MG][1/2] Giphy
Powrót do góry Go down
Salomanka
Team Villains
Team Villains
Salomanka


Female Wiek : 32
Skąd : Kołobrzeg
Liczba postów : 746
Rejestracja : 17/01/2015

[HP][NZ] Jeżeli jesteś Aniołem...  [AD/MG][1/2] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][NZ] Jeżeli jesteś Aniołem... [AD/MG][1/2]   [HP][NZ] Jeżeli jesteś Aniołem...  [AD/MG][1/2] EmptyPią 20 Sty 2023, 11:28

Woooooow...
No, takie odkrycia to ja lubię!!!
Nie mam pojęcia, jaka była odległość między starym domem Gauntów a domem Dumbledore'ów, sądzę jednak, że Meropa biegła naprawdę długo xD Nie chce mi się jednak czepiać szczegółów, bo po pierwsze bardzo podoba mi się to, jak opisałaś tę małą w pierwszej części tekstu, a po drugie - zupełnie nie spodziewałam się Ariany w takim wydaniu. Imponujący pomysł, jestem pod wrażeniem.
Ciekawa jestem, jakie zakończenie planowałaś, i czy jest jeszcze szansa, że do tego tekstu powrócisz. Czy będzie to jednorazowe spotkanie, które doda trochę odwagi i nadziei Meropie, czy dziewczynka schroni się w opustoszałym domu Ariany na dłużej? Jaką relację można wypracować w związku z duchem? Duchem nastolatki, dodajmy...
Strasznie mi się to spodobało, gratuluję pomysłu Smile
Powrót do góry Go down
Sponsored content





[HP][NZ] Jeżeli jesteś Aniołem...  [AD/MG][1/2] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][NZ] Jeżeli jesteś Aniołem... [AD/MG][1/2]   [HP][NZ] Jeżeli jesteś Aniołem...  [AD/MG][1/2] Empty

Powrót do góry Go down
 
[HP][NZ] Jeżeli jesteś Aniołem... [AD/MG][1/2]
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: FANFICTION :: Literatura & Ekranizacja :: Harry Potter :: Ogólne :: +12-
Skocz do: