~.Imaginarium.~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaSzukajZaloguj

 

 [HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB]

Go down 
+9
DraconiX
Myst
Salomanka
Polverine
RedRum
Nemuri
Wirka.
Jeanne.
dream
13 posters
AutorWiadomość
dream
Stenograf
Stenograf
dream


Female Skąd : Lbn/de
Liczba postów : 184
Rejestracja : 17/01/2015

[HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB] Empty
PisanieTemat: [HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB]   [HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB] EmptyPon 19 Sty 2015, 10:01

tytuł: Czekoladowe święta
autor: dreamistru
beta: brak
pairing: SB/RL


Czekoladowe święta




Płomyki tańczące w oliwkowym wzroku Remusa lśniły mocniej i piękniej niż najjaśniejsze gwiazdy zaczepione na ciemniejącym niebie. Zapach świerku mieszał się z czekoladowym aromatem ciast i subtelną świeżością szamponu, która doprowadzała Syriusza do obłędu.
— Powiedz to — szepnął mu wprost do ucha.
— Co takiego? — droczył się Remus, czym zasłużył sobie na solidne ugryzienie w ucho.
— Powiedz...
Płatki śniegu wirowały za zamarzniętą szybą, gdy Remus, raz po raz, z każdym jękiem i gorącym oddechem, wyznawał Syriuszowi miłość. Dziki świst zimowego wiatru stanowił ich jedyną publiczność; zawodząc wdzierał się do pomieszczenia przez szczeliny w drewnianych okiennicach. Przynosił chłód i odrętwienie, powoli acz systematycznie, zabijając zapach gorącej czekolady...

Syriusz uchylił zbolałe powieki, drżąc z zimna i napływającej rozpaczy. Zderzył zmęczony wzrok z otchłanią odwiecznej pustki. Przegniła kreatura, jak co roku zresztą, odkąd trafił do Azkabanu, pozbawiała go właśnie kolejnego nieziszczonego marzenia.
Powrót do góry Go down
Jeanne.
Czarna lista
Jeanne.


Female Skąd : Warszawa
Liczba postów : 100
Rejestracja : 21/12/2014

[HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB]   [HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB] EmptyPon 19 Sty 2015, 22:56

Dream - bardzo podoba mi się ten tekst. Nie przepadam ogólnie za tym pairingiem, ale w Twoim wykonaniu, jeszcze takim - zupełnie mi nie przeszkadza.

Czytając początkowo nie widziałam czego mam się spodziewać - czy to będzie wesoły teks, czy puchaty obyczaj, coś świątecznego? Jednak zaskoczyłaś mnie całkiem pozytywnie. Nie spodziewałam się, że są to wspomnienia Syriusza w Azkabanie. Jeszcze bardziej chyba zdziwiłam się, że są to nie tyle wspomnienia, co nieziszczone marzenie - domyślam się, że kolejne o Remusie, kolejne o miłości jaką Syriusz do niego czuł. Ten tekst mógłby bez problemu być łatką do kanonu - w delikatny sposób pokazujesz nam jak Black zapomina co czuł do Remusa - może właśnie tak było? Wprowadziłaś mnie w stan konsternacji i współczułam Twojemu Syriuszowi. Bez problemu przekazałaś nam emocji, które czuł mężczyzna w tym zamkniętym świecie, jego cierpienie i ból.

Dziękuję Ci za to maleństwo i czekam na kolejne Twoje teksty Smile
pozdrawiam i życzę dużo czasu, weny!
Rzan.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Wena artysty jest dziwką. Nie dość, że każe sobie płacić wysoką cenę, to jeszcze zdradza. - Cena - by a_wii


Ostatnio zmieniony przez Jeanne. dnia Nie 01 Maj 2016, 22:19, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Wirka.
Team Heroes
Team Heroes
Wirka.


Female Wiek : 33
Liczba postów : 1403
Rejestracja : 21/12/2014

[HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB]   [HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB] EmptyWto 03 Mar 2015, 10:08

Możliwe, że dostałaś już mój komentarz do tego tekstu gdzie indziej, ale co mi tam, przeczytałam raz jeszcze, więc zgodnie z dzisiejszym nastrojem:

Lubię teksty z wątkiem niespełnionych marzeń. Właściwie nie wiem do końca dlaczego, coś w tym jest po prostu, że ma to dziwne działanie terapeutyczne (mogłabyś mieć gorzej), jednocześnie dokładając mi do mojego procesu dołowania się czasami (nikt nie może być tak szczęśliwy, oczywiście, że to nie mogło być prawdą).

Lubię łatki do kanonu, ostatnio nawet bardziej, coś co nie musi być przeładowane emocjami, zdarzeniami, smokami i krwią - ot pojedyncze spojrzenie na kawałek kanonu, z innego kąta. Dlatego jestem za i chętnie bym przeczytała więcej takich. Technicznie, nie mam do czego się przyczepić.
Wenuj się :*

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~


[HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB] Giphy
Powrót do góry Go down
Nemuri
Stenograf
Stenograf
Nemuri


Liczba postów : 146
Rejestracja : 15/01/2015

[HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB]   [HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB] EmptyPią 06 Mar 2015, 21:58

Jak zmysłowo mamy na samym początku, tak poetycko, choć trochę nie moje klimaty.
I jak zmysłowo i subtelnie mamy na samym początku, tak i sam akt jest delikatnie zasugerowany i przez tą delikatność nie razi w oczy.
Piękna scena, a tutaj nagle przenosimy sie do tak zimnego miejsca, mały promyczek gaśnie by nigdy nie zapłonąć na nowo.
Na początku myślałam, że będzie to dzieło takie bardziej zmysłowe, radosne, nie sądziłam, iż zakończysz je tak smutno, tak okrutnie, ale rzeczywistość nie jest miła.
Powrót do góry Go down
RedRum
Stenograf
Stenograf
RedRum


Female Liczba postów : 58
Rejestracja : 29/11/2018

[HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB]   [HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB] EmptySob 15 Gru 2018, 00:55

Tak czułam, że to zmierza w tę stronę. Zwłaszcza, że mam wrażenie, że ten parring jest jakby skazany na cierpienie. Kanon zrobił tu idealne podłoże pod teksty z motywami utraty, żałoby, niespełnionych marzeń. Nie jest to nic nowego, ale napisane dobrze, technicznie też. I przypomina o tym, że marzenia, bywają niebezpieczne - czasem to coś, co ktoś nam może odebrać, gdy nie mamy już nic innego.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Death is Only the Beginning


[HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB] 1f0f4e426e893e13f7d286c998762c45
Powrót do góry Go down
Polverine
Skryba
Skryba
Polverine


Female Wiek : 23
Liczba postów : 11
Rejestracja : 24/03/2020

[HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB]   [HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB] EmptyWto 24 Mar 2020, 13:56

Motyw Syriusza przebywającego jeszcze w Azkabanie zawsze chwyta mnie za serce. Kontrast uderzył, ale to było pożądane uderzenie.
Powrót do góry Go down
https://archiveofourown.org/users/Hufflepunk00/pseuds/The%20Huff
Salomanka
Team Villains
Team Villains
Salomanka


Female Wiek : 32
Skąd : Kołobrzeg
Liczba postów : 746
Rejestracja : 17/01/2015

[HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB]   [HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB] EmptySob 18 Kwi 2020, 16:19

Ejże, to naprawdę było niezłe!
Po takim fluffie na początku, nie spodziewałam się żadnej głębi, zmiany klimatu w tak króciutkim tekście. Ale zakończenie daje efekt "wow", znakomicie przełamuje cukierkowy wstęp i zostawia nas z poczuciem zagubienia. Nie lubię Syriusza, nie cierpię wręcz, ale tutaj zrobiło mi się przykro z jego powodu, żal tych straconych marzeń, niespełnionych chwil, niedoczekanych wydarzeń.
Bardzo dobry tekst, brawo!
Powrót do góry Go down
Myst
Team Heroes
Team Heroes
Myst


Female Wiek : 31
Liczba postów : 600
Rejestracja : 21/12/2014

[HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB]   [HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB] EmptySob 18 Kwi 2020, 16:31

[HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB] Oy7AOJU
Skomentuj po jednym tekście dziesięciu różnych autorów na forum. [9/10]

Miałam cichą nadzieję na fluff, ale zadowolę się nawet wspomnieniem, które zostało wydarte przez dementora. Bardzo wiarygodna łatka do kanonu. W dodatku mocny tekst, z niespodziewanym, angstowym zakończeniem, które jest taką wisienką (chociaż tutaj bardzo cierpką) na torcie. Szkoda mi Syriusza. Zawsze niesprawiedliwie skrzywdzeni mieli osobne miejsce w moim sercu. Mam nadzieję, że szczęśliwych wspomnień z Remusem wystarczyło mu na cały pobyt w Azkabanie.

Zastanawiam się, czy po powrocie z Azkabanu szczęśliwe wspomnienia wracają?

Pozdrawiam,
Myst

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB] MJVczC6

To grant another chance means to give opportunity to correct past mistakes.

[HP][NZ] Jak przestać, jak zacząć [PW/CC][6/8]
Aktualizacja: 24.12.2020
[BnHA][NZ] Niebo pełne słońca [IM/TS][4/?]
Aktualizacja: 24.12.2020

— Moje wszystkie teksty —

Powrót do góry Go down
http://motylebezskrzydel.blogspot.com/
DraconiX
Skryba
Skryba



Liczba postów : 6
Rejestracja : 08/03/2020

[HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB]   [HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB] EmptyWto 21 Kwi 2020, 13:12

Widząc ten parring szykuję się na angst i cierpienie, więc końcówka nie zaskoczyła mnie, ale jest bardzo dobra. Wręcz idealna dla tej pary. Też czasem zastanawiam się, jak dokładnie działa żywienie się Dementorów. Czy wspomnienia mogą jeszcze jakoś wrócić, czy raczej umierają na zawsze? Czy można ukraść takie, które dopiero się narodziło i jest np. tylko pozostałością snu?
Świetnie napisane.
Powrót do góry Go down
Alexandrine
Team Villains
Team Villains
Alexandrine


Female Wiek : 31
Skąd : Ostrów Wielkopolski
Liczba postów : 225
Rejestracja : 21/12/2014

[HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB]   [HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB] EmptySro 11 Sie 2021, 14:30

Czy gdzieś jest ostateczna granica ile można wycierpieć? Pierwszy rok w Azkabanie chyba jest najgorszy, dla Syriusza podwójnie, bo przecież był niewinny, siedział za morderstwo najlepszego przyjaciela, brata, spowodowane przez drugiego "przyjaciela". To okrutne. A do tego dementorzy karmiący się jego marzeniami, nawet nie wspomnieniami a marzeniami, co chyba było gorsze, bo już kompletnie nic szczęśliwego nie zostawało dla niego. Biedny Syriusz, przyznam, że nie spodziewałam się takiego zakończenia. Bardzo angstowe.

Weny,
Alexa

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Już niedługo powiem: „Dzień dobry Harry”, a ty z uśmiechem odpowiesz: „Witaj w domu Draco”.
Powrót do góry Go down
Disharmony
Team Heroes
Team Heroes
Disharmony


Female Wiek : 27
Skąd : Bydgoszcz
Liczba postów : 609
Rejestracja : 20/01/2015

[HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB]   [HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB] EmptyWto 24 Sie 2021, 23:38

Wiesz jak ja lubię jak Ty piszesz i powinnaś do tego wrócić, swoją drogą.
Zrobiłaś tutaj szczerze mówiąc dość ciekawy zabieg, bo z tego co kojarzę, to dementorzy pozdrawiali człowieka radości, ale nie marzeń, w sensie, nie wyciągali z niego tego, czego w nim nie było, czego nie przeżył. Wspomnienia, ale nie marzenia, nie coś, co jego umysł dopiero mógł wytworzyć. Jest to ciekawa perspektywa, chociaż można na to spojrzeć inaczej - odbierając mu jakąkolwiek nadzieję, wyciągając na wierzch same przykre chwile, odbierają mu możliwość wyobrażenia sobie wspólnego życia z Remusem, które kiedyś nadejdzie - nie na długo, co prawda, ale będą mieli dla sobie chwilę czasu. To zdecydowanie jest coś, co mógłby wyobrażać sobie Łapa - wyznania miłości i gorący seks, dodać do tego całą świąteczną otoczkę i mamy naprawdę przyjemne drablątko, które najpierw człowieka rozochodzi, by później go złamać.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Zamierzam rozpalić ogień w twoich zimnych oczach ~

[HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB] B5pMaSR

[HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB] Tumblr_o9jwcyvean1tg9m4fo1_500


~ Wielbię cię ~

Powrót do góry Go down
http://www.topkoty.pl
Fia.
Team Villains
Team Villains
Fia.


Female Wiek : 33
Skąd : Poznań
Liczba postów : 410
Rejestracja : 23/12/2014

[HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB]   [HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB] EmptySro 25 Sie 2021, 17:33

Angst jak się patrzy.

Biedny Syriusz… W Azkabanie, niewinny (no przynajmniej nie jest winien tego, za co tam trafił), z marzeniami o Remusie, których nigdy nie dane mu było spełnić. To właśnie to, czym są te myśli - marzeniami, a nie wspomnieniami - pozornie je ratuje. W końcu Dementorzy wysysają wspomnienia, nie marzenia - prawda?

Ten tekst może być łatką do kanonu - i za to lubię go chyba jeszcze bardziej. Bo emocje, jakimi Syriusz wypełniony jest w Azkabanie, mogą być właśnie takie. Dziękuję za nie, pewnie przyjdzie chwila, że tu może jeszcze wrócę

Weny, niech zawsze Ci sprzyja,
Fia.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB] 185163a92861cff084f0f519850b7927a8896c81_hq

Powrót do góry Go down
Aldis
Skryba
Skryba



Liczba postów : 2
Rejestracja : 21/10/2021

[HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB]   [HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB] EmptyPią 22 Paź 2021, 20:42

No tego to się nie spodziewałam 😳
Piękny tekst!
Powrót do góry Go down
Sponsored content





[HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB]   [HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB] Empty

Powrót do góry Go down
 
[HP][D] Czekoladowe święta [RL/SB]
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» [Hobbit][M] Święta w Bag End [BB/TO]
» [HP][M] Co Severus Snape planował na święta
» [Sherlock BBC][M] Święta u braci Holmes [JW/SH & MH/GL]
» [SherlockBBC][NZ] Niewykluczone, że te święta będą tragiczne [MH/GL][3/?]

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: FANFICTION :: Literatura & Ekranizacja :: Harry Potter :: Slash :: +12-
Skocz do: