~.Imaginarium.~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaSzukajZaloguj

 

 [HP][D] Pisklę [SS]

Go down 
+3
Salomanka
Myst
Wirka.
7 posters
AutorWiadomość
Wirka.
Team Heroes
Team Heroes
Wirka.


Female Wiek : 33
Liczba postów : 1403
Rejestracja : 21/12/2014

[HP][D] Pisklę   [SS] Empty
PisanieTemat: [HP][D] Pisklę [SS]   [HP][D] Pisklę   [SS] EmptyPon 10 Gru 2018, 23:45

Fandom: Harry Potter
Autor: Wirka.
Beta: Brak
Pairing: Brak
Gatunek: Trochę łatka, raczej obyczaj
NA: Naszło mnie ostatnio na łatki do Założycieli. Takie luźne myśli. To jest jedna z nich.
I tak, wiem jak według oficjalnej wersji powstają TE stworzenia. Po prostu Moja wersja brzmi inaczej bo… BO MOGĘ! <3 Razz Coś koło potrójnego drabbla.

Mikołajowy prezent dla Fanny Very Happy


Pisklę


Krzyżowanie zwierząt o magicznych właściwościach należało do wyjątkowo trudnych i czasochłonnych dyscyplin magicznych. Godric uważał to za “niepotrzebne wymysły’. Roweny nie interesowało nic, co nie przetrwało kilku stuleci. Natomiast Helga i Salazar odnaleźli w tej dziedzinie coś wspólnego i poświęcili jej lata intensywnej pracy - choć każde z innych powodów. Osiągnęli kilka sukcesów, ale okupili je setkami porażek.

Kiedy więc kolejny okaz zaczął się wykluwać, pochylali się we dwoje nad jajem, czekając ze zniecierpliwieniem. Efekty ich wspólnej, wielomiesięcznej pracy, lekceważonej przez pozostałych, miały niebawem ujrzeć światło dzienne.

Coś chrupnęło. Skorupka została naruszona. Przez błonę wysunął się gadzi ogon. Pod warstwą śluzu mignęły szmaragdowe łuski. Salazar nie potrzebował więcej niż kilku sekund, by podjąć decyzję. Ten jeden raz nie chciał się dzielić...

Zwierzę nagle znieruchomiało. Helga doskonale wiedziała, że to zły znak. Poczęła własnoręcznie wyciągać stworzenie z jaja, ale było już za późno. Maleńka, porośnięta ostrymi wypustkami głowa, nie poruszyła się więcej.

Kobieta pogładziła zielone łuski i z westchnieniem smutku owinęła maleńką hybrydę w kawałek płótna. Z szacunku dla wszystkich istot, należało sprawdzić, czy substancje pozyskane z ciała mogą nosić znamiona ingrediencji, a jeżeli nie - winni byli zwrócić je ziemi.

Dlatego, jak zawsze gdy któreś z magicznych zwierząt umierało, to Salazar zajął się tym, co po nim pozostało. Wyniósł z rozgrzanej sali małego węża i gdy tylko dotarł do swojego laboratorium alchemicznego, cofnął zaklęcie.

- Witaj w domu - zasyczał, delikatnie gładząc wrażliwą skórę zwierzęcia.

Salazar dołożył wszelkich starań, by jego przyjaciółka nie odkryła, że udało mu się ocalić to pisklę. Wiedział bowiem, że gdyby wyjawił Heldze, co ma zamiar z nim zrobić... jej serce pękłoby z żalu.




~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~


[HP][D] Pisklę   [SS] Giphy


Ostatnio zmieniony przez Wirka. dnia Sob 15 Gru 2018, 01:20, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Myst
Team Heroes
Team Heroes
Myst


Female Wiek : 31
Liczba postów : 600
Rejestracja : 21/12/2014

[HP][D] Pisklę   [SS] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Pisklę [SS]   [HP][D] Pisklę   [SS] EmptyWto 11 Gru 2018, 19:23

Pytanie: czy Salazar wiedział już o magicznych zdolnościach bazyliszka czy zamierzał nadać mu bardziej bojowe cechy za pomocą magii? Z tekstu wynika, że bardziej to drugie. Teraz mnie zastanawia JAK zamierzał to osiągnąć.

Nie przemawia do mnie ta troska o serce Helgi, ale łatać kanon można na wiele sposobów. Za to sam pomysł na tworzenie nowych gatunków zwierząt ge-nia-lny. Wink

Pozdrawiam, M.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[HP][D] Pisklę   [SS] MJVczC6

To grant another chance means to give opportunity to correct past mistakes.

[HP][NZ] Jak przestać, jak zacząć [PW/CC][6/8]
Aktualizacja: 24.12.2020
[BnHA][NZ] Niebo pełne słońca [IM/TS][4/?]
Aktualizacja: 24.12.2020

— Moje wszystkie teksty —

Powrót do góry Go down
http://motylebezskrzydel.blogspot.com/
Salomanka
Team Villains
Team Villains
Salomanka


Female Wiek : 32
Skąd : Kołobrzeg
Liczba postów : 746
Rejestracja : 17/01/2015

[HP][D] Pisklę   [SS] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Pisklę [SS]   [HP][D] Pisklę   [SS] EmptySob 18 Kwi 2020, 16:38

Eeee, dlaczego ja tego jeszcze nie komentowałam?!? Przecież to mi się tak podobało!
Polubiłam zestawianie niekonwencjonalnych par z założycieli - Helga i Salazar nie wydają się mieć ze sobą zbyt wiele wspólnego. Motywy, jakie im narzuciłaś sprawiają, że bez trudu wierzę, by mogli spędzać całe godziny na tworzeniu nowych istot, doszukiwanie się w nich magicznych właściwości, oddzielanie cennych składników, dokonywanie pomiarów. Wiarygodne, potrzebne, trudne zajęcie.
A to, jak kanonicznie zagrałaś na ich emocjach, wow! Biedna Helga, przygnębiona że kolejna istota nie przetrwała, nie przyjęła życia, które kobieta starała się mu ofiarować. I knujący Salazar, kombinujący, jak mógłby wykorzystać tę hybrydę wyłącznie na własny użytek.
Jednak SS ma w sobie jakieś ludzkie uczucia, ukrył swój podstępny czyn przed Hufflepuff. To jedyne, co zrobił dobrego.
Wspaniały tekst, komentarz się tu po prostu należał! XD
Powrót do góry Go down
Lisbeth
Team Heroes
Team Heroes
Lisbeth


Female Liczba postów : 315
Rejestracja : 08/03/2020

[HP][D] Pisklę   [SS] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Pisklę [SS]   [HP][D] Pisklę   [SS] EmptyPią 02 Lip 2021, 22:47

Jakie to było... urocze i przesłodkie?Very Happy Może mam jakieś nieodpowiednie reakcje, ale nic na to nie poradzę. Jeśli chodzi o potrzebę posiadania zwierzaczków, to jestem w stanie to zrozumieć. Nieważne, czy to kotki, pieski, jeżyki czy pandy... Choć akurat tutaj te zwierzaczki są chyba potem użyte do trochę niecnych celów. Oj tam, tam, nie jestem ślizgonem, ale rozumiem tę naturę.

Przyszło mi do głowy, że mogłabyś ofiarować nam jakąś fluffową kontynuację, w której Salazar niańczyłby swojego nowego podopiecznego:D to byłby dopiero niecodzienny widok.

Cytat :
Helga i Salazar nie wydają się mieć ze sobą zbyt wiele wspólnego.
A mnie się zawsze wydawało, że Ślizgoni i Puchoni to jednak z obu są takie twarde skurczybyki, choć Puchoni mogą nie sprawiać takiego wrażenia i lepiej się z tym kryją. Tutaj jednak Sal tak trochę wbił Heldze nóż w plecy, choć dziewczyna się nawet o tym nie dowiedziała.

Bardzo przyjemny, pomysłowy tekst. Bardzo lubię kanonowe łatki, a ta jest dość wiarygodna w moim odczuciu. Na mapie fanfików HP, zwłaszcza uzupełniających kanon związany z założycielami, ten tekst powinien być w strategicznym miejscu, aby odwiedzać go obowiązkowo. Dużo weny i więcej takich pomysłów;)

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

“There’s a Japanese phrase that I like: koi no yokan. It doesn’t mean love at first sight. It’s closer to love at second sight. It’s the feeling when you meet someone that you’re going to fall in love with them. Maybe you don’t love them right away, but it’s inevitable that you will.”
— Nicola Yoon, The Sun Is Also a Star

* * *

“That’s the power of words: twenty-six letters can paint the whole universe.”
— Jay Kristoff, “Godsgrave”



Powrót do góry Go down
JokerFox.
Team Villains
Team Villains
JokerFox.


Female Wiek : 29
Skąd : Poznań
Liczba postów : 846
Rejestracja : 21/12/2014

[HP][D] Pisklę   [SS] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Pisklę [SS]   [HP][D] Pisklę   [SS] EmptyWto 13 Lip 2021, 00:12

[HP][D] Pisklę   [SS] Fknd5o10

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

What good comes of something
When I'm just the ghost of nothing, nothing?
I'm just the man on the balcony
Singing "nobody will ever remember me"
(...)
A
composer but never composed
Singing "I only want what I can't have"
I only want what I can't have.


~*~*~

[HP][D] Pisklę   [SS] TnTYADJ
Powrót do góry Go down
https://imaginarium.forumpolish.com
Alexandrine
Team Villains
Team Villains
Alexandrine


Female Wiek : 31
Skąd : Ostrów Wielkopolski
Liczba postów : 225
Rejestracja : 21/12/2014

[HP][D] Pisklę   [SS] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Pisklę [SS]   [HP][D] Pisklę   [SS] EmptySro 21 Lip 2021, 15:26

Woa, czyli tak mogły powstać bazyliszki, w sumie logiczne, skoro były tak rzadkie, to skąd wziął się pierwszy, jak pozyskał go Salazar, masz rację, to całkowicie prawdopodobne, że ten gad mógł narodzić się w ten sposób. Lata eksperymentów by stworzyć potwora (choć pewnie po wykluciu nim nie był ) . Czy Slytherin od początku dążył do wyklucia wężopodobnego stwora ? Trochę mi smutno na myśl co się potem z nim stanie, gdzie zostanie wręcz uwięziony i do czego zmuszony, chora wizja Slytherina niestety jest smutna. Jak bardzo musiał po latach nienawidzić wszystkiego, że bazyliszek w końcu stanie się sługą a nie przyjacielem, ehhh...
Ogólnie łatka sama w sobie świetna, więc dzięki za ten tekst, super pomysł Wink Weny!

Alexa

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Już niedługo powiem: „Dzień dobry Harry”, a ty z uśmiechem odpowiesz: „Witaj w domu Draco”.
Powrót do góry Go down
Averal24
Skryba
Skryba
Averal24


Female Wiek : 29
Skąd : WROCŁAW
Liczba postów : 35
Rejestracja : 29/06/2022

[HP][D] Pisklę   [SS] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Pisklę [SS]   [HP][D] Pisklę   [SS] EmptySro 29 Cze 2022, 21:19

Hym nie tak dawno temu zapoznałam się z najnowszą cześcią Magicznych Zwierząt i jakoś od razu tutaj mi się skojarzenia pojawiły.
Ciekawy tekst mający potencjał na coś szerszego, dłuższego ... jestem uzależniona od dłuugich tekstów które pozwalają zarywać nocki przed kolejnym dniem pracy Very Happy
ja chce więcej!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Z wyrazami szacunku,
wierna i oddana sługa
jedynego prawdziwego Czarnego Pana
Severusa Snape oczywiście!
Powrót do góry Go down
Sponsored content





[HP][D] Pisklę   [SS] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Pisklę [SS]   [HP][D] Pisklę   [SS] Empty

Powrót do góry Go down
 
[HP][D] Pisklę [SS]
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: FANFICTION :: Literatura & Ekranizacja :: Harry Potter :: Ogólne :: +12-
Skocz do: