~.Imaginarium.~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaSzukajZaloguj

 

 [FZ][M] Bolesne zderzenie z rzeczywistością [TS/AD]

Go down 
4 posters
AutorWiadomość
DreamsConstellation
Bard
Bard
DreamsConstellation


Female Wiek : 30
Skąd : Neptun
Liczba postów : 210
Rejestracja : 01/11/2018

[FZ][M] Bolesne zderzenie z rzeczywistością [TS/AD] Empty
PisanieTemat: [FZ][M] Bolesne zderzenie z rzeczywistością [TS/AD]   [FZ][M] Bolesne zderzenie z rzeczywistością [TS/AD] EmptySob 22 Gru 2018, 16:23

Fandom: Fantastyczne Zwierzęta
Autor: DreamsConstellation
Pairing: Tezeusz Scamander/Albus Dumbledore
Gatunek: takie w sumie nie wiadomo co xD Ale chyba najbardziej w angst się wpisuje
Ostrzeżenia: -
N/A: Zawsze kibicowałam Grindeldore'owi, ale kiedy w najnowszym filmie zobaczyłam spojrzenie Tezeusza, skierowane na jego dawnego profesora... Od razu wiedziałam, że on też go kocha ;D  

[FZ][M] Bolesne zderzenie z rzeczywistością [TS/AD] UBlHlqk

Bolesne zderzenie z rzeczywistością

Tezeusz Scamander stał na środku sali Transmutacji, zaciskając dłonie w kieszeniach swojego płaszcza. Patrzył na profesora Dumbledore’a, zastanawiając się, czy istnieje najdrobniejsza szansa, że ten gotów byłby zapomnieć o Gellercie i związać się z kimś innym. Z kimś gotowym dać mu szczęście, na jakie zasłużył. Z kimś takim, jak on.

Po wyznaniu Dumbledore‘a, że byli sobie z Grindelwaldem bliżsi niż bracia i bólu w jego oczach, kiedy to mówił, stało się dla Tezeusza jasne, że jest to nadal jątrząca się rana w sercu jego ukochanego nauczyciela.

'Profesorze...' szepnął.

'Tezeuszu... Jeśli Grindelwald zwoła zgromadzenie, nie interweniujcie' powiedział Dumbledore, patrząc na niego błagalnie. Młodszy mężczyzna zmarszczył brwi, ale po chwili dotarło do niego o czym rozmawiali zanim dał się pochłonąć swoim myślom. Przecież chcieli ująć Grindelwalda, a Dumbledore miał im w tym pomóc, przynajmniej taki był plan. Tezeusz zapomniał o wszystkim, kiedy tylko ujrzał tą dobroduszną twarz, wbrew wszystkiemu, uśmiechającą się do nich na powitanie.

'Profesorze..., ja... Zrobię co w mojej mocy, żeby go dopaść...'

Starszy czarodziej zsunął się z biurka, na którym siedział i ruszył w jego stronę. Scamander poczuł, jak krew uderza mu do głowy, zapewne się zaczerwienił.

'Ufasz mi, Tezeuszu?' zapytał spokojnie, kładąc mu dłoń na ramieniu.

Mężczyzna z trudem przełknął ślinę. Dumbledore był zdecydowanie za blisko.

'T-tak...' odparł jąkając się, więc szybko powtórzył mocniejszym głosem: ‘Tak, panie profesorze.'

'Więc proszę cię, pamiętaj, co ci mówiłem. Nie interweniujcie...'

Tezeuszowi szumiało w głowie, obiekt jego westchnień był tak blisko, że mógł policzyć piegi na jego nosie. Było ich siedem – magiczna liczba, ale w końcu w Dumbledorze wszystko było bardziej magiczne niż w innych czarodziejach, widać dotyczyło to nawet piegów. Walczył ze sobą, żeby nie pokonać tych kilku ostatnich cali i nie dotknąć warg profesora swoimi. Marzył o tym od tak dawna...

Albus Dumbledore był jego szczenięcą miłością od kiedy tylko zaczął uczęszczać do Hogwartu. Uwielbiał jego lekcje, nie mógł przestać gapić się na niego, kiedy tłumaczył im zawiłości sztuki zmieniania jednych obiektów w inne. Dumbledore zawsze chwalił go, że jest bardzo pilnym uczniem. Tymczasem on często zamiast słuchać co profesor mówi, wyobrażał sobie miliony scenariuszy, w których narażał się na niebezpieczeństwo, a ukochany nauczyciel go ratował, by później wyznać mu swą miłość.

Z wiekiem marzenia te zaczęły ulegać zmianom. Stały się bardziej erotycznej natury. Było jedno, które Tezeusz odtwarzał w głowie raz po raz przed snem, kiedy wiedział, że reszta jego dormitorium już śpi. To wyobrażenie zawsze pobudzało go do tego stopnia, że musiał sobie ulżyć. Skradał się w nim korytarzami zamku w nocy i zostawał złapany przez Dumbledore ‘a. Kończyło się to zawsze sesją obściskiwania w jednej z nisz okiennych albo w nieużywanej klasie, czasem też w komórce na miotły. Za każdym razem, kiedy widząc w głowie te obrazy gwałtownie przesuwał dłonią wzdłuż swojej erekcji, wyobrażał sobie, że jest to dłoń Dumbledore ‘a.

Tym razem ta dłoń naprawdę spoczywała na jego ramieniu i Tezeusz nie miał pojęcia co z tym fantem zrobić, bo profesor nie kwapił się, by ją stamtąd zabrać.

‘Powinienem już iść…’ znowu ciężko przełknął ślinę, próbując uciec spojrzeniem tym elektryzująco niebieskim oczom swojego dawnego nauczyciela.

‘Uważaj na siebie, mój chłopcze’ szepnął Dumbledore ściskając jego ramię. ‘Nie chcę, żebyś przez głupotę swoich przełożonych znalazł się w niebezpieczeństwie.’

Tezeusz kiwnął głową, nadal próbując patrzeć wszędzie tylko nie w oczy starszego mężczyzny. Niestety, jakby przyciągane magiczną siłą, jego spojrzenie znowu napotkało spojrzenie profesora, pełne troski i czułości. Wiedział, że przepadł zanim jeszcze zrobił jakikolwiek ruch. Nie było już żadnego sposobu, żeby się powstrzymał od złożenia pocałunku na ustach największego czarodzieja, jakiego znał świat.

Dumbledore nie wydawał się w ogóle zaskoczony, kiedy Tezeusz jednym płynnym ruchem połączył ich wargi. Może był odrobinę zażenowany, ale nie odepchnął go, nie przerwał pocałunku, nie zrobił nic, żeby powstrzymać drugiego mężczyznę. Po prostu czekał, aż sam odsunie się od niego, co Tezeusz zrobił po zaskakująco krótkim czasie, z cichym jękiem zawodu. Tyle razy wyobrażał sobie ich pierwszy pocałunek, ale zawsze, nawet jeśli w wyobrażeniach to on rzucał się pierwszy na Dumbledore’a, ten zwykle po chwili odpowiadał mu tym samym. Tymczasem na jawie profesor nawet nie drgnął, spokojnie czekając aż nastąpi koniec. Zderzenie z rzeczywistością okazało się w tym przypadku bardzo bolesne.

‘Tezeuszu…’ westchnął starszy czarodziej, spoglądając na niego smutno.

‘Ja przepraszam! Nie chciałem, żeby to tak…’

Dumbledore pokręcił głową i uniósł dłoń przerywając mu.

‘Nie przepraszaj mnie… Wiem, że w twoim sercu od dawna tli się uczucie do mnie. Myślałem, że to tylko młodzieńcza fascynacja, która minie z czasem… jednak myliłem się, jak widać... Jesteś wspaniałym mężczyzną, Tezeuszu: mądrym, odważnym, młodym, o czystym sercu. Nie skazuj się na cierpienia przez kogoś takiego jak ja. Zasługujesz na osobę, która da ci szczęście…’

‘Ale ja chcę ciebie…’ syknął Tezeusz, po raz pierwszy zwracając się do profesora na „ty”.

‘Nie mogę dać ci tego, czego szukasz, chociaż bardzo bym chciał. Wybacz mi, przyjacielu.’ Dumbledore z rezygnacją odwrócił się od niego, podszedł do biurka i zaczął zbierać swoje rzeczy.

Chociaż gdzieś w głębi duszy Tezeusz spodziewał się takiego obrotu sprawy i tak poczuł się jak uderzony kociołkiem w głowę. Zwalczył w sobie ochotę podejścia do profesora i przytulenia się do jego szerokich pleców, szukając ukojenia w bliskości. Po prostu wyszedł szybkim krokiem z sali, nie patrząc za siebie.  

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[FZ][M] Bolesne zderzenie z rzeczywistością [TS/AD] 8Wg3Z2B
Powrót do góry Go down
Wirka.
Team Heroes
Team Heroes
Wirka.


Female Wiek : 33
Liczba postów : 1403
Rejestracja : 21/12/2014

[FZ][M] Bolesne zderzenie z rzeczywistością [TS/AD] Empty
PisanieTemat: Re: [FZ][M] Bolesne zderzenie z rzeczywistością [TS/AD]   [FZ][M] Bolesne zderzenie z rzeczywistością [TS/AD] EmptyNie 23 Gru 2018, 11:36

Aaaaawwww <3 Jaka piękna łatka do kanonu! Jakoś kompletnie mi to umknęło, ale masz rację, ta scena to idealne podłoże do takiego parringu. Wręcz tylko nadpisałaś lekko to, co się dało. Ale wyszło zgrabnie.

Tak sobie myślę, że musiało ich być tak wiele. Uczniów, współpracowników, których charyzma i manipulatorstwo Dumbla doprowadzało do takich emocji właśnie. Może nawet bardziej maniakalnych momentami. Ale nikt nie miał szans, bo ten miał swoją jedną wielką miłość i jako, że runęła, nigdy innej do siebie nie dopuścił. To ma sens. I całej reszcie można tylko współczuć. Nieodwzajemnione uczucie to straszna rzecz. I to, że Dumlbu na zawsze pozostał sam, trochę niweluje moją niechęć do tej postaci. Ale tylko trochę Wink
Pozdrawiam!
W.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~


[FZ][M] Bolesne zderzenie z rzeczywistością [TS/AD] Giphy
Powrót do góry Go down
Lisbeth
Team Heroes
Team Heroes
Lisbeth


Female Liczba postów : 315
Rejestracja : 08/03/2020

[FZ][M] Bolesne zderzenie z rzeczywistością [TS/AD] Empty
PisanieTemat: Re: [FZ][M] Bolesne zderzenie z rzeczywistością [TS/AD]   [FZ][M] Bolesne zderzenie z rzeczywistością [TS/AD] EmptySob 14 Mar 2020, 12:42

Bardzo przyjemnie napisany ficzek. Nie oglądałam najnowszych Fantastycznych Zwierząt, cały czas to odkładałam, ale może czas to zmienić (zniechęcił mnie brak Colina Farella....). Będę mogła przypomnieć sobie wtedy Twój tekścik. Lubię, kiedy takie niby mało istotne szczególiki mogą natchnąć kogoś do napisania fanfiku;) A temat nieodwzajemnionej miłości nigdy mi się nie znudzi, to idealny motyw do wykorzystania w twórczości. Bardzo umiejętnie oddałaś uczucia Tezeusza, bezinteresowną, gorącą i szczerą miłość, tak odmienną od spokoju i pewnej obojętności Albusa. Ale... no cóż, cwaniaczek z niego, wiedział dobrze o uczuciu Tezeusza, ale nie - nie mógł się powstrzymać przed dotknięciem jego ramienia, to na pewno tylko przypadek... : P ech, Albus, Albus. Biedny chłopaczek.
Popełniłaś bardzo dobry tekst, podobał mi się cały.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

“There’s a Japanese phrase that I like: koi no yokan. It doesn’t mean love at first sight. It’s closer to love at second sight. It’s the feeling when you meet someone that you’re going to fall in love with them. Maybe you don’t love them right away, but it’s inevitable that you will.”
— Nicola Yoon, The Sun Is Also a Star

* * *

“That’s the power of words: twenty-six letters can paint the whole universe.”
— Jay Kristoff, “Godsgrave”



Powrót do góry Go down
DreamsConstellation
Bard
Bard
DreamsConstellation


Female Wiek : 30
Skąd : Neptun
Liczba postów : 210
Rejestracja : 01/11/2018

[FZ][M] Bolesne zderzenie z rzeczywistością [TS/AD] Empty
PisanieTemat: Re: [FZ][M] Bolesne zderzenie z rzeczywistością [TS/AD]   [FZ][M] Bolesne zderzenie z rzeczywistością [TS/AD] EmptyNie 15 Mar 2020, 21:40

Awwww. Dzięki Very Happy
Tak szczerze mówiąc, to mnie film się nie podobał tak do końca. Za dużo nieścisłości i sprzeczności z Potterowym kanonem, ale dał mi nowy ship w postaci właśnie Albusa i Tezuesza, dlatego nie mogę narzekać 😁

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[FZ][M] Bolesne zderzenie z rzeczywistością [TS/AD] 8Wg3Z2B
Powrót do góry Go down
Myst
Team Heroes
Team Heroes
Myst


Female Wiek : 31
Liczba postów : 600
Rejestracja : 21/12/2014

[FZ][M] Bolesne zderzenie z rzeczywistością [TS/AD] Empty
PisanieTemat: Re: [FZ][M] Bolesne zderzenie z rzeczywistością [TS/AD]   [FZ][M] Bolesne zderzenie z rzeczywistością [TS/AD] EmptyWto 14 Kwi 2020, 23:15

[FZ][M] Bolesne zderzenie z rzeczywistością [TS/AD] Oy7AOJU
Skomentuj po jednym tekście dziesięciu różnych autorów na forum. [2/10]

Ojej! Ten tekst idealnie wpisuje się w scenę znaną z filmu. Chętnie uwierzę w taką wersję wydarzeń, właśnie z nieodwzajemnioną miłością. Albus wydawał się przez całe życie czuć coś do Gellerta. Zapewne jeden pocałunek tego nie zmieni. Jednak jestem ciekawa, co powiedziałby Albus, gdyby Tezeusz jednak zdecydował się o niego starać w nieco bardziej stanowczy, ale nie nachalny, sposób. Może z upływem czasu musiałby dokonać roszady w swoim sercu Smile chętnie dopowiem sobie taki ciąg dalszy do tego smutnego, ale trafnego, zakończenia.

Coraz bardziej podoba mi się ten ship. W wynajdowaniu ich jesteś naprawdę świetna Very Happy

Pozdrawiam,
Myst

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[FZ][M] Bolesne zderzenie z rzeczywistością [TS/AD] MJVczC6

To grant another chance means to give opportunity to correct past mistakes.

[HP][NZ] Jak przestać, jak zacząć [PW/CC][6/8]
Aktualizacja: 24.12.2020
[BnHA][NZ] Niebo pełne słońca [IM/TS][4/?]
Aktualizacja: 24.12.2020

— Moje wszystkie teksty —

Powrót do góry Go down
http://motylebezskrzydel.blogspot.com/
Sponsored content





[FZ][M] Bolesne zderzenie z rzeczywistością [TS/AD] Empty
PisanieTemat: Re: [FZ][M] Bolesne zderzenie z rzeczywistością [TS/AD]   [FZ][M] Bolesne zderzenie z rzeczywistością [TS/AD] Empty

Powrót do góry Go down
 
[FZ][M] Bolesne zderzenie z rzeczywistością [TS/AD]
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: FANFICTION :: Literatura & Ekranizacja :: Harry Potter :: Slash :: +12-
Skocz do: