~.Imaginarium.~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

IndeksRejestracjaSzukajZaloguj

[HP/SS] [T] [mM] Zabawny sposób na zawarcie pokoju

Go down 
AutorWiadomość
akken
Skryba
Skryba
akken

Female Wiek : 39
Liczba postów : 30

[HP/SS] [T] [mM] Zabawny sposób na zawarcie pokoju Empty
PisanieTemat: [HP/SS] [T] [mM] Zabawny sposób na zawarcie pokoju   [HP/SS] [T] [mM] Zabawny sposób na zawarcie pokoju EmptyPią Mar 27 2020, 07:27

autor: themostepotente
tytuł oryginału A Funny Way of Making Peace
przekład: akken
zgoda autora: wysłana
beta: brak

A/N Miniatura tłumaczona kiedyś na snarry.hekko.pl - na poprawę humoru.

Zabawny sposób na zawarcie pokoju.

Chłopak miał zabawny sposób na zawarcie pokoju.

Mógł przecież wysłać sowę. Albo po prostu nie robić nic i zostawić wszystko jak było.

Ale nie, Potter był w takich kwestiach nie do przecenienia. Stał na ganku Spinner’s End próbując nieskutecznie dodzwonić się za pomocą zepsutego dzwonka i poprawiał (sześciokrotnie) wiszącą do góry nogami tabliczkę z adresem, w oczekiwaniu na otwarcie drzwi.

Najgorsza pobudka, jaką można sobie wyobrazić.

Może byłoby lepiej, gdyby pozwolił mu powiedzieć to, co ma do powiedzenia. Choć niewykluczone, że mniej bolesna byłaby jednak lewatywa z potłuczonego szkła i szkockiej. Snape nadal trawił wczorajszy trunek, więc zdecydował się wybrać pierwszą z dwóch opcji i spróbować szczęścia.

Drzwi uchyliły się lekko. Zawiasy jęknęły.

Potter zakasłał w pięść i poprawił maskę. Mimo teatralnych rekwizytów Snape nadal widział poszarpaną bliznę, znikającą w kołtunie ciemnych włosów.

- Śpiewające telegramy!

Nieznacznie kiwnął głową dając Potterowi do zrozumienia, by kontynuował. Głos chłopaka łamał się z oczywistych przyczyn, wprawiając Snape'a w zakłopotanie.

W gazetach pisali, żeś uniewinniony,
w medalach, na galach plotą farmazony,
żeś jest bohater, co w ukryciu działał,
którego zrozumieć nikt się nie postarał.
Zapewne z mej strony spodziewasz się drwin,
że przychodzę szydzić – no bo niby z czym?
Jednak ja przynoszę pomysł całkiem nowy,
którego nie potrafię wybić sobie z głowy:
Porzućmy nienawiść, co przeszłością szczuta
wolę w zaciszu sypialni possać twego…*

Drzwi zatrzasnęły się Wybrańcowi przed nosem.

Szlag, chłopak miał nawet zabawny sposób na zawarcie pokoju. Snape policzył do dziesięciu w tył zanim chwycił Pottera za ramię i wciągnął do środka.

Właśnie wymyślił jeszcze zabawniejszy sposób, jak ten pokój utrzymać.

-fin-

--------------------
* wierszyk trochę wydłużyłam, ale sens jest w sumie ten sam.
Powrót do góry Go down
sandwich
Stenograf
Stenograf
sandwich

Female Skąd : ze Snarry
Liczba postów : 57

PisanieTemat: Re: [HP/SS] [T] [mM] Zabawny sposób na zawarcie pokoju   [HP/SS] [T] [mM] Zabawny sposób na zawarcie pokoju EmptySob Mar 28 2020, 01:37

Witaj, akken!

Słyszałaś to ode mnie już setki razy, ale co tam, powtórzę: uwielbiam Twoje zabawne scenki i dialogi.
Tekst powyżej to takie małe co nieco, ale jaka duża doza humoru! Potrafisz w pigułce zaaplikować czytelnikowi kurację rozweselającą Very Happy
Gdybym miała zacytować, co mi się spodobało najbardziej, nie wiedziałabym, co wybrać. Co zdanie to uśmiech coraz szerszy: zestresowany Harry pod drzwiami, potem duży nos Severusa w szparze uchylonych drzwi, następnie występ wokalny (genialny!) i zatrzaśnięte drzwi, a na koniec wciągany Harry do środka - no jak tego nie pokochać?
Więcej takich tekstów, akken, proszę Very Happy
Cudnie :*
Powrót do góry Go down
http://snarry.hekko.pl/index.php
Salomanka
Team Spies
Team Spies
Salomanka

Female Wiek : 29
Liczba postów : 355

PisanieTemat: Re: [HP/SS] [T] [mM] Zabawny sposób na zawarcie pokoju   [HP/SS] [T] [mM] Zabawny sposób na zawarcie pokoju EmptyNie Kwi 05 2020, 23:44

O borze szumiący... Jakże ja ryknęłam śmiechem... O, hańba mi na zawsze...
Bardzo bym chciała wiedzieć, o co nasi chłopcy się pokłócili, że Harryś musiał posunąć się (hehe) do śpiewania takich porywających muzycznych telegramów. To się aż prosi (chrum) o wstęp i dalszy ciąg! Nie godzi się dawać czytelnikom tylko takiego małego urywka. W tym teśkcie jest niemal wszystko - humor, Snape'owa ponurość, zapowiedź emocjonującego pwp. Ja chcę więcej. Czasem krótkie teksty mają się dobrze takie, jakie są, ale w niektórych przypadkach aż człowieka skręca, że nie ma żadnego "dalej".
Mój ulubiony fragment (poza ostatnim rymem, oczywiście), to ten, w którym Snape w kilka sekund podejmuje decyzję o przełamaniu się i wciągnięciu Pottera do swojego domu. No perełka! <3
Powrót do góry Go down
Wirka.
Team Spies
Team Spies
Wirka.

Female Wiek : 30
Liczba postów : 1170

PisanieTemat: Re: [HP/SS] [T] [mM] Zabawny sposób na zawarcie pokoju   [HP/SS] [T] [mM] Zabawny sposób na zawarcie pokoju EmptyPon Kwi 13 2020, 23:28

[HP/SS] [T] [mM] Zabawny sposób na zawarcie pokoju XQUpUqW

4.Skomentuj po jednym tekście dziesięciu różnych autorów na forum. [8/10]

Przeuroczość <3 Dobra robota z tym wierszykiem, tłumaczenie takich rzeczy to prawie tworzenie od zera, z zachowaniem tematu. Lekko, przyjemnie, to już któreś lekkie drabble na które wpadam, aż dziwnie, gdzie te je angsty xd
Co do samego tłumaczenia, nie ma się do czego przyczepić, co do treści - znając Severusa do końca życia wypominałby mu ten wierszyk <3 Miło Cię znowu czytać Wink
Może popiszesz jeszcze? Albo potłumaczysz?
Weny!
W.

[HP/SS] [T] [mM] Zabawny sposób na zawarcie pokoju Linkin-park-AZ4OIb[HP/SS] [T] [mM] Zabawny sposób na zawarcie pokoju Giphy
Powrót do góry Go down
Ktotowie
Analfabeta
Analfabeta

Liczba postów : 2

PisanieTemat: Re: [HP/SS] [T] [mM] Zabawny sposób na zawarcie pokoju   [HP/SS] [T] [mM] Zabawny sposób na zawarcie pokoju EmptyNie Wrz 06 2020, 22:24

Nie posądzałam Pottera o taki talent do rymów częstochowskich, brawo! Chyba że poprosił Hermionę albo tego zboka Seamusa - ale wtedy nadal brawo za rozwinięte umiejętności poszukiwania wsparcia. Wink
Wierszyk zacny, a cały utworek absurdalny, w sam raz na poprawę humoru.
Dziękuję.
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: [HP/SS] [T] [mM] Zabawny sposób na zawarcie pokoju   [HP/SS] [T] [mM] Zabawny sposób na zawarcie pokoju Empty

Powrót do góry Go down

[HP/SS] [T] [mM] Zabawny sposób na zawarcie pokoju
Powrót do góry 
Strona 1 z 1