~.Imaginarium.~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować. 
IndeksRejestracjaSzukajZaloguj

 

 Regulamin Akcji Heroes & Villains

Go down 
AutorWiadomość
Wirka.
Team Spies
Team Spies
Wirka.

Female Wiek : 30
Liczba postów : 1170
Rejestracja : 21/12/2014

Regulamin Akcji Heroes & Villains Empty
PisanieTemat: Regulamin Akcji Heroes & Villains   Regulamin Akcji Heroes & Villains EmptyPon Mar 30 2020, 03:24

REGULAMIN AKCJI HEROES & VILLAINS


Rozdział I
Postanowienia ogólne

§1

1. Organizatorami HEROES & VILLAINS jest Administracja Forum Imaginarium.
2. Celem akcji jest poszerzenie pisarskich horyzontów użytkowników oraz rozbudowa działów Forum Imaginarium.
3. Koordynatorami i głównymi osobami decyzyjnymi w sprawie akcji są Organizatorki.
4. Wszystkie wątpliwości lub zapytania należy składać w formie pisemnej poprzez PW do Organizatorek.


Rozdział II
Zasady, przebieg i ramy czasowe

§ 2

1. Udział w akcji  mogą wziąć zarejestrowani użytkownicy Forum Imaginarium, z wyłączeniem użytkowników o randze Analfabeta* oraz osób znajdujących się na Czarnej Liście.
2. Wzięcie udziału w akcji wiąże się z akceptacją niniejszego Regulaminu.


§3

1. Akcja obejmuje czas od północy 1 kwietnia do dnia 30 kwietnia 2020 roku włącznie. Po tym czasie następuje podsumowanie akcji - w terminie bliżej nie określonym, jednak pierwszym możliwym dla Organizatorek.

1a. W przypadku dużego zainteresowania akcją ze strony użytkowników Organizatorki skłonne są przedłużyć akcję o kilka dni.

2. Do akcji wliczają się wyłącznie teksty, oraz nowe rozdziały tekstu wielorozdziałowego, tłumaczenia i nowe rozdziały tłumaczeń, z dowolnego gatunku oraz komentarze wszelkiego rodzaju POWSTAŁE na potrzeby akcji. Organizatorki dopuszczają, że ktoś mógł napisać wcześniej tekst, który idealnie wpasuje się w temat. Jeżeli takowy nie był wcześniej publikowany na Imaginarium, dopuszcza się zaliczenie go do akcji.

3. Organizatorki nie będą szukać po tematach, który tekst należy do akcji, dlatego obowiązkowe jest podlinkowanie tekstów/komentarzy biorących udział w akcji pod TYM postem . W przypadku niezastosowania się do tego punktu istnieje możliwość, iż dodatkowe profity i punkty nie zostaną przyznane.

4. Obowiązują poniższe definicje Bohatera i Złoczyńcy:

Bohater i Złoczyńca, to ten, którego autor/komentator uważa za bohatera lub złoczyńcę. Koniec i kropka, to jedyne kryterium. Pozostaje wam jedynie wystarczająco uzasadnić, dlaczego dany tekst prezentuje postać jako bohatera lub złoczyńcę, podobnie z interpretacją w komentarzu.

5. Udział w akcji biorą zarówno teksty autorskie, jak i tłumaczenia, a także teksty bezfandomowe, tzw. własne, które swoją tematyką nawiązują do odwiecznego konfliktu bohaterów i złoczyńców, poprzez:

a) uczynienie głównym bohaterem postaci dającej się scharakteryzować jako bohater lub złoczyńca
b) umiejscowienie akcji w świecie superbohaterów i superzłoczyńców
c) skupienie tekstu na odwiecznym konflikcie dobra i zła
d) skupienie tekstu na przemianie moralnej bohatera [w obie strony].


6. Udział w akcji biorą wszystkie komentarze pisane w trakcie jej trwania do tekstów napisanych na potrzeby akcji oraz wszystkich, które spełniają powyższe kryteria, a zostały opublikowane wcześniej - liczy się jedynie data napisania komentarza.

7. Administracja zezwala na “klepnięcia” komentarzy pod warunkiem, że wszystkie z klepnięć będą wyedytowane NAJPÓŹNIEJ w ciągu doby po zakończeniu akcji.


Rozdział III
Punktacja

§4


1. Dodatkowej punktacji podlegają teksty spełniające poniższe wymagania:

a) Tekst musi zawierać znamiona uwzględnione w paragrafie 3, pkt. 5
b) Nie ma najniższego ani najwyższego progu objętościowego zaliczającego dany tekst.
c) Można pisać teksty zarówno pairingowe, jak i bezpairingowe, rating także nie ma znaczenia.
d) Dopuszczone są crossovery i fuzje.
e) Można pisać teksty własne, tj. nie-fanfiction.
f) W przypadku tekstów współautorskich dopuszcza się publikację tekstu w imieniu osoby trzeciej, niezarejestrowanej na forum, jednakże wyłącznie za wiedzą i zgodą autora oraz wpisaniem jego pseudonimu artystycznego we wstępniaku.


2. Dodatkowe punkty możliwe do zdobycia w ramach akcji:

I. Teksty [w tym tłumaczenia]

a) Wszystkie teksty opublikowane w ramach akcji podlegają punktacji w przeliczniku x2, z zastrzeżeniem, iż autor dodał przynajmniej 2 niezależne teksty w ramach akcji. Oznacza to, że za 5 drabble wartych 10 pkt, w ramach akcji przyznane zostanie pkt. 20.

b) Teksty otrzymują dodatkową gratyfikację punktową, jeżeli realizują jeden z promptów przy założeniu iż:

realizacja propmptu z worka od 1 do 5, to  dodatkowy przemnożnik wartości tekstu x1
realizacja propmptu z worka nr 6 to dodatkowy przemnożnik wartości tekstu x2


Co oznacza, że realizując prompt nr 6, za drabble w akcji uczestnik otrzymuje wartość punktów x4, tj. 8 punktów.

II. Bannery na akcję

a) Wszystkie bannery stworzone i opublikowane w ramach akcji  i niepodważalnie związane z akcją podlegają podwójnej punktacji względem punktacji podstawowej według Regulaminu Grafik.

III. Komentarze

a) Wszystkie komentarze opublikowane w ramach akcji podlegają punktacji w przeliczniku x2, z zastrzeżeniem, iż komentator dodał przynajmniej 5 komentarzy w ramach akcji. Oznacza to, że za 5 komentarzy wartych 5 pkt, w ramach akcji przyznane zostanie pkt. 10

b) Komentarze otrzymują dodatkową gratyfikację punktową, jeżeli realizują jeden z promptów przy założeniu iż:

realizacja propmptu z worka od 1 do 3 , to  dodatkowy przemnożnik  x1
realizacja propmptu z worka nr 4 to dodatkowy przemnożnik  x2Rozdział IV
Podział na Grupy i punktacja dodatkowa

§ 5

1. Biorąc udział w Akcji Uczestnik zakłada POST AKCYJNY w TYM temacie, a następnie określa, czy chce gromadzić PUNKTY HONORU na rzecz Bohaterów, Złoczyńców, czy wybiera pozostanie Szpiegiem i zbieranie punktów dla obu tych grup.

1a Punkty Honoru zbiera się poprzez realizację promptów z Worków Promptów. Jeden tekst/komentarz może spełniać założenia kilku promptów, ale zaliczony do rozliczania WORKÓW zostanie TYLKO JEDEN (wskazany przez Użytkownika w poście).
1b. Poprzez realizację promptu rozumiemy wykorzystanie go W ISTOTNY SPOSÓB w tekście/komentarzu. Oznacza to, że np. prompt cytat, czy prompt słowny musi mieć ZNACZĄCY wpływ na fabułę.
1c. Prompty tekstowe z worka nr 1 należy w związku z powyższym realizować przynajmniej miniminiaturą [każde z 4 słów powinno być istotnym elementem tekstu, nie jedynie wzmianką].
[aktualizacja z dnia 01.04.2020 godz 02 W.]

2. Jeżeli uczestnik zdecyduje się być Szpiegiem, musi pamiętać, że:

a) jeden tekst/komentarz może realizować prompt JEDNEJ z grup
b) każdy komentarz/tekst Szpieg musi opatrzyć stosownym hasztagiem, by wskazać Organizatorkom, którą drużynę wspiera daną aktywnością.

Szpieg zbiera więc punkty dla obu drużyn, grając raz dla jednych, raz dla drugich i tylko od niego zależy w jakich proporcjach.

3. Prompty autorskie i komentatorskie realizowane są grupowo. Co oznacza, że każdy, kto przypisze tekst lub komentarz dla danej grupy, realizuje go i zdobywa PUNKT HONORU dla grupy.

5. PUNKTY HONORU

a) Każdy zrealizowany prompt dowolnego rodzaju dla konkretnej drużyny, to JEDEN PUNKT HONORU na jej rzecz. Punkt otrzymuje każde zrealizowanie promptu, niezależnie od tego, ile osób je zrealizuje.

b)zrealizowanie wszystkich promptów worka dla danej grupy powoduje zakończenie zbierania punktów za dany worek - decyduje więc prędkość wykonywania promptów na rzecz Bohaterów lub Złoczyńców. W przypadku zrealizowania promptów przez obie grupy w niewielkim odstępie czasu, pod uwagę będzie data dodania promptu, a w razie wszelkich wątpliwości co do momentu realizacji promptu, decydować będzie moment edycji postu akcyjnego - moment ZARAPORTOWANIA gotowego promptu. Wszelkie spory wynikające z realizowania promptów w tym samym czasie, a niemożliwe do rozstrzygnięcia na podstawie powyższych wytycznych, będą rozstrzygane na zasadzie remisu. [Aktualizacja 03.04.2020]

c) Za zakończenie realizacji promptów z worka od 1 do 5 dla tekstów i od 1 do 3 dla komentarzy, drużyna otrzymuje 10 Punktów Honoru.

d) Za zakończenie realizacji promptów z worka nr 6 dla tekstów i nr 4 dla komentarzy drużyna otrzymuje 20 Punktów Honoru.

e) Tylko jedna drużyna otrzymuje Punkty Honoru za ZAMKNIĘCIE WORKA, ale zamknięcie worka nie powoduje przepadnięcia wcześniej zdobytych punktów.

f) Organizatorki mogą opublikować NOWY WOREK w trakcie trwania akcji. Warunki jego rozliczenia i punktacji w takim przypadku zostaną podane przy samym worku Smile  [aktualizacja 18.04.2020]**Przykładowo, Grupa Bohaterów zrealizowała 7 promptów z worka nr 2. Grupa Złoczyńców zrealizowała 10, tym samym realizując wszystkie 10 promptów z worka nr2 [zakładając, że w worku było łącznie 10 promptów]. Worek zostaje ZAMKNIĘTY. Grupa Bohaterów otrzymuje 7 punktów honoru, Grupa Złoczyńców - 10 plus dodatkowe  10 Punktów Honoru.

f) Po zakończeniu akcji Punkty Honoru zostaną przeliczone, a ich ostateczna suma ujawni zwycięzców - BOHATERÓW LUB ZŁOCZYŃCÓW. Zwycięska drużyna otrzymuje przelicznik Punktów Honoru na Punkty Rangi, jeden do jeden. Przegrana drużyna otrzymuje przelicznik Punktów Honoru na Punkty Rangi w przeliczniku 0.5.

g) Co z osobami, które zdecydują się działać dla obu drużyn? Życie jest brutalne, a gra na dwa fronty nie zawsze się opłaca. Osoby te zostaną przydzielone losowo [rzut monetą] do jednej z drużyn po zakończeniu akcji - tym samym do ostatniej chwili nie będą wiedzieć, jaki rodzaj nagrody otrzymają i po której stronie przyjdzie im ostatecznie się UJAWNIĆ.


6. Na czas trwania akcji uczestnicy mogą wymienić belkę rangi na belkę:
Heroes
Villains
Spy


6a Po zakończeniu akcji i przydziale Szpiegów do jednej z ostatecznych drużyn - Bohaterów lub Złoczyńców, Szpieg może zmienić rangę na  Heroes lub Villains, może jednak pozostać Szpiegiem.

6b Rangi specjalne zostaną przyznane Uczestnikom na okres do końca maja 2020.
Rozdział V
Postanowienia końcowe

§ 6

Naruszenie przez uczestników któregokolwiek z warunków uczestnictwa w akcji spowoduje utratę prawa do otrzymania dodatkowych punktów i nagród.

§ 7

Wyłączne prawo do określania, czy dany tekst spełnia wymagania akcji, mają Organizatorki. One też podejmują ostateczną decyzję w każdej sprawie związanej z akcją.

§ 8

Organizatorki są uprawnione do zmiany postanowień niniejszego Regulaminu, o ile nie wpłynie to na pogorszenie warunków uczestnictwa w akcji. Każda zmiana zostanie odpowiednio ogłoszona w przeznaczonym do tego miejscu.

§ 9

Akcja może łączyć się z innymi akcjami, w tym szczególnie z akcją “ARENA”, pod warunkiem, iż nie jest to sprzeczne z regulaminem danej akcji.

§ 10

Regulaminami nadrzędnymi w stosunku do niniejszego regulaminu są:

a) Regulamin kategorii: Fanfiction,
b) Regulamin kategorii: Twórczość Autorska,
c) Regulamin kategorii: Grafika,
d) Regulamin ogólny akcji,
e) Regulamin główny.

___________________________________Regulamin Akcji Heroes & Villains Linkin-park-AZ4OIbRegulamin Akcji Heroes & Villains Giphy
Powrót do góry Go down
 
Regulamin Akcji Heroes & Villains
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: REGULAMINY :: Regulaminy konkursów i akcji-
Skocz do: