~.Imaginarium.~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaSzukajZaloguj

 

 [HP][mM] Rozwiązywanie (tworzenie) problemów

Go down 
4 posters
AutorWiadomość
JokerFox.
Team Villains
Team Villains
JokerFox.


Female Wiek : 29
Skąd : Poznań
Liczba postów : 846
Rejestracja : 21/12/2014

[HP][mM] Rozwiązywanie (tworzenie) problemów Empty
PisanieTemat: [HP][mM] Rozwiązywanie (tworzenie) problemów   [HP][mM] Rozwiązywanie (tworzenie) problemów EmptySob 05 Gru 2020, 20:35

Fandom: Harry Potter
Tytuł: Rozwiązywanie (tworzenie) problemów
Autor: JokerFox.
Beta: Brak, wytykajcie błędy, uroczyście przysięgam, że nie poprawię żadnego, bo edytowanie psuje formatowanie, ale możecie wytykać!
Pairing: Brak
Gatunek: Nie mam zielonego pojęcia, czy jakikolwiek konkretny by się tu załapał, więc może uznajmy, że obyczajówka, tak będzie najprościej.
Ostrzeżenia: Planowane jako początek do dłuższego tekstu - ale takiego, którego zapewne ostatecznie i tak nie napiszę, dlatego wstawiam tak, jak jest. Dlatego prawdopodobnie tekst spowoduje, że będziecie czuli niedosyt - czujcie się więc ostrzeżeni.

N/A: Jak wiele pomysłów w mojej głowie, ten też jest dosyć szalony, jakby go tak pociągnąć i rozwinąć - czego nie zamierzam robić w najbliższej przyszłości, jako że mam naprawdę wiele tekstów, które są niedokończone. Jeśli ktoś chce się poczuć zainspirowany tym małym kawałkiem i pociągnąć ten motyw dalej - be my guest, nie jestem przywiązana (tylko nie róbcie z tego drarry bo nie przeczytam) i nawet jak najbardziej zachęcam do podchwycenia (tak, mam w głowie swoje rozwinięcie tego tematu, ale że opiewa na co najmniej 10 rozdziałów to pewnie nigdy nie nastąpi). Specjalnie nie określiłam ile Harry miałby tutaj lat - możemy założyć naprawdę wszystko, a to właśnie na potrzeby tego, że gdyby kiedykolwiek miało się to rozwinąć, to żeby była duża swoboda. Tak czy inaczej, pomysł wygląda tak, pozwalam marudzić, że mało - to tylko na spełnienie promptu, serio. Smile

[HP][mM] Rozwiązywanie (tworzenie) problemów 110

Rozwiązywanie (tworzenie) problemów


Remus poruszył się niespokojnie pod przeszywającym go lodowatym spojrzeniem Severusa. Wiedział, że mężczyzna nie będzie przychylnie nastawiony do jego pomysłu, ale…

― Oszalałeś ― wysyczał Snape, pochylając tak, że niemal oddychali tym samym powietrzem. ― Wampir i wilkołak pracujący razem? ― prychnął, odsuwając się. Podszedł do swojego biurka, o które się oparł i nadal mierzył Lupina wzrokiem, w którym pogarda mieszała się z niedowierzaniem. ― W której bajce o tym czytałeś? To zaburzyłoby naturalny porządek świata, kto wie, jakie byłyby tego konsekwencje!

― Ale… ― zaczął Remus, jednakże zamilkł, gdy w oczach drugiego mężczyzny pojawił się szkarłatny, ostrzegawczy błysk.

― Nie ma ale ― stwierdził twardo Mistrz Eliksirów, krzyżując ręce. ― Nie będę z tobą współpracował, nigdy. Żaden szanujący się wampir nie będzie współpracował ze stworzeniem, którego imają się pchły!

Lupin poczuł, jak gniew buzuje mu w żyłach. Od pół godziny znosił te wszystkie obelgi w imię wyższego celu, ale jeśli jego, pożal się Merlinie, towarzysz nie wyhamuje z nimi, cała rozmowa przerodzi się w krwawą jatkę - kolejny już raz. Wziął trzy głębokie oddechy i postanowił zmienić taktykę.

― Tu nie chodzi o ciebie, czy o mnie ― powiedział stanowczo, zaciskając pięści na podłokietnikach fotela, w którym siedział. ― Tylko o Harry’ego.

― I z jakiego to powodu sądzisz, że interesuje mnie cokolwiek, co dotyczy któregokolwiek z Potterów? ― odrzekł Snape zimno, jednakże nie wypadło to zbyt przekonująco.

Dlatego też wilkołak postanowił kontynuować.

― Ponieważ to także syn Lily ― odpowiedział cierpliwie, wstając i podchodząc do Severusa. Mistrz Eliksirów skrzywił się - nienawidził, jak ktoś wytykał oczywistości, niemniej jednak, zdaniem Remusa, sam się o to prosił. ― I dobrze zdajesz sobie sprawę z tego, że żaden z nas w pojedynkę nie ma możliwości wydostać go ze szponów Albusa Dumbledore’a i Petunii Dursley ― kontynuował, rażąco naruszając przestrzeń osobistą wampira, który w odpowiedzi zmarszczył nos - wyczulony na wszelkie zapachy, a zwłaszcza te należące do innych gatunków niż jego własny. ― Też nie jestem największym fanem tego pomysłu, uwierz mi, ale myślałem nad tym wiele długich miesięcy, przetestowałem kilka rozwiązań i naprawdę to jedyne, co pozostało - dodał, po czym zamilkł, dając drugiemu mężczyźnie czas na zastanowienie.

Snape faktycznie wyglądał, jakby zaczął rozważać tę opcję. Wszakże nie był głupi i zapewne sam w tym samym czasie szukał sposobów na to, jak uratować dziecko najlepszej przyjaciółki, jaką miał w tym stuleciu. Sam fakt, że nie było widać rezultatów mógł świadczyć o tym, iż, tak samo, jak Lupin, nie mógł żadnego znaleźć.

― A potem co? ― zapytał Severus, ponownie mrożąc go spojrzeniem całkowicie szkarłatnych już oczu. ― Mamy go może jeszcze razem wychowywać?

Remus uśmiechnął się szaleńczo. Tak, dokładnie to planował.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

What good comes of something
When I'm just the ghost of nothing, nothing?
I'm just the man on the balcony
Singing "nobody will ever remember me"
(...)
A
composer but never composed
Singing "I only want what I can't have"
I only want what I can't have.


~*~*~

[HP][mM] Rozwiązywanie (tworzenie) problemów TnTYADJ
Powrót do góry Go down
https://imaginarium.forumpolish.com
Wirka.
Team Heroes
Team Heroes
Wirka.


Female Wiek : 33
Liczba postów : 1403
Rejestracja : 21/12/2014

[HP][mM] Rozwiązywanie (tworzenie) problemów Empty
PisanieTemat: Re: [HP][mM] Rozwiązywanie (tworzenie) problemów   [HP][mM] Rozwiązywanie (tworzenie) problemów EmptyNie 06 Gru 2020, 16:35


[HP][mM] Rozwiązywanie (tworzenie) problemów Mike-Wazowski-Happy-OMG-Gif-In-Monster-University


soł...żartujesz co nie? Nie zostawisz tego tak. W życiu ci nie pozwolę i będę jęczeć. TO JEST COŚ CO CHCE CZYTAĆ MNOGO!!! POTRZEBUJĘ TEGO!  Więc okay, przyjmuję to jako pomysł, względnie prolog, ale przepadłaś, będę się domagać, bo to daje tyle możliwości (w tym możliwość ominięcia granicy wieku, cóż, w teorii xdxd), ba, to może pójść w różne parringi nawet. KCĘ. Nawet sobie nie myśl, że nie będziesz tego pisać dalej... Prędzej Ci Johna odpuszczę, niż to, zwłaszcza, że to nowe jest, więc łatwiej, bo na świeżo. Porozmawiamy o tym jeszcze Pani Admin!

Siedzę z bananem na twarzy, a po tym weekendzie to dużo, dziękuję :*
W.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~


[HP][mM] Rozwiązywanie (tworzenie) problemów Giphy
Powrót do góry Go down
Lisbeth
Team Heroes
Team Heroes
Lisbeth


Female Liczba postów : 315
Rejestracja : 08/03/2020

[HP][mM] Rozwiązywanie (tworzenie) problemów Empty
PisanieTemat: Re: [HP][mM] Rozwiązywanie (tworzenie) problemów   [HP][mM] Rozwiązywanie (tworzenie) problemów EmptyNie 13 Gru 2020, 19:21

Absolutnie zgadzam się z Wirką, czuję, jakby wcisnął mi do ręki gigantycznego lizaka i po chwili mi go odebrał. Ten tekst po prostu prosi się o kontynuację, ale nie byle jaką, najlepiej trzydziestorozdziałową! Dobra, może się podjarałam, ale temat jest do rozwinięcia, gdybyś kiedyś się nudziła, Lisu. Wydaje mi się, że Harry, będąc wychowywanym przez dwójkę ludzi, którym się wydaje, że na rodziców się nie nadają, byłby o dziwo bardziej szczęśliwy niż w każdej innej kombinacji. Proszę więcej takich zaskakujących tekstów, życzę jeszcze duuużo weny w tym roku i jeszcze więcej w przyszłym;)

santa Komentarz sponsorowany akcją Misery Box rendeer

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

“There’s a Japanese phrase that I like: koi no yokan. It doesn’t mean love at first sight. It’s closer to love at second sight. It’s the feeling when you meet someone that you’re going to fall in love with them. Maybe you don’t love them right away, but it’s inevitable that you will.”
— Nicola Yoon, The Sun Is Also a Star

* * *

“That’s the power of words: twenty-six letters can paint the whole universe.”
— Jay Kristoff, “Godsgrave”



Powrót do góry Go down
Salomanka
Team Villains
Team Villains
Salomanka


Female Wiek : 32
Skąd : Kołobrzeg
Liczba postów : 746
Rejestracja : 17/01/2015

[HP][mM] Rozwiązywanie (tworzenie) problemów Empty
PisanieTemat: Re: [HP][mM] Rozwiązywanie (tworzenie) problemów   [HP][mM] Rozwiązywanie (tworzenie) problemów EmptyPią 18 Gru 2020, 19:27

Ej, tego nie wolno tak zostawić. To byłaby zbrodnia popełniona na świetnym wstępie... xD
Rozumiem zachwyt Wirki., lubującej się w wampirach, i czuję, że u ciebie nie byłaby to kolejna mroczna, obrażona na świat, a jaśniejąca w słoneczku postać, tylko coś naprawdę fascynującego. Chcę takiego Snape'a. Nie wiedziałam o tym, ale teraz bardzo tego chcę. Wampir Snape. Wiem, już kilka, he he, tekstów z tym motywem było, ale u ciebie to będzie DOBRE. No i fakt, że nie wiemy nic o sytuacji Pottera, poza tym, że trzeba go wyrwać ze SZPONÓW Albusa i Petunii, działa, ooo, działa jak cholera, Potencjał na znakomity tekst, o tak.

Gdyby jednak wyłączyć obsesyjny pragmatyzm i skupić się na tym skraweczku tekstu, który nam dałaś, to i tak trzeba przyznać, że jest przyzwoicie. Dobrze nakreślone postaci, ciekawa scenka "obyczajowa", niezgłębiony kontekst... Tak, to dobra mini-miniaturka. Zachwyciło mnie zdanie "(...)najlepszej przyjaciółki, jaką miał w tym stuleciu", zachwyciła wizja Remusa-Wilkołaka i jego towarzysza wampira o tak cudownie wrednym charakterku, możliwość, że ta dwójka zajmie się opieką nad Potterkiem... Och och, takich dwóch ojców chrzestnych, jeden chodząca dobroć, drugi iście demoniczny, wychowujący chlopca zgodnie ze swoimi, często sprzecznymi, zasadami... Hmmm....

Chcemy.
WIĘCEJ.

S.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





[HP][mM] Rozwiązywanie (tworzenie) problemów Empty
PisanieTemat: Re: [HP][mM] Rozwiązywanie (tworzenie) problemów   [HP][mM] Rozwiązywanie (tworzenie) problemów Empty

Powrót do góry Go down
 
[HP][mM] Rozwiązywanie (tworzenie) problemów
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» [Sherlock BBC][M] Tworzenie więzów [JW/SH]

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: FANFICTION :: Literatura & Ekranizacja :: Harry Potter :: Ogólne :: +12-
Skocz do: