~.Imaginarium.~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaSzukajZaloguj

 

 [HP][D] Mikołaj [HP/DM]

Go down 
+9
Salomanka
Wirka.
M.
Nemuri
Rasp.
Binia
Croyance
Jeanne.
dream
13 posters
AutorWiadomość
dream
Stenograf
Stenograf
dream


Female Skąd : Lbn/de
Liczba postów : 184
Rejestracja : 17/01/2015

[HP][D] Mikołaj [HP/DM] Empty
PisanieTemat: [HP][D] Mikołaj [HP/DM]   [HP][D] Mikołaj [HP/DM] EmptyCzw 22 Sty 2015, 14:24

autor: dreamistru
tytuł: Mikołaj
beta: brak
pairing: HP/DM

nota/ostrzeżenie?: głupiutki Draco xD



Mikołaj




Harry obudził się pewnego świątecznego poranka wyjątkowo wyspany i zupełnie sam. Wcisnąwszy na nos okulary, zszedł na dół, kierując się do przestronnego salonu. Dom, który odziedziczył po Syriuszu prezentował się lepiej, niż kiedykolwiek, a świąteczne ozdoby i palące się świece otulały pomieszczenie aurą spokoju i szczęścia.
Chłopak ostrożnie położył podarunek pod pachnącym świerkiem i zmarszczył brwi, gdy dostrzegł prezenty od swoich przyjaciół, lecz nie znalazł tego, którego najbardziej był ciekaw.
— Draco? — spytał, rozglądając się po pomieszczeniu. — Gdzie jesteś? Nie wygłupiaj się...
Odpowiedziało mu ciche prychnięcie:
— Wiedziałem, że ta twoja historyjka o Mikołaju to stek bzdur! — Usłyszał stłumiony syk dochodzący z głębi kominka. — Natychmiast przestań rżeć i pomóż mi się wydostać! — jęknął, gdy Harry zanosił się śmiechem na dywanie.
Powrót do góry Go down
Jeanne.
Czarna lista
Jeanne.


Female Skąd : Warszawa
Liczba postów : 100
Rejestracja : 21/12/2014

[HP][D] Mikołaj [HP/DM] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Mikołaj [HP/DM]   [HP][D] Mikołaj [HP/DM] EmptySob 24 Sty 2015, 01:07

Jakie miłe i kochane drabble! Very Happy Roześmiałam się w głos czytając je, ponieważ głupiutki Draco dobrze ukazany jest naprawdę zabawny Very Happy No by w sumie skąd mógł wiedzieć, że to legenda, którą opowiada się małym dzieciom? Jako czarodziej mógł przecież uwierzyć! Magia istnieje, więc i starszy mężczyzna z brzuchem mógł jej użyć by wślizgnąć się przez komin xD
Ale matulu, wyobrażam sobie co musiał robić by wejść w ten kominek! Moja ciocia ma i jak tak spojrzę, to Draco musiał być bardzo wygimnastykowany i wepchnąć się tam bardzo głęboko, by aż się zaklinować Very Happy

Podziwiam Cię za przekazanie nam tej historyjki w tak małej ilości słów. Drabble zawsze jest dla mnie najtrudniejszą formą tekstu literackiego, a ukazanie jeszcze w nim uczuć i zmuszenie nas do praktycznie krzyczenia "chcę więcej, chcę więcej!" w stu wyrazach jest dla mnie sztuką samą w sobie Smile Dziękuję za to maleństwo, poprawiło mi zdecydowanie humor!Smile

Więcej, więcej!<3
Weny i czasu,
Rzan. Smile

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Wena artysty jest dziwką. Nie dość, że każe sobie płacić wysoką cenę, to jeszcze zdradza. - Cena - by a_wii


Ostatnio zmieniony przez Jeanne. dnia Nie 01 Maj 2016, 22:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Croyance
Skryba
Skryba
Croyance


Female Wiek : 28
Liczba postów : 90
Rejestracja : 22/01/2015

[HP][D] Mikołaj [HP/DM] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Mikołaj [HP/DM]   [HP][D] Mikołaj [HP/DM] EmptySob 31 Sty 2015, 16:43

Drarry... Jak ja dawno nie czytałam Drarry... To aż wstyd, że tak bardzo odeszłam od tego pairngu, ale na szczęście ty mi o tym przypomniałaś.

O tak, Draco jest głupiutki, ale żeby do tego stopnia? Niektóre mugolskie sprawy są zbyt niebezpieczne dla czarodziej, powinno się stosować jakieś ostrzeżenia.

Jednak nie trudno wyobrazić sobie blondyna, który chce sam wszystko sprawdzić. W końcu jest Ślizgonem, a to coś znaczy. Jego nie można tak po prostu oszukiwać. Jednak jak on się stamtąd wydostanie... Biedny.

Mój ulubiony fragment:
Cytat :
Usłyszał stłumiony syk dochodzący z głębi kominka. — Natychmiast przestań rżeć i pomóż mi się wydostać!
Oby było więcej takich tekstów!
Croy

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Sherlock „I'm not a hero, I'm a high-functioning sociopath. „
Supernatural"Co cię nie zabije, to cię wzmocni. A nawet jeśli zabije, to i tak nie zabije."

[HP][D] Mikołaj [HP/DM] 26c93bdd8090646fd9b0d27b18b31414 [HP][D] Mikołaj [HP/DM] Tumblr_n77ddqkMdE1sfrly3o1_500
Powrót do góry Go down
http://niger-stories.blogspot.com/
Binia
Skryba
Skryba
Binia


Female Wiek : 30
Skąd : Poznań
Liczba postów : 74
Rejestracja : 22/12/2014

[HP][D] Mikołaj [HP/DM] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Mikołaj [HP/DM]   [HP][D] Mikołaj [HP/DM] EmptyPią 06 Lut 2015, 11:14

Jedno słowo przychodzi mi na myśl: słodkie. Uwielbiam głupiutkiego Draco, jest tak uroczy. Zastanawiam się, dlaczego uwierzył w Mikołaja? Powinien się domyśleć, że skoro jest to mówione mugolskim dzieciom, to raczej nie może mieć to nic wspólnego z czarami. Z drugiej strony Draco musi być bardzo giętki, skoro dał radę się tam wcisnąć, ciekawe do czego jeszcze wykorzystują tą jego giętkość :3 Szkoda tylko, że takie krótkie, bo z chęcią bym przeczytała dalszą część. Może kieyś napiszesz?

Weny, weny i jeszcze raz weny
Binia

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

lights will guide you home
Powrót do góry Go down
http://krbinia.tumblr.com
Rasp.
Skryba
Skryba
Rasp.


Wiek : 29
Skąd : Żywiec
Liczba postów : 27
Rejestracja : 21/12/2014

[HP][D] Mikołaj [HP/DM] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Mikołaj [HP/DM]   [HP][D] Mikołaj [HP/DM] EmptySob 28 Lut 2015, 17:10

Podeszłam z dość dużą rezerwą, bo dawno nie czytałam żadnego tekstu z tego fandomu. A także dlatego, ponieważ dostrzegłam w ostrzeżeniu 'głupiutki Draco'. Nie cierpię, gdy się go tak określa. Nawet w tekście, w którym na to zasługuje. Ale przejdźmy do rzeczy.

Niepotrzebnie się martwiłam, bo po prostu to drabble rozłożyło mnie na łopatki! No bo siedzenie w kominie, serio? Fluffiaste i humorzaste, czyli takie, jakie bardzo lubię.
Fragment zacytowany przez Croy najbardziej mi się spodobał, bo zapada lekko w pamieć. I nie oszukujmy się, wywołuje szeroki uśmiech na mojej twarzy c:

Oby więcej takich uroczych rzeczy nam tu wpadało.
Weny życzę,
Rasp.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[HP][D] Mikołaj [HP/DM] Eat-clean-and-train-dirty-38_zpsndkpwqyw

'When the sun rises,
I wake up and chase my dreams.
I won't regret when the sun sets,
Cuz I live my life like I'm a Beast.'

[HP][D] Mikołaj [HP/DM] Tumblr_mwx4corIyw1t3ny8qo1_400_zpsrop9ur7t
Powrót do góry Go down
Nemuri
Stenograf
Stenograf
Nemuri


Liczba postów : 146
Rejestracja : 15/01/2015

[HP][D] Mikołaj [HP/DM] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Mikołaj [HP/DM]   [HP][D] Mikołaj [HP/DM] EmptyPią 06 Mar 2015, 21:39

Draco.... jako mikołaj...... uwięziony w kominie.... pewnie ubrudzony.... potargany....
Cóż niecodzienny widok.
Tylko jak taki chudzielec mógł sie zaklinować w kominie? A po drugie przecież jest czarodziejem, nie miał różdżki ze sobą? Cóż za nieostrożność.
Potter rżący jak koń, w ramach zemsty Malfoy mógłby jego głowę zamienić w końską, pasowałaby do rżenia.
Opowiadanie ciekawe, humorystyczne. Miło mi będzie do niego wrócić jeszcze raz.
Powrót do góry Go down
M.
Team Villains
Team Villains
M.


Female Wiek : 28
Skąd : Poznań/Zielona Góra
Liczba postów : 241
Rejestracja : 18/08/2015

[HP][D] Mikołaj [HP/DM] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Mikołaj [HP/DM]   [HP][D] Mikołaj [HP/DM] EmptySro 27 Lip 2016, 16:26

Urocze i slodkie Smile Draco dla którego nieznane są zwyczaje mugoli i próbujacy sprawdzic prawdziwość jednego z nich. No po prostu urocze. Do tego Harry najbardziej czekajacy na prezent od Draco. Tez urocze.
Bardzo mila i przyjemna opowiastka.

M.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[HP][D] Mikołaj [HP/DM] FAf9hm8
Powrót do góry Go down
Wirka.
Team Heroes
Team Heroes
Wirka.


Female Wiek : 33
Liczba postów : 1403
Rejestracja : 21/12/2014

[HP][D] Mikołaj [HP/DM] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Mikołaj [HP/DM]   [HP][D] Mikołaj [HP/DM] EmptyCzw 28 Lip 2016, 00:24

Umknęło mi to drabble jakoś zupełnie. Nie wiem dlaczego... A takie fajne! Bo kwestia tego, że czarodzieje - z tych bardziej hermetycznych rodzin szczególnie - powinni obowiązkowo uczęszczać na mugoloznawstwo. Tu akurat pomyłka była do naprawienia i typowo zabawna, ale przecież jest tyle techniki mugolskiej która bywa autentycznie niebezpieczna! Śmierć na każdym kroku!

Przyjemne drabble, fajna puenta, dziękuję,
W.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~


[HP][D] Mikołaj [HP/DM] Giphy
Powrót do góry Go down
Salomanka
Team Villains
Team Villains
Salomanka


Female Wiek : 32
Skąd : Kołobrzeg
Liczba postów : 746
Rejestracja : 17/01/2015

[HP][D] Mikołaj [HP/DM] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Mikołaj [HP/DM]   [HP][D] Mikołaj [HP/DM] EmptyWto 29 Gru 2020, 17:18

Komentarz pisany na akcję Misery Box, prompt numer 18, komentarz pod twoim pierwszym fandomem - nie tylko pierwszy fandom, ale i pierwszy pairing xD Laaaaata świetlne temu <3

W sumie nie ma to jak wziąć sobie do komentowania drabble i narzekać, że tekst jest krótki, nie? XD Ale jestem pewna, że, skoro już Draco chciał bawić się w święta specjalnie dla Harry'ego, na pewno przygotował więcej niesprawdzonych wcześniej atrakcji świątecznych, i coś tam po drodze na pewno warte byłoby dodatkowych opisów. Aż mi się zamarzyła jakaś mini-seria drabbli tego typu... Mamy jednak tylko jedną scenkę, i broni się ona całkiem nieźle, choć głównie dzięki temu, co podpowiada wyobraźnia - rozczochrany Draco wart jest każdej ceny xD Poza tym, mamy święta, więc to idealny moment na to drabble. Sympatyczne, proste i urocze. Dobra robota.
S.
Powrót do góry Go down
Yuki17
Skryba
Skryba



Liczba postów : 9
Rejestracja : 12/04/2021

[HP][D] Mikołaj [HP/DM] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Mikołaj [HP/DM]   [HP][D] Mikołaj [HP/DM] EmptyWto 13 Kwi 2021, 22:44

Malutkie i słodziutkie Very Happy
Draco czekający na Mikołaja, ba wchodzący do komina! Czy Mikołaj istnieje? On po prostu musiał wiedzieć! Haha
Ciekawe czy kominek był czysty? Chyba przyda się kąpiel Very Happy
Krótkie, ale miłe i dobrze napisane. Bardzo przyjemnie się czytało. Smile
Powrót do góry Go down
Disharmony
Team Heroes
Team Heroes
Disharmony


Female Wiek : 27
Skąd : Bydgoszcz
Liczba postów : 609
Rejestracja : 20/01/2015

[HP][D] Mikołaj [HP/DM] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Mikołaj [HP/DM]   [HP][D] Mikołaj [HP/DM] EmptyWto 24 Sie 2021, 23:46

Och Very Happy No tak, haha, okej, zacznę od tego, że jakoś tak ostatnim co z mikołajem widziałam ostatnio, była ta bajeczka z miłość, śmierć i roboty, czy tam seks? Coś i roboty Very Happy Tam by taki straaaszny potwór w roli mikołaja Very Happy też spoko opcja. Jedno mnie tylko tutaj zastanawia, okej, z mikołajem to ściema, ale co on robi w tym kominku? xD W sensie, chciał go znaleźć do dołu? Chciał być mikołajem i spuścił się z komina w dół? Czy właściwie co?
Podoba mi się opis domu, ach, siedziałam dzisiaj w pracy i marzyłam sobie o swoim ustrojonym świątecznie. Z kotami i cudzym mieszkaniem jest ciężej, bo gwoździa nie wbijesz, jak Ci brakuje, kot zeżre co będzie w jego zasięgu Very Happy

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Zamierzam rozpalić ogień w twoich zimnych oczach ~

[HP][D] Mikołaj [HP/DM] B5pMaSR

[HP][D] Mikołaj [HP/DM] Tumblr_o9jwcyvean1tg9m4fo1_500


~ Wielbię cię ~

Powrót do góry Go down
http://www.topkoty.pl
Alexandrine
Team Villains
Team Villains
Alexandrine


Female Wiek : 31
Skąd : Ostrów Wielkopolski
Liczba postów : 225
Rejestracja : 21/12/2014

[HP][D] Mikołaj [HP/DM] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Mikołaj [HP/DM]   [HP][D] Mikołaj [HP/DM] EmptySro 25 Sie 2021, 17:22

Taki stary a taki głupi, co nie, Draco? Dać się nabrać Potterowi, to cóż… No trzeba być chyba bardzo zakochanym, czy coś. Nie wierzę, że wszedł do komina… Typowy Draco poczekałby przed kominem z różdżką w pogotowiu czy cos… Po dwa… Przecież logiczne, że Mikołaj przybywa Fiuu, więc gdzie złażenie przez komin? Oj Draco… I gdzie prezent dla Harrego?
Weny,
Alexa

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Już niedługo powiem: „Dzień dobry Harry”, a ty z uśmiechem odpowiesz: „Witaj w domu Draco”.
Powrót do góry Go down
Fia.
Team Villains
Team Villains
Fia.


Female Wiek : 33
Skąd : Poznań
Liczba postów : 410
Rejestracja : 23/12/2014

[HP][D] Mikołaj [HP/DM] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Mikołaj [HP/DM]   [HP][D] Mikołaj [HP/DM] EmptySro 25 Sie 2021, 17:27

Głupiutki Draco to takie urocze ostrzeżenie. I sam głupiutki Draco jest uroczy. A ja dzisiaj mam fazę na uroczość i głupiutkość, więc dobrze trafiłam.

*5 minut i trzy ataki śmiechokaszlu później*

Draco naprawdę jest głupiutki. Serio chciał wejść przez komin jak Mikołaj? Dla Harry'ego? To takie rozczulające... Tak, to jest to, co lubiłam w Drarry, oni mogli być nieco uroczy, naiwni, rozczulający i tacy "dzieciakowaci", bo w sumie tym nadal byli, dzieciakami. Taka beztroska świąteczna pasuje mi do Draco, który nie był tresowany przez Lucjusza, który potrafi się cieszyć i który słucha, co mówi Harry. Podoba mi się ta scenka. Podoba mi się też to, co napisałaś między wierszami - że przyjaciele nadal zostali z Potterem. Że byli tymi prawdziwymi przyjaciółmi.

Dziękuję za to maleństwo nawet, jeśli omal mnie nie udusiło.

Weny, niech zawsze Ci sprzyja,
Fia.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[HP][D] Mikołaj [HP/DM] 185163a92861cff084f0f519850b7927a8896c81_hq

Powrót do góry Go down
Sponsored content





[HP][D] Mikołaj [HP/DM] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Mikołaj [HP/DM]   [HP][D] Mikołaj [HP/DM] Empty

Powrót do góry Go down
 
[HP][D] Mikołaj [HP/DM]
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: FANFICTION :: Literatura & Ekranizacja :: Harry Potter :: Slash :: +12-
Skocz do: