~.Imaginarium.~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaSzukajZaloguj

 

 [HP][mM] Obojętność [HP/DM]

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Alexandrine
Team Villains
Team Villains
Alexandrine


Female Wiek : 31
Skąd : Ostrów Wielkopolski
Liczba postów : 225
Rejestracja : 21/12/2014

[HP][mM] Obojętność [HP/DM] Empty
PisanieTemat: [HP][mM] Obojętność [HP/DM]   [HP][mM] Obojętność [HP/DM] EmptyNie 01 Sie 2021, 00:31

Fandom: Harry Potter
Autor: Alexandrine, ale nie przyznaje się Wink
Beta: brak
Pairing: Harry Potter/Draco Malfoy
Gatunek: emm..
Ostrzeżenia: brak
Nota: tekst powstał na potrzeby akcji H&V II i realizuje prompt numer 2. “...ty nie rozumiesz, czym jest przyjaźń lub wrogość. Lubisz wszystkich, to znaczy, że wszyscy są ci obojętni”, worek 3.


Obojętność



Czy zastanawiałeś się czym jest przyjaźń, w którym momencie przekraczamy magiczny próg zwyczajnej znajomości w wyjątkową więź między dwojgiem ludzi? Wiele razy siedziałem w Wielkiej Sali, zastanawiając się kto jest moim przyjacielem, kto wrogiem, kto przy mnie jest tylko po to by wybić się na mojej popularności. Czy zaprzyjaźniłbym się z tymi samymi ludźmi gdyby nie Voldemort? Czy rodzice akceptowali moje wybory?

Ostatni rok zwiastował w wiele niespodzianek, nie sądził że zakopią topór wojenny z Draco Malfoyem, mimo że Ron z Hermioną nic o tym nie wiedzieli.. już wyobraża sobie awanturę w wykonaniu Weasleya. Tak było bezpieczniej. Nie chciał wybierać między przyjaciółmi, nie mógł.
Wchodzę do naszej klasy, mając mętlik w głowie. Krótki liścik, który znalazł na poduszce rano, niewiele mówił o celu spotkania.
— Cześć — witam się z uśmiechem. — O co chodzi? — wskakuję na jedną z ławek.
Nie odpowiada mi przez dłuższy czas, krążąc po sali.
— Odchodzę. — w końcu z siebie wyrzuca.
— Przecież jest środek roku szkolnego!
— To nie moja decyzja, chciałem powiedzieć ci sam. — Odwraca się. — No to tyle, muszę iść.
— Nic mi nie wyjaśnisz? Powodów? Myślałem…
— Co ci miałem powiedzieć, Harry? Jak powiedzieć, że idę walczyć przeciwko tobie, bo mój ojciec tego chce! Bo nie mam wyboru! — przerywa mi, jest zdenerwowany.
— Nie wiem! Cokolwiek… — Stajemy naprzeciw siebie, próbuję zapamiętać to co widzę: bladą cerę, stalowe oczy, drobny nos, lekko spiczasty podbródek, różowe usta… idealnie różowe usta. I nie chcę, nie chcę by odszedł. W którym momencie zaczęło mi na nim zależeć? — Myślałem, że jesteśmy przyjaciółmi? — Mam nadzieję, że mój głos nie drży.
— Ty nie rozumiesz, czym jest przyjaźń lub wrogość. Lubisz wszystkich, to znaczy, że wszyscy są ci obojętni! — krzyczy ci w twarz.
— Ty nie jesteś! — w chwili odwagi łapię go za rękę — Mogę ci pomóc, możesz ze mną zostać. Pójdziemy do Dumbledore...
— Przestań! — wyrywa swoją dłoń. — Jesteś idiotą, Potter! — a potem ucieka.
Zostałem sam sali, patrząc ze smutkiem na drzwi. — Draco… — szepczę do siebie, krzywiąc się wewnętrznie. Może pomyliłem się, może nie chodziło o to. Przeklinam pod nosem, wybiegając za nim. Za zakrętem znika fragment szaty, podążam w tamtym kierunku mając nadzieję, że to Malfoy. Doganiam go dwa piętra niżej, łapiąc za ramię, zmuszam do postoju.
— Nie uciekaj przede mną.. — odwracam go do siebie. — Dlaczego nie dasz sobie pomóc?
— Bo nie da się! Nie zgrywaj bohatera, Harry! Muszę iść! Zostaw mnie! — drży.
Patrzę na niego, jego oczy błyszczą i nie mogę powstrzymać się od zbliżenia się do niego.
— Draco… — szepczę w jego usta, całując go po raz pierwszy w życiu. Niepewnie obejmuję go, nie chcąc by teraz uciekł. — Potrzebuję cię.
— Harry… Nie rób mi tego, było łatwiej gdy myślałem, że jestem ci obojętny. — odsuwa się i odchodzi.
Pozwalam mu na to, ten jeden raz, porozmawiamy później.


Wyjechał. Tak po prostu. Jakbym był mu obojętny… Wróg. Przyjaciel. Wszyscy tacy sami. Napisane eleganckim pismem “Żegnaj” szydzi ze mnie z kartki.
Powrót do góry Go down
Salomanka
Team Villains
Team Villains
Salomanka


Female Wiek : 32
Skąd : Kołobrzeg
Liczba postów : 746
Rejestracja : 17/01/2015

[HP][mM] Obojętność [HP/DM] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][mM] Obojętność [HP/DM]   [HP][mM] Obojętność [HP/DM] EmptyNie 01 Sie 2021, 00:32

Kicu kicu kicu, mamy różne czasy, Harry w trzech osobach, o radości xD
Wiesz, ja cię przepraszam, że tak się na ciebie trochę zawzięłam i wytykam ci te czasy i przecinki, bo jak się czyta często o tych samych błędach, to można się i obrazić, ale no co poradzę, że je widzę? XD Nie gniewaj się więc i pisz jeszcze więcej, o, taką mam poradę. A ja będę kicać w ślad za każdym kolejnym tekstem, nawet za drarry, i komentować, ok?
No miłe to takie, ten tekst, niby angstowy, bo się chłopcy wyraźnie nie dogadali, ale przedstawiony dość fluffiaście, nie uważasz? Aż czuje się, że to nie może się skończyć źle, i że Harryś dostanie kiedyś liścik z pytaniem o przyszłość, kiedy już uda im się przetrwac wojnę i odkryć, czego od siebie nawzajem oczekują. Prompt zaliczony, naszym bohaterom życzę jak najlepiej, i oby tak dalej. Weny, WENY.


Ostatnio zmieniony przez Salomanka dnia Sob 21 Sie 2021, 16:26, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Fia.
Team Villains
Team Villains
Fia.


Female Wiek : 33
Skąd : Poznań
Liczba postów : 410
Rejestracja : 23/12/2014

[HP][mM] Obojętność [HP/DM] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][mM] Obojętność [HP/DM]   [HP][mM] Obojętność [HP/DM] EmptyNie 01 Sie 2021, 01:37

Te przeskoki - narracja drugoosobowa, trzecioosobowa i pierwszoosobowa, do tego w czasie przeszłym i teraźniejszy, - wszystko w tak krótkim tekście? xD Kalejdoskop dostałam <3 Ale tak poza tym dostałam Drarry, więc bardzo miło.

Wiesz sama, że tekst nie jest wybitny - ale nie wszystkie muszą być. Jest dość poprawny, i w dobry sposób ujmuje prompt. W zasadzie prompt prawie pasuje do Pottera - zawsze są jakieś wyjątki, na które można przymrużyć oko.

Nie mów, że nie umiesz pisać, bo widzę, że jak chcesz to umiesz. Przeczytałabym coś innego od Ciebie jeszcze, może trochę dłuższego. Będę czekać, może akcja Cię natchnie.

Weny, niech Ci sprzyja,
Fia.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[HP][mM] Obojętność [HP/DM] 185163a92861cff084f0f519850b7927a8896c81_hq

Powrót do góry Go down
Sponsored content





[HP][mM] Obojętność [HP/DM] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][mM] Obojętność [HP/DM]   [HP][mM] Obojętność [HP/DM] Empty

Powrót do góry Go down
 
[HP][mM] Obojętność [HP/DM]
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: FANFICTION :: Literatura & Ekranizacja :: Harry Potter :: Slash :: +12-
Skocz do: