~.Imaginarium.~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaSzukajZaloguj

 

 [HP][D] ∞

Go down 
4 posters
AutorWiadomość
Wirka.
Team Heroes
Team Heroes
Wirka.


Female Wiek : 33
Liczba postów : 1403
Rejestracja : 21/12/2014

[HP][D]    ∞   Empty
PisanieTemat: [HP][D] ∞    [HP][D]    ∞   EmptyCzw 12 Sie 2021, 11:50

Fandom: Harry Potter
Autor: Wirka.
Beta: brak
Pairing: brak
Gatunek: trochę dark humor?
Ostrzeżenia: Śmierć - mam dziś naprawdę dziwny humor, przepraszam xd
Żniwiarz jest jaka jest celowo, od jakiegoś czasu uważam, że koncept płynnej Śmierci jest całkiem sensowny - wiecie, to po prostu takie nieistotne dla Żniwiarza Wink

Powstało pod prompt obrazkowy ten o:

[HP][D]    ∞   Undertaker.full.943405




Ponury Żniwiarz widział przed swoim tronem niezliczoną ilość dusz. Jedne uważały się za zwyczajne, inne za wyjątkowe, ale wszystkie łączyło jedno - czekały na jej osąd. Bowiem to właśnie od jego decyzji zależało, czy znajdą kolejne ciało, czy może spotka ich taki koniec, w jaki uwierzyli za życia. Żniwiarz uważał, że to całkiem sprawiedliwe rozwiązanie. Ostatecznie nie będzie nikogo zmuszać do reinkarnacji. Jeśli ktoś wolał dajmy na to, do końca wieczność pić piwo i świętować z wielką masą makaronu, to kimże ona była, by mu tego zabronić.

W swym wiecznym istnieniu, niewiele rzeczy potrafiło ją jeszcze zaskoczyć. Dlatego ta jedna, konkretna dusza, która wracała do niej w kawałkach, wywołała pewne… zainteresowanie. Przynajmniej na tyle, by z zainteresowaniem oczekiwać na następne kawałki tej układanki. Kiedy ostatni z ochłapów nieszczęśnika pożegnał się z ciałem, Żniwiarz siedziała na tronie w lekko zaczepnym nastroju. Co tu dużo mówić, była ciekawa, jak wygląda idiota, który próbując ją oszukać, rozerwał swą duszę na osiem części i skrócił swe istnienie w śmiertelności o co najmniej kilka dekad.

Wyrok zapadł stosunkowo szybko. I Żniwiarz była z niego zadowolona.

Kiedy umrzecie - no wiecie, to się kiedyś stanie, nie ważne jak wiele macie midichlorianów, ani z którego wampira pijecie - a Żniwiarz będzie w dobrym humorze, może pozwoli wam rzucić okiem na jednego ze swoich ulubieńców. Uważnie się rozglądajcie, na pewno nadal tam będzie.

Poznacie go po szwach.



.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~


[HP][D]    ∞   Giphy
Powrót do góry Go down
Alexandrine
Team Villains
Team Villains
Alexandrine


Female Wiek : 31
Skąd : Ostrów Wielkopolski
Liczba postów : 225
Rejestracja : 21/12/2014

[HP][D]    ∞   Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] ∞    [HP][D]    ∞   EmptyCzw 12 Sie 2021, 11:50

Pierwsze co mi się rzuciło w oczy. Najpierw piszesz o Żniwiarzu jako on, a potem jako ona... Czy to celowy zabieg?

Co do samego tekstu, to bardzo ciekawe podejście do Śmierci i w sumie jedyne dla mnie sensowne. Kto powiedział, że ja chce być w przyszłym wcieleniu żukiem? Nie po to umieram aby męczyć się z kolejnym życiem... Gdzie ta obiecana wolność i drineczki i leżakowanie na plaży jako byt jakiśtam. Idealne rozwiązanie żeby zdecydować samemu lub poczekać na osąd po wysłuchaniu twojego zdania. Co do Voldzia, to cóż, Śmierci nie można oszukać, więc co on sobie myślał z tym dzieleniem duszy? Przereklamowane i to bardzo, a do tego ten wygląd, bleh.
Tekst fajny, dobrze napisany, ciszę się, że miałaś taki humor na niego!
Weny,
Alexa

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Już niedługo powiem: „Dzień dobry Harry”, a ty z uśmiechem odpowiesz: „Witaj w domu Draco”.


Ostatnio zmieniony przez Alexandrine dnia Czw 19 Sie 2021, 23:02, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Disharmony
Team Heroes
Team Heroes
Disharmony


Female Wiek : 27
Skąd : Bydgoszcz
Liczba postów : 609
Rejestracja : 20/01/2015

[HP][D]    ∞   Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] ∞    [HP][D]    ∞   EmptyCzw 12 Sie 2021, 11:51

Hah! Podoba mi się. I jeszcze to nazwanie Voldemorta idiotą, idealne.

Ale no dobra, pomyślmy - to nie tak, że żniwiarz przyczyniła się do skrócenia życia Voldemorta, czy sam fakt, że narobił jak wariat aż osiem horkruksów. To po prostu taka pierdołowata pchła o imieniu Harry, która nie dawała mu żyć w spokoju i zamiast tego unicestwiła kolejne elementy duszy. Ale jedna rzecz - gdyby Voldemort nie był w kawałkach, umarłby na raz ;D Więęęc, ostatecznie stanęło na jego. Tylko trochę mniej spektakularnie i ostatecznie jeszcze powstał dzięki wyjątkowym zdolnościom Glizdogona, który zdawał się robić obiad dla całej armii, a zamiast tego z wielkiego kotła wyszedł mu Czarny Pan

Tak czy inaczej, poskładany Tom, o tak I ta końcówka, fajne zwrócenie się, jak to było, rozbicie czwartej ściany? Czy którejś. I okej, płynna forma, nie przeszkadza, lepiej tak niż bóg była kobietą, śmierć kobietą, przyszłość kobietą Trzymajmy ten uroczy feminizm na smyczy

Wyobraziłam sobie żniwiarza z kuro z takim Tomem na smyczy, a dokładniej jego duszą. Ciekawe, jak by wyglądała. Czy to na zasadzie, po fragmencie z Toma na każdym etapie jego życia, kiedy tworzył horkruksy, czy może w przypadku duszy, to jednak po prostu jakiś inny twór w stylu frankensteina.

Weny!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Zamierzam rozpalić ogień w twoich zimnych oczach ~

[HP][D]    ∞   B5pMaSR

[HP][D]    ∞   Tumblr_o9jwcyvean1tg9m4fo1_500


~ Wielbię cię ~



Ostatnio zmieniony przez Disharmony dnia Czw 19 Sie 2021, 22:57, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
http://www.topkoty.pl
Salomanka
Team Villains
Team Villains
Salomanka


Female Wiek : 32
Skąd : Kołobrzeg
Liczba postów : 746
Rejestracja : 17/01/2015

[HP][D]    ∞   Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] ∞    [HP][D]    ∞   EmptyCzw 12 Sie 2021, 12:26

Aaa... Voldemort ulubieńcem Śmierci? Ha, przewrotne.
Serio, fascynująca koncepcja, tak bardzo pragnąć zostać Panem Śmierci, istotą nieśmiertelną i niezwyciężoną, a „skończył” jako pozszywana kukła, przy tym ten koniec nie jest wcale jeszcze taki ostateczny. Wyobraziłam go sobie jako postać z bajki Miasteczko Halloween, w polskiej wersji nazywał się Babojagołak, i był wielkim workiem pełnym robaków, a jego szwy trzeszczały złowieszczo, gdy wiginał się w swoich okrutnych pląsach. Riddle niekoniecznie pasuje mi na takiego, co miałby ochotę na podobne harce, tak samo darowałabym mu te robale, ale sama idea bycia „pozszywanym”, połatanym z resztek tego, co stanowiło jego prawdziwą istotę, bardzo się do mnie uśmiecha.
Ja chyba nie miałabym nic przeciwko dorwania się do swojej michy makaronu, bardzo przyjemna, węglowodanowa wizja, a jeśli będą tam także jakieś fajne, seksowne DEMONY, to już w ogóle cieszę się bardzo. Ale to nie ten fandom... No to biorę kluchy i siedzę cicho, obserwując kolejnych oczekujących na swój dalszy przydział. Lubię też koncepcję Żniwiarza o nieokreślonej płci, bo w końcu czy to robi jakąś różnicę? A może robi, bo tak jest nawet lepiej xD
Ja do tego obrazka napisałam wiersz, ale jeszcze nie polubiłam go na tyle, by publikować. Twój tekst podoba mi się znacznie bardziej Very Happy
Powrót do góry Go down
Sponsored content





[HP][D]    ∞   Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] ∞    [HP][D]    ∞   Empty

Powrót do góry Go down
 
[HP][D] ∞
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: FANFICTION :: Literatura & Ekranizacja :: Harry Potter :: Ogólne :: +12-
Skocz do: