~.Imaginarium.~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaSzukajZaloguj

 

 [HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB]

Go down 
+9
Tunia
Polverine
Casta2
agaaa
Myst
Zeitgeber
Nemuri
Wirka.
dream
13 posters
AutorWiadomość
dream
Stenograf
Stenograf
dream


Female Skąd : Lbn/de
Liczba postów : 184
Rejestracja : 17/01/2015

[HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB] Empty
PisanieTemat: [HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB]   [HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB] EmptyPon 26 Sty 2015, 17:08

autor: dreamistru
beta: brak
pairing: RL/SB
fandom: HP



Nie ty pierwszy...

czyli ciężkie życie animaga.



— To będzie nasza tajemnica. — Syriusz nerwowo rozgląda się po Zakazanym Lesie, a Lupin przewraca oczami. — Nie żartuję. Musisz mi obiecać...
— Zrobiłem to. Dwadzieścia osiem razy, Syriuszu.
Chłopak żuje dolną wargę, poddając w wątpliwość jego słowa, choć Remus jest jedyną osobą, której może zaufać. Wyczarowuje w ziemi niewinny dołek.
— Daj mi ją.
Syriusz powoli wyciąga małe zawiniątko.
— Związałeś ją w supeł?
— Zasłużyła! — Wzdryga się. — Wrzynała mi się w szyję...
Remus grzebie skórzaną obrożę, pokrywając kurhan warstwą świeżej ziemi.
— I po krzyku. — Zarzuca Łapie dłoń na ramię i całuje w policzek. — Doprawdy, nie ty pierwszy i nie ostatni miałeś problem z pchłami.

Aldis likes this post

Powrót do góry Go down
Wirka.
Team Heroes
Team Heroes
Wirka.


Female Wiek : 33
Liczba postów : 1403
Rejestracja : 21/12/2014

[HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB]   [HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB] EmptyWto 03 Mar 2015, 11:58

Wydaje mi się, że już komentowałam ten tekst. Ale uznajmy, że nie, bo chcę parę rzeczy napisać.

Przede wszystkim to, że choć jest to krótkie drabble, o zabarwieniu humorystycznym, utknęła mi w głowie pewna myśl, która właśnie urasta do całej sterty myśli.

Istota animagii. Czasem poruszany temat, ale wciąż jednak nie dość wyjaśniony i nie dość zgłębiony, nie mówiąc już o kanonie, ale nawet w fanonie. Metamorfizm jest znany kulturowo od tysiącleci. Wraz z mitami o pierwszych bogach pojawiały się i wizje zmian ludzi w istoty zwierzęce, czy to w szakale w rejonach pustynnych, czy węże i tygrysy w Azji, czy wreszcie wilki na terenach słowiańskich. Cała wilkołacza mitologia się na tym silnie opiera, sięga niemal tak daleko, jak pierwsze wizje demonów krwi, później przekształconych w wampiry. Rowling osobno traktuje wilkołaki, osobno zaś daje możliwość przekształcania się niektórych magów w zwierzęta. Ale właśnie - na jakiej właściwie zasadzie? Magia swoją drogą, ale czy potraktować to jako przekształcenie duszy? To ona jest rdzeniem pełnym magii, który jedynie dostosowuje do siebie postać, przekształca ciało zgodnie z tym, do jakiej istoty jest najbardziej pokrewna?

Ok, wiem, płynę. Napisałaś tekst o płach, jasne. Ale zobacz, skoro człowiek dobrowolnie wybiera przektszałcenie się w zwierze, to musi gdzieś wewnętrznie czuć, że to jest część, może nawet ważniejsza część, jego duszy. I czy idą za tym pchły, poranione lotki, łuszcząca się gadzia skóra, czy inne przykrości, muszą być na to gotowi i muszą wziąć, że tak to ujmę, cały pakiet.

No patrz, dream, humorystycznym tekstem skłoniłaś mnie do jakiś dziwnych przemyśleń. Chyba muszę wrócić do pisania o wampirach Wink

Dziękuję, podsumowując, podobało mi się, taka codzienna scenka z życia animaga, która musiała się przecież przydarzać im wszystkim. Weny życzę :*

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~


[HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB] Giphy
Powrót do góry Go down
Nemuri
Stenograf
Stenograf
Nemuri


Liczba postów : 146
Rejestracja : 15/01/2015

[HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB]   [HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB] EmptyPią 06 Mar 2015, 01:30

Hahaha. Super, po prostu super.
Mimo, że takie krótkie to bardzo zabawnie wyszło.
Na początku myślałam - sugerując sie tytułem - że chodzi o sam fakt bycia animagiem, później że może to Syriusz spłodził coś co nie powinno mieć prawa bytu, ale o pchłach nie pomyślałam.
Syriusz noszący obroże przeciwpchelną, ciekawe jak musiał sie maskować z tym na zajęciach.
Nagle z dnia na dzień zaczął nosić bandamke na szyi, przecież to nie mogło sie odbyć niezauważone.
Może reszta skoro także mogła zmieniać kształty zachowała solidarną cisze?....
Powrót do góry Go down
Zeitgeber
Skryba
Skryba
Zeitgeber


Liczba postów : 5
Rejestracja : 12/11/2015

[HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB]   [HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB] EmptyPon 16 Lis 2015, 22:06

Buhahaha! Uwielbiam humorystyczne drabble! Niby takie małe coś, a cieszy. Nie za bardzo wiem, co na temat tego tekstu napisać, poza tym, że jest wybitnie uroczy i cudowny w swej prostocie. Zaskakujące zakończenie, przez co wzmaga się cudowność drabbelka. Lubię takie wycinki z życia, a sadystyczna część mej duszy czuje radość na myśl, że Syriusz miał pchły i go gryzły - mimo że naprawdę lubię tę postać, to po prostu uwielbiam jak karma wraca. Tak w ogóle, to zastanawiam się teraz, czy skoro Syriusz mógł złapać pchły w animagicznej formie, to czy McGonnagal marcowała? Dziękuję za tekst!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB] 70008432158072011699
Powrót do góry Go down
Myst
Team Heroes
Team Heroes
Myst


Female Wiek : 31
Liczba postów : 600
Rejestracja : 21/12/2014

[HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB]   [HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB] EmptySro 02 Gru 2015, 21:57

Ciekawe gdzie ten Łapa się włóczył, że aż nabawił się pcheł. Na pewno te miejsca nie należały do najprzyjemniejszych, ale zapewne musiały wydawać się intrygujące dla Syriusza, przynajmniej w momencie zwiedzania, kiedy był przekształcony w psa.

Drabble wyszło bardzo słodkie i choć nie przepadam za tym pairingiem, to tych kilka zdań przeczytałam z przyjemnością.

Pozdrawiam, M.

PS. I teraz się będę zastanawiać, czy McGonagall też nie miewała takich problemów!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB] MJVczC6

To grant another chance means to give opportunity to correct past mistakes.

[HP][NZ] Jak przestać, jak zacząć [PW/CC][6/8]
Aktualizacja: 24.12.2020
[BnHA][NZ] Niebo pełne słońca [IM/TS][4/?]
Aktualizacja: 24.12.2020

— Moje wszystkie teksty —

Powrót do góry Go down
http://motylebezskrzydel.blogspot.com/
agaaa
Skryba
Skryba



Female Wiek : 27
Liczba postów : 5
Rejestracja : 12/06/2016

[HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB]   [HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB] EmptyNie 12 Cze 2016, 22:07

Lunatyk i Łapa I love you I love you I love you Cudowni przyjaciele, którzy zawsze byli ze sobą blisko. Można by pomyśleć, że aż zbyt blisko... Laughing
Powrót do góry Go down
Casta2
Skryba
Skryba



Female Liczba postów : 6
Rejestracja : 24/04/2016

[HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB]   [HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB] EmptySob 02 Lip 2016, 21:16

Przyjemny, zabawny tekst. Uwielbiam Lunatyka i Łapę w połączeniu Smile Nie ma to jak wybrać się do Zakazanego Lasu, tylko i wyłącznie po to, aby coś zakopać, Tak jakby to miejsce samo w sobie nie było niebezpieczne. Wink Ale co tam, to w końcu Hunctwoci.
Pozdrawiam i życzę weny!
Casta2
Powrót do góry Go down
Polverine
Skryba
Skryba
Polverine


Female Wiek : 23
Liczba postów : 11
Rejestracja : 24/03/2020

[HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB]   [HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB] EmptyWto 24 Mar 2020, 13:57

Jeju, to było urocze. Kocham tych dwóch głupoli.
Powrót do góry Go down
https://archiveofourown.org/users/Hufflepunk00/pseuds/The%20Huff
Tunia
Jr Mod
Tunia


Female Wiek : 23
Skąd : Trudna rzeczywistość
Liczba postów : 9
Rejestracja : 29/04/2020

[HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB]   [HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB] EmptyCzw 07 Maj 2020, 16:01

Małe rzeczy cieszą najbardziej. Niby miłe i przyjemne, ale jednak to, że całość rozgrywa się w Zakazanym Lesie dodaje temu pikanterii i szczyptę takiej mroczności. Wszystko świetnie się komponuje. Przy fragmencie o zawiniątku normalnie wytrzeszczyłam oczy, bo myślałam, że to coś żywego.. A to tylko obroża Razz
Zastanawiam się jedynie od kogo Syriusz złapał te pchły?

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Mogę was nauczyć, jak uwięzić w butelce sławę, uwarzyć chwałę, a nawet powstrzymać śmierć, jeśli tylko nie jesteście bandą bałwanów, jakich zwykle muszę nauczać.
Severus Snape
Powrót do góry Go down
statkinaniebie
Skryba
Skryba
statkinaniebie


Liczba postów : 14
Rejestracja : 13/03/2020

[HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB]   [HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB] EmptySro 02 Gru 2020, 20:51

Wcale nie tak łatwo znaleźć Drable jak się go akurat szuka Smile Postanowiłam sprawdzić to i dobrze, bo jest dobre, fajnie ujęty humor sytuacyjny. Sprawia, że przez śmiech człowiek się zastanawia, jak oni sobie z tym radzili i czy fktycznie potem po przemianie w ludzi mieli jakieś odzwierzęce problemy albo choroby.
jak Wścieklizna? Very Happy
Powrót do góry Go down
Disharmony
Team Heroes
Team Heroes
Disharmony


Female Wiek : 27
Skąd : Bydgoszcz
Liczba postów : 609
Rejestracja : 20/01/2015

[HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB]   [HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB] EmptyWto 24 Sie 2021, 23:47

Hah, a ja już miałam takie, no halo, obroża do piachu, przecież są fajne! No ale jeśli to obroża na pchły, to uznajmy, że mógł chcieć się jej pozbyć. Jedno mnie tylko zastanawia, czemu nie jakiś szampon? Very Happy

Zmyślny eliksir, czy coś. Przecież mieli młodego Mistrza Eliksirów w sąsiedniej klasie, co nie? Very Happy Wystarczyło poprosić ^^

Takie drobne drabblątko, bez wielkich wzniosłych tekstów, ale to dobrze.

Wyobrażam sobie to zmęczenie na twarzy Remusa, kiedy słuchał marudzenia przerażonego Syriusza. OCh, bo co gdyby ktoś się dowiedział Wink

Dziękuję!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Zamierzam rozpalić ogień w twoich zimnych oczach ~

[HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB] B5pMaSR

[HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB] Tumblr_o9jwcyvean1tg9m4fo1_500


~ Wielbię cię ~

Powrót do góry Go down
http://www.topkoty.pl
Alexandrine
Team Villains
Team Villains
Alexandrine


Female Wiek : 31
Skąd : Ostrów Wielkopolski
Liczba postów : 225
Rejestracja : 21/12/2014

[HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB]   [HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB] EmptySro 25 Sie 2021, 17:22

Syriusz z pchłami, no doprawdy! Niby motyw znany i zabawny, ale nadal fajnie czyta się to jako wykorzystanie w tekście. Zakopanie strasznej obroży jest takim rytuałem a wnioskując po tych 28 razach to chyba dosyć częstym, patrząc, że no.. ile oni byli animagami w Hogwarcie? Od piątej klasy? W 3 lata dorobić się 28 razy pcheł, no nieźle Syriuszu, gdzie ty łazisz jako pies, co? Bo babach jakiś czy ganiasz się z innymi sukami xDD
Weny,
Alexa

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Już niedługo powiem: „Dzień dobry Harry”, a ty z uśmiechem odpowiesz: „Witaj w domu Draco”.
Powrót do góry Go down
Fia.
Team Villains
Team Villains
Fia.


Female Wiek : 33
Skąd : Poznań
Liczba postów : 410
Rejestracja : 23/12/2014

[HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB]   [HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB] EmptySro 25 Sie 2021, 17:26

Obroża na pchły, serio? To mi robi taki humor, że parskam w poduszkę. Kojarzyłam tylko takie brzydkie obroże przeciwpchelne, ale nawet poszłam sprawdzić, i potrafią wyglądać lepiej. Co prawda raczej nie da się znaleźć takiej czarnej, z ćwiekami, w której Syriusz wyglądałby lepiej i nawet pod jego image, więc doskonale rozumiem, że on jej nie chce. Tylko z drugiej strony - jak dziewczyny wyżej zastanawiam się, czemu akurat obroża, a nie szampon, kropelki czy chociażby właśnie eliksir jakiś...

No i totalnie rozumiem, dlaczego Remus był proszony o dyskrecję aż dwadzieścia dziewięć razy!

Weny, niech zawsze Ci sprzyja,
Fia.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB] 185163a92861cff084f0f519850b7927a8896c81_hq

Powrót do góry Go down
Sponsored content





[HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB]   [HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB] Empty

Powrót do góry Go down
 
[HP][D] Nie ty pierwszy... [RL/SB]
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: FANFICTION :: Literatura & Ekranizacja :: Harry Potter :: Slash :: +12-
Skocz do: