~.Imaginarium.~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaSzukajZaloguj

 

 [FTI][mM] Dziesięć procent na deszcz [LJJ/SSH]

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Mun
Skryba
Skryba
Mun


Female Wiek : 30
Skąd : Poznań
Liczba postów : 30
Rejestracja : 01/03/2015

[FTI][mM] Dziesięć procent na deszcz [LJJ/SSH] Empty
PisanieTemat: [FTI][mM] Dziesięć procent na deszcz [LJJ/SSH]   [FTI][mM] Dziesięć procent na deszcz [LJJ/SSH] EmptyNie 01 Mar 2015, 21:50

Fandom: FTISLAND
Autor: Mun
Beta: Pomidor
Pairing: Lee Jae Jin / Song Seung Hyun
Gatunek: ze względu na specyfikę tekstu, pozwalam sobie ominąć odpowiedź na to pytanie
Ostrzeżenia: brak
N/A: Tekst pierwotnie dedykowany Any. I tak też zostawmy.



Dziesięć procent na deszcz

Lekarze nazywają to w jakiś długi i skomplikowany sposób. Ja wiem jedynie, że to coś, co zjada cię od środka znów się odezwało, a ich cudowna terapia nie zapobiegła nocy pełnej wymiotów i płynących ci po policzkach łez.
Jeśli Bóg istnieje - nienawidzę Go.
 
Twoja pierś unosi się i powoli opada. Kilka minut temu zasnąłeś i chyba przez sen udało ci się w końcu zwalczyć ból, bo wyglądasz bardzo spokojnie. Usiłuję odgonić od siebie myśli, że po prostu przywykłeś do ciągłego cierpienia. Zastępują je obrazy wydarzeń sprzed kilku miesięcy. Jak do tego wszystkiego doszło? Jak znalazłem się przy jednym ze szpitalnych łóżek, modląc się o to, by nadchodząca śmierć była dla ciebie jak najmniej bolesna?
On mnie nie wysłucha - nie istnieje.
 
Pamiętam jak odchodzili, jeden po drugim. Pamiętam ich miny, gdy mówili, że jutro chyba nie przyjdą. Każdy z nich ma swoje życie i zobowiązania. Nie mogli zostać. Rozumiem. Czasem gdy tu wpadają, widzę ich twarze, smutne jak nigdy dotąd. Możemy na nich liczyć. Jestem pewien.
Szkoda, że nie możemy liczyć na Boga.
 
Odwracasz się na drugi bok i słyszę, jak jęczysz przez sen moje imię. Wszystkie uczucia spływają mi po policzku, w tej jednej łzie, na którą coraz częściej sobie pozwalam. Zastanawiam się, czy wiesz, że w środku cały czas płaczę... Pewnie wiesz. Chciałbym umrzeć za ciebie, ale Bóg nie zaakceptuje takiej zamiany.
Niczego nie zaakceptuje - nie ma Go.
 
Pielęgniarka przyjdzie dopiero za kilka godzin, więc kładę się koło ciebie, zamykając oczy i usiłując złapać odrobinę snu. Moje usta delikatnie dotykają twoich włosów. Mam ochotę szlochać, ale przypominam sobie, że nie mogę. W myślach powtarzam jak mantrę: opiekować się, opiekować, opiekować, nie martwić... Zapach ulubionego szamponu miesza się z drażniącą wonią leków. To nas zmienia. Niszczy.
A Bóg nie reaguje.
 
- Jae Jin? - to tylko szept, ale natychmiast mnie budzi. Po tym co przeszliśmy, obudziłby mnie nawet twój głębszy oddech. - Nie musisz zostawać.
- Nie ma żadnego innego miejsca, w którym mógłbym teraz być.
Siadam na brzegu łóżka. Twoja twarz zwraca się ku oknom. Wiem, że obserwujesz kołyszące się za nimi wierzchołki drzew. Zawsze to robisz, uspokajają cię.
- Umieram - mówisz, a ja tylko milczę. Nie umiem potwierdzić ani zaprzeczyć. Wewnętrznie przeklinam się za bycie słabym, a ty tylko kontynuujesz - Mam dziesięć procent szans, hyung. Dziesięć procent, tak mówią lekarze...
Po raz pierwszy od miesięcy rozmawiamy na temat twojej choroby. To sprawia, że staje się ona przerażająco prawdziwa.
- Dziesięć procent - powtarzasz. - W telewizji mówili, że na dziesięć procent będzie dziś padał deszcz... Czy to wystarczy, by zabierać ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy?
Zerkam w stronę okna. Pojedyncze, śnieżnobiałe obłoki leniwie suną po niebie.
- Powinieneś żyć dalej, nie trzymaj się kogoś, kto nie może ci obiecać nawet jednego dnia więcej.
Rozumiem czemu to mówisz. Na twoim miejscu powiedziałbym to samo. Przecież też byś nie odszedł.
Mam ochotę krzyczeć, ale chyba już nie potrafię.
- W czasie suszy... Dziesięć procent wystarczy, by wyciągnąć przed siebie ręce i z zamkniętymi oczami czekać, aż krople deszczu zaczną uderzać o dłonie. Dziesięć procent to wystarczająco.
- To tylko dziesięć...
Nie mówimy nic więcej. Odgarniam ci włosy z twarzy i wierzchem dłoni ocieram łzy z policzków. Odsuwasz moje ręce i wtulasz się we mnie, przykładając głowę do mojego brzucha. Chciałbym zatrzymać czas w tej chwili. Zostać tak na zawsze. Śmierć straciłaby swoje znaczenie. Ból by zniknął. Tylko my i chwila pozbawiona strachu. Spokój wieczności...
- Seung Hyun... ja...
- Ja ciebie też – odpowiadasz, nim udaje mi się skończyć.
Nieistniejący Bóg chichocze.
 
Nadchodzi szpitalna rutyna. Gdy zabierają cię na popołudniowe badania, zbiegam na dół, by móc w spokoju zapalić przed szpitalem. Przypomina mi się nasza wcześniejsza rozmowa i w zamyśleniu wyciągam przed siebie rękę. Zaciągam się kilka razy, tępo patrząc na koniuszki moich palców.
Usiłuję pogodzić się z tym, że cię tracę...
Jak Bóg - przestaniesz istnieć.
 
Pierwsze krople deszczu uderzają o moją dłoń. Zdziwiony patrzę w niebo.
- Nadchodzi burza, lepiej nich pan szybko wraca do środka - radzi mi jedna ze znajomych już pielęgniarek, sama dopalając papierosa.
Wracając do ciebie zastanawiam się nad tym wszystkim. Może faktycznie dziesięć procent to mało, ale to jedyne, co teraz posiadam...
Gdy wchodzę do sali, czekasz na mnie z wynikami w ręce. Uśmiechasz się.
Boże...

Moja następna modlitwa jest o życie.

***

- Przykro mi... Robiliśmy wszystko co w naszej mocy.
Bóg milczy.

Fin

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Ko­biety tym różnią się od mężczyzn, że na­wet gdy je swędzi, nie dra­pią się po kroczu w miej­scach publicznych.
Zdarza im się na­tomiast lek­ko histeryzować...
Powrót do góry Go down
Wirka.
Team Heroes
Team Heroes
Wirka.


Female Wiek : 33
Liczba postów : 1403
Rejestracja : 21/12/2014

[FTI][mM] Dziesięć procent na deszcz [LJJ/SSH] Empty
PisanieTemat: Re: [FTI][mM] Dziesięć procent na deszcz [LJJ/SSH]   [FTI][mM] Dziesięć procent na deszcz [LJJ/SSH] EmptyCzw 05 Mar 2015, 01:10

Chciałam na początek wytłumaczyć się, z komentowania tekstu do fandomu, którego nie znam, obawiając się, że trudno będzie mi napisać coś sensownego. Ale nie tym razem. Twoja miniatura mogłaby być potraktowana jak odrębne opowiadanie, gdyby zmienić imiona, byłoby opowiadaniem autorskim.

Na dodatek bardzo w moim klimacie i... uniwersalnym, w tym dobrym tego słowa znaczeniu. Mam na myśli wrażenie, że można by wpisać swoje imię w te linie, oraz imię osoby, na której najbardziej nam zależy. I słowa, które ubrałaś w całość, pasowałyby wtedy do każdego imienia. Wyrażałaby lęki każdego z nas. Bo po części tak właśnie jest. Poważne choroby dotykają teraz tak wiele rodzin, że gdy słyszy się, że ktoś ma raka, kiwa się tylko głową z poważną miną. Bo to nic nowego. Szybko licząc wokół mnie walczyło 7 osób. Jedna właśnie się dowiedziała, że jest zdrowa.

Ale nie każdy ma to szczęście, prawda, i nawiązujesz do tych cięższych chwil, do walki z samym sobą, z wiarą i ostatecznie z nadzieją. Jej brak, jej ostatnie podrygi i śmierć. Myślę, że to odpowiedni zabieg, potraktować temat krótko, dość surowo, bez zbędnych opisów. Czytając miniaturę widzę, że każde słowo i zdanie jest przemyślane, każda kropka ma sens. Nie ma tu absolutnie żadnych ozdobników. I nie jest to nic złego w tym przypadku, wręcz przeciwnie. Kilka konkretnych myśli przekazanych nieco brutalnie, ale przecież, tak codziennie.

Trudno użyć słów "podobało mi się", gdy mowa o takim temacie, ale mogę powiedzieć, że: dobrze napisane. Technicznie bez zarzutu.

Weny i czasu na powroty
W.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~


[FTI][mM] Dziesięć procent na deszcz [LJJ/SSH] Giphy
Powrót do góry Go down
Salomanka
Team Villains
Team Villains
Salomanka


Female Wiek : 32
Skąd : Kołobrzeg
Liczba postów : 746
Rejestracja : 17/01/2015

[FTI][mM] Dziesięć procent na deszcz [LJJ/SSH] Empty
PisanieTemat: Re: [FTI][mM] Dziesięć procent na deszcz [LJJ/SSH]   [FTI][mM] Dziesięć procent na deszcz [LJJ/SSH] EmptySob 02 Maj 2020, 12:35

Próbowałam wyszukać coś użytecznego i ciekawego na temat fandomu i pairingu, ale nawet teraz nie widzę powiązań Very Happy Dla mnie ten tekst nie musi mieć ani swoich konkretnych bohaterów, ani jednego przypisanego mu universum - to opowieść o charakterze uniwersalnym, ogólnym i bardzo aktualnym. Tak wyobrażam sobie czas choroby, umierania, zatracania się w nowej, szpitalnej codzienności. Leki, diagnozy, objawy i nieprzemijający nigdy ból. Poszukianie odpowiedzi w Nienazwanym, domaganie się wyjaśnień od kogoś, w kogo nie mamy już siły ani ochoty wierzyć. Cóż, ja nie wierzę tak czy inaczej, ale, jak pisał Victor Hugo, "są takie chwile w zyciu człowieka, kiedy wyznajemy tę religię, której świątynia stoi najbliżej" - czy śmierć najbliższych nie jest właśnie takim czasem? Łatwo jest powoływać się na Boga, jego kapryśną bezwzględność, niż po prostu pogodzić się nieuniknionym.
To dobry tekst, na trudny temat, nie daje też nadziei ini otuchy, ale w jakiś sposób wydaje się być... potrzebny. Jakby samo czytanie takich słów miało zapewnić nas, że podobna sytuacja może spotkac i nas i nie będzie nic złego czy niewłaściwego w naszym nieukojonym bólu, rozpaczy i pretensjach. To wydaje się być nieuniknioną częścią pożegnania.
Dziękuję za tę miniaturkę.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





[FTI][mM] Dziesięć procent na deszcz [LJJ/SSH] Empty
PisanieTemat: Re: [FTI][mM] Dziesięć procent na deszcz [LJJ/SSH]   [FTI][mM] Dziesięć procent na deszcz [LJJ/SSH] Empty

Powrót do góry Go down
 
[FTI][mM] Dziesięć procent na deszcz [LJJ/SSH]
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» [HP][mM] Dziesięć [HP/SS]
» [HP][M] Deszcz płomieni [GG/SS]

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: FANFICTION :: Inne :: Slash :: +12-
Skocz do: