~.Imaginarium.~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaSzukajZaloguj

 

 [Naruto][T][mM] Nienawidzę [SN/T]

Go down 
4 posters
AutorWiadomość
Havoc
Skryba
Skryba
Havoc


Female Liczba postów : 36
Rejestracja : 24/11/2015

[Naruto][T][mM] Nienawidzę [SN/T] Empty
PisanieTemat: [Naruto][T][mM] Nienawidzę [SN/T]   [Naruto][T][mM] Nienawidzę [SN/T] EmptySro 25 Lis 2015, 22:33

Fandom: Naruto
Oryginalny tytuł: I hate
Autorka: KuyaNR
Tłumaczka: Havoc
Beta: Kaczalka
Zgoda: jest
Pairing: Shikamaru/Temari
Gatunek: okruchy życia / komedia
Uwagi: Opowiadanie bazuje na utworze „Itsumo itsudemo” grupy Home Made Kazoku.


— Nienawidzę tego, że zawsze śpisz, nieważne gdzie jesteśmy.
Shikamaru wzruszył ramionami.
— To się nigdy nie zmieni, kobieto.
— I nienawidzę, że zawsze mówisz „kobieto”. I „kłopotliwe” również, skoro jesteśmy w temacie słów.
— Coś jeszcze?
— Nienawidzę też, że jesteś ode mnie mądrzejszy — dodała Temari po chwili milczenia.
Shikamaru uśmiechnął się.
— Ta lista była dużo dłuższa niż dział pod tytułem „lubię”.
— To dlatego że nie ma wielu rzeczy, które można w tobie lubić — odparła Temari radosnym głosem.
Przewrócił oczami.
— Nigdy się nie dowiem, jakim cudem skończyłem z tak specjalną dziewczyną jak ty — powiedział sarkastycznie.
— Przypuszczam, że jesteś szczęściarzem. — Zaśmiała się. — Twoja kolej — dodała i z wachlarzem w dłoni usiadła i czekała, aż słońce zacznie znikać za szczytem wzgórza. — Sugeruję, żebyś zaczął od listy „nienawidzę”, Nara. Możesz przeżyć, jeśli zakończysz to czymś miłym.
Zachichotał.
— Jedyna dobra rzecz, jaką powiedziałaś przez cały dzień.
Położył się i zamknął jedno oko, drugie zostawiając otwarte, aby się upewnić, że Temari nie zaatakuje go, jeśli nie zgodzi się z jego opiniami.
— Nienawidzę tego, jak kłopotliwa jesteś w ogóle.
Temari posłała mu spojrzenie, które mogło zabić, ale Shikamaru przyzwyczaił się już do jej gniewu.
— Szczegóły, bekso.
— Właśnie, nienawidzę też, gdy mnie tak nazywasz.
Shikamaru zdecydował, że będzie bezpieczny i zamknął drugie oko.
— Jesteś apodyktyczna, głośna i wyniosła. Poza tym za bardzo lubisz rywalizować, a to sprawia, że trudno mi przy tobie spać.
Pozostała cicho, ale Shikamaru mógł poczuć otaczającą ją zabójczą aurę.
— Poza tym nienawidzę twojego wyglądu.
— Co masz przez to na myśli, idioto? — skarciła go.
Zmarszczył brwi.
— Tak jakbyś nie zauważała obracających się głów, gdy idziesz ulicą. Cholera, gdyby inni mężczyźni nie znali twojej strasznej reputacji, próba zobaczenia się z tobą byłaby kłopotliwa.
Nie odzywała się przez chwilę.
— Mów dalej — odpowiedziała w końcu trochę łagodniejszym tonem.
— Nienawidzę sposobu, w jaki mówisz. W tłumie, w grupie, tak naprawdę w każdym miejscu słyszę twój głos i nie mogę pozbyć się go z mojej głowy. Jak gdybym był do tego głupiego głosu dostrojony. Teraz nawet nie mogę się porządnie zrelaksować, dopóki cię nie usłyszę.
Shikamaru otworzył oczy, ale nie spojrzał na Temari, nie chcąc zobaczyć jej miny, jeszcze nie.
— Nienawidzę sposobu, w jaki się poruszasz. To także powoduje, że każdy facet się odwraca, nawet ja. Przez ciebie muszę wkładać w każdą rzecz więcej wysiłku, wiesz o tym?
Przysunęła się bliżej. I dlatego wiedział, że jest bezpieczny.
— Generalnie rzecz biorąc, nienawidzę tego, kim jesteś. Sprawiasz, że wszystko w moim życiu staje się za bardzo kłopotliwe.
Gdy słońce wreszcie zaczęło zachodzić, Shikamaru poczuł miękki ciężar na swojej klatce piersiowej.
— Rany, to są rzeczy, których we mnie nienawidzisz, Nara? Nie mogę się doczekać tych, które lubisz — powiedziała Temari żartobliwie, patrząc na słońce znikające za horyzontem.
Shikamaru pocałował ją w głowę, po czym się uśmiechnął.
— Kto powiedział, że istnieje w tobie cokolwiek, co lubię?

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[Naruto][T][mM] Nienawidzę [SN/T] Tumblr_n6hrqs0Mtp1t7eg8go1_500


Ostatnio zmieniony przez Havoc dnia Sro 22 Cze 2016, 23:13, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Myst
Team Heroes
Team Heroes
Myst


Female Wiek : 31
Liczba postów : 600
Rejestracja : 21/12/2014

[Naruto][T][mM] Nienawidzę [SN/T] Empty
PisanieTemat: Re: [Naruto][T][mM] Nienawidzę [SN/T]   [Naruto][T][mM] Nienawidzę [SN/T] EmptyPią 27 Lis 2015, 19:08

Bardzo przyjemna i ciepła miniaturka (oraz zgrabne tłumaczenie). Uroku dodaje jej sposób, w jaki Shikamaru informuje Temari o rzeczach, których w niej nienawidzi. To jest bardzo pomysłowe i zdecydowanie w jego stylu. Ogólnie cały tekścik jest ciekawą scenką wyjętą z ich życia, która mogłaby się przydarzyć dowolnego wieczora, bez względu na to, czy znajdują się w Sunie czy w Konosze, wystarczy tylko zachodzące słońce.

PS. I coś mi się wydaje, że Shikamaru wcale nie chciałby, aby jego życie stało się 'mniej kłopotliwe'.

Pozdrawiam, M.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[Naruto][T][mM] Nienawidzę [SN/T] MJVczC6

To grant another chance means to give opportunity to correct past mistakes.

[HP][NZ] Jak przestać, jak zacząć [PW/CC][6/8]
Aktualizacja: 24.12.2020
[BnHA][NZ] Niebo pełne słońca [IM/TS][4/?]
Aktualizacja: 24.12.2020

— Moje wszystkie teksty —

Powrót do góry Go down
http://motylebezskrzydel.blogspot.com/
gogo123
Skryba
Skryba
gogo123


Female Wiek : 37
Liczba postów : 10
Rejestracja : 12/04/2015

[Naruto][T][mM] Nienawidzę [SN/T] Empty
PisanieTemat: Re: [Naruto][T][mM] Nienawidzę [SN/T]   [Naruto][T][mM] Nienawidzę [SN/T] EmptySob 27 Lut 2016, 03:16

Uwielbiam ten parring. Oni tak okropnie do siebie pasują Smile Charakter postaci jak najbardziej został zachowany. Uwielbiam Shikamaru za jego tekst "to takie kłopotliwe", a autorka cudownie rozwinęła to powiedzonko i posłużyło ono jako myśl przewodnia fika. Urocze było to wymienianie co w sobie lubią a czego nie i nawet nie spodziewałam się, że Shikamaru może być takim romantykiem. Rozbawiło mnie to jaki był czujny gdy zaczął wymieniać "wady" Temari. Od razu przypomniała mi się jego matka, pewnie ma traumę XD
Tłumaczenie bardzo dobre.
Pozdrawiam
Powrót do góry Go down
Fia.
Team Villains
Team Villains
Fia.


Female Wiek : 33
Skąd : Poznań
Liczba postów : 410
Rejestracja : 23/12/2014

[Naruto][T][mM] Nienawidzę [SN/T] Empty
PisanieTemat: Re: [Naruto][T][mM] Nienawidzę [SN/T]   [Naruto][T][mM] Nienawidzę [SN/T] EmptySro 22 Cze 2016, 23:05

O, uśmiechnęłam się. Nie przepadam za heteryckimi paringami w ff'ach - po latach w yaoi trudno znaleźć mi w nich coś ciekawego. Ale to maleństwo było zgrabne i czytało się przyjemnie. Sposób, w jaki Shikamaru rozmawia z Temari, równocześnie informując ją o rzeczach, które w niej nienawidzi, ale na swój sposób nie czyniąc tego obelżywym (odrobina strachu o własny tyłek jest zawsze wskazana), i sposób, w jaki w ogóle sobie radzi z rozmową z nią... Nie to, żebym jakoś bardzo pamiętała tę dziewczynę (Naruto oglądałam dawno i w sumie bardzo wybiórczo), ale po przypomnieniu sobie... Dobre. No i Shikamaru z nieodłącznym To takie kłopotliwe - świetnie wykorzystany potencjał.

Tłumaczysz naprawdę zgrabnie - ma się praktycznie wrażenie, jakoby był to tekst własny, a nie przekład. Zastanawiałabym się, na ile jest to zasługa twoja, a na ile bety, ale widziałam inne twoje tłumaczenia i wiem, że sama potrafisz władać językiem polskim wystarczająco, by dogłaskać tekst do takiego stanu.

Weny, bo mimo, iż nie do końca moje klimaty, czytało się przyjemnie.

Fia.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[Naruto][T][mM] Nienawidzę [SN/T] 185163a92861cff084f0f519850b7927a8896c81_hq

Powrót do góry Go down
Sponsored content





[Naruto][T][mM] Nienawidzę [SN/T] Empty
PisanieTemat: Re: [Naruto][T][mM] Nienawidzę [SN/T]   [Naruto][T][mM] Nienawidzę [SN/T] Empty

Powrót do góry Go down
 
[Naruto][T][mM] Nienawidzę [SN/T]
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» [Naruto][D] Misja
» [Naruto][mM] Piasek
» [Naruto][M] Więzy
» [Naruto][T][M] Flirciarskie wpadki [KH/IU]
» [Naruto][T][M] Gość Kazekage

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: FANFICTION :: Anime & Manga/Komiks & Serial/Film animowany :: Ogólne :: +12-
Skocz do: