~.Imaginarium.~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaSzukajZaloguj

 

 [X-men: New][D] Dom [ChX/EL]

Go down 
+4
Konto Nieaktywne
Jeanne.
Havoc
JokerFox.
8 posters
AutorWiadomość
JokerFox.
Team Villains
Team Villains
JokerFox.


Female Wiek : 29
Skąd : Poznań
Liczba postów : 846
Rejestracja : 21/12/2014

[X-men: New][D] Dom [ChX/EL] Empty
PisanieTemat: [X-men: New][D] Dom [ChX/EL]   [X-men: New][D] Dom [ChX/EL] EmptyPon 07 Gru 2015, 23:15

Fandom: X-men: First Class
Autor: Ja, czyli Fantasmagoria.
Beta: Brak
Pairing: Doszukują się Cherika - nie zabraniam, wręcz zachęcam Smile
Gatunek: Obyczajówka, I think?
Ostrzeżenia: Brak.


Dom



Erik miarowym ruchem mieszał swoją herbatę, mimo iż zawarty w niej cukier już dawno się rozpuścił, a sam napój był już ledwie ciepły. Jednakże Lehnsherr zdawał się tym w ogóle nie przejmować, zatopiony we własnych myślach. Xavier przyglądał mu się badawczo ale od piętnastu minut nie powiedział nic, właściwie nawet nie drgnął odkąd tylko weszli do kuchni.

— Nie wiem, czy to dobry pomysł, Charles — odezwał się Erik, wreszcie upijając łyk herbaty i krzywiąc się na jej temperaturę. Nienawidził zimnej herbaty. — Twój dom...

— Nasz dom — wszedł mu w słowo telepata, zabierając od niego kubek z napojem, który Lehnsherr chciał wylać do zlewu. Jemu zimna herbata nie przeszkadzała. — Jeśli zechcesz, oczywiście — dodał po chwili, uśmiechając się zalotnie.

Erik prychnął, zakładając ręce na piersi. Wiedział, że Charles nim manipuluje, jednakże robił to w sposób tak urokliwy, że nawet on czuł potrzebę, by mu ulec. Postanowił ją jednak zwalczyć. Popatrzył na przeszukującego zawartość lodówki Seana, zanim znów się odezwał.

— Nie sądzę, by to był dobry pomysł — powtórzył z naciskiem. — Mam dom. Dawno w nim nie byłem, ale nie sądzę, bym mógł zamieszkać w innym, zanim...

— Tam twój dom, gdzie twój zadek! — zawołał Banshee, zatrzaskując drzwi lodówki czołem, całe ręce mając zajęte jedzeniem. Erik mimowolnie zastanowił się, czy on naprawdę ma zamiar to wszystko sam zjeść... i to o trzeciej w nocy. — Wszystko zależy od tego gdzie go w końcu posadzisz!

Charles posłał mu swoje słynne spojrzenie pod tytułem: "ma rację" i uśmiechnął się do niego zwycięsko. I rzeczywiście - na to Lehnsherr nie miał już argumentu, więc poddał się i wstawił wodę na kolejną herbatę.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

What good comes of something
When I'm just the ghost of nothing, nothing?
I'm just the man on the balcony
Singing "nobody will ever remember me"
(...)
A
composer but never composed
Singing "I only want what I can't have"
I only want what I can't have.


~*~*~

[X-men: New][D] Dom [ChX/EL] TnTYADJ


Ostatnio zmieniony przez Fantasmagoria. dnia Nie 08 Sty 2017, 02:43, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
https://imaginarium.forumpolish.com
Havoc
Skryba
Skryba
Havoc


Female Liczba postów : 36
Rejestracja : 24/11/2015

[X-men: New][D] Dom [ChX/EL] Empty
PisanieTemat: Re: [X-men: New][D] Dom [ChX/EL]   [X-men: New][D] Dom [ChX/EL] EmptyNie 19 Cze 2016, 21:35

Byłam pewna, że Sean powie coś w stylu: "...więc usadow go u nas" (jakkolwiek karkołomnie to nie brzmi). Razz W sumie wydźwięk podobny.

Mam zlasowany musk, bo przeoczyłam informację o tym, w jakim czasie dzieje się akcja, i myślałam, że po najnowszym filmie, zwłaszcza że był w nim bardzo podobny motyw z Erikiem i Charlesem. A potem nagle mowa o Seanie. No okay, ożywianie lubianych zmarłych bohaterów jest na porządku dziennym, nihil novi sub sole. Ale wciąż mi coś nie grało. Aż wreszcie przeczytałam ze zrozumieniem, że to dzieje się w FC. Brawo ja.

Generalnie mam wrażenie, że ta scenka była tylko pretekstem do zacytowania Pumby. Dobrze myślę?

PS Napisałam już dzisiaj komentarz stricte techniczny, więc tym razem daruję sobie jakiekolwiek uwagi na temat poprawności, o.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[X-men: New][D] Dom [ChX/EL] Tumblr_n6hrqs0Mtp1t7eg8go1_500
Powrót do góry Go down
Jeanne.
Czarna lista
Jeanne.


Female Skąd : Warszawa
Liczba postów : 100
Rejestracja : 21/12/2014

[X-men: New][D] Dom [ChX/EL] Empty
PisanieTemat: Re: [X-men: New][D] Dom [ChX/EL]   [X-men: New][D] Dom [ChX/EL] EmptySro 22 Cze 2016, 09:44

Scenka ładna, podoba mi się - ot takie maleństwo pokazujące sielankę. Zabrakło mi jednak chociaż trochę wyjaśnienia o co chodzi z tym domem. Po przeczytaniu całości mogę tylko mniemać, że chodzi o przeprowadzenie się Erica do Akademii. Wrzuciłaś nas po prostu w sam środek jakiejś dyskusji i pokazałaś tylko jej zakończenia - zabrakło mi początku.

Najbardziej podoba mi się tutaj postać Banshee - świetnie go przedstawiłaś, szczególnie tak wtrącający się w półsłówka komuś podczas rozmowy. A olbrzymie pokłady jedzenia o trzeciej w nocy? No czysty on!Very Happy

Cytat :
Charles posłał mu swoje słynne spojrzenie pod tytułem: "ma rację" i uśmiechnął się do niego zwycięsko.
Błędnie zapisałaś cudzysłów Smile

Pozdrawiam,
Rzan. Smile

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Wena artysty jest dziwką. Nie dość, że każe sobie płacić wysoką cenę, to jeszcze zdradza. - Cena - by a_wii
Powrót do góry Go down
Konto Nieaktywne
Stenograf
Stenograf



Female Liczba postów : 348
Rejestracja : 03/01/2016

[X-men: New][D] Dom [ChX/EL] Empty
PisanieTemat: Re: [X-men: New][D] Dom [ChX/EL]   [X-men: New][D] Dom [ChX/EL] EmptySob 07 Sty 2017, 02:28

Charles ma rację! Banshee ma rację! To jest cudowne i słodkie, i super i tak.

Cytat :
— Nie sądzę, by to był dobry pomysł — powtórzył z naciskiem. — Mam dom. Dawno w nim nie byłem, ale nie sądzę, bym mógł zamieszkać w innym, zanim...
- ha, nareszcie mogę się do czegoś przyczepić, masz powtórzenie!

Pisz mi więcej, bo Erik to taki smutny człowiek i zasługuje na fluff i na Charlesa i na dom.

Pozdrawiam i życzę weny.
Powrót do góry Go down
Fia.
Team Villains
Team Villains
Fia.


Female Wiek : 33
Skąd : Poznań
Liczba postów : 410
Rejestracja : 23/12/2014

[X-men: New][D] Dom [ChX/EL] Empty
PisanieTemat: Re: [X-men: New][D] Dom [ChX/EL]   [X-men: New][D] Dom [ChX/EL] EmptySob 07 Sty 2017, 18:24

Miła i przyjemna obyczajówka, która w zasadzie nie wnosi nic wielkiego do fandomu. Możnaby nazwać ją nawet czymś na kształt fluffowej łatki, przyjemnej i spokojnej. Mam wrażenie, że jak zamknę oczy, zobaczę kuchnię, elektryczny czajnik i kubki z - parującą bądź nie - herbatą. Wręcz sielanka, gdyby ktoś mnie zapytał. A jednak nie.

Poniżej podrzucam kilka rzeczy, które udało mi się jeszcze wyłapać. Wiem, że tekst jest niebetowany, w związku z czym może Ci się przyda.
Cytat :
Erik miarowym ruchem mieszał swoją herbatę, mimo iż zawarty w niej cukier już dawno się rozpuścił, a sam napój był już ledwie ciepły.
Już - powtórzone - w pierwszym zdaniu. To sprawia, że moja trójka boli bardziej.
Cytat :
Xavier przyglądał mu się badawczo ale od piętnastu minut nie powiedział nic, właściwie nawet nie drgnął odkąd tylko weszli do kuchni
Przecinek przed "ale".
Cytat :
Wszystko zależy od tego gdzie go w końcu posadzisz!
Przecinek przed "gdzie".

Herbata na przestrzeni tego kawałka tekstu została napisana pięć razy, z czego cztery na przestrzeni trzech pierwszych akapitów. Trochę od niej gęsto.

Ostatecznie, tekst jest w ten spokojny, domowy sposób przyjemny. I mogłabym mieć tego więcej.

Weny,
F.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[X-men: New][D] Dom [ChX/EL] 185163a92861cff084f0f519850b7927a8896c81_hq

Powrót do góry Go down
M.
Team Villains
Team Villains
M.


Female Wiek : 28
Skąd : Poznań/Zielona Góra
Liczba postów : 241
Rejestracja : 18/08/2015

[X-men: New][D] Dom [ChX/EL] Empty
PisanieTemat: Re: [X-men: New][D] Dom [ChX/EL]   [X-men: New][D] Dom [ChX/EL] EmptyPią 03 Kwi 2020, 22:34

[X-men: New][D] Dom [ChX/EL] FKNd5OM
5.dom/mutacja/dzień/zabawny/fascynujący


O jakie to ładne. Widać, że siedzisz w X-menach totalnie, naprawdę umiesz pisać te postaci. Jak czytam dialogi to naprawdę widzę ich w swojej głowie. Tam dom twój, gdzie twój zadek - no idealne podsumowanie. To było lekkie i zabawne. Taki zwykły dzień, rozmowa przy herbacie. A jednocześnie były tam emocje, może nie wprost, ale czułam je. Doszukiwanie się Cherika to za mało powiedziane, przecież on tu ewidentnie jest.

[X-men: New][D] Dom [ChX/EL] Giphy

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[X-men: New][D] Dom [ChX/EL] FAf9hm8
Powrót do góry Go down
Wirka.
Team Heroes
Team Heroes
Wirka.


Female Wiek : 33
Liczba postów : 1403
Rejestracja : 21/12/2014

[X-men: New][D] Dom [ChX/EL] Empty
PisanieTemat: Re: [X-men: New][D] Dom [ChX/EL]   [X-men: New][D] Dom [ChX/EL] EmptyPon 13 Kwi 2020, 22:38

[X-men: New][D] Dom [ChX/EL] XQUpUqW

4.Skomentuj po jednym tekście dziesięciu różnych autorów na forum. [6/10]

To taka miła, przyjemna fluffo-obyczajówka. Czasem przyjemna odmiana od tonięcia sobie w angstach. Masz tą umiejętność, że akurat tych bohaterów mogłabyś pisać z zamkniętymi oczyma i biorę ich w ciemno. Widzę ich, z tą herbatą [zimna herbata jest spoczko! bez sensu pić wrzątek Razz] Ich relacja jest wprost idealna do angstowania, umówmy się, to kopalnia angstu i nie kopię w niej głównie dlatego, że nie bardzo wierzę, iż byłaby w stanie oddać ich wiarygodnie. Wolę zostawić to Tobie.

[X-men: New][D] Dom [ChX/EL] 0f681af7956afdd5fd41f8b3ef8a9772


Może właśnie do takich form byłoby Ci najłatwiej wrócić? Drabble z nimi, hm?
Weny!
W.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~


[X-men: New][D] Dom [ChX/EL] Giphy
Powrót do góry Go down
Salomanka
Team Villains
Team Villains
Salomanka


Female Wiek : 32
Skąd : Kołobrzeg
Liczba postów : 746
Rejestracja : 17/01/2015

[X-men: New][D] Dom [ChX/EL] Empty
PisanieTemat: Re: [X-men: New][D] Dom [ChX/EL]   [X-men: New][D] Dom [ChX/EL] EmptyPon 13 Kwi 2020, 23:43

Poza delikatnym uśmiechem na skojarzenie z Timonem i Pumbą, nie łapię tej sytuacji. Podoba mi się motyw z herbatą, mieszanie cukru, skrzywienie na nieodpowiednią temperaturę napoju, wreszcie gest świadczący o tym, że czas na kolejną. Może to nawet jakaś metafora do tego tekstu - coś się kończy (stygnie), czas na nowe (następną herbatę - przeprowadzkę)? Nie znam tego fandomu, nie wiem co powinnam myśleć o bohaterach. Poskąpiłaś opisów, więc to raczej tekst tylko dla fanów. Taki przelotny czytelnik jak ja doceni tylko otoczkę (ładna), a nie puentę (nie widzę Razz). Ale że akurat piję herbatę (jeszcze dobra), to mogę napisać, że mi się podobało Wink
Powrót do góry Go down
Sponsored content





[X-men: New][D] Dom [ChX/EL] Empty
PisanieTemat: Re: [X-men: New][D] Dom [ChX/EL]   [X-men: New][D] Dom [ChX/EL] Empty

Powrót do góry Go down
 
[X-men: New][D] Dom [ChX/EL]
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: FANFICTION :: Serial & Film & Adaptacje :: Slash :: +12-
Skocz do: