~.Imaginarium.~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaSzukajZaloguj

 

 [HP][D] Kamieniarz

Go down 
5 posters
AutorWiadomość
Fia.
Team Villains
Team Villains
Fia.


Female Wiek : 33
Skąd : Poznań
Liczba postów : 410
Rejestracja : 23/12/2014

[HP][D] Kamieniarz Empty
PisanieTemat: [HP][D] Kamieniarz   [HP][D] Kamieniarz EmptySro 06 Sty 2016, 23:24

Fandom: Harry Potter
Autor: Fia.
Beta: Jeanne
Parring: brak
Gatunek: angst (tak jakby)
Ostrzeżenia: Niekanoniczność, i autor.

N/A : Drabble pisane na potrzeby świątecznej notki na blogu: http://patrzaj-w-serce.blogspot.com/. Rzucono we mnie tytułem i mogłam zaszaleć.



Kamieniarz


Ogrody były jego największą chlubą. Każda roślina, każdy kwiat miał w nich swoje miejsce. Kiedy zakwitały, tworzyły wręcz oszałamiające wrażenie, czarując feerią barw, mamiąc milionami zapachów.

Niewielka sadzawka mieniła się niczym kryształowa tafla, odbijając w swojej toni rząd kamiennych posągów, zastygłych w najróżniejszych pozach kobiet, mężczyzn i magicznych stworzeń. Wchodząc do tej części ogrodu miało się wrażenie, jakby czas stanął w miejscu, jakby wszystkie te postaci zatrzymały się tylko na chwilę, napawając się pięknem otoczenia.
___

Duro – wymruczane zaklęcie zabrzmiało w ciszy nocnego Londynu, kiedy najwyżej siedmioletnia dziewczynka zastygła w bezruchu; na jej ustach nadal błąkał się mały uśmiech.

Idealny okaz.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[HP][D] Kamieniarz 185163a92861cff084f0f519850b7927a8896c81_hq



Ostatnio zmieniony przez Fia. dnia Sro 06 Kwi 2016, 11:42, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Wirka.
Team Heroes
Team Heroes
Wirka.


Female Wiek : 33
Liczba postów : 1403
Rejestracja : 21/12/2014

[HP][D] Kamieniarz Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Kamieniarz   [HP][D] Kamieniarz EmptyPią 08 Kwi 2016, 03:28

Fanta mi tu podpowiada, kogo miałaś na myśli - ale ja się nie zgadzam Very Happy Bo mi nie pasuje i już. Tak samo jak szczerze, nie mam zielonego pojęcia, dlaczego dziewczynom wyszedł Neville. To znaczy ok, roślinki, ale nie. On mi tam nie pasuje.

Mam swoje typy, które z różnych wględów grają mi w tej wizji, dwa główne mają imiona na S Very Happy

Dobrze napisane, ba, jak zawsze, przypomina mi w dziwny sposób moja serię zombiakowych świrów :d
Coś jeszcze napiszesz?
W.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~


[HP][D] Kamieniarz Giphy
Powrót do góry Go down
znikus
Analfabeta
Analfabeta



Liczba postów : 1
Rejestracja : 18/04/2016

[HP][D] Kamieniarz Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Kamieniarz   [HP][D] Kamieniarz EmptyPon 18 Kwi 2016, 14:32

Niedojrzałe - podoba mi się. Nic więcej nie dodam


Doprecyzuje niedojrzałe z mojej strony - że tylko stwierdzam czy mi się podoba czy nie :-)



Treść postów można edytować, nie ma potrzeby ich powielania Smile - Wirka.
Powrót do góry Go down
RedRum
Stenograf
Stenograf
RedRum


Female Liczba postów : 58
Rejestracja : 29/11/2018

[HP][D] Kamieniarz Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Kamieniarz   [HP][D] Kamieniarz EmptySob 01 Gru 2018, 01:37

Nie jestem pewna, czy dobrze rozumiem. Ale podoba mi się pomysł. Magia otwiera tyle nowych drzwi dla psychopatów. Pomyśl, ile mogłoby się zmienić, gdyby Lecter był czarodziejem.

Szkoda tylko, że tak krótko. Chętnie poczytałabym coś więcej, psychologie postaci, narodziny mroku. Historię pierwszej kamiennej ofiary. To mogłoby być coś naprawdę wciągającego.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Death is Only the Beginning


[HP][D] Kamieniarz 1f0f4e426e893e13f7d286c998762c45
Powrót do góry Go down
Salomanka
Team Villains
Team Villains
Salomanka


Female Wiek : 32
Skąd : Kołobrzeg
Liczba postów : 746
Rejestracja : 17/01/2015

[HP][D] Kamieniarz Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Kamieniarz   [HP][D] Kamieniarz EmptySob 18 Kwi 2020, 16:32

Jako że nie wiem, którą z postaci ze świata HP przedstawiasz w tak przytłaczającej roli, dopowiem sobie kogo tylko zechcę. I powiem tylko, że na pewno nie jest to Neville, jak mi to podpowiada urywek komentarza Wirki. Najciekawiej chyba zapowiadałoby się to z KK xD
A może i dobrze, że nie wiem, kogo sobie upatrzyłaś? Dość powiedzieć, że bohater ma bardzo oryginalne hobby - pomniki może i piękne, klasa, wspaniale mu się komponują w wymuskanym ogrodzie, ale jednak jego metody "rzeźbienia" są mało szlachetne, niewiele w tym sztuki, mimo zachwycającego efektu. Martwię się o niego.
A co się stanie, jeśli skruszymy te kamienne figury...?
Powrót do góry Go down
Sponsored content





[HP][D] Kamieniarz Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Kamieniarz   [HP][D] Kamieniarz Empty

Powrót do góry Go down
 
[HP][D] Kamieniarz
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: FANFICTION :: Literatura & Ekranizacja :: Harry Potter :: Ogólne :: +12-
Skocz do: