~.Imaginarium.~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaSzukajZaloguj

 

 [HP][D] Księżniczka z lodu

Go down 
+2
Wirka.
Fia.
6 posters
AutorWiadomość
Fia.
Team Villains
Team Villains
Fia.


Female Wiek : 33
Skąd : Poznań
Liczba postów : 410
Rejestracja : 23/12/2014

[HP][D] Księżniczka z lodu Empty
PisanieTemat: [HP][D] Księżniczka z lodu   [HP][D] Księżniczka z lodu EmptySro 06 Sty 2016, 23:29

Fandom: Harry Potter
Autor: Fia.
Beta: Jeanne
Parring: brak
Gatunek: angst (tak jakby)
Ostrzeżenia: Niekanoniczność, i autor.

N/A : Drabble pisane na potrzeby świątecznej notki na blogu: http://patrzaj-w-serce.blogspot.com/. Rzucono we mnie tytułem i mogłam zaszaleć.


Księżniczka z lodu

Była piękna. Jedyna w swoim rodzaju. Od pierwszej chwili, kiedy ją ujrzał, wiedział, że będzie należeć do niego. Nie było innego wyjścia. Wydawała się idealną żoną dla idealnego arystokraty – a Draco Malfoy musiał mieć to, co najlepsze. Zawsze.

Srebrzysta suknia opadała miękko do samej ziemi, oplatając wąską talię, tylko połowicznie ukrywając długie, blade nogi. Mieniła się niczym miliardy gwiazd rozsypane na materiale utkanym jak gdyby z czystej mgły. Wszystko, co najpiękniejsze dla najpiękniejszej kobiety. W końcu mógł sobie pozwolić na zasypywanie jej prezentami.

Zapiął rząd perłowych guziczków, poprawiając opadający z lewego ramienia delikatny, atłasowy szal. W końcu nie mogła zmarznąć nawet odrobinę, prawda?

Frigio – ciche jak westchnienie zaklęcie uderzyło w idealne piersi kobiety.

Gdyby tylko go pokochała, mogłaby zostać prawdziwą księżniczką. Lady Malfoy, panią tego domu i tego świata. Jego świata.

Draco Malfoy wyszedł z komnaty, opuszczając lodową rzeźbę, która kiedyś, lata temu, była jego ukochaną. Wróci. Zawsze wraca.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[HP][D] Księżniczka z lodu 185163a92861cff084f0f519850b7927a8896c81_hq



Ostatnio zmieniony przez Fia. dnia Sro 06 Kwi 2016, 11:43, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Wirka.
Team Heroes
Team Heroes
Wirka.


Female Wiek : 33
Liczba postów : 1403
Rejestracja : 21/12/2014

[HP][D] Księżniczka z lodu Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Księżniczka z lodu   [HP][D] Księżniczka z lodu EmptySro 06 Sty 2016, 23:50

Miałam tylko jedne skojarzenie, po przeczytaniu tego drabbla. Internet po raz kolejny mnie nie zwiódł:

[HP][D] Księżniczka z lodu B84553ee7f0e4b16b055dd959a1311f1

Bo właśnie tak mogło to być. Jakoś ten cross ugrzęzł mi w myślach, na tyle, że sama mam ochotę coś napisać. I nawet, jeśli to nie Elsa tkwi tam w tej lodowej postaci - Draco został dobrany do tematu idealnie. Któż, jak nie on? Przejmujący chłód i rozpacz widać w tych niewielu słowach, tragedię nie tylko mrocznej duszy i połamanego, Malfoywego serca, ale i samej dziewczyny i jej rodziny.

I tylko zaczynam się zastanawiać, czy po jakimś czasie tych lodowych figru nie byłoby coraz więcej?

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~


[HP][D] Księżniczka z lodu Giphy
Powrót do góry Go down
PapryczkaChili
Skryba
Skryba
PapryczkaChili


Female Wiek : 30
Skąd : Siemianowice Śląskie
Liczba postów : 15
Rejestracja : 17/09/2015

[HP][D] Księżniczka z lodu Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Księżniczka z lodu   [HP][D] Księżniczka z lodu EmptyCzw 07 Sty 2016, 22:42

To jest takie... śliczne, a zarazem dwuznaczne - po przeczytaniu zastanawiałam się o co chodzi; czy Draco zakochał się w posągu, czy po prostu jego wybranka została zamieniona w rzeźbę? Ostatecznie dochodzę do wniosku, że została zamieniona, ale chętnie dowiedziałabym się tego od Ciebie. Podoba mi się jednak Twój Draco, który jest idealnie pokazany - typowy Malfoy, człowiek, który ma wszystko, może mieć wszystko i to wszystko zawsze jest najlepsze.
Lubię teksty, które za każdym razem można inaczej interpretować, które mają więcej niż jedno znaczenie. Jutro pewnie ponownie przeczytam Księżniczkę z lodu i znowu zauważę coś innego.

Nie lubię drabbli. Mają za mało słów, za szybko się kończą, zawsze pozostawiają niedosyt. Sad.
Powrót do góry Go down
http://www.humanistka-na-obcasach.blogspot.com
Emma.
Skryba
Skryba



Male Wiek : 32
Skąd : Poznań
Liczba postów : 41
Rejestracja : 03/07/2016

[HP][D] Księżniczka z lodu Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Księżniczka z lodu   [HP][D] Księżniczka z lodu EmptyNie 10 Lip 2016, 22:03

WOW ! Jakie to jest dobre ! Idealne ! Nic dodać nic ująć ! Mega mi się podoba nic bym nie zmienił, nie usunął bym anie nie dodał ani jednego słowa. Doskonale wyobraziłem sobie tę dziewczynę, oczywiście z pięknymi włosami, o których nie było mowy w tekście, ale to ja więc już tak mam Very Happy Opis tak wspaniały, że nie sposób nie wyobrazić sobie całej tej sceny. Idealnie, że nie zdradziłaś imienia i zakończenia. Coś pięknego.
Ps. Kocham Twój avatar i Twoje grafiki Very Happy
Powrót do góry Go down
RedRum
Stenograf
Stenograf
RedRum


Female Liczba postów : 58
Rejestracja : 29/11/2018

[HP][D] Księżniczka z lodu Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Księżniczka z lodu   [HP][D] Księżniczka z lodu EmptyNie 02 Gru 2018, 18:23

To kolejny Twój tekst tego schematu, autorko, ale w mojej ocenie lepszy, niż poprzedni.

Po prostu taka kreacja bardzo pasuje do Draco. Chociaż kanoniczny Malfoy raczej nie, ale w twojej wersji to brzmi dobrze. Podoba mi się jak dobierasz słowa. Chętnie poczytałabym coś dłuższego w Twoim wykonaniu, jeśli jeszcze piszesz.


~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Death is Only the Beginning


[HP][D] Księżniczka z lodu 1f0f4e426e893e13f7d286c998762c45
Powrót do góry Go down
Salomanka
Team Villains
Team Villains
Salomanka


Female Wiek : 32
Skąd : Kołobrzeg
Liczba postów : 746
Rejestracja : 17/01/2015

[HP][D] Księżniczka z lodu Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Księżniczka z lodu   [HP][D] Księżniczka z lodu EmptyPon 06 Kwi 2020, 23:47

O, przykład drabble, które chętniej poznałabym jako znacznie dłuższy tekst, może płynniej spisany, z jeszcze kilkoma niuansami co do postaci dziewczyny i chociaż delikatnie zarysowanym tłem, jej życiorysem i jego uczuciem... Pasjonujące spojrzenie na postać młodego dziedzica, chłopca wychowanego w przekonaniu, że Malfoyom należy się absolutnie wszystko, i piękna kobieta, której jedynym zadaniem jest tylko oczekiwanie. Co się stało? Była ukochaną, piszesz. Co zrobiła nie tak?
Świetny tekst, gratuluję.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





[HP][D] Księżniczka z lodu Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Księżniczka z lodu   [HP][D] Księżniczka z lodu Empty

Powrót do góry Go down
 
[HP][D] Księżniczka z lodu
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» [MLP][D] Księżniczka

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: FANFICTION :: Literatura & Ekranizacja :: Harry Potter :: Ogólne :: +12-
Skocz do: