~.Imaginarium.~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaSzukajZaloguj

 

 [HP][D] Klątwa [HP/DM]

Go down 
+6
Salomanka
Myst
Wirka.
MargotX
Konto Nieaktywne
Tony.
10 posters
AutorWiadomość
Tony.
Team Heroes
Team Heroes
Tony.


Female Wiek : 27
Skąd : Poznań
Liczba postów : 395
Rejestracja : 19/04/2016

[HP][D] Klątwa [HP/DM] Empty
PisanieTemat: [HP][D] Klątwa [HP/DM]   [HP][D] Klątwa [HP/DM] EmptyPon 03 Paź 2016, 13:00

Fandom: Harry Potter
Autor: DallasEve
Beta: Olgie
Paring: Harry Potter x Draco Malfoy
Gatunek: Obyczajówka
Ostrzeżenia: Brak


Klątwa


— On... Ty... To musi być jakaś klątwa! O, właśnie! Harry oberwał zaklęciem i to dlatego to wszystko, chłopcy, Malfoy i w ogóle... Tak! — wykrzyknął Ron, kiedy w jego głowie wszystkie elementy układanki w końcu odnalazły swoje miejsca.

— Nie bądź dupkiem, Ron — ofuknęła go Hermiona — To nie jest żadna klątwa! Nikt go nie zaczarował, co najwyżej zaUROCZYŁ, a...

— Nie, Hermiono, jestem przekonany, że to jednak jest klątwa — wtrącił Harry, uśmiechając się znacząco do zdziwionej przyjaciółki.

— O! Widzisz, on sam mówi, że to była klątwa! Więc na pewno...

Ron przygryzł wargę, a na jego twarzy pojawił się wyraz konsternacji. Widać było, że myślenie przychodzi mu z trudem.

— Ale Ty nie powinieneś mówić, że to klątwa — oznajmił Potterowi po chwili, marszcząc brwi.

— Nie? — Harry uśmiechnął się jeszcze szerzej, a razem z nim uśmiechnęła się Hermiona, gdy tylko zrozumiała intencje przyjaciela.

— Nie. Powinieneś upierać się, że nikt cię nie zaczarował i robić wszystko, żebyśmy Ci uwierzyli — poinstruował go cierpliwie rudzielec.

— Aha.

— A więc to nie klątwa! — oznajmił Ron, dumnie wypinając pierś.

Weasley poczuł się, jakby rozwiązał jakąś wielką zagadkę. Nagle jego uśmiech zgasł.

— O, cholera.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Sometimes you gotta run before you can walk

Vi stands for Victory, didn't you know?
[HP][D] Klątwa [HP/DM] Vignet12


Ostatnio zmieniony przez Tony. dnia Sob 07 Sty 2017, 18:11, w całości zmieniany 1 raz

Aldis likes this post

Powrót do góry Go down
Konto Nieaktywne
Stenograf
Stenograf



Female Liczba postów : 348
Rejestracja : 03/01/2016

[HP][D] Klątwa [HP/DM] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Klątwa [HP/DM]   [HP][D] Klątwa [HP/DM] EmptyPią 07 Paź 2016, 00:45

Dawno nie zaglądałam w HP, ale cały czas majaczy mi gdzieś w tle umysłu, że Drarry to mój ulubiony paring <3

Jeśli chodzi o motyw, to tekstów z klątwą powstało już sporo. Dobrze więc, że zamknęłaś to w stu słowach, zamiast pisać kolejny rozdziałowiec z tym samym schematem.

Bo, jak rozumiem, Twoim celem było osiągnięcie uśmiechu na twarzy czytelnika. Jeśli chodzi o mnie; mission completed Very Happy

Rona nie lubię, ale odnoszę wrażenie, że odnajdujeę tu jakieś podobieństwo - jest równie kumaty jak ja xD

Ogólnie: mi się podobało, liczę, że to dopiero początek.

Pozdrawiam i życzę weny.
Powrót do góry Go down
MargotX
Skryba
Skryba



Female Liczba postów : 9
Rejestracja : 16/01/2015

[HP][D] Klątwa [HP/DM] Empty
PisanieTemat: komentarz do komentarza - akcja Oprawcy i Ofiary 2016   [HP][D] Klątwa [HP/DM] EmptyCzw 03 Lis 2016, 17:19

Tak się składa, że mam do wyboru tylko jeden komentarz, ale zawsze to jakiś punkt odniesienia Wink
Drabble wydają się jak najbardziej słusznym wyborem do przekazania myśli autorki. Jak zauważyła Olgie w swoim komentarzu, czasem naprawdę znacznie lepiej zamknąć temat w kilku zdaniach, niż tworzyć schematyczny tasiemiec.
W tym przypadku zdecydowanie wystarczy owe sto słów, żeby pokazać wymiar inteligencji Ronalda Weasleya Wink

"Bo, jak rozumiem, Twoim celem było osiągnięcie uśmiechu na twarzy czytelnika. Jeśli chodzi o mnie; mission completed"

Zgadzam się z tym stwierdzeniem w pełni. Zawsze miło się czyta, jak Ronald Weasley daje się zapędzić w kozi róg, jak wpada we własną pułapkę i orientuje się dopiero po czasie, że dopiero co został wkręcony.
Olgie zawarła w swoim komentarzu to, co jej zdaniem najistotniejsze, a ja mogę jedynie poprzeć jej zdanie.

Pozdrawiam.
Powrót do góry Go down
Wirka.
Team Heroes
Team Heroes
Wirka.


Female Wiek : 33
Liczba postów : 1403
Rejestracja : 21/12/2014

[HP][D] Klątwa [HP/DM] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Klątwa [HP/DM]   [HP][D] Klątwa [HP/DM] EmptyWto 07 Kwi 2020, 04:16

Zgrabny Drabbel. W takiej wersji nawet mogę znieść Rona, no niech ma, ciołek xd

Niemal widzę jego miny i ten szeroki uśmiech, kiedy przez sekundę mu się wydaje, że to on przechytrzył wszystkich i jest taki bystry. Może i miewał swoje logistyczne momenty, nie przeczę, mogło się zdarzać, i czasem mógł tym punktować, ale jeśli chodzi o ogarnianie w relacje międzyludzkie, to czasem miałam wrażenie, że już Luna była bardziej dostosowana na swój wyjątkowy sposób, a już Neville z pewnością.

Może jednak wróć do HP. Są tu na forum ludzie, którym Twój styl pisania w Potterze powinien przypaść, wszak nie wszyscy muszą być tak zafiksowani na punkcie angstu, ślizgonów i Severusa, jak ja Smile
W.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~


[HP][D] Klątwa [HP/DM] Giphy
Powrót do góry Go down
Myst
Team Heroes
Team Heroes
Myst


Female Wiek : 31
Liczba postów : 600
Rejestracja : 21/12/2014

[HP][D] Klątwa [HP/DM] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Klątwa [HP/DM]   [HP][D] Klątwa [HP/DM] EmptySob 18 Kwi 2020, 16:02

[HP][D] Klątwa [HP/DM] Oy7AOJU
Skomentuj po jednym tekście dziesięciu różnych autorów na forum. [7/10]

Jakie to było zabawne i urocze. Harry po prostu wygrał, zaginając Rona jego własnym tokiem myślenia. To było bezcenne. ♥ Naprawdę świetny tekst: zabawny, z ciekawym pomysłem i wykonanie też oceniam na maksimum. Aż chciałoby się poczytać więcej takiego Harry'ego. Smile Rona oczywiście też, tym razem całkowicie przerażonego wnioskami, do jakich doszedł jego *genialny* umysł. Ta panika musiała być bezcenna.

Proszę o więcej takich słodziuchnych tekstów.
Pozdrawiam,
Myst

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[HP][D] Klątwa [HP/DM] MJVczC6

To grant another chance means to give opportunity to correct past mistakes.

[HP][NZ] Jak przestać, jak zacząć [PW/CC][6/8]
Aktualizacja: 24.12.2020
[BnHA][NZ] Niebo pełne słońca [IM/TS][4/?]
Aktualizacja: 24.12.2020

— Moje wszystkie teksty —

Powrót do góry Go down
http://motylebezskrzydel.blogspot.com/
Salomanka
Team Villains
Team Villains
Salomanka


Female Wiek : 32
Skąd : Kołobrzeg
Liczba postów : 746
Rejestracja : 17/01/2015

[HP][D] Klątwa [HP/DM] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Klątwa [HP/DM]   [HP][D] Klątwa [HP/DM] EmptySob 18 Kwi 2020, 16:13

Uwielbiam takiego Rona, w takim wydaniu nie da się go nie lubić! W kanonie bywa cholernie męczący, tutaj jego wolne myślenie, czepianie się drobiazgów i ogólne wymądrzanie=popisywanie intelektem przed Hermioną jest słodkie, lekkie i zabawne. Szkoda co prawda, że tekst podpada pod Drarry, ale poza tym bardzo mi się podobał. Życzę chłopakom wszystkiego najlepszego, jak najmniej klątw, a dużo zauroczeń Wink
Powrót do góry Go down
DraconiX
Skryba
Skryba



Liczba postów : 6
Rejestracja : 08/03/2020

[HP][D] Klątwa [HP/DM] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Klątwa [HP/DM]   [HP][D] Klątwa [HP/DM] EmptyWto 21 Kwi 2020, 13:08

Tekst z typu - to taki klasyczny Ron. Szkoda, że Draco tylko w nawiązaniu. Zgadzam się z komntarzami powyżej, wyszło lekko i nawet blisko kanonicznych postaci. Ron raczej byłby właśnie po tej niedowierzającej i niezgadzającej się stronie barykady, do końca szukającej skutków klątwy by ostatnie, gdyby mu się nie udało, obrazić się jak dziecko. Klasyczny Ron. Przyjemne bardzo Smile
Powrót do góry Go down
Alexandrine
Team Villains
Team Villains
Alexandrine


Female Wiek : 31
Skąd : Ostrów Wielkopolski
Liczba postów : 225
Rejestracja : 21/12/2014

[HP][D] Klątwa [HP/DM] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Klątwa [HP/DM]   [HP][D] Klątwa [HP/DM] EmptySro 11 Sie 2021, 14:40

Zakręcić Rona by sam przyznał racje sobie! Perfekcyjne! Przyjemnie ukryte drarry, wszystko jest domysłem, podtekstem, akurat w punkt. I w sumie takie kanoniczne. W sumie z jednej strony wykłócający się Ron, rozbawiona Hermiona i trochę niekanoniczny spokojny Harry, ale to akurat moje ulubione wydanie Harrego. Zdecydowanie drabbel w punkt. Świetna scenka, całkowicie realna, nie wymuszona, lekko czyta się to. Nie czuć, że wyrwane z kontekstu, także idealnie!

Weny,
Alexa

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Już niedługo powiem: „Dzień dobry Harry”, a ty z uśmiechem odpowiesz: „Witaj w domu Draco”.
Powrót do góry Go down
Disharmony
Team Heroes
Team Heroes
Disharmony


Female Wiek : 27
Skąd : Bydgoszcz
Liczba postów : 609
Rejestracja : 20/01/2015

[HP][D] Klątwa [HP/DM] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Klątwa [HP/DM]   [HP][D] Klątwa [HP/DM] EmptyWto 24 Sie 2021, 23:46

Hmm. kojarzy mi się to drabble ze sceną u dursley’ów, gdzie sisotra Vernona pyta o szkołę Harry’ego i ten z durnym uśmiechem mówi, że ciągle tam obrywa ;D Jakoś tak. Ron, wiadomo, bysrtościąn ie grzeszy, wyobrażam sobie jego minę - tak mniej więcej jak na widok pająków w drugiej części, tak myślę Smile Drabblątko zgrabne, trochę może naplątane Very Happy Ale spoko, grunt że do rudej czupryny dotarło jak wielkie love połączyło naszą dwójeczkę Razz No i ja totalnie ogólnie widzę Rona jako takiego wkurzonego, nietolerancyjnego młotka, wiecie, coś jak czwarta część i jego niezadowolona mina, bo Harry będzie miał wieczną chwałę w turnieju!. Ech. Zły Ron, zły!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Zamierzam rozpalić ogień w twoich zimnych oczach ~

[HP][D] Klątwa [HP/DM] B5pMaSR

[HP][D] Klątwa [HP/DM] Tumblr_o9jwcyvean1tg9m4fo1_500


~ Wielbię cię ~

Powrót do góry Go down
http://www.topkoty.pl
Fia.
Team Villains
Team Villains
Fia.


Female Wiek : 33
Skąd : Poznań
Liczba postów : 410
Rejestracja : 23/12/2014

[HP][D] Klątwa [HP/DM] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Klątwa [HP/DM]   [HP][D] Klątwa [HP/DM] EmptySro 25 Sie 2021, 17:27

Urocze maleństwo, damn.

Drarry, w którym nie ma Draco - myślę, że to Drarry, które mogłaby przeczytać JF i przeżyc.

Co do samego tekstu - idealne wymanewrowanie Rona, aż jestem dumna z Pottera i jego pomysłu. W końcu jeśli nie zaprzeczasz, że ktoś cię przeklął, to znaczy, że cię nie przeklął, proste. Ktoś nam Harry’ego zwyczajnie zauroczył. Semantyka, lubię w semantykę.

Pisz więcej takich uroczości, są dobre na chorość.

Weny, niech zawsze Ci sprzyja,
Fia!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[HP][D] Klątwa [HP/DM] 185163a92861cff084f0f519850b7927a8896c81_hq

Powrót do góry Go down
Sponsored content





[HP][D] Klątwa [HP/DM] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Klątwa [HP/DM]   [HP][D] Klątwa [HP/DM] Empty

Powrót do góry Go down
 
[HP][D] Klątwa [HP/DM]
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» [HP][M]Severus Snape i klątwa rudej czaszki

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: FANFICTION :: Literatura & Ekranizacja :: Harry Potter :: Slash :: +12-
Skocz do: