~.Imaginarium.~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaSzukajZaloguj

 

 [HP][D] Dark Chocolate [HP/SS]

Go down 
+5
Konto Nieaktywne
Tony.
Emma.
M.
Fia.
9 posters
AutorWiadomość
Fia.
Team Villains
Team Villains
Fia.


Female Wiek : 33
Skąd : Poznań
Liczba postów : 410
Rejestracja : 23/12/2014

[HP][D] Dark Chocolate [HP/SS] Empty
PisanieTemat: [HP][D] Dark Chocolate [HP/SS]   [HP][D] Dark Chocolate [HP/SS] EmptyPią 04 Lis 2016, 02:53

Fandom: Harry Potter
Autor: Fia.
Beta: Satan, tak jakby
Paring: Harry Potter x Severus Snape
Gatunek: Obyczaj, czarny humor
Ostrzeżenia: brak, może humor mój
N/A: Druga część Serii czekoladowej pisanej na Tydzień Kreaturek na Gospodzie pod Złamanym Piórem.
Część 1: White chocolate
Część 3:Toffee chocolate
Część 4: Chili chocolate


Dark chocolate

Potter miał parszywy humor. Okazało się, że po przemianie nie może nawet patrzeć na niegdyś ukochaną czekoladę. Zirytowany czekał więc na Snape’a i obiecaną przez niego niespodziankę.
– Profesorze, już mówiłem, że przez ostatnie dwa lata nie zakradałem się do pana zapasów! – donośny głos Lee Jordana przybliżał się do jego komnat, by po chwili być słyszanym w jego własnym salonie.
– Stupefy. – Zaklęcie mistrza eliksirów uspokoiło Harry’ego zastanawiającego się już, w jaki sposób ukryć swój ogon.
– Severusie, co...? – Zielonooki Nag spojrzał na swojego kochanka, niosącego byłego Gryfona.
– Pomyślałem, że skoro najbardziej lubiłeś ciemną czekoladę... – uśmiechnął się półgębkiem, układając młodzieńca na łóżku. – Smacznego.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[HP][D] Dark Chocolate [HP/SS] 185163a92861cff084f0f519850b7927a8896c81_hq

Powrót do góry Go down
M.
Team Villains
Team Villains
M.


Female Wiek : 28
Skąd : Poznań/Zielona Góra
Liczba postów : 241
Rejestracja : 18/08/2015

[HP][D] Dark Chocolate [HP/SS] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Dark Chocolate [HP/SS]   [HP][D] Dark Chocolate [HP/SS] EmptySob 05 Lis 2016, 16:23

Po pierwsze, jak można lubić ciemną czekoladę? Fuj...
Przeczytałam całą serię i naprawdę rozumiem dlaczego tak ją lubisz. Jest urocza i słodka, zupełnie jak czekolada. I znów, mimo 100 słów udaje ci się zawszeć cały urok sytuacji i ująć wszystko co tu być powinno. czytając nie mam wrażenia, że ten limit drabblowy ci ciąży i zabrakło słowa, żeby to było pełne. Wręcz przeciwnie, ta ilość słów wydaje się być idealna.

M.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[HP][D] Dark Chocolate [HP/SS] FAf9hm8
Powrót do góry Go down
Emma.
Skryba
Skryba



Male Wiek : 32
Skąd : Poznań
Liczba postów : 41
Rejestracja : 03/07/2016

[HP][D] Dark Chocolate [HP/SS] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Dark Chocolate [HP/SS]   [HP][D] Dark Chocolate [HP/SS] EmptyNie 06 Lis 2016, 08:09

Harry i Snape.... ja się chyba nigdy nie przekonam do tego paringu.
Tekst sam w sobie jest bardzo dobry. Zgadzam się z opinią M. ilość słów w drabblu wydaje się w tym przypadku idealna. Oddałaś cały kontekst sytuacyjny bez jakiś zbędnych opisów. Czasami takie barziej surowe w opisy są lesze niż nieciągnący się opis jednej sceny.
Powrót do góry Go down
Tony.
Team Heroes
Team Heroes
Tony.


Female Wiek : 27
Skąd : Poznań
Liczba postów : 395
Rejestracja : 19/04/2016

[HP][D] Dark Chocolate [HP/SS] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Dark Chocolate [HP/SS]   [HP][D] Dark Chocolate [HP/SS] EmptyNie 06 Lis 2016, 15:52

Fia, serio - gorzka czekolada? XD Znaczy, ja rozumiem, że można ją lubić, ale żeby była... ulubiona? Uh.
A poza tym... Snarry <3 kocham i uwielbiam. Moim odwiecznym problemem jest zdecydowanie, czy wolę Drarry czy Snarry, jednak w tym tekście mój problem się rozwiewa. Kto jest lepszym towarzyszem dla naszego krwiopijcy Harry'ego jak nie Severus? Very Happy Jedyne co mi się nie podoba, to położenie Lee na łóżku... Na miejscu Snape'a wyszłabym ze skóry, widząc, jak Harry jest na łóżku z kimś innym, nawet jeśli sama bym mu go przyniosła jako przekąskę xD Ale bardziej się śmieję niż czepiam, bo jest super ;D #Snarryteam XD

Pozdrawiam i niech Wen zawsze Ci sprzyja!
Tony

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Sometimes you gotta run before you can walk

Vi stands for Victory, didn't you know?
[HP][D] Dark Chocolate [HP/SS] Vignet12
Powrót do góry Go down
Konto Nieaktywne
Stenograf
Stenograf



Female Liczba postów : 348
Rejestracja : 03/01/2016

[HP][D] Dark Chocolate [HP/SS] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Dark Chocolate [HP/SS]   [HP][D] Dark Chocolate [HP/SS] EmptyNie 06 Lis 2016, 18:03

Hmm, krótko i z motywem Nagów, którego nie ogarniam, ale wystarczająco sugestywnie, by poczuć ten klimat. I po raz kolejny powtórzę, że forma drabbli została stworzona, dla ludzi takich, jak Ty.

Snarry - nauczyłam się już przechodzić nad tym do porządku dziennego.

Widzę tu delikatny rasistowski motyw. No wybacz, ale tak. Lee Jordan jako ofiara. Lee Jordan jako ciemna czekolada. Także teges.

Pozdrawiam i życzę weny.
Powrót do góry Go down
Wirka.
Team Heroes
Team Heroes
Wirka.


Female Wiek : 33
Liczba postów : 1403
Rejestracja : 21/12/2014

[HP][D] Dark Chocolate [HP/SS] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Dark Chocolate [HP/SS]   [HP][D] Dark Chocolate [HP/SS] EmptySro 11 Sie 2021, 00:17

[HP][D] Dark Chocolate [HP/SS] Oy7AOJU


Zgadzam się z przedmówczyniami, gorzka czekolada to ta rzecz po którą się sięga tylko w najgłębszej desperacji! Ale Potter słynie z braku gustu Xd więc i może to ma sens. Pewnie miętową czekoladę też lubi. Fuj. Podoba mi się ten lekki czarny humor, taki niewymuszony, ładnie wpleciony.
Ale, że dobre drabble umiesz pisać, to wiesz, nie muszę powtarzać, co nie?

Osobiście, gdybym nie mogła już nigdy zjeść czekolady, też bym bardzo smutkowała. Krew wydaje się całkiem słuszną rekompensatą.
W.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~


[HP][D] Dark Chocolate [HP/SS] Giphy


Ostatnio zmieniony przez Wirka. dnia Nie 15 Sie 2021, 23:38, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Alexandrine
Team Villains
Team Villains
Alexandrine


Female Wiek : 31
Skąd : Ostrów Wielkopolski
Liczba postów : 225
Rejestracja : 21/12/2014

[HP][D] Dark Chocolate [HP/SS] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Dark Chocolate [HP/SS]   [HP][D] Dark Chocolate [HP/SS] EmptySro 11 Sie 2021, 07:40

Kolejny tekst z serii... Trochę w sumie szkoda mi, że zeżarł byłego kolegę z Domu, ale z drugiej strony to prezent niespodzianka od Severusa, więc jak odmówić? A przecież Harremu naprawdę brakowało czekolady, więc jak mógł odmówić takiej przekąsce. I to sprytne zaciągnięcie kogoś z zewnątrz do lochów, co by nie było niepoznaki, że zniknął jakiś uczeń... Piękne! Ciekawe czy Dyrektor (ktokolwiek nim teraz jest) był świadomy popędów mieszkańców zamku... Hmmm...

Weny,
Alexa

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Już niedługo powiem: „Dzień dobry Harry”, a ty z uśmiechem odpowiesz: „Witaj w domu Draco”.
Powrót do góry Go down
Salomanka
Team Villains
Team Villains
Salomanka


Female Wiek : 32
Skąd : Kołobrzeg
Liczba postów : 746
Rejestracja : 17/01/2015

[HP][D] Dark Chocolate [HP/SS] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Dark Chocolate [HP/SS]   [HP][D] Dark Chocolate [HP/SS] EmptyCzw 19 Sie 2021, 17:42

O tak, to podoba mi się bardziej niż cześć pierwsza. Ta sama ilość słów, a treśćo wiele bardziej przejrzysta, zrozumiała i jasna. I taka... słodka xD Zupełnie nie jak gorzka czekolada. Mnie pasuje ona tylko do ciasta, normalnie nie zjem, ale ja w ogóle mogę bez słodyczy się obyć. Moim przekleństwem są węglowodany, dajcie mi chipsy lub makaron, a pokocham was na zawsze, czy coś tam. Harry za to ma słabość do krwistych przekąsek w kolorze tak uwielbianej niegdyś czekolady, i nic nam do tego. Zmyślne, lubię ten tekst, podoba mi się.
Powrót do góry Go down
Disharmony
Team Heroes
Team Heroes
Disharmony


Female Wiek : 27
Skąd : Bydgoszcz
Liczba postów : 609
Rejestracja : 20/01/2015

[HP][D] Dark Chocolate [HP/SS] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Dark Chocolate [HP/SS]   [HP][D] Dark Chocolate [HP/SS] EmptyWto 24 Sie 2021, 23:39

O Boże, Boże, Boże, to jest tak niepoprawne politycznie! Początkowo nie zorientowałam się, że sam tytuł powinien mi nasunąć jakiego koloru skóry będzie nowy nieszczęśnik. Wówczas spodziewałabym się jakiegoś afroamerykanina na pożarcie
Tylko czy na pewno taki Blaise zastąpi Harry’emu pyszną czekoladę?
Co nie zmienia faktu, że sam gest severusa jest po prostu uroczy. Nie wiem co ciągnęłaś, pisząc ten tekst, ale spokojnie, nie żałuj sobie i wracaj do nas znowu.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

Zamierzam rozpalić ogień w twoich zimnych oczach ~

[HP][D] Dark Chocolate [HP/SS] B5pMaSR

[HP][D] Dark Chocolate [HP/SS] Tumblr_o9jwcyvean1tg9m4fo1_500


~ Wielbię cię ~

Powrót do góry Go down
http://www.topkoty.pl
Sponsored content





[HP][D] Dark Chocolate [HP/SS] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][D] Dark Chocolate [HP/SS]   [HP][D] Dark Chocolate [HP/SS] Empty

Powrót do góry Go down
 
[HP][D] Dark Chocolate [HP/SS]
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» [HP][D] Toffee Chocolate [HP/SS]
» [HP][D] Chili Chocolate [HP/SS]
» [HP][D] White Chocolate [HP/SS]

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: FANFICTION :: Literatura & Ekranizacja :: Harry Potter :: Slash :: +12-
Skocz do: