~.Imaginarium.~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaSzukajZaloguj

 

 [HP][T][D] Seria drabble [1/5]

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Wężowisko.
Jr Mod
Wężowisko.


Female Skąd : Międzypiekle
Liczba postów : 63
Rejestracja : 18/11/2018

[HP][T][D] Seria drabble [1/5] Empty
PisanieTemat: [HP][T][D] Seria drabble [1/5]   [HP][T][D] Seria drabble [1/5] EmptyPon 24 Gru 2018, 03:04

Fandom: Harry Potter
Oryginalny tytuł i link do tekstu: Drabble Collection (1)
Autor:  Leni
Tłumacz: Wężowisko w składzie: Fantasmagoria, Myst, Wirwanna, Izzie, Jeanne, Rasp, Saraknya, Fia., Lobo
Beta: Fantasmagoria. & Wirka.
Zgoda: Czekamy
Pairing: Zależy od drabble
Gatunek: Zależy od drabble
Ostrzeżenia: Jeśli będą jakieś potrzebne, będą przed konkretnym drabble
N/T: To było 4 lata temu, większe tło historyczne można przeczytać w naszej kolekcji snarry, jak kogoś to ciekawi. Ogólnie, seria zawiera 150 drabble i chyba wszystkie mamy przetłumaczone (może kilku nam brakuje z jakichś dziwnych fandomów - jeszcze to sprawdzimy). Postanowiliśmy podzielić je jednakże na sekcje fandomowe, żeby ułatwić wam czytanie - żebyście nie musieli grzebać we wszystkich 150, żeby wyłowić coś dla siebie. Ogólnie, seria, jak to serie mają w zwyczaju, jest nieróżnorodnie dobra, ale ogólnie w naszych oczach wypada lepiej niż Kolekcja - sami to oceńcie. Jeśli ktoś chce pomóc nam z czymkolwiek w związku z tym (beta, dotłumaczenie tego, czego jeszcze nie mamy) - zapraszamy!

Lista wszystkich fandomów biorących udział (wraz z linkami, jeśli coś jest pokolorowane i pogrubione):

+ Aladdin (Disney)
+ Beauty and the Beast (Disney)
+ Black Jewels Series
+ Blood Ties (books)
+ Blood+
+ Big Bang Theory
+ Bones
+ Bridgerton Series
+ Buffy the Vampire Slayer
+ Dexter
+ Firefly
+ Frozen
+ FullMetal Alchemist
+ Glee!
+ Gone With The Wind
+ Harry Potter
+ Highlander
+ Labyrinth
+ MCU
+ Mercy Thompson
+ Much Ado About Nothing
+  Once Upon A Time
+ Phineas & Ferb
+ Pirates of the Caribbean
+ Repo! The Genetic Opera
+ Sherlock (BBC)
+ Supernatural
+ The A-Team
+ The Addams Family
+ The Little Mermaid
+ The Pretender
+ Tudors
+ Ugly Betty
+ Veronica Mars
+ X-Men (movies)


Ostatnio zmieniony przez Wężowisko. dnia Pon 24 Gru 2018, 13:13, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Wężowisko.
Jr Mod
Wężowisko.


Female Skąd : Międzypiekle
Liczba postów : 63
Rejestracja : 18/11/2018

[HP][T][D] Seria drabble [1/5] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][T][D] Seria drabble [1/5]   [HP][T][D] Seria drabble [1/5] EmptyPon 24 Gru 2018, 03:06

Harry Potter. Harry/Hermione/Ron  


Ron przeniósł wzrok ze swojej żony na najlepszego przyjaciela.

— Oszukaliście mnie!

Gdyby przypatrywał im się nieznajomy, zauważył by kobietę obejmowaną przez mężczyznę, który nie nosił pasującej obrączki. Ten nieznajomy doszedłby do pewnych oczywistych wniosków i uważałby je za prawdziwe. Jednak nie mógłby się bardziej mylić.

—  Ronaldzie Weasley! —  krzyknęła Hermiona. —  Jesteśmy małżeństwem! A to znaczy, że dzielę z tobą pokój, gdy jesteśmy w Norze.

—  To kolej Harry'ego —  nalegał Ron.

—  Ale to twoja rodzina —  Harry pokręcił głową.

W tym momencie nieznajomy mógłby wyrazić swoje zakłopotanie.

Ale zrozumiałby, gdyby mu powiedzieć, że czar wyciszający nie działa na chrapanie kobiety.
Powrót do góry Go down
Salomanka
Team Villains
Team Villains
Salomanka


Female Wiek : 32
Skąd : Kołobrzeg
Liczba postów : 746
Rejestracja : 17/01/2015

[HP][T][D] Seria drabble [1/5] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][T][D] Seria drabble [1/5]   [HP][T][D] Seria drabble [1/5] EmptyPon 24 Gru 2018, 17:47

Pac


EDIT:

Jako że HP to jedyny fandom, z którego ff chce mi się czytać, to jestem bardzo wdzięczna za dokonanie podziału takiego, jak podano powyżej, bo wyszukanie 5 tekstów z HP wśród niemal 150 tekstów przeróżnych, zwyczajnie by mnie zniechęciło do czegokolwiek.

Odnośnie samego tekstu... Ufff. Ciężki temat na początek. Konstrukcja tekstu jest słaba, można by to samo opisać w mniej zawiły sposób, w takiej wersji można się trochę pogubić. Nie wiem, co jest zabawnego w tym, że Harry i Ron sypiają z Hermioną na zmianę... I to w jakim sensie! Czy chodzi tylko o wspólny pokój, czy coś więcej? Nie wiadomo, można sobie dopowiadać co kto lubi. Ja Harry'ego z Hermioną jako parę nie lubię, więc poprzestanę na naiwnej wersji przyjacielskiego nocowania... No nie pasuje mi to za nic, co poradzę Very Happy Nikt im nie powiedział o jakimś innym zaklęciu, może eliksirze czy, eee, terapii dla małżeństw? Very Happy Pewnie to tekst z humorem, którego ja nie łapię xD Zdarza się. Ale wypatruję innych tekstów, bo widzę, że będzie i ciekawie, i zaskakująco.
Powrót do góry Go down
Fia.
Team Villains
Team Villains
Fia.


Female Wiek : 33
Skąd : Poznań
Liczba postów : 410
Rejestracja : 23/12/2014

[HP][T][D] Seria drabble [1/5] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][T][D] Seria drabble [1/5]   [HP][T][D] Seria drabble [1/5] EmptySro 25 Sie 2021, 17:31

Okay, mogę sobie wyobrazić, że ta trójka żyje w trójkącie. A w zasadzie w dwóch parach - to brzmi mniej absurdalnie. Chociaż nie, to nadal absurd…

Przez chwilę zastanawiałam się, dlaczego mają się kłócić o miejsce noclegu Granger, a tu… chrapanie! No zabiło mnie. Sama wiem, że chrapię, i mogę tym irytować innych, ale nie zostałam jeszcze z tego powodu wyrzucona z łóżka (a przynajmniej sobie nie przypominam!), więc Hermiona ma gorzej - ale to tylko faceci o małych rozumkach.

Drabble dla mnie jest zabawne, chociaż, jak napisała Sal, konstrukcja samego tekstu jest dość ciężkawa i trzeba niezłego skupienia, żeby dobrze za tekstem podążyć.

Weny, niech Wężowisko odda resztę tekstów!
Fia.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[HP][T][D] Seria drabble [1/5] 185163a92861cff084f0f519850b7927a8896c81_hq

Powrót do góry Go down
Sponsored content





[HP][T][D] Seria drabble [1/5] Empty
PisanieTemat: Re: [HP][T][D] Seria drabble [1/5]   [HP][T][D] Seria drabble [1/5] Empty

Powrót do góry Go down
 
[HP][T][D] Seria drabble [1/5]
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» [MT][T][D] Seria drabble [1/5] [MT/JH]
» [HP] Seria kuchenna [SS/HH][4/4]
» [Sherlock BBC][T][D] Seria drabble [1/3] [MH/JW][SH/JW]
» [BrzydUla] [D] [NZ] BrzyDrabble - seria drabble [13/100]
» [OUAT][T][D] Seria drabble [2/58] [Belle/Rumplestiltskin]

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: FANFICTION :: Literatura & Ekranizacja :: Harry Potter :: Ogólne :: +12-
Skocz do: