~.Imaginarium.~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaSzukajZaloguj

 

 [HP][T][mM] Pożegnanie Regulusa

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
M.
Team Villains
Team Villains
M.


Female Wiek : 28
Skąd : Poznań/Zielona Góra
Liczba postów : 241
Rejestracja : 18/08/2015

[HP][T][mM] Pożegnanie Regulusa Empty
PisanieTemat: [HP][T][mM] Pożegnanie Regulusa   [HP][T][mM] Pożegnanie Regulusa EmptyWto 06 Lip 2021, 20:00

Fandom/Fandomy: Harry Potter
Oryginalny tytuł i link do tekstu: The Letter (Regulus' Farewell)
Autor/autorzy: Esin of Sardis
Tłumacz/tłumacze: M.
Beta/bety: Team Villains
Zgoda: oczekuję
Gatunek: Tragedy/Family
Ostrzeżenia: brak
N/T*: Do czego to doszło, że ja coś tłumacze... 


***



Znaleziony w sypialni Regulusa Arcturusa Blacka, przez adresata - Syriusza Oriona Blacka, 1 lipca 1995 r., siedemnaście lat za późno. 


Syriuszu,
nie wiem do kogo napisać ten list, więc piszę do Ciebie. Wiem, że nie rozmawialiśmy od lat, odkąd opuściłeś dom. Widywałem Cię czasami w szkole z przyjaciółmi… Lecz teraz nie zobaczymy się tam już więcej. Nawet jeśli nie skończyłbyś szkoły zeszłej wiosny. 



Dlatego piszę ten list… przepraszam za moje odręczne pismo, ręce trzęsą mi się gdy tylko o tym myślę. 


Mam siedemnaście lat. Moje urodziny są w przyszłym miesiącu, i piszę to by powiedzieć Ci… powiedzieć komukolwiek… że nie sądzę, bym ich dożył. 


Widzisz, Siri… miałeś rację. W kwestii Czarnego Pana, naszej rodziny, wszystkiego. Byłem zbyt ślepy, by ujrzeć to co próbowałeś mi pokazać. Teraz to widzę. Chciałbym móc uciec tak jak ty, ale nie mam dokąd. Czarny Pan zawsze mnie znajdzie. Teraz nie mogę przed nim uciec. Przyjąłem Mroczny Znak w zeszłe święta. Ty znów spędzałeś je z Potterem. Była u nas kuzynka Bella. Była ze mnie tak dumna, podobnie jak ojciec i matka. 


Odkryłem jedną z tajemnic Czarnego Pana. Wieczysta Przysięga uniemożliwia mi napisanie tu o niej, ale możesz zapytać Stworka. On wie. 


Zrobię to jutro. Zamierzam wykorzystać swą wiedzę. Nie sądzę, że mogę to przeżyć. Stworek prawie zginął za pierwszym razem. Jednak trzeba to zrobić. Pragnę, aby Czarny Pan upadł. Rzeczy, które zrobił, Siri…. które ja zrobiłem. 


Umrę jutro. 


To dziwna myśl. Wiem, że muszę to zrobić. Nie boję się… jest mi tylko smutno. Nie skończę siedemnastu lat. Nie osiągnę pełnoletności. Nie skończę Hogwartu. Pewnie będziesz zaskoczony, z twoim powodzeniem, ale umrę nigdy nie całując dziewczyny. Przypuszczam, że jutro będę się bać. Kiedy rzeczywiście tam dotrę. Jednak teraz muszę o tym komuś powiedzieć… Nawet nie wiem, czy kiedykolwiek znajdziesz ten list. 


To strasznie Gryfońskie z mojej strony, nie sądzisz? Do bólu odważne i szlachetne? Uwierz mi, gdybym widział jakiekolwiek wyjście, wyszedłby ze mnie Ślizgon i uciekłbym. Ale nie ma wyjścia. Nie dla mnie. Wszyscy moi tak zwani “przyjaciele” są oddanymi sługami Czarnego Pana i nie mogę zwrócić się do nich. Gdybym miał jakiekolwiek pojęcie gdzie jesteś, odnalazłbym Cię. Jednak nie tędy droga. Wtedy moja kara za bratanie się ze zdrajcami krwi byłaby gorsza niż śmierć. Dużo gorsza.


Więc żegnaj Syriuszu. Minęło tak wiele czasu... jednak zawsze byłeś moim starszym bratem, a ja zawsze Cię kochałem. Mam tylko nadzieję, że twój los jest szczęśliwszy niż mój. 


Ave atque vale, bracie. 





Regulus Black
7 sierpnia 1978 r. 

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~

[HP][T][mM] Pożegnanie Regulusa FAf9hm8
Powrót do góry Go down
Salomanka
Team Villains
Team Villains
Salomanka


Female Wiek : 32
Skąd : Kołobrzeg
Liczba postów : 746
Rejestracja : 17/01/2015

[HP][T][mM] Pożegnanie Regulusa Empty
PisanieTemat: Re: [HP][T][mM] Pożegnanie Regulusa   [HP][T][mM] Pożegnanie Regulusa EmptySro 07 Lip 2021, 01:32

Pisanie listu pożegnalnego w sytuacji, kiedy niespecjalnie przejmujemy się tym, czy adresat go kiedykolwiek znajdzie, jest ogromną tragedią. Regulus jest jedną z najciekawszych postaci w rodzinie Blacków, tajemniczą i fascynującą. Totalnie zasłużył sobie na wysuwanie go na pierwszy plan, odwalił za Pottera kawał dobrej, brudnej roboty, nie oczekując absolutnie niczego w zamian. Co nim kierowało, skąd miał siłę na ten krok, dlaczego podjął taką decyzję, co mu w tej głowie siedziało. I, co jeszcze ważniejsze, od jak dawna to w nim było? Najpierw przyjął Mroczny Znak, rodzina była taka dumna, spełniał się tak, jak tego po nim oczekiwano, a potem, a nie znamy przyczyn i powodów, robi coś TAKIEGO. Chciałabym, żeby ten list więcej wyjaśniał, choćby dla zaspokojenia mojej ciekawości. Nie ze względu na Syriusza, którego nigdy nie lubiłam, ale przez samąświadomość, że zdradzając rodzinę, zrobił coś wspaniałego, a nikt się o tym przez tyle lat nie dowiedział.
Dzięki za tłumaczenie, i wybacz mi chaotyczny komentarz Smile
Powrót do góry Go down
Wirka.
Team Heroes
Team Heroes
Wirka.


Female Wiek : 33
Liczba postów : 1403
Rejestracja : 21/12/2014

[HP][T][mM] Pożegnanie Regulusa Empty
PisanieTemat: Re: [HP][T][mM] Pożegnanie Regulusa   [HP][T][mM] Pożegnanie Regulusa EmptyCzw 19 Sie 2021, 01:45

Zgadzam się z Sal, to postać, o której chętnie poczytałabym więcej. Zwłaszcza o motywacjach, o tym, dlaczego dokładnie dołączył do Toma,  w którym momencie zmienił zdanie. Brakowało mi nieco więcej motywacji tej postaci w kanonie. Wiemy o Severusie dość dużo, ale przecież wszystko wskazuje na to, że Regulus wcześniej zdecydował się działać przeciwko Śmierciożercom, zdradził Voldemorta - no i nic więcej w sumie nie wiemy. Dobrze napisane.
Podpisuję się pod powyższym komentarzem też - do listu samobójczego zdecydowanie angstowości dodaje jeszcze fakt, że list dotarł ZA PÓŹNO.

Mignęło mi jedno przegapione powtórzenie "bycia", poza tym ok.
:* :*
W.

ps. I Ciebie też, bardzo I love you I love you I love you I love you I love you

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~


[HP][T][mM] Pożegnanie Regulusa Giphy
Powrót do góry Go down
Sponsored content





[HP][T][mM] Pożegnanie Regulusa Empty
PisanieTemat: Re: [HP][T][mM] Pożegnanie Regulusa   [HP][T][mM] Pożegnanie Regulusa Empty

Powrót do góry Go down
 
[HP][T][mM] Pożegnanie Regulusa
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» [LOTR][D] Pożegnanie

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
~.Imaginarium.~ :: FANFICTION :: Literatura & Ekranizacja :: Harry Potter :: Ogólne :: +12-
Skocz do: